Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Силиций  (Прочетена 27484 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Силиций
« Отговор #20 -: 29-08-2010, 15:44:46 »

Бате Бино, следващия път и направи сурова тортичка да нямаш угризения за рафинирана бяла захар, рафинирано брашно, хидрирани растителни мазнини и останалите.  ;) Виж с кафето не знам как ще се разберете. :)
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Силиций
« Отговор #21 -: 01-09-2010, 03:29:32 »

А бе май я докарахме до кривата круша с тези спорове за кльопачката...  :) Вярно е, че сме се ошашавили бая и познавам доста хора, които така са се загрижили за здравето си, че за друго не мислят и определено не са добре, щото това си е баш т.н. хипохондрия. Та думата ми беше да си изострим оня първичен "слух", който да ни помага в живота не само в избора на храната... Сещам се като пример за бременната жена, тя избирателно /инстинктивно/ подбира какво да яде и пие, стига да не се е поддала на съвети от вестници, списания и пр. Иначе бате Бино ти си напълно прав, че не бива да разчитаме на ненормалните сигнали на организма си ...  :) След гладуване обаче картинката се нормализира и човек разбира как е затънал в чревоугодничество. Сещам се за една полезна книга от известния Амосов, който навсякъде в нея препоръчваше да се яде по-малко, за да сме по-здрави.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Силиций
« Отговор #22 -: 01-09-2010, 08:15:00 »

Майка ми инстинктивно е яла само вафли, шоколад, фъстъци, луканка и наденица по време на бременността. Не вярвам да го е прочела в някой вестник.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Силиций
« Отговор #23 -: 01-09-2010, 08:36:06 »

 :Content_4 - emotloader:

Аз инстиктивно изяждах по литър и колко беше сладолед Делта. Ей така наведнъж докато си говоря. Или пък всяка събота си хапвах бисквитки Престиж- ония шоколадовите в голямата червена кутия, май кило бяха. Е, и за неделя стигаше и мъжът ми помагаше.  :Content_4 - emotloader: Пък и беше придружено с прясно мляко. А аз такова мразех да пия, когато бях небременна.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Силиций
« Отговор #24 -: 01-09-2010, 08:44:42 »

От тоя с украинското-чернобилско мляко ..Делта.. старшни измамници , внасяха сухо мляко от Украйна , радиационно , защото цената му била около 30 пъти по-ниска от другото.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Силиций
« Отговор #25 -: 01-09-2010, 09:20:02 »

А аз се чудя защо дъщеря ми сега така свети.  :Content_4 - emotloader:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Силиций
« Отговор #26 -: 01-09-2010, 11:48:21 »

В България млякото също е било с доста завишени стойности. По 5000 Бекерел/литър, при норма 500 Бекерел/литър (това го знам от доцент по химия). Но, някои минерални води, например тези в Наречен са по толкова. Но тези води не се консумират от всеки и постоянно!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Силиций
« Отговор #27 -: 01-09-2010, 12:34:38 »

Интересното при минералните води е, че те не действат на местните жители. Вероятно, защото организмът им е привикнал. Аз мисля, че високо минерализираните води, трябва да се пият с мярка и то когато има нужда. Иначе, обикновенна изворна е добре.
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Силиций
« Отговор #28 -: 02-09-2010, 08:04:53 »

А дядо Мирчо от троянското село Чифлик си отиде от този свят на 102 г и помня, как обичаше да си хапва всичко, но пък беше умерен... С усмивка споделям подозрението си, че вредата от полезните съвети е в нежеланието ни да ги спазваме. Около нас вече всичко е така замърсено, че наистина прехода към чистото става с бурна оздравителна реакция.  :)
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Силиций
« Отговор #29 -: 26-03-2011, 23:42:18 »

Цитат
сме се ошашавили бая и познавам доста хора, които така са се загрижили за здравето си, че за друго не мислят и определено не са добре, щото това си е баш т.н. хипохондрия.
Всякакви луди съм срещала, ама такива още не съм. tooth За един човек, от описасаните от бате Бино, ти също би изглеждал "хипохондрик". А едва ли се приемаш за такъв. Илюзия (Майя) е представата ни за другите обикновено, както тяхната за нас. А един човек, който е решил да живее по-здравосло, определено в началото ще се наложи да попрочете повече ;)
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Силиций
« Отговор #30 -: 27-03-2011, 00:57:01 »

Всякакви луди се срещат. Още повече , ако вземем предвид и крилатата мисъл
 " Нормални са само хората , които недостатъчно познаваме "   :)
( То затова и се групирват хората в разни отворени и затворени общности. Там да си се обичат.. :)  )

 Такива като дядо Мирчо ще има дори  и сега. Но ще са малко. Просто при един много малък процент хора, гените са страшно яки  и това е определящото. Но ние може и да не се случим между тях..:)
  Обаче пък,  дядо Мирча би могъл да направи и 115 ако живееше още по-здраволсовно, нали ? :)  Ние няма как да знаем неговата горница :)
Има и друго обаче, си мисля.  Можеш да доживееш до 100 без болести, но можеш да доживееш до 100 без болести , но и с много добър тонус :)
 Физическата активност например винаги гарантира по-висок тонус. Дори да си пращяш от здраве 20 годишен човек, подходящите натоварвания ще те  карат да се чувстваш още по-добре. (Няма как, физиологията не можем да игнорираме, отделят се тези ендорфинчета и ни карат да се чувстваме по-добре, без изключение)
Така че това е един добър довод срещу тези , които твърдят , че можеш да си здрав и без разни "мероприятия"  и най-вече физическо натоварване. Отговорът е - ДА , може , но във всички случаи няма как да се чувстваш по-добре. Здравето също си има нещо като степени, как да го кажем ..- това е "усещане за здраве" . 
(НИе цялата седмица сме здрави, но усещанията ни за това през различните дни са различни  :)  )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Силиций
« Отговор #31 -: 22-01-2012, 11:28:28 »

Като става дума за полския хвощ като източник на силиций, вижте на какво попаднах:

"Трябва да се обръща голямо внимание при брането на хвощ той да не се смеси с т. нар. едър пол­ски хвощ, достигащ до 1 метър височина, който -е силно отро­вен."
http://medicine-bg.net/index.php?option=com_content&task=view&id=879&Itemid=38

Това е ново за мен. Някой знае ли нещо повече по въпроса? Например сега като не може човек да си набере, а трябва да си купи от някъде, как да е сигурен дали е този, който следва да се употребява или от т.нар. едър?
Как се приготвя настойка от хвощ? Очевидно не е запарка, може би студен извлек/спиртен извлек или какво?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Силиций
« Отговор #32 -: 22-01-2012, 11:43:33 »

И за мен е ново :)
Моят хвощ в лозенцето достига дори до 2 м. Аз от него съм брал и употребявал досега. Съвсем наскоро питах за него Владимир Бошнаков, (билкарят , който лекува безплатно ) и той не спомена за такава опасност. ( значи, продължаваме с проучването :) )
 За употреба каза - студен извлек. Настойка в студена вода.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Силиций
« Отговор #33 -: 22-01-2012, 22:37:35 »

Благодаря, бате Бино! Наистина бърз отговор! :)
Пък ако разберем има ли реално основание за притеснение, ще се включим пак по темата. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Силиций
« Отговор #34 -: 22-01-2012, 23:33:58 »

Половинчат отговор :)
Нека и другите  заинтересовани  да попитат познати билкари  за тоя хвощ.  Хвощът е най-добрия начин , че и най-евтиният.  Ако не можете да намерите , на лозето ми има към 500 кв.м. , тъкмо ще се поразчисти :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Силиций
« Отговор #35 -: 27-01-2012, 15:16:15 »

Ей ,трудна работа с тоя хвощ ..Ровичках сума време докато разбера какъв е точно хвощът в лозето ми. Добре че са пак руските сайтове..:)
Имало 15 вида хвощ. Моят е едър полски хвощ, точно за който писа shofilev.
 http://www.plantarium.ru/page/image/id/103759.html
Equisetum telmateia
Достигал даже и до 1.50м. Обаче вероятно го бъркат с блатния хвощ, защото почти навсякъде предупреждават да се внимава с блатния хвощ! Който обаче е доста по-нисък от едрия хвощ и не можеш го сбърка лесно - блатния бил до 50-60 см висок и изглежда доста различно.
Но не намирам подробно инфо в нета точно за едрия хвощ. А съм си набрал няколко чувала , да не взема да направя беля ?  
Помагайте, това е едно от най-лечебните растения. Който иска  да идва да бере.

« Последна редакция: 27-01-2012, 15:18:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Силиций
« Отговор #36 -: 01-02-2012, 00:37:09 »

Ами ако го употребяваш от по-дълго време и не си забелязал проблем за това време, не би трябвало да имаш основание за притеснение в общия случай. Е, то ако е бавно действаща отрова - да, лошо става. Ама то пък откъде да знае човек - няма информация достатъчно, може би не е правено и кой знае какво задълбочено проучване по въпроса. На същото място в посочения от мен материал са описани и проявите на интоксикация при предозиране. Ако не си забелязал такива, може условно да приемеш, че твоят хвощ не е от отровните. :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Силиций
« Отговор #37 -: 15-06-2013, 10:22:23 »

Понеже съм сбъркана на тема "как да стана по-добър приемник на вселенски мъдрости", напоследък открих, че хората с по-високи нива на силиций, са значително по-чувствителни към определени вибрации, честоти и т.н. интересното е, че още като видях полския хвощ, бях "привлечена"  и доста синхроничности все ме връщаха към него, ама кой да обърне внимание...  :Confus_3: Друг източник е екстракт от бамбук(около 10 пъти повече), но дори и като добавки не намерих надеждни. Казват, че допустимата доза е 700мг на ден, а от зеленолистни, зърнени и тн може да си набавиш не повече от 30-50мг... :surpris_22: Други източници били кафето и бирата ... tooth
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Силиций
« Отговор #38 -: 15-06-2013, 12:35:37 »

Тита , а как ги разбираш , душко , кои хора са богати на силиций, и кои бедни ?  :surpris_23:
(Това , че си "вселенски мъдра", съм го забелязал и признал отдавна , но дали е достатъчно достоверно  и за   силиций-тест? :) )

Да използвам повода и да дам местоположение на  хвощово находище във ВАРНА ( за тези , които не искат да си го наберат от лозето ми :) ) : Съвсем наскоро го видях - крайморската алея в частта й след буните и  към "Почивка" . Почти по целия склон го има сред дърветата, на метри от самата алея.
« Последна редакция: 15-06-2013, 12:37:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Силиций
« Отговор #39 -: 16-06-2013, 12:43:16 »

А в каква доза да се взема полски хвощ? Имам предвид не дневно, а за какъв период? И колко често да се прави тази запарка за да се подържа достатъчност от силиции за организма?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 24 запитвания.