Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Диагноза по ноктите  (Прочетена 17853 пъти)

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Диагноза по ноктите
« -: 24-05-2009, 00:05:06 »

Погледни ноктите си и разбери от какво боледуваш

Ръцете са огледало на културата на човека. Източните мъдреци твърдят, че по тях се познава характерът и са показатели за физическото състояние. Ноктите са пряко свързани със здравето ни. Ако те са с приятно розов цвят, това е доказателство за нормално оросени крайници. Но понякога по ноктите се получават петна, дъгички и други дефекти, които сигнализират за проблем в организма.

Ето най-честите отклонения и причините за тях:

- ако ноктите ви са твърде сухи, имате нужда от витамин А. Той се съдържа в черния дроб, яйцата и млечните продукти;
- ако се появят бели дъгички, не ви достигат протеини или витамин С. Хранителни източници на този витамин са плодовете и зеленчуците, като най-богати са цитрусовите
 плодове /портокали, лимони, грейпфрут/, киви, ягоди, шипки, чушките /червени и зелени/, броколи и брюкселско зеле, обикновеното зеле и картофите;
- силно чупливите нокти, които се цепят вертикално или хоризонтално, алармират за липса на витамин В. Приемането на този витамин в чисто състояние/на таблетки/ не трябва да бъде в много големи количества. Рибата е богата на витамин В;
- ако ноктите ви са потъмнели, приемайте витамин В12. Ние се нуждаем от много малко количество от този витамин /2-3млг/. Той се съдържа само в животинските продукти;
- ако ноктите ви имат синкав цвят, вероятно имате проблем с белите дробове;
- вертикалните и хоризонтални черти по нокътната плочка са белег за проблеми с нервната система;
- ако ноктите ви са прекалено побелели, е възможна анемия или проблем с щитовидната жлеза;
- черно петно на нокътя показва проблем със сърцето.

Наблюдавайте ноктите си. Понякога те ни казват повече, отколкото предполагаме.

P.S.: Написах нещата така, както ги намерих и за мен лично е важно, че се посочва какъв точно е проблемът, но не съм съгласна с някои от нещата, като пиенето на витамини под формата на хапчета, месото, млечните продикти ( в смисъл като единствени източници ) . . . но така го пускам в този вид, за да може вие сами да си прецените кое ще ви бъде от полза  ;)

Бели петна по ноктите

Белите петна по ноктите говорят за голямо напрежение и показват анормалност на нервната система, което може да доведе до заболяване. Тези петна се явяват още при големи душевни сътресения. Но няма нищо страшно в появяването на белите петна. Те са просто предупредителни белези, които карат човека да вземе мерки срещу болезненото състояние, което предстои да дойде. Човек е крайно активен, отделя повече енергия от себе си, вследствие на което чрезмерно се изтощава.

За да се освободи от тия петна, човек трябва да съсредоточи ума си към известна мисъл. В продължение на 2-3 месеца той може да премахне петната от ноктите си.

Учителя Беинса Дуно

Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #1 -: 24-05-2009, 00:13:31 »

мойте нокти са си хубавки, нито един от тия признаци не забелязвам... размина ми се начи, иначе трябваше да нагъвам месо, риба, млечни и да гълтам хапчета :D (ужас!)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #2 -: 24-05-2009, 00:41:20 »

От няколко месеца забелязох, че имам адски много бели петна  :) Сега като се вгледах май са понамалели :)  От както съм суровоядка спрях и кафето, защото се чувствах много изнервена с него (голяма кафеманка съм  :), пих по много кафе, а и го обичах силно и чисто:) Надявам се скоро да се изчистят тези петънца :)

Май имам и вертикалните и хоризонтални черти по нокътната плочка, но те са пак свързани с нервната система  ::) 

Но откакто съм на суровоядство, правя тибетците, не пия кафе и не пуша, се чувствам много по-спокойна и уравновесена  :) Така, че ще чакам да ми минат:)

За белите дъгички - съм чела, че трябва да ги има ??? Нещо свързано с кръвообръщението беше ::) Аз винаги съм консумирала много цитруси, но цигарите нали унищожават витамина:), сега като ги спрях, ще видя дали ще се махнат...Ако се махнат, значи твоята информация е вярна ;)

Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #3 -: 24-05-2009, 00:56:23 »

Между другото, вит В12 се намира и в гъбите. Иначе, много хубава статия :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #4 -: 24-05-2009, 07:30:41 »

И аз нямам никое от тези отклонения по ноктите! Дори изглеждат така все едно съм с естествен френски маникюр!  :)
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #5 -: 24-05-2009, 13:49:12 »

При мен от време на време се появяват по няколко бели петънца, но иначе съм доволна  :)
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #6 -: 27-05-2009, 22:06:15 »

  radosti ще се махнат петната няма къде да ходят.
мойте петна по ноктите се махнаха след около 1,5-2 месеца.
А за кафето (макар че не е по темата) мнофо трудно го отказах и аз много пиех,но без кафе определено ми е доста по-добре.Макар че сутрин ми беше адски заспало,явно е свикнал организма.
Ех,как се радвам,че има хора,с който да си споделяме как преминаваме през различните фази на прочистването на организма.Иначе се чуствах по някакъв начин различна от другите.
 :-*

Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #7 -: 27-05-2009, 22:14:25 »

Аз първите 3 дена като не пиех кафе- само спах:) И после 1-2 седмици ми беше леко заспало- но вече въобще не се сещам, само миризмата ми липсва:)  Някой път пия черен чай:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #8 -: 27-05-2009, 23:17:24 »

Преди години пиех кафе от време на време, но не съм се чувствала зависима ( поне не и към кафето ! ). А петънцата по ноктите, които ми се появяват понякога, са от нервно напрежение ( главно заради техническия ). Не съм избухлива, не се изнервям лесно, с времето започнах да ставам все по-уравновесена и с вътрешно спокойствие, но въпреки това, когато нервното напрежение е повече, ми се появява невродермит по дланите ( много неприятно  ::) ). А с дермитчетата се боря с помощта на клеева тинктура и цитросепт.
Като казах, че при нервно напрежение ми се появяват горните неща, всъщност изобщо не го чувствам като такова, а просто виждам резултата от него по ръцете си.
А тази година при пречистванията на черния дроб предните 3 месеца, ми се появяваше невродермита изневиделица - явно се изчиства по този начин и това много ме радва . . . все пак трябва се излезе и се надявам да се справя веднъж за винаги с него, а разбира се и суровоядстово много ми помага :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #9 -: 28-05-2009, 06:51:32 »

Аз все още пия по едно кафенце на ден, но нямам петънца по ноктите. Определено се появяват от нещо друго.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #10 -: 16-08-2009, 01:28:14 »

и ако имам проблеми с нервната система,какво трябва да направя?
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #11 -: 16-08-2009, 07:30:34 »

Julka,зависи от проблема,но според мен,смяната на хрантелния режим и спорт,разходки,абе смяна на начина на живот направо ще оправят постепенно нещата.ПОСТЕПЕННО казвам,не изведнъж!!Спри да пиеш кафе,алкохол,цигари да пушиш също-знам,че е много  :-\,ама аз съм минала по този път,не е невъзможно.
Ако искаш пиши какъв проблем имаш(ако искаш  ;)),аз по-късно ще ти пиша още нещо по въпроса  ;).
Консултирай се с хомеопат,щото ако отидеш при психиатър ще те изпратят с един куп странни лекарства  >:(
 ;)
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #12 -: 02-09-2009, 15:24:16 »

Аз съм чела , че белите петънца показват когато се прекали със сладки неща . И дъгите си мат разни показания - мисля че с възрастта намаляват, но книгата не е в мен за да напиша повече неща а нищо не си спомням.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #13 -: 29-09-2009, 13:17:11 »

Има вече апарати ,които диагностицират по ноктите или по косъм. По-точно -дали се храним балансирано - кое липсва, кое е в излишък.. Такива се предлагат от фирмата "Альфа -Мед" ,която има щанд и на сегашния Пловдивски Панаир. ( 11 палата) Смятам да отида да ги видя по-отблизо.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #14 -: 29-09-2009, 13:50:48 »

Аз съм чел ,че белите петънца означават недостиг на някои витамини или минерали,в кокретния случай който беше описан се оказало след направените изследвания ,че има недостиг на цинк.На мен са ми излизали понякога ,но откакто започнах да се храня предимно със сурова храна изчезнаха без остатък.Между другото вчера попаднах на едни други суровоядци,които консумират сурово месо,яйца,мляко и вс.друго :o    не знаех че има и такива,не мога да си представя какво е да заръбаш сурово месо,което даже не е ипрясно -купено от магазина  :o
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #15 -: 29-09-2009, 18:25:37 »

Мамма мия, това да не са някакви сектанти ?  Да ги пази Бог ,те вероятно не са виждали какво представлява свинската тения ...
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #16 -: 29-09-2009, 22:01:47 »

Хахахахахаххахахахха,бате Бино,  ;D ;D ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #17 -: 29-09-2009, 22:33:37 »

Не се маха това нещо, Василенке,  не е смешно ,майтап на чуждо дупе си било чисто...нали се сещаш  :)  
Тенията ,(която се прихваща от суровото месо )достига до 30 м. и обикновено се разполага из вътрешностите ти , а не в гардероба ти ,до вратовръзките. Нагъва се на няколко ката и се маха само оперативно , но и тогава да се чудиш откъде да я подхванеш . Тя е навсякъде.Това е едно от най-ужасните неща, които може да те споходят .
Ехинококът ( то пак е тения)  е другото такова нещо . То пък се капсулира в черния ти дроб,прави киста ,която си стои там кротко и ти разбираш за нея чак когато стане колкото футболна топка.  
Пазя си изрезка от вестника за интересен случай. ( Интересен за съдебната медицина , но и за нас тук)  Един млад юнак на 25 г ,тежащ 100 кг взели че го понабили. Ама не много. Но въпреки това той умрял. Роднините естествено поръчали експертиза , в която експертите заключили : Вярно , умрял е , но не от побоя.
Роднините скочили : Как така не е от побоя, той умря веднага след като го набиха.
Поръчали нова тройна експертиза. Там вече се установила истинската причина за смъртта . Оказало се ,че младежът имал в черния си дроб такава киста ,пълна с ехинокок, за която не е знаел. (Паразитите най-често кротуват за да не ги усетиш и изгониш)  При удар по дроба кистата се пука,съдържанието ( това е чужд генетичен материал) се излива в черния дроб, става силен алергичен шок и човекът умира за броени минути.
Та така. Естествено Лазарев би казал,че това е карма  и ако не е бил ехинокок, е щял да го удари метеорит  . Но дори и така да е , като чели метеоритът е за предпочитане. Поне няма да се ядосваш,че не си могъл да знаеш за него предварително. Компютърната диагностика все още не го усеща.
« Последна редакция: 29-09-2009, 22:43:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #18 -: 29-09-2009, 22:44:31 »

Аз до колкото знам,тениите или глистите(не се сещам точно)се махат с гладолечение.В едно от филмчетата на д-р Емилова,тя разказваше за един циганин,как като започнал да гладува,при един от прегледите след няколко дни,целият треперел,блед,изплашен.Викал-докторке умирам,червата ми излизат ::)
А то,глисти ли тении ли,какво,като няма с какво да се хранят и почнали да излизат през дебелото черво.И човека си помислил,че червата му излизат :-\
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #19 -: 29-09-2009, 22:55:43 »

Да,бате Бино,съгласна съм,че не е смешно,направо е плачевно даже.Стана ми смешен емоционалният ти изблик-мамма мия ;D
 ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.