Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гранола бар  (Прочетена 13254 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гранола бар
« Отговор #20 -: 13-05-2010, 11:27:14 »

Това алуминиево фолио го забравете,като поседят влажните топки в него и поемат алуминия,вече нищо полезно не правиш за себе си и децата.
Какво имаш в предвид под пресен кокос? В България не съм виждал още.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гранола бар
« Отговор #21 -: 13-05-2010, 18:49:14 »

Вери беше писала че алуминиевото фолио е вредно само като се загрява. Но иначе друг вариант за опаковане е найлоновото фолио. Или поне така предполагам.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гранола бар
« Отговор #22 -: 13-05-2010, 18:54:35 »

Алуминиевото фолио е винаги вредно , справка "Целебно хранене" на Галина Шаталова
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гранола бар
« Отговор #23 -: 14-05-2010, 10:55:52 »

Титане,много яка книга,прочетох я преди 7-8 години и останах много впечатлен. От тогава не беля нищо по възможност и не ям суров фъстък. Друго е един хирург и учен да ти говори,да няма "купете си тази или онази супер храна" Просто и ясно с доказателства и личен опит.  Тя също казва,че колкото и да е тъжно,хляба ни вреди.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Гранола бар
« Отговор #24 -: 14-05-2010, 11:49:28 »

И найлоновото фолио е вредно за съхранение на мазни храни - мазнините разтварят формалдехидите, а може би и цял букет други "екстри"...аз съм фен на стъклото ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Гранола бар
« Отговор #25 -: 09-09-2010, 17:55:11 »

Деси, благодаря за чудната рецепта.  :fluretaa: Баба ми не повярва, че мога да сътворя подобно нещо.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гранола бар
« Отговор #26 -: 09-09-2010, 21:39:01 »

Титане,много яка книга,прочетох я преди 7-8 години и останах много впечатлен. От тогава не беля нищо по възможност и не ям суров фъстък. Друго е един хирург и учен да ти говори,да няма "купете си тази или онази супер храна" Просто и ясно с доказателства и личен опит.  Тя също казва,че колкото и да е тъжно,хляба ни вреди.

Да приятелю , за съжаление е така , а аз много обичам вкуса на хляба ... с течение на времето "храните" стават все по вредни
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Гранола бар
« Отговор #27 -: 10-09-2010, 19:40:25 »

извинявам се за отклонението, но може ли накратко защо все пак умерена употреба на хляб да е вредна?
така да си сверя часовника...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гранола бар
« Отговор #28 -: 10-09-2010, 21:56:54 »

Прочети книгата "Целебно хранене" на Галина Шаталова и там всичко подробно е описано  :pensif_29:
Активен

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Гранола бар
« Отговор #29 -: 11-10-2010, 21:18:13 »

В търсене на вариант на вкусна, питателна и компактна храна, която да приготвям на дъщеря си за училище попаднах на тази рецепта, от което съм много радостна разбира се . Дъщеря ми е влюбена в тези енергийни вкусности и вече от месец време ежедневно разполага с тях. Споделя ги и със съучениците (,които за съжаление си носят обикновено кроасан, вафла, солети...) и те също много ги харесват. Смятам да разпечатам рецептата и да я раздам на всички майки от класа, че много нерентабилно ми идва това "споделяне".  ;) Съхранявам ги в плътно затворена кутия. Не ги опаковам поотделно, запазват се чудесно. Благодаря за споделената рецепта!  :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 25 запитвания.