Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: захранване след гладолечение  (Прочетена 55339 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #40 -: 25-03-2010, 19:19:08 »

Няма да се притесняваш, Вики , аз много уважавам това достойнство у  хората - да задават въпроси. (И още повече уважавам - да чуват отговорите :)   )

Сухото гладуване е сравнително нов метод в клиничната практика (Захаров 1990, Хорошиллов 1994)  затова не четем за него при П.Брег, Шелтън и др. корифеи. В стационарни условия е изпробвано в комбинация с водното ( В Петербург, ВМА )
По-силно натоварва организма , но затова пък и резултатите са много по-изразени. Може да се счита ,че 3 дневно сухо гладуване се равнява на 7-9 дни водно гладуване.
Стадиите ( хранително възбуждане, кетоацидозна криза, адаптация) са същите ,както при водното , само дето са по-къси. (Защото и самото гладуване е по-късо :) )
Периодът на захранването също е по-къс ( поради горната причина)
Най-добре е наистина никакъв контакт с вода - без миене, без къпане. ( едва ли ще замиришем повече от някои други ,дето и така си миришат.. :)  )
Така се дава възможност за обновление на всички тъкани , вкл. и външните.
 Лично аз имам симпатия към този вид гладуване и смятам да наблягам на него. Струва ми се ,че за "вата" то ще се понася по-леко.  Два дни сух глад   съм изкарвал - не е проблем. В началото  не бива повече от 3 дни. По-после може до 5.
Тоест -  това гладуване  е интересно за ангажирани хора. Логично е ,че за една отпуска  от  4 раб. дни + уикенда   ще се изпълни "норматива" , за което иначе биха отишли 15-17 дни за водно .

/ на база "Лечебное голодание"  2008  от    д-р кмн В.Л. Хрушчов, натуропат, суровоядец, с 30 год. опит в гладуването  /
« Последна редакция: 25-03-2010, 19:27:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #41 -: 26-03-2010, 17:11:37 »

Това гладуване несъмнено изглежда полезно и бих го изпробвала - ууу, че даже и време спестява  ;D. Само че свалят ли се килограми от него? Питам по принцип. За мен определено не е добре да отслабвам повече  :surpris_23:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

ivy_89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #42 -: 26-03-2010, 18:47:26 »

Аз имам един малко страничен въпрос - как мога точно определя какъв тип доша съм? Като търсих в нета, в различни сайтове има различни тестове - според един излизам питта, според друг вата-питта, а според трети съм и от трите  :laugh: така се обърках..
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #43 -: 28-03-2010, 01:00:08 »

Иве, и аз чакам отговор на въпроса ти. ;) И аз  попълвах преди време тестове. Според единия беше едно, според другия друго. Не помня кога, къде, но знам че се ядосах и писах до някакъв сайт /където всъщност беше публикуван теста/ да ми помогнат, но те не ми отговориха. Знам, че често Бате Бино говори за питта, доша, вата...Бате Бино, моля ти се да ни кашеш  :Confus_34:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #44 -: 28-03-2010, 12:20:44 »

Освен да дойдете при мен да ви определя  :Appetit_17:    :)
Шегувам се, да не тръгнете още утре, малко по-нататък ,че съм зает сега :)
Аз съм ги понаучил тези доши  първо от книгите на Малахов. Той на много места из тях  описва тестовете. Много добро помагало е  книжчицата му  "Четирите кръвни групи и индивидуалните конституции" -5лв е .
 Освен това по книжарниците има и цели книги само за Аюрведа. Не знам в момента кои са заглавията , моята е "Тайните на Аюрведа за здраве и дълголетие" от П.Анселмо и д-р Брукс. Но и друга книга да е  , нека да е "специализирана"- само за Аюрведа, за да се "вдене" за какво става въпрос като цяло - защото има какво да се чете , нещата са  комплексни ( както винаги , да му се не види :)  ) , не е достатъчно само да се определим   какви сме чрез някакъв тест от интеренет.  Добре , ще се определим ,ама нали трябва да знаем какво следва след това. Тоест - как да го "капитализираме" това самоопределяне .. :) 
Това според мен.  Пробвайте с тази книжчица на Малахов ако я намерите , а пък ако ви стане интересно , ще задълбаете. Според мен ще ви е интересно ,защото има много психология  в тази материя  а както знаем, дамите много си падате по нея :) 
( например ще можете да преценявате основни черти на характера на човек само по външните му белези  и  ще можете да изберете съответният подход за  комуникация, а  и да не се изненадвате от определени негови черти , защото не навсякъде помага принципът "Со кротце, со благо " , хората са различни и отвътре :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ofortuna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #45 -: 16-06-2010, 20:33:11 »

Здравейте и от мен. От вчера започнах захранване след двуседмично разтоварване (сурови плодове, зеленчуци и ядки). То ще трае 6 дни. Това, което малко ме притеснява, че до края му няма нищо животинско (все още съм всеядна), няма мазнини и сол. Та въпроса ми е как след 6-тия ден да ги включа така, че да не си навредя или просто да спазвам режима на Лидия Ковачева след 6-тия ден? По принцип разбрах, че мога спокойно да се върна към нормално хранене след края, но все пак малко се притеснявам след тези 20 дни чистота.
Активен

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #46 -: 17-06-2010, 09:25:22 »

Разбира се, че и животинските продукти след 6-ия ден ще ги вкарваш в менюто си постепенно. Първо в по-малки количества, "наблюдаваш" реакцията на стомаха и ако няма проблеми, постепенно увеличаваш количеството.
А иначе може да се започне с кис. мляко, след това останалите млечни произведения, яйца, по-леките меса (пилешко, заешко) - варени, печени, после панирано, пържено и накрая сушено, консервирано и т.н.

Но ти препоръчвам след всяко разтоварване да отказваш определен вид от най-вредните храни. На първо време това може да бъдат колбасите, безалкохолните напитки, всякакви готови супи, "малки тайни", кубчета бульони и др. подобни концентрирани отрови ...
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #47 -: 01-12-2010, 21:35:46 »

На много места рашъните препоръчват в първия ден на захранване да се пие кефир (предполагам, с цел възобновяване на чревната флора), а кефирът е на млечна основа. От друга страна, други специалисти в областта на гладуването казват, че белтъци не трябва да се консумират в дните след гладуването. Къде е истината?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #48 -: 01-12-2010, 21:43:56 »

Всичките ( специалисти) са от едната страна :)  Просто става въпрос за различни видове гладуване. Кефирът е за след  сухото гладуване, соковете са за след "мокрото" . 
Но дори и да не е така , не трябва да се учудваме. То има ли изобщо тема, по която всички да са единодушни?
 Може би само ,че земята е кръгла а не плоска. .
Но и там ще се намери някой да докаже , че не е съвсем кръгла а малко елипсовидна. :)
(Така и трябва да бъде , защото "Когато всички мислят еднакво , никой не мисли достатъчно "  :)   )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #49 -: 15-02-2011, 20:54:24 »

Здравейте,

Регистрирах се преди малко, но честичко надзъртам в този чуден блог и форум, за което много благодаря на Мер и на всички участници. :love_026:  Благодаря ви за ценната информация, която споделяте и която ми дава възможност да си "сверявам часовника".  :kisss:


Прерових раздела, но не видях отговор на моя въпрос. А той е много конкретен:

Захранвам се след 7- дневно водно гладуване по Малахов. Смятам да се захранвам 14 дни. Но той съветва да се консумира:
(ей тези неща не са ми ясни как да ги приготвя ::)   )
 гъста супа от пшеничен зародиш
 хляб от пшеничен зародиш
пълнозърнеста каша- пшенична, овесена

(Това не са всички храни, разбира се. Ако има интерес, ще напиша подробно за излизането.)


Моля, ако някой има информация, да помага, защото съм на зор. :surpris_23:

На всичкото отгоре не съм сигурна дали не е просто грешка при превода и дали се няма предвид покълнала пшеница, а не пшеничен зародиш, защото пшеничният зародиш е един такъв сухичък. Едва ли е най- подходящото нещо за захранване. Влязох и в сайта на Малахов, за да видя уж някоя рецепта, но не можах да открия нищо.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #50 -: 04-03-2011, 21:53:09 »

Пак аз. ;D
Да кажа все пак какво стана: Вярно, че се оказа грешка при превода (сравних с друга негова книга и стана ясно). Има се предвид супа от прораснала пшеница (на мен ми стана жал да варя кълнове и просто ги залях с малко топла водичка и ги пасирах леко. Получи се един буламач. :Content_4 - emotloader:
Въобще в една и съща книга Малахов дава две различни насоки за излизане от 7-10 дневно гладуване. Следващия път ще наблегна на соковете и чайовете при излизане. Малко превъзбудих "Вятъра" с това гладуване, но човек се учи докато е жив. Оправих се бързо. :)
Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #51 -: 16-03-2011, 19:41:38 »

Здарвейте на всички.Аз от три дни съм на галдуване, мисля да продължи 20 дни.Досеега четох за захранването, защото изобщо не бях запозната с него и виждам, че то т многооооо трудно.Аз съм всеядана, а забелязвам, че тук повечето хора са вегитарианци.Незнам как ще се справя с това захранване, много сложно ми се струва.А за 20 дена глад, колко време трябва да е захранването ..?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #52 -: 16-03-2011, 22:54:29 »

захранването трябва да е половината брой дни на самото гладуване, демек за 20 дена гладуване се падат 10 дена захранване... на суровоядците им отнема само към 5 дена, защото нещата които се включват последните дни така или иначе не ги ядем...

а аз нали ти писах в другата тема, че ако си всеядна и след гладуването мислиш да се върнеш към стандартното ти хранене, си е някак безсмислено да го правиш изобщо... даже боклуците колкото е по-чисто тялото, толкова повече вредят...

а и клизми не искаш да правиш и се задръстваш така защото не можеш да се изходиш по нужда... за бой си, да ти кажа :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #53 -: 17-03-2011, 12:52:26 »

marulka Аз си купух хапчета днес и довечара ще пия едно и 100& трябва да има вфект, защото това с клизмата никак не ми се нрави :) ще бъда много стриктна със захранването, защото долкото разбрах е много важно и в никакъв случай след всичко което изтарпях, няма да си позволя да почна да ям като луда.. може от всичко, но по малко.А межо другото имам един въпрос.. неможах да спя цяла нощ и тази сутрин се събудих с пулс 120, което си е срванително много и ми се наложи да пия хапче.. дали е от гладуването..?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #54 -: 17-03-2011, 16:40:36 »

вероятно е свързано, може и да се вълнуваш много, знам ли... а точно с хапче ли намери да се разхлабваш, да си беше взела чай от сена (майчин лист)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #55 -: 17-03-2011, 18:19:33 »

Аз и чай вземах точно този, първо ще пробвам с него, ако не стане ще пия хапчетата.Те хапчетата са билкови, затова ги вземах :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #56 -: 17-03-2011, 18:31:47 »

marulka Аз си купух хапчета днес и довечара ще пия едно и 100& трябва да има вфект, защото това с клизмата никак не ми се нрави :) ще бъда много стриктна със захранването, защото долкото разбрах е много важно и в никакъв случай след всичко което изтарпях, няма да си позволя да почна да ям като луда.. може от всичко, но по малко.А межо другото имам един въпрос.. неможах да спя цяла нощ и тази сутрин се събудих с пулс 120, което си е срванително много и ми се наложи да пия хапче.. дали е от гладуването..?


Не ти се нрави клизмата, само защото не си изпитала блаженството от перфектно направената клизма.
Предполагам, че или имаш лош опит с клизмата, или -което е по-вероятното - имаш негативна представа за клизмата като нещо неприятно и болезнено.
И в двата случая грешиш. Когато клизмата е направена по правилата, получаваш САМО приятни усещания и ефекти :
1. Чувство на невероятна лекота след като приключиш
2. Изчистваш си дебелото черво, което ти гарантира поне около 12 часа спокойствие без неприятни усещания, включително и пулс от сорта на 120... това е било просто признак, че сърцето работи повече, за да могат отровите да излязат през белите ти дробове и бъбреците...

Така че престраши се, купи си иригатор и го направи - все пак го правиш за самата ТЕБ  :Confus_3:

Трябва да спазиш само няколко изисквания -
1. Подходяща течност - преварена вода като за начало е добре, можеш да потърсиш сама какво е добре да прибавяш към нея, защото аз предпочитам изварена урина, а съм сигурен, че това ще ти дойде прекалено много като за начало  :Confus_3:
2. Накрайника на иригатора трябва да е много добре омазнен, както и ануса ти, за да няма неприятни усещания - вкарваш си го в клекнало положение, така най-лесно влиза.
3. Ако успееш да си намериш иригатор с кранче, което регулира теча на водата, ще бъде идеално за теб
4. След като си го вкараш, закачаш иригатора на някое високо място - някоя закачалка в банята, и заставаш в "колянно-лакътна" поза, докато поемеш течността.

Това са най-основните неща, които ти трябват, за да започнеш. Като се увериш сама колко е приятно и полезно, ще потърсиш повече информация, защото това си е почти цяла наука - правилното правене на клизма :Confus_3:

Съвсем нормално е да не можеш да спиш и да се будиш със сърцебиене, това е признак, че се чистиш на "високи обороти". За това капацитетите в областта на РДТ (разтоварващо-диетична терапия) препоръчват дълги разходки, дихателни упражнения, сауна, парна баня, клизми, и други очистващи процедури, за да ти е максимално комфортно "Гладуването"... И пак ще ти препоръчам - потърси и ЧЕТИ, защото по-ценно нещо от знанието е само прилагането на същото това знание  :pensif_29:  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #57 -: 17-03-2011, 18:35:21 »

Мерси много за изчерпателният отговор, никога не съм прибягвала към такова нещо и наистина ми се стува многооо страшно и болезнено.Аз четох в нета за клизмата, горе долу ми се разясни, но незнам как да се пристраша, предполагам, че е наистина нещо добро.ще пробвам сега с чая и хапчетата и ако не стане нищо ще примина към по - тежката артилерия. :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #58 -: 17-03-2011, 18:41:10 »

Мерси много за изчерпателният отговор, никога не съм прибягвала към такова нещо и наистина ми се стува многооо страшно и болезнено.Аз четох в нета за клизмата, горе долу ми се разясни, но незнам как да се пристраша, предполагам, че е наистина нещо добро.ще пробвам сега с чая и хапчетата и ако не стане нищо ще примина към по - тежката артилерия. :)

Ако мога да си позволя сравнение  - да си правиш клизма за първи път - това е същото като да правиш секс за първи път - ако го направиш както трябва - ще ти е приятно, ако ли не - ще те боли  :Confus_3: :pensif_29:

И  те съветвам да зарежеш хапчетата - марулка правилно те насочи към чая от сена, има и други слабителни чайчета, които вършат по-добра работа от разни хапчета  :-X
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #59 -: 17-03-2011, 18:44:21 »

Глезената като алтернатива на клизмите, можеш преди плодолечение да направиш изчистване на дебелото черво със солена вода (шанка - има статия в сайта). И аз никога не съм правила клизми и не знам дали някога ще направя, но това изчистване си го правя всеки месец и нямам неприятни симптоми като запек, подуване, газове и т.н.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 23 запитвания.