Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Диагноза по ноктите  (Прочетена 17855 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #20 -: 29-09-2009, 23:03:04 »

вчера попаднах на едни други суровоядци,които консумират сурово месо,яйца,мляко и вс.друго :o    не знаех че има и такива,не мога да си представя какво е да заръбаш сурово месо
да, тoзи вид суровоядство е доста застъпен (виж - Eating in the raw - Carol Alt).
Вие не сте ли пили сурови яица, не сте ли яли сурова наденица, a салам, a prosciutto? Tе са все сурови. Италианците ядат и сурови тънко полупрозрачно нарязани телешки пържоли, както и миди, а японци и китайци ядат какво ли не сурово (от риба до бръмбари).
« Последна редакция: 29-09-2009, 23:11:41 от canat »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #21 -: 29-09-2009, 23:21:10 »

Луканка и филе Елена също са сурови. :)
Активен

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #22 -: 23-04-2010, 12:47:16 »

Здравейте, надявам се че и този път ще получа съвет от вас. От няколко месеца имам проблем с ноктите. Може би ми липсват витамини или минерали. По повърхността на ноктите на ръцете имам белези под формата на дъгички. Имаше период през който за много кратко бяха изчезнали.

Много благодаря на всички предварително!  :thankyou:
« Последна редакция: 08-03-2011, 11:12:01 от marulka »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #23 -: 01-05-2010, 07:22:35 »

Знам, че е много общо, но начините са суровоядство и прочистване на организма :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #24 -: 02-05-2010, 17:43:54 »

Здравейте, надявам се че и този път ще получа съвет от вас. От няколко месеца имам проблем с ноктите. Може би ми липсват витамини или минерали. По повърхността на ноктите на ръцете имам белези под формата на дъгички. Имаше период през който за много кратко бяха изчезнали.

Много благодаря на всички предварително!  :thankyou:


Аз имам проблеми с ноктите откак се помня - винаги са били меки и чупливи... Но с повече витамини под формата на плодове и фрешове (плодови и зеленчукови) значително се подобряват.
Също ми се струва, че гладуването е много добър метод (колкото и плашещо да звучи). По време на едно 15-дневно водно гъбичките по ноктите на краката ми бяха изчезнали напълно, а ноктите на ръцете ми спряха да се чупят. Ако нямаш желание да гладуваш, може поне да минеш на разтоварващ режим - плодове и чай, например, така организмът ще се попречисти и усвои по-добре витамините  :).
Другият (и определено по-непрепоръчителен) начин е с химии - разни заздравители и гелове за нокти. Обикновено имат ефект - ако са вносни и скъпи, и то за кратко.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #25 -: 03-05-2010, 10:24:27 »

и аз преди имах за кратко такива проблеми и използвах масло за укрепване на ноктите на Икаров - то е бадемово ( май,  отдавна не съм се мазала с него)  с добавени етерични масла. Състоянието на ноктите ми видимо се подобри, но при мен причината беше външна-много контакт с разли4ни препарати
Активен

SLAF40

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Активен
Защо не си спомняме бъдещето ?

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #27 -: 19-05-2010, 15:19:38 »

И аз нямам никое от тези отклонения по ноктите! Дори изглеждат така все едно съм с естествен френски маникюр!  :)
Моите също :) Преди имах много бели петънца и вертикални бразди, но откакто не живея при нашите всичко ми се оправи. Случва се по някое бяло петънце, но те се получават и от механичен удар - под плочката се образува въздушно мехурче.

Ох тия паразити, бившия шеф на майка ми почина от тения  :(
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #28 -: 19-05-2010, 17:38:14 »

Луканка и филе Елена също са сурови. :)
+ разни пастърми, суджуци както и всички луканкови салами. Когато ядях месо суровите най-много ги харесвах tooth

Винаги ноктите ми са били чупливи (абсурд да пусна маникюр) и набраздени надлъжно. Вата признак според Аюрведа. Иначе петна нямам. Доколкото знам белите петънца означават недостиг на цинк.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #29 -: 29-06-2010, 14:58:56 »

да наистина когато се ползва някаква козметика трябва да има постоянство.. аз например използвах един гел на Avon и докато си мазах ноктите пораснаха мн бързичко за една седмица, но като го спрях си останаха така  :D а най-сигурния начин си е хранителния режим повече витамини и минерали като А Е калций и тн. и по-малко храни и напитки които намаляват абсорбацията им ;) Освен това пробвай със затоплен зехтин да ги масажираш може и лимонов сок ;)
Активен

Iriada

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #30 -: 30-06-2010, 23:28:03 »

Наскоро една приятелка ми описа същия проблем. Ходи на лекар-дерматолог, който й каза, че тези дъги се получават и от разраняване на кожичките в основата на нокътя.
Тя наистина постоянно ги човърка, нещо като тик й е. Можело да се получи същото и ако си изрязваш дълбоко кожичките на ноктите с цел хубав маникюр. Препоръчала й е редовни бани с бадемово масло.

Ако можеш да изключиш тези механични влияния, значи проблемът ти наистина е вътрешен и трябва да се концентрираш върху витамините и другите елементи. В краен случай си направи кръвни изследвания, така най-лесно може да се установи, ако има по-сериозен проблем.

Успех :)


Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #31 -: 01-07-2010, 06:57:17 »

Вал ми беше споделила, че маслото от иланг-иланг заздравявало ноктите. Но трябва да я питате нея как го е ползвала  :pensif_29:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #32 -: 01-07-2010, 10:31:31 »

Вал ми беше споделила, че маслото от иланг-иланг заздравявало ноктите. Но трябва да я питате нея как го е ползвала  :pensif_29:

Супа от кокоши крака или телешки джулани също заздравява ноктите  :Content_4 - emotloader:
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #33 -: 01-07-2010, 10:42:44 »

За какво са ви тия нокти, да не сте месоядни tooth

Сега, сериозно. Някои хора (вкл. и аз) просто не могат да пуснат дълги нокти. Според Аюрведа това си е типична Вата черта. Познавам девойки, които се хранят изключително зле, не полагат никакви грижи и въпреки всичко имат голям маникюр. Важното е ноктите да не се цепят, да нямат петна или някакви много дълбоки набраздявания. Другото са козметични кусури.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #34 -: 19-07-2010, 16:27:03 »

Сега видях колко много хора са споделили мнения и са написали препоръки. Много ви благодаря. При мен тези линии се появяват на периоди. Според мен, когато консумирам повече зелено се изчистват. До скоро нямах линии. Сега забелязвам, че отново имам на лявата ръка само.  :surpris_22:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #35 -: 19-07-2010, 22:08:47 »

Аз мисля че тези дъгички по ноктите са знак за дефицит на цинк в организма. Хапвай слънчогледови и тиквени семена ядки и зеленолистни.
Активен

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #36 -: 23-07-2010, 11:26:50 »

Desi, благодаря за препоръката. За разлика от  теб, аз лесно пълнея. Старая се да не ям често ядки. :-[
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #37 -: 23-07-2010, 12:33:42 »

Когато има липса на цинк се получават малки бели петна по ноктите.Както ноктите,така и космите регират на минералния състав в организма.
Активен

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #38 -: 23-07-2010, 22:57:53 »

Аз нямам бели петна по ноктите. Само тези ужасни вдълбани дъгички.
От няколко месеца съм спряла млечните продукти, рибата и яйцата. Благодарение на този сайт станах веган. Повече от 50% сурово.  Както преди, така и сега, имам очевидно проблем с разнообразието на консумираната от мен храна.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Диагноза по ноктите
« Отговор #39 -: 23-07-2010, 23:59:39 »

Напречни или надлъжни са?
Аз имам надлъжни откакто се помня - значело лошо усвояване на веществата.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.