Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253097 пъти)

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Натурална козметика
« Отговор #60 -: 24-05-2009, 13:58:48 »

На мен много добре ми действат натуралната розовата и лавандуловата вода - кожата на лицето се изчиства, омекотява, тонизира, овлажнява . . . А иначе лавандуловата вода я ползвам и за косата  ;) Изобщо всякакви такива " води " ми действат добре на кожата, а иначе и аз маски не съм си правила скоро  ::) . . . но ще се поправя  ;) особено сега покрай засилващото се Слънце ще трябва доста повече да подхранваме кожата си, така че тази маска с банана и меда ще си я направя тези дни  :)
Активен

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Натурална козметика
« Отговор #61 -: 24-05-2009, 19:05:56 »

Момичета, моля ви кажете ми нещо супер ефикасно срещу стрии. Имам ужасно много стрии и то главно по корема и гърдите, и малко по ръцете следствие на бременността ми, но имах и стари от преди. Помощ........ ;D

Бял восък (използва се в козметиката) и свинска мас  ;D Не изчезват напълно, но определено има ефект, ако се мажеш редовно. Някой ако проявява интерес ще потърся как бяха точните пропорции  :)
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

malinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Натурална козметика
« Отговор #62 -: 24-05-2009, 20:28:51 »

A как си приготвяте натуралната лавандулова и розова вода:)?
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Натурална козметика
« Отговор #63 -: 24-05-2009, 21:11:26 »

Жмуц кажи ми рецептата ако можеш.
Активен

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Натурална козметика
« Отговор #64 -: 24-05-2009, 22:06:16 »

Жмуц кажи ми рецептата ако можеш.

1 част бял восък и 3 части безсолна свинска мас  :) Разтапят се на водна баня и се смесват, след това го държиш в кутийка в хладилника, става доста твърдо. И тъй като виждам, че си от Пловдив.. бял восък може да намериш в аптеката срещу пицария Верди на улица Найден Геров 19 - ето тук  ;)
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Натурална козметика
« Отговор #65 -: 25-05-2009, 17:44:41 »

Жмуц благодаря ти!
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Натурална козметика
« Отговор #66 -: 26-05-2009, 00:36:07 »

Срещала съм я тази рецепта, но не съм си я правила заради свинската мас . . .  ::)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Натурална козметика
« Отговор #67 -: 26-05-2009, 10:06:29 »

Ками, май ти питаше за слънцезащитно средство. Натъкнах се на рецепта с прекалено много съставки, а и в България не съм срещала някои от маслата (авокадо, шея, див морков). Все пак, ето някои приложими съвети:

3 с.л. витамин C на прах се смесват в бутилка с около 1 л вода. Пръска се върху кожата непосредствено преди излагане на слънце, както и след всяко къпане в морето (басейна).

Сок от краставица, ¼ ч. глицерин, ¼ ч. розова вода; разбърква се и се съхранява в хладилник в плътно затворена бутилка.

Важно: задължително избягвайте употребата на масла от цитруси (бергамот, лимон, лайм, портокал), тък като намаляват ефективността на слънцезащитните продукти, а могат да предизвикат и изгаряне.

След слънчева баня за овлажняване:
• Кожата се намазва с кисело мляко или с гел от алое вера.
• Напръсква се с лавандулова вода
• 2-3 капки лавандулово олио се добавят към 1 ч.л. бадемово олио и се масажира; излишната мазнина се отстранява с хартиена салфетка

2-4 ч. овесени ядки, ½ ч. сода бикарбонат, 1-2 ч. цвят от лайка, 1 ч. мътеница се добавят към водата за вана. Действа отпускащо, успокоява кожата след излагането на слънце.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Натурална козметика
« Отговор #68 -: 27-05-2009, 01:24:19 »

Vladi, много ти благодаря за нещата, които си намерила  :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Натурална козметика
« Отговор #69 -: 27-05-2009, 11:06:58 »

За облекчаване на изгарянето от твърде много излежаване на плажа :) пръскам кожата със смес от домашна ракия и лавандулово масло, може и да се масажира леко. След това мажа с кокосово или шеа масло. На другия ден няма болки, а зачервените места се успокояват. Ракията също така охлажда кожата. От многото пръскане малко залютява на очите :).
Активен
Духът владее материята!

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Натурална козметика
« Отговор #70 -: 27-05-2009, 11:27:13 »

Мер, маслото от шеа от България ли го купуваш?

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Натурална козметика
« Отговор #71 -: 27-05-2009, 11:42:35 »

Не, донесе ми го приятелка от Щатите, то е много по-различно от тези в България, с жълт цвят, странна миризма (но всъщност така трябва да бъде), доста мазно (кожата на лицето ми е мазна, но това масло ми действа добре, за разлика от други козметики).
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Натурална козметика
« Отговор #72 -: 01-06-2009, 21:32:21 »

Рецепти от Петър Димков

При много суха кожа на лицето - най-напред то се измива с преварена, дестилирана или дъждовна вода. В нея се накисват 1-2 китки магданоз. След изсушаване лицето се намазва с памук, потопен в сурово мляко, смесено с равни части лимонов сок и каймак ( сметана ), или вместо това - сок от краставици, мляко и чаена лъжичка глицерин ( бих пропуснала млякото ). Остава се да престои намазано 15 мин, след което се измива пак с преварена или дъждовна вода.

Крем от краставици - той е много подходящ за поддържане свежестта на сухата кожа на лицето. Приготвя се така : ситно нарязани пресни краставици ( на кубчета ) се поливат с чист зехтин в същото количество, в каквото са те. Сместа се сипва в малък съд, който се слага в по-голям, пълен с вода, и се нагрява на водна баня и се бърка. Изважда се от водната баня, прецежда се през фино сито, нарязват се нови краставички и се прибавят към сместа.
Това се повтавя 5 пъти. Получената помада е бяла и извънредно ефектна. Съхранява се в хладилник, за да може да издържи по-дълго време.
След като се напрявят водни " фрикции " на лицето е добре то да се намаже с домашния крем от краставици.
Активен

torbalanka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Натурална козметика
« Отговор #73 -: 02-06-2009, 21:32:21 »

az moga da vi pokaja ot kude si vzeh masloto ot 6ea i e napulno natyralno julti4ko na zvqt i predpolagam 4e vseki moje da si go poru4a po internet 1 kg stryva 19 evro bez dostavkata de ....
http://stores.shop.ebay.de/Shea-WaLe-Fair-Trade-Sheabutter__W0QQ_armrsZ1
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #74 -: 28-06-2009, 23:48:41 »

"Ооо, супер, откога си търся нещо такова!!!!! Бях си купувала на Авен и на Виши, уж и те безвредни, не знам какви, нямаха много ефект, особено това на Виши.
Но тези дни ще посетя Локситана"

Здравей Радула,
с риск да звуча глуповато  :-\ би ли споделила къде се намира Локситана оставам с впечатление,че това е магазан  ??? ???
самия камък как се казва?
Благодаря предварително
Съжалявам, че чак сега отвръщам, но ми се беше изгубил целия раздел... странна работа...

Този магазин се намира на ъгъла на Витошка с Патриарха. Точно на самия ъгъл, срещу магазина на Мтел. ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #75 -: 29-06-2009, 00:01:59 »

Аз маска на лице не помня кога за последно си правех... Мажа се с парченца плодове и със "златната вода"...  ;) Тези неща много ми помагат. Иначе има още какво да се прави по кожата, ама с времето ще стане.
Бих пробвала обаче маската със сол и зехтин и трябва да си набера лавандулка, за да си направя лавандулова вода. Мерси, момичета, толкова неща сте споделили...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

M_nik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Натурална козметика
« Отговор #76 -: 04-07-2009, 22:31:22 »

На мен лятоно за овлажняване на кожата много ми помагат корите от краставица - като правя салата, най-редовно си мажа лицето с обелките (махам ги заради малкия), определено овлажняват страхотно. За избелване ползвам сок от лимон, цепя го на 2 и докато не изсъхне го мажа по кожата на лицето - премахва и пигментни петна от бременността. За скраб ползвам морска сол (лющи) или трици от кестен. Ако намажете лицето с морков (не се миете 30 мин.) - не ви трябва тониращ крем. А докато хапвате какъвто и да е плод, смачкайте или размажете по лицето от него - и ще усетите свежест и ухание на лято :)
« Последна редакция: 05-07-2009, 10:27:35 от Mep »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #77 -: 04-07-2009, 23:42:48 »

Супер, М_ник, най-добрите козметични процедури!! :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Натурална козметика
« Отговор #78 -: 05-07-2009, 14:28:27 »

Това за пигментните петна много ме зарадва :-*
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Натурална козметика
« Отговор #79 -: 09-07-2009, 09:18:35 »

Здравейте, искам да попитам с какво мога да заместя пастата за зъби ? Желателно е да бъде натурално, не някакви билкови или аюрведически пасти за зъби. :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!
 

Страницата е създадена за 0.364 секунди с 22 запитвания.