Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: клизма  (Прочетена 19256 пъти)

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:клизма
« Отговор #40 -: 16-06-2010, 07:44:29 »

Титане, май не само на мен ще трябва да помагаш  :Content_4 - emotloader:
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:клизма
« Отговор #41 -: 17-06-2010, 07:01:14 »

Кой знае , нали съм добър човек ще помагам и на другите , ама ако искаш качествена помощ ангажирай ме с договор  tooth  tooth  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #42 -: 19-06-2010, 17:31:40 »

http://www.samozdrav-bg.com/image_zoom.php?show=ZDBhM2YwMzM4YTgyMDU4ZDg3Y2UzMjI0M2E0NzU2ZTcuanBnP3dpZHRoPSIzNzEiIGhlaWdodD0iNDAwIg==

Мисля, че съм си взел като този иригатор. Обаче не знаех, че има термофор нещо си.... и искам да питам какво точно е това термофор и как се използва? За нагряване локално на тялото пише, ама какво значи туй по-точно... кое тяло нагрява - водата, или го слагаш това гуменото върху корема си, за да ти нагрява корема преди клизмата, или пък нещо друго? :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:клизма
« Отговор #43 -: 19-06-2010, 19:16:15 »

И аз исках такъв иригатор с термофор. С термофора ще си нагрявам черния дроб преди процедурата по пречистването.
гарване, те се ползват за различни цели. Просто 2 в едно  ;D
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #44 -: 19-06-2010, 19:30:25 »

И как точно се извършва тая работа с нагряването? В смисъл, слагаш си това гуменото дето се налива вода в него на корема и го държиш там половин-един час? Или наливаш гореща вода в него и така го слагаш върху корема си? После изливаш горещата вода и наливаш водата за клизмата и правиш самата клизма ?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:клизма
« Отговор #45 -: 19-06-2010, 21:05:07 »

Клизмата си я правиш без да нагряваш дроба  tooth  това са две отделни процедури.  ;)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #46 -: 19-06-2010, 21:35:04 »

Клизмата си я правиш без да нагряваш дроба  tooth  това са две отделни процедури.  ;)


Май скоро не си си правила клизма и си забравила вече как ставаше...

Цитат
И така, когато решите каква течност да използвате може да пристъпите към
подготовката:
1) Не е задължително, но е в помощ на доброто изчистване – няколко дена преди клизмите е добре да загрявате тялото си с някоя от следните спа терапии – парна баня, сауна, топла вана, обливане с топла вода в коремната област, масажи с растителни масла, кратки нагрявания с ел. възглавница. Топлината омекотява организма ни и твърдите наслоявания, разширява съдовете и подобрява кръвния поток. Същия този ефект може да постигнем с бягане.

И освен това изобщо не ми отговори на въпроса как точно става загряването с тоя термостат...   :Confus_34:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:клизма
« Отговор #47 -: 19-06-2010, 22:12:42 »

Клизмите си правя без подобни предварителни загрявания. Но ти ако искаш може да ползваш и термофора.
как става- слагаш го върху мястото , което искаш да затоплиш  ;D
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #48 -: 19-06-2010, 22:50:12 »

Клизмите си правя без подобни предварителни загрявания. Но ти ако искаш може да ползваш и термофора.
как става- слагаш го върху мястото , което искаш да затоплиш  ;D

Уффффф.... ама че си и ти. Това ми е ясно, че го слагам на мястото... работата е там дали го слагам просто ей така както си е сплескан, или го пълня с топла/гореща вода за да се загрее самия терм. и да може после и да се загрее мястото дето ще загрявам, кажи ми ?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #49 -: 19-06-2010, 22:52:34 »

И побързай, че съм в предклизмично настроение.... изгарям от желание да си направя клизма, чак и аз се чудя на акъла си :thankyou:
Между другото, имаш ли си идея как да разбера, че водата е с температурата на тялото ? ...с топнат пръст ли го преценявам, с някакъв термометър от аптеката ли има ? Знам, знам... само интелигентни въпроси задавам :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.