Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: косопад  (Прочетена 2064 пъти)

vertlavie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
косопад
« -: 13-07-2010, 10:47:09 »

Здравейте, чета ви от доста време, макар че досега съм се обаждала във форума само няколко пъти. Благодарна съм на всички вас, които успяхте да ме вдъхновите със споделеното да направя първите си крачки към суровоядството. За съжаление не единствено желанието да водя по-природосъобразен живот разпали интереса ми. От около година започнаха да изкачат различни болежки. Всъщност не са точно болежки, тъй като не изпитвам болка, но тялото като че ли се опитва по различни начини да ми обърне внимание, че не фукционира правилно. За да бъда по-конкретна, ще разкажа малко за себе си.
На 23 години съм, висока съм 160 и тежа около 45-50 кг. От 8 години съм вегетарианка, но май с това се изчерпва здравословното в храненето ми. До преди година хапвах от всичко, солети, бисквити, вафли, готвените манджи и кексовете на мама. Прекарвам по-голямата част от дена в седнало положение (работя в офис, пред комп.), нивото ми на физ. активност е ниско, но от известно време се старая да не ползвам автобус, да вървя по-често пеш, да се качвам по стълбите вместо на асансьора (живея на 8-мия етаж), правя упражнения вкъщи понякога. А сега да разкажа за това, което ме притеснява. И от темата се добива представа, преди година започна да ми пада със страшна скорост косата. Ходи по няколко пъти на прегледи при кожен лекар, гастроентеролог, гинеколог, правиха ми изследвания кръв, урина, хормони. Всичко беше в нормално, личната лекарка ме изпрати вкъщи с рецепта за успокоителни лекарства и съвет да се сдобря с гаджето. През този  период бях спряла всички животински продукти, опитвах веганско хранене от няколко месеца. Включих ги наново, понеже си помислих, че не доставям достатъчно хран. вещ. на косата си и това я кара да вехне и пада. Започнах да си правя какви ли не маски, на всеки 2 дена се мажех с нещо. Пиех допълнително витамини, предназначени да подсилят косата. Паралелно с това, може би месец по-късно ми излезе ечемик на дясното око и макар че го третирах с какво ли не, той си стои все още там и прави да изглежда долния ми клепач и изобщо цялото ми око по-голямо. Отделно от това преди няколко години ми излязоха много нагъсто брадавици, които се слепнаха една с една и вече си мисля, че отърване от тях няма. За стомашните проблеми не знам дали има смисъл да споменавам, вече всеки втори носи хроничен гастрит или колит.
Година по-късно косата ми все така продължава да пада, вече наполовина остана от нея. Ечемикът си е все там. От гърлото си постоянно изкарвам топчета слуз и общо взето всичко си е по старому. Уверих се напълно, че традиционната медицина не може да ми помогне. Извинете ме, малко дълго стана, но приключвам с молбата си за съвет, някаква препоръка. Съзнавам, че трябва да поема по-решително към промяна на начина ми на хранене. Четох доста във форума и сайта за различни видове пречистване. Имам желание да проведа за начало един и после колкото е нужно курса по метода на Лидия Ковачева, но се притеснявам, че теглото ми ще падне драстично, пък и не знам...дали това ще помогне. През пролетта изкарах 10 дена житен режим, през които отслабнах доста, а при двойно повече, та дори и тройно, се тревожа, че само кожа и кости ще остана.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:косопад
« Отговор #1 -: 13-07-2010, 10:55:53 »

Как се храниш като цяло? Причините за косопада може да са много, но едва ли е било от липсата на животински продукти. По-скоро на протеини, мазнини, витамин B комплекс, цинк...Готовите препарати често освен, че не съдържат нищо са и грешно комбинирани. Готовите шампоани, маски и прочее само могат да замажат проблема от козметична гледна точка, но не и да го излекуват.
На мен ми падаше косата от стрес, дори когато ядях месо отвреме-навреме. Копривата помага много, но това беше за моя конкретен случай.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:косопад
« Отговор #2 -: 13-07-2010, 15:07:09 »

аз имах липса на желязо и се оправих със сусамов тахан и много цитрусови.. може и мед ако ядеш. за 1 месец спря да ми пада :))) Успех ;)
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.