Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ароматерапия, масла и прочие  (Прочетена 1836 пъти)

eLLis

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27

Здравейте, драги ми усмихчовци :)

Понеже днес цял ден чета за ароматерапията и за ароматните масла, та се зачудих, някой някога пробвал ли се е да направи сам масло, чувала съм, че се прави със зехтин и билки :) Но как точно :) Какви билки, на мен ми трябват предимно за вкъщи, за успокояване, отпускане и тонизиране, при проблеми със съня и т.н. Но пък и знам, че май може и да се мажем с тях.
Аз лично имам зехтин с билки от Рашко (инструктур по йога) и ми е давал да си мажа навяхвания и натъртвания с тях.
Тааааа.. ще се радвам да коментираме :)
Много усмивки
Активен

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re:Ароматерапия, масла и прочие
« Отговор #1 -: 09-08-2010, 09:41:20 »

Здрасти,

Рецепта за масло има тук:
http://www.zemianazaem.com/archives/58

Аз обаче реших да подходя по друг начин - правя си масло само от една билка за да мога в последствие да ги смесвам както си иска и в каквито колицхества искам.
Тази година съм приготвил от лавандула, мащерка, кантарион. Ще напрая и от риган като цъфне :)
Все още билките са заляти и не съм ги прецедил - това ще стане към края на месеца :)
Активен

eLLis

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Ароматерапия, масла и прочие
« Отговор #2 -: 13-08-2010, 21:32:14 »

Ама аз главно за ароматерапия питам :) Смисъл дали да си купя готови миризми и да се отдам на релакса или да си сътворя :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ароматерапия, масла и прочие
« Отговор #3 -: 14-08-2010, 00:21:33 »

Ама аз главно за ароматерапия питам :) Смисъл дали да си купя готови миризми и да се отдам на релакса или да си сътворя :)
Щом питаш за ароматерапия, значи ти трябват етерични масла. Зимата на аромалампа е супер. Помагат действително. Имат много бързо действие, заради това, че могат да се вдишват, но много внимателно трябва да се чете упътването. Все пак са много силно концентрирани. Ето малко инфо - http://www.zdrave.vselena.com/vivasan_eterichni_masla_1.htm
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.