Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сяра и МСМ  (Прочетена 66910 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Сяра и МСМ
« -: 04-08-2010, 23:12:33 »

От известно време проучвам важността на сярата и според мен този минерал заслужава отделна тема. Това е превод от книгата на Дейвид Улф-Eating for beauty(уникална книжка). Не е много добър но предполагам ще се разбере основната идея.
От всички основни минерали сярата е една от най-малко дискутираните, но една от най-важните. Тя е основен минерал на красотата като цяло. В природата сярата се среща в МСМ, дъждовната вода и всички живи организми. Също така се намира в следните аминокиселини: methionine, taurine, cysteine and cystine. Серните аминокиселини ни защитават от радиацията и тежките метали. Metionine се намира в най-големи концентрации в суровите тиквени семена. Cystine and cysteine се намират в конопените семена. Cystine присъства в косата, кератина и инсулина. Cysteine присъства в кожата, правейки я по-еластична и защитава тъканите от увреждания. Белезите са резултат от липса на cysteine.
Сярата се смята за осмия или деветия най-изобилен минерал в тялото. Той се среща във всяка клетка и най-вече във високи концентрации в ставите, косата, кожата и ноктите. Адекватният прием на сяра играе голяма роля за придобиване на красива и блестяща кожа и минерализирана коса.
Сярата е основен компонент на свързаните тъкани. Колагентът е протеин, който се намира в свързаните тъкани, а също и в костите и зъбите. Богатият на сяра колаген е най-често срещания протеин в тялото. Колагенът задържа влагата и придава еластичност на тъканите.
Сярата се намира в кератина, протеин, който прави 98% от ноктите. Сярата под формата на кератин се намира също в кожата, косата и зъбния емайл. Сярата дава на тези тъкани едновременно по-голяма устойчивост и гъвкавост.
Поради възможността на сярата да създава перфектен колаген и кератин означава, че може да направи нашите нокти, коса и кожа блестящи.Сярата е най-разкрасяващата храна и най-добрата козметика в света!

Сярата регулира електронния баланс в и извън нашите клетки. Това прави нашите клетки по пропускливи и позволява по-доброто усвояване на хранителните вещества и изхвърлянето на отровите.
Сярата помага облекчаванета на болката и възпалението чрез изхвърляне на отровите от клетките. Всеки път когато тялото освобождава токсини от клетките, то освобождава и серни компоненти, които неутрализират токсините. Следователно сярата е необходим минерал за детоксикация.

Стабилната кръвна захар е основен компонент на красотата, защото излишната захар разрушава колагена и причинява променливо настроение, което води до раздразнителност.
Сярата е компонент на инсулина, който е хормона, който позволява навлизането на глюкоза в клетките за енергия. Хипогликемията и диабета  са свързани с дефицит на сяра.

Сярата предоставя еластичност и бързо възстановяване на клетките. Тя намалява образуването на млечна киселина и съответно мускулна треска. Адекватният прием на сяра в диетата може да увеличи скоростта на възстановяване при атлетите до 75%.

Добрата бактериална флора използва сярата за да изгради естествена защита за борба с инфекциите. Сярата също така се свързва с мембраните на вътрешностите и изтласква паразитите.

МСМ е органична форма на сяра, която се появява във всички живи организми. Тя е би-продукт на водораслите, растящи в океана, който се кондензира под формата на облаци и чрез дъждовната вода достига до земята като служи за храна на всички форми на живот. МСМ се изпарява и унищожава при готвене и при повечето хора е в дефицит. Дори суровоядците, които се хранят със сурова храна биха имали полза от допълнителния прием на МСМ, защото сярата обикновено липсва и в суровата храна. Това е защото повечето плодове и зеленчуци растат чрез изкуствено напояване и в парници където не могат да разчитат на дъждовния цикъл.
Днес МСМ се изолира и е възможна под формата на кристален прах.
МСМ облекчава хранителните алергии. Фактически МСМ неутрализира чуждите алергени като полен по-бързо от всичко друго.
МСМ също така помага при артритни състояния като подобрява гъвкавостта на ставите, намалявайки възпалението и болката.
МСМ нанесен топикално е чудесно средство за лечение на акне, дерматит, екзема, псориазис, розоцея и белези.
МСМ работи в синергия с витамин С за изграждане на нови тъкани. МСМ помага всички хранителни добавки да работят по-добре.

МСМ е напълно безопасен дори и в големи дози. Няма токсични ефекти. Опитът с МСМ показва, че работи най-добре като се взема в малки количества (1/2ч.л. два пъти дневно)
и след това дозата може да се увеличи бавно до 1-2с.л.
МСМ е най-добре да се приема смесен с вода сутрин и следобяд.

Адекватно сярно ниво може да се поддържа чрез включване в диетата на МСМ и сяро-съдържащи храни и понякога на по-големи дози. Такива храни са: синъо-зелени водорасли, пчелен прашец, зеле, броколи, карфиол, репички, люти чушки, чесън, лук, тиквени семки, конопено семе и др.
Тези храни се съчетават много добре с мазнини-зехтин, ядки, семена, авокадо.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #1 -: 04-08-2010, 23:24:57 »

Ето и един подроен сайт за МСМ: http://www.msm-info.com/
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #2 -: 04-08-2010, 23:39:51 »

И сега да споделя впечатленията си за МСМ. Естествено че силно замърсен организъм не може да се детоксикира само и единствено с прием на сяра. Аз в продължение на година и половина преминавах постепенно към висок процент сурова храна като средната консумация нарастна до 90% а в повечето дни и до 100%. Също така съм правила и една шанка след това изкарах месец май на 100%сурова храна като през това време приемах сок от пшенични стръкове. Следващият етап беше приема на МСМ. Един месец пих само нея и след това включих отново по малко спирулина. Както и да е. Идеята ми беше да разбера как ми действа всяка една добавка по отделно.
Лично аз имам много добри впечатления. Кожата ми никога не е била по-гладка ноктите по-здрави и твърди а косата ми е като буйна грива. Храносмилането е отлично. Енергията ми е много голяма. Спя по много малко часове в денонощето и сама се чудя на себе си как издържам на това темпо. Направо не се спирам на едно място. Другото забележително е че мускулната ми треска преминава изключително бързо. От месец и половина възобнових тренировките си по фитнес и правя силови упражнения по 3 пъти в седмицата и се възстановявам супер бързо. Резултатите за този кратък период са супер. Качила съм около 2кг на мускулна маса и в момента съм доста релефна.

И така. Въобще няма да се опитвам да убеждавам никого. При мен ефектите са налице и това ми е достатъчно. Просто исках да споделя. :)
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #3 -: 06-08-2010, 00:13:43 »

Айде поръчах сярата вече. Кой би се отказал от 2 кила мускули за месеца съчетани с коса нокти и кожа на топ модел......
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #4 -: 06-08-2010, 08:32:56 »

Щом помага за коса ще си поръчам и аз  tooth  tooth  tooth
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #5 -: 06-08-2010, 09:07:23 »

Браво Деси за качената мускулна маса, сигурно изглеждаш още по-впечатляващо. :love_026:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #6 -: 06-08-2010, 17:09:23 »

 :DКак ви зарибих само! И аз бях много скептична в началото. Какво пък толкова може да направи някаква си сяра? Но реших да пробвам. Толкова добавки съм взимала та това ли няма да пробвам. Само да доуточня че мускулатурата се дължи по-скоро на силовите тренировки а с помоща на сярата се възстановявам бързо.
Сега дори започнах и да си мия зъбите с този прах за доплнително избелване. Смятам и да си сложа от сярата в 98%гел от алое вера и да си мажа лицето с него.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #7 -: 07-08-2010, 20:46:00 »

Деси, благодаря за споделената информация. Мноого интересно. Сега разибрам защо изглеждаш толкова добре. :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader:
 За мен беше ново инфото за връзката с диабета и кръвната захар.  :flowers2:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #8 -: 08-08-2010, 23:47:02 »

Благодаря Петя!  :)Забравих да напиша в какви дози приемам МСМ. През първата седмица започнах с 1ч.л разтворена във вода с малко лим.сок. На следващата седмица преминах на 1 препълнена супена лъжица на ден. Един път изпих 2с.л и не можах да спя цяла вечер. След първия месец намалих отново на 1ч.л. и не винаги слагам във водата лим.сок. 30минути след това пия зелен чай и хапвам сезонни плодове.
Така като гледам 1 пакет от около 500грама ще ми стигне за 2месеца.
А вижте днес на каква статия попаднах:
http://www.giveittomeraw.com/profiles/blogs/the-biggest-health-secret-that

И коментарите са много интересни!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #9 -: 10-08-2010, 14:52:46 »

Бързо да ми давате от тази сяра и на мен.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #10 -: 11-08-2010, 20:38:55 »

Бате Бино ето линкче към он-лайн магазина на Мер! Тъмко ще подкрепиш начинанието й! :)
http://store.zemianazaem.com/index.php?route=product/product&path=33&product_id=59
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #11 -: 11-08-2010, 21:01:08 »

Е , най-накрая излязохме от само идеалното  :) 
 Не знаех за това начинание.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #12 -: 11-08-2010, 22:12:11 »

Мисля и аз да си поръчам, косата ми започна много силно да капе :(
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #13 -: 18-08-2010, 16:25:38 »

Май сте я изкупили.Ако знаете от къде другаде може да се поръча,кажете ми моля!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #15 -: 18-08-2010, 19:40:20 »

Тук добавките обикновено са на добри цени:
http://www.iherb.com/Search?kw=MSM
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #16 -: 18-08-2010, 21:54:05 »

Във Велинград има една Сярна баня. Обмислям дали да не почна да ходя да се къпя само там и да видя ще има ли ефект :))
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #17 -: 23-08-2010, 00:29:21 »

Най-добре е МСМ да се приема под формата на прах разтворен във вода а не капсули.
Анджи това със сярната баня звучи много добре.
Активен

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #18 -: 24-08-2010, 22:36:26 »

Отнякъде другаде бих ли могла да си я поръчам тази сяра? Опитах от ел. магазин на Земя на заем, но изглежда не е в наличност в момента...ей набързо я изкупихте а?  :D
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #19 -: 28-08-2010, 19:26:58 »

Здравейте!

Нова съм в земя на заем, но вече изчетох сериозен обем от темите както в сайта, така и от форума.

Имам сериозен проблем с акне ( на 30 години съм) от около 2 месеца, който искам да разреша по нетрадиционен начин (без лекарски илачи и сериозни антибиотици).

Суровоядствам на около 70% от около 8 месеца, заради кожния проблем се запалих съвсем да постоянствам и си взех солидно количество водорасли, за да подпомогна вътрешното изчистване на организма.
Изчистване с клизми и с морска сол предстои съвсем скоро.

Прочетох обаче за ползите на МСМ за кожата и ми се иска веднага да започна.

Разрових се из нета, видях че се предлага на таблетки в съчетание с витамини и микроелементи.
Прочетох обаче и за медицинската сяра, която лесно се набавя от аптека.
Въпросът ми е, дали мед. сяра и МСМ ще имат различно действие?

Някой пробвал ли е прием на мед.сяра? Наистина ми е важно и спешно. Благодаря за съветите предварително.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 22 запитвания.