Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ПРЕДЛОЖЕНИЕ  (Прочетена 1680 пъти)

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« -: 03-07-2010, 12:16:40 »

Нямам много време да пиша, но ще споделя с вас нещо, което напоследък много ме тревожи.
Изчетох всичко, което се е написало и споделило от месец- два насам и виждам колко нови членове има сайта и форума. Нещо, което е чудесно, но в същото време забелязвам и една тревожна тенденция- все повече хора се втурват да правят прочиствания, гладолечения, режими без никаква предварителна подготовка, без да са прочели и един ред в страни от този сайт!! Вдъхновени от това, което други са постигнали и изхождайки от ЧУЖДИЯ опит правят грешка след грешка! Има хора, които съчетават Шанка пракшалана с чернодробно прочистване- на два пъти го прочетох- това е много опасно.... Други, след проведен плодово- чаен режим, се хранят по изключително неподходящ начин, няма да цитирам сега точно, което също може да им донесе големи бели- я ще си докарат някоя язва, я бъбреци или черен дроб може да пострадат. И тогава кой ще бъде виновен?
Виждам, че и на други хора им минават такива мисли, като съдя от последните постове- като прочетох и поста на Томирис реших, че трябва да споделя това, което ме гложди.
Предложението ми е такова- нека да се напише предупреждение за това, какво следва, ако не се спазват точните указания при спазването на различните очистителни практики и хранителни режими. Да се напише какво НЕ ТРЯБВА да се прави. Защото все повече хора с различни здравословни проблеми, с различна информация, опит и подготовка в алтернативното хранене посещават сайта и никой не знае кое как се тълкува.
И да се направи така, че да се вижда от всички. Защото на много места тази информация я има, но не всички достигат до нея, или пък отгоре- отгоре я попорочитат и решават, че всичко е ясно.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #1 -: 03-07-2010, 15:46:21 »

sunny, права си, но ако се замислим по рафтовете из книжарниците, както и по реповете за вестници има много литература относно гладуването и пречистването. Дали ще го прочетат тук или в книга е все тая. Все пак ми е направило впечатление, че информацията се "поема" най-лесно от Интернет, може би защото е по-сдъвката и важи правилото "Я, еди-кой си пробвал, защо и аз да не пробвам". Опасното е не толкова, че някой може да умре от глад, ами че някой скучаещ журналист ще направи сензация от това и подобни режими ще се заклеймят вовеки из медиите от разни медицински светила. Вече се прокрадват разни статии за суровоядството като особен и опасен вид секта.
Би било достатъчно да се направи една важна тема, че лицата които дават съвети тук не са с медицинско образование и предприемането на каквото и да било е на лична отговорност. Както и предупреждения за хората от рискови групи: деца, бременни и кърмачки, диабетици и т.н. Поне от законова гледна точка, мисля, е достатъчно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #2 -: 04-07-2010, 12:36:32 »

Абсолютно сте прави!  Съвсем същото съм го предложил доста отдавна  на нашата уважаема Мер.  Инициирах специален разговор на тази тема.  Да се надяваме ,че скоро ще се вземат мерки. Те са в интерес на всички.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #3 -: 04-07-2010, 18:08:13 »

Абсолютно сте прави!  Съвсем същото съм го предложил доста отдавна  на нашата уважаема Мер.  Инициирах специален разговор на тази тема.  Да се надяваме ,че скоро ще се вземат мерки. Те са в интерес на всички.

Подкрепям.  Суровоядството или веганството не е универсално и за някой диагностицирани индивиди носи повече вреда от полза!
 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #4 -: 05-07-2010, 14:05:28 »

Абсолютно подкрепям предложението! И на мен ми прави впечатление, че доста от новорегистрираните си правят лоши експерименти с прочистванията. Дори си позволявам да правя забележки, а ми се иска всъщност да се карам  :pensif_29:  Много ме е яд някой ако се увреди от невежество и после всички бълват срещу нас правилно хранещите се!!! 
Активен
Намасте :)
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 23 запитвания.