Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сяра и МСМ  (Прочетена 66947 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #60 -: 04-10-2010, 18:25:06 »

Ами съжалявам че не съм написала в началото че горчи но в интерес на истината наистина не ми горчеше и не ми е неприятно да го пия. По принцип трябва да се започва с 1/2 ч.л но аз минах направо на 1ч.л за 1 седмица. После минах на 1с.л за един месец. Веднъж пробвах с две но ми дойде много и цяла нощ не можах да спя. След това преминах на 1ч.л докато свърша пакета. После имах малка пауза докато си получа новия пакет и сега пия пия по 1с.л на ден. Като се насити организма може да се премине на 1ч.л за дълъг период от време. Онзи линк който съм дала е към статия на човек който си е направил експеримент и е имал главозамайващи резултати. Външният му вид се е променил за много кратък период. Дори си е сложил снимки преди и след. Аз не мисля да го направя и се водя по препоръките на Дейвид Улф. Все пак съм направила превод на откъс от неговата книга.
Бенато тази добавка наистина не е задължителна но тъй като този микроелемент отсъства в плодовете и зеленчуците а е толкова важен не виждам защо да не се приема след като имаме толкова положителни ефекти върху външния вид и общото състояние на организма.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #61 -: 05-10-2010, 12:58:30 »

Казах го по принцип,щом се чувствате добре,всичко е ок, :laugh: :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #62 -: 07-10-2010, 12:04:17 »

А, на мен много ми горчи...    :(   Деси, ти в колко количество сок разтваряш 1 ч. л и 1 суп. лъж.....Защото аз за 1 ч. л-  в 1 чаша сок ...ако сокът е по- малко- не мога до го пия, горчи ми и ми се повръща/ Сигурно, за да вземам по 1-2  суп. лъжици- ми трябват 1 - 2 л. сок ::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #63 -: 10-10-2010, 15:39:42 »

Деси, благодаря ти за изчерпателната информация за МСМ-а. Беше ми много полезна, още повече на майка ми. Ние вече месец пием и ефектът е доста осезаем. Много енергия, бързо възстановяване, без да има някакъв превъзбуждащ ефект.
Като зареди Мер, ще взема направо два пакета :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #64 -: 10-10-2010, 17:51:55 »

абе това и аз трябва да го пробвам , току виж ми порастнала коса
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #65 -: 10-10-2010, 21:08:19 »

Петко, по колко лъжици приемате?
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #66 -: 10-10-2010, 22:12:31 »

Петко, по колко лъжици приемате?
По една чаена с връх, но смятаме сега да направим като Деси, определен период с по една супена за зареждане и след това пак минаваме на една чаена :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #67 -: 15-10-2010, 12:05:09 »

Деси, благодаря ти за изчерпателната информация за МСМ-а. Беше ми много полезна, още повече на майка ми. Ние вече месец пием и ефектът е доста осезаем. Много енергия, бързо възстановяване, без да има някакъв превъзбуждащ ефект.
Като зареди Мер, ще взема направо два пакета :Content_22:

Моля! :)

Радости 1с.л. разреждам в чаша с около 200-250мл вода и не ми горчи. Добавям и малко лим.сок но не винаги. Но на мен може би организма ми вече е запълнил дефицитите.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #68 -: 12-11-2010, 19:34:04 »

Има ли разлика между МСМ и MSM? Второто го видях в Софийските хали, но миказаха, че не е само сяра, а имало и други съставки.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #69 -: 12-11-2010, 19:55:15 »

МСМ е българското название на MSM. Не знам какво са имали в предвид от халите.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #70 -: 13-11-2010, 10:15:55 »

и аз не знам, ще видя къде да го търся това нещо. Навих се много да пробвам
Активен

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #71 -: 13-11-2010, 18:36:27 »

И аз от прочетеното тук и там, но най-вече от коментарите тук, навих се страшно да си взема, но докато се наканя и в магазинчето на Мер, МСМ-то изчезна като продукт. :surpris_23: Но се разрових още малко и намерих в зоя.бг, но в по-малка разфасовка, което с нищо не пречи де...ей го -> http://www.zoya.bg/MSM-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85-125%D0%B3.1119
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #72 -: 17-11-2010, 10:18:11 »

Nanu,привет!Много ти благодаря,за споделената информация,че в магазин "Зоя"има МСМ.
Като прочетох отзивите на Деси за него,аз също се навих да си поръчам,но миналия ден установих,че в магазина на Мер го няма.С радост видях,че ти си имала време да се поразровиш по-вече и да го откриеш.
Но според Деси,този в "Зоя" е с неясен произход и сега се чудя - да си поръчвам ли,или не ???
Деси,ако имаш време напиши защо е такова мнението ти и дали от друго място може да се набави?
Предварително благодаря.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #73 -: 19-11-2010, 16:28:48 »

Та в Зоя, от където минах преди малко, видях че произхода на сярата е Китай. Казаха ми, че имат доверие на доставчика си, но права съм била, няма гарнция за клиентите, които не познават доставчика, че да му се доверят... те обаче от Зоя, му се доверяват. За някой може пък това да е достатъчно.
Понеже забелязах етикет на някой от продуктите (които иначе преобладващо са от Индонезия, Перу и Китай, не казвам, че е лошо) за сертифициран продукт на био земеделието, което ме зарадва особено.
Това е което мога да споделя като инфо.
Продуктите от Зоя видях, че ги предлагат и в Слънце и Луната, дори там ми казаха, че били много търсени :)
Правете си изводите   :pensif_29:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #74 -: 19-11-2010, 18:51:30 »

Аз лично не бих си взела МСМ от Зоя точно заради неясния произход. Не ми вдъхва доверие нещо. От друго място нямам идея. Да се надяваме че Мер пак ще зареди по-нататък. Аз сега като приключа с пакета ще остана само на спирулина. Тя също съдържа сяра. А и май вече си запълних дефицитите поне за сега. Ще наблягам на храните съдържащи сяра които съм изброила в началото на темата.
Активен

Милен

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Бате, шопска салата ядат ли суровоядите?
    • RecipeMagician.com - Магията на суровата храна
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #75 -: 03-12-2010, 09:38:50 »

Хайде и аз да се включа, че стана интересна темата :)

Деси, ако МСМ не се приема с киселина (различните плодови киселини, сайдер/ябълков оцет и др.) се намалява ефекта от пречистването, както и възстановителните процеси на клетъчно ниво. Малко обаче не съм съгласен, че сярата не се съдържа в хрантие, защото доста ядки и семена са богати на сяра. Разбира се, в никакъв случай това мое изказване няма за цел да опровергае твоето твърдение, защото ти си постигнала успехи за себе си и това е прекрасно.

Причината сярата да Ви действа така стимулиращо е малко шокираща, защото този жизненоважен елемент участва в изграждането на новите клетки (прераждането на старите :) ). Ако приемът на МСМ Ви кара да се чувствате по-добре, това е защото в тялото Ви е имало доста "паразитни клетки", които носят вашето ДНК (дезокси-рибонуклеинова киселина), но понеже имат определени малфункции са най-лошите "паразити с транзитен номер". Въпросните клетки се хранят за да продължават живота си, но поради различни деформации не изпълняват своите функции по предназначение. Тялото не се бори с нищо, на което има собствения печат (ДНК). Сярата обаче увеличава клетъчното производство, организма започва да се освобождава постепенно от тези "паразити" и от там идва вашето енергийно подобрение.

С приемът на МСМ обаче (както и с всички останали детоксициращи съставки) трябва да се внимава, защото представяте ли си какво би се получило с човек, консумиращ до преди няколко дена тежка месна диета, който изведнъж се хвърля на такива пречиствания, суровоядство, шанки, клизми и т.н. Най-много да го заковем за леглото и да не може да си каже името за седмица-две (ако не и повече). Също така е важно да се спазва някаква периодичност, защото аз лично съм на мнение, че пречистванията не са просто детска игра, която да поддържа тялото в добра форма. Представете си какво би се получило, например, с един килим, който всяка седмица го носите на бара да го перат. Първоначалния ефект е уникален, килимът блести, свети и Ви радва съживеният му вид, но постепенно се започват малки промени, протривания, може би разкъсвания на чаасти и т.н. Представени нещата по този начин, бих уточнил, че е добре да не се уливаме с пречистванията, защото тялото при всяко едно такова изхвърля доста неща и за да се постигне баланса също се харчи енергия. Може би едно пролетно и есенно "почистване" се отразяват оптимално (поне според мен).

Ако МСМ Ви горчи, може да се приема и на капсули, но в такъв случай приемът му се оскъпява много, защото всяка капсула струва пари, а и в някой случаи се използват желатинови такива, произведени от животински продукти.

Еми това е от мен за МСМ, освен да вдигнем всички чашите и да си налеем по чашка лимонов сок с тази "алхимична отвара" както биха я нарекли знахарите в стари времена, па ако на някой не му понася, да почине на следващата глътка и да опита пак след малко време.
Активен
For the world you are someone,
But for someone you are THE WORLD!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #76 -: 03-12-2010, 18:28:58 »

Здравей Милен и благодаря за интересното включване в темата! Наистина МСМ е най-хубаво да се приема разреден във вода с лим.сок. Обаче още в първия пост съм написала сяро-съдържащите храни. А който иска и детоксикиращ ефект тогава трябват и екстра дози. И определено съм съгласна че МСМ трябва да се приема от по-напреднали в пречистванията и суровоядството.
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Активен

gynecomastia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #78 -: 03-01-2015, 09:41:47 »

http://www.iherb.com/Natural-Balance-MSM-Powder-320-g/4613#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=msm%20powder&rc=68&sr=null&ic=6
Това дали е добре?
Този МСМ на Докторс Бест ми се вижда на доста по-добра цена, пък и гледам ,че е най-купувания МСМ на прах в Айхърб.
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #79 -: 23-06-2015, 14:16:51 »

Благодаря :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 23 запитвания.