Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: дневникът на mariv  (Прочетена 12919 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:дневникът на mariv
« Отговор #20 -: 17-08-2010, 20:57:05 »

Титане, бабата и дядото на мъжа ми от много години си садят все една и съща царевица в двора от миналогодишните реколти. Хем е дребна, хем е гадна - като за кокошки. Нещо не се връзва с апетитните сортове на Монсанто, пък и семената на ГМО културите нали уж не можеха да се съхраняват?

nanu, и аз така знам за мастноразтворимите витамини. Какво по-точно взимаш?
Соковете са нож с две остриета. По-добре смутита.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:дневникът на mariv
« Отговор #21 -: 18-08-2010, 01:23:13 »

И соковете си имат своето място. Но е хубаво човек да е информиран.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:дневникът на mariv
« Отговор #22 -: 18-08-2010, 06:31:28 »

Томи , сигурно баба ти още от инките я пази тая царевица  tooth  tooth  tooth   
Активен

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:дневникът на mariv
« Отговор #23 -: 18-08-2010, 06:37:31 »

обикновено 1 лъжица зехтин, повече не ми издържа ..но какво имате предвид? че смутита са по-приемливи ...аз реших сокове по-често да правя, понеже четох, че по-лесно се приема от организма, по-бързо се смила...а аз имам проблеми със стомаха - подуване, киселини понякога ...а и с тях се чувствам хем заситена, хем ми е леко и приятно ..макар че снощи след сока доста ми се побу стомаха, но това ми се струва, че дойде от напрежението ...имах малък ей-такъв момент, не много приятен ..но какво да се прави, понякога ми се трошат бушоните  :Confus_3:
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:дневникът на mariv
« Отговор #24 -: 18-08-2010, 08:51:28 »

В смутитата има целулоза, която пречи за рязкото вдигане нивата на инсулина. Мен лично от сокове ми се подува стомаха, но може би при всеки е различно. Като цяло соковете повече се препоръчват за тежко болни хора.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:дневникът на mariv
« Отговор #25 -: 18-08-2010, 10:00:00 »

Много е важно сока или смутито да се дъвче, а не да се пие, за да се отделят нужните слюнка и стомашни сокове за усвояването му. Колкото и да е вкусно, човек трябва да си наложи да не го унищожава за секунди, а за 10-тина минути, тъй като сока е са много силна, концентрирана храна, която навлиза директно в кръвния поток - съответно трябва да се даде малко време на тялото да го усвои.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:дневникът на mariv
« Отговор #26 -: 18-08-2010, 15:02:43 »

Соковете не са само за тежко болни хора, а и за пречиствания.
Рязко ще се вдигне инсулина, ако се смучат само плодови сокове. А на мен ми се изтъркаха пръстите да пиша колко е погрешно това.
nanu, щом се чувстваш добре, не виждам проблем. Стига комбинациите в дадения сок да са приемливи.
Активен

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:дневникът на mariv
« Отговор #27 -: 20-08-2010, 08:36:09 »

Да, съвсем добре дори ...много леко ми е на стомаха, а знам, че давам на тялото си много витамини и други благини..и с това соковете стават много предпочитани от мен. Нужна ми е наистина повече информация относно комбинациите и други спецификациите на тема сокове, но в момента нямам време да отделя за това (предстои ми пътуване до Франция и се бутам все по опашки през последния месец). Иначе вече разреждам по-сладките сокове, дъвча си ги и така ..зареждам първите минутки на деня. Онзи ден ми донесоха към 2 кг грозде и набързо направих част от него на сок като добавих ябълка. Излезе доста като количество и след разреждането сигурно към литър е стигнало. Днес сутринта реших, за да убия малко сладостта му, да добавя и една краставица. (Как смятате, дали е добра комбинация? Искаше ми се нещо зеленичко да сложа, но нямах и така..за съжаление при нас през лятото само магданоз се намира от зеленолистните) Беше приятно на вкус, макар и да се наложи още малко да разредя с вода.
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:дневникът на mariv
« Отговор #28 -: 20-08-2010, 08:39:44 »

И едно извинение към mariv  :love_006 - emotloader: , че спамя дневника ти...скоро ще си направя мой, но макар и тук ..информацията, която иде от по-опитните, ще бъде от полза на всички, които още неуверено крачим в суровоядството.
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:дневникът на mariv
« Отговор #29 -: 20-08-2010, 09:34:04 »

Краставицата по принцип се води плод и то неутрален. Ако не се лъжа можеше да се смесва с всичко без проблем.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:дневникът на mariv
« Отговор #30 -: 21-08-2010, 09:12:17 »

nanu, може краставица с плод. А за магданоза, и той е зелено. Действай с него, ако сокоизстисквачката позволява.
За соковете има задоволително количество преведена информация на български в нета.
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:дневникът на mariv
« Отговор #31 -: 23-08-2010, 10:16:47 »

Бях в отпуска и нямах възможност да пиша, но от дне съм на линия.
Соковете определено ме подуват. Пробвах сок от прясно зеле и направо съжалих. 

За днес
закуска- чай
обяд - 2 флийки черен хляб с кьопоу и маслини
следобед- плод
вечеря- салата марули, гъби, домат, копър.

Да споделя, през отпуската май успях да сложа още към 2 килца и сега ще трябва да ги смъквам. Общо опколо 4 кг имам да свалям за да бъда отново себеси. От днес започвам и спорт,през ден по 30 мин кардиио/велоалгометър/ и имам едно дискче с пилатес, никога не съм се занимавала, но ми е интересно да пробвам.


Мислете ли, че докато влезна въф форма трябва да премахна ядките от салатите?
 
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:дневникът на mariv
« Отговор #32 -: 23-08-2010, 11:12:02 »

Мислете ли, че докато влезна въф форма трябва да премахна ядките от салатите?
Не.
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:дневникът на mariv
« Отговор #33 -: 23-08-2010, 16:17:18 »

Нещо пригладнях и хапнах 3 бисквитки хугаренас с малко мед. Никак не ми се вижда диетично, но нямах нищо друго под ръка катоо за следобеда, а плодовете нещо никак ама никак не ме влекат напоследък. Утре трябва да напазаря за такива случаи, поне ядки да имах някакви едно мляко да си бях направила.  Нещо от няколко месеца много ме влече сладкото, а никога не ми е било необходимо да го ям. Ще мина покрай рецептите да си потърся нещо лесно за в 10 и 17 часа.
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:дневникът на mariv
« Отговор #34 -: 24-08-2010, 08:32:19 »

Снощи си забърках мн хубава салатка.  Ще взема да си ги пиша, че понякога забравям и се чудя какво да хапвам, та:
3 листа маруля, 1 домат на кубчета, 2 с.л сл. семе, 15 листа пресен босилек, 1 стръкче зелен лук,1 гъба, сол, лимонов сок и зехтин.

За днес
-чай
- 2 филийки черен хляб,сурова тиквичка и 3 зелени маслини с бадем.
- плодове - смокини
- салата зеле и моркови.
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:дневникът на mariv
« Отговор #35 -: 25-08-2010, 09:10:41 »

За днес
Чай
кафе
2 филийки черен хляб с....и аз незнам какво още, но ще е зеленчук и маслинки.
грозде и смокини
салата - краставици,лук, слънчоглед.
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:дневникът на mariv
« Отговор #36 -: 26-08-2010, 10:17:39 »

Снощи след салатата почоплих малко печен слънчоглед пред ТВ. Дано да не е фатално за ослабването.



Днес

-Кафе
-5 бисквитки хугаренас
- 2 филийки черен хляб, с краставица и червен лук.
- смокини
- салата марули,пресен лук,сл семки, домат.


Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:дневникът на mariv
« Отговор #37 -: 26-08-2010, 13:48:26 »

Взех че си купих едно тофу, май сбърках понеже в магазина ми препоръчаха с подправки.....ужасна гадория. Трябваше натърално да купя. Никак незнам даже дали да го консмирам, чета толковалоши работи и за него че чак се чудя дали обикновеното краве сирене не е по удачен вариант. Както и да е поне вече опитах какво е.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:дневникът на mariv
« Отговор #38 -: 26-08-2010, 13:54:56 »

От един път няма да навреди. :)
Нали трябва да опиташ.
На мен и натуралното не ми допада.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:дневникът на mariv
« Отговор #39 -: 26-08-2010, 16:39:57 »

На коя фирма взе тофу? Натуралното в саламура е ужасно, не пробвай. По-добре си вземи твърдо - с чушки, пушено,  копър, с маслини. Дори и невегетарианци го харесват и викат, че сигурно има сирене вътре tooth
Обикновено, качествено домашно краве сирене е 100 пъти по-удачен вариант, мен ако питаш. Това тофу кой го знае от каква соя е. Аз лично повече от веднъж седмично не смея да го ям.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.232 секунди с 23 запитвания.