Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хормонален дисбаланс- има ли алтернатива на тежката артилерия?  (Прочетена 9786 пъти)

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Здравейте!

Излязоха ми резултатите от хормоналните изследвания и въпреки, че гинекологът ми още не се е произнесъл, от референтните стойности става ясно, че при 2 от 6-те изследвани хормона има проблем.

Притеснението в случая е, че лекарят ще ми изпише сериозни хормонални препарати за балансиране на проблемните 2 хормона. Как тази тежка химия ще ми се отрази на организма генерално е неизвестно. От 2 седмици се със сурова и свежа храна ( семена, кълнове, плодове, зеленчуци и зехтин) и не пия никакви лекарства. Така и искам да продължа.

Ако някой от вас се е изправял пред хормонален проблем и е открил алтернативен начин на лечение без химия, моля споделете!

Може би трябва да спомена, че през последните 9 години бях на контрацептиви. Последните 3 години това бяха Диане 35 и след спирането им ми се появи подобно на дребна шарка акне. Започнах Диане-то отново и акнето премина в "нормално" тинейджърско акне - а съм на 30 години!

Кардинално реших никога отново да не посягам към контрацептиви и да изчистя организма си от трупаните досега отрови.


Иска ми се да вярвам, че организмът ми е способен да се справи сам с акнето и с хормоналния дисбаланс. Наивно ли е да смятам, че това е реална възможност?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

С аменорея съм се оправяла, но хормони никога не съм пила, така че със сигурност положението при мен не е било много сериозно. Зависи от какво точно ти е проблема - липса на хранителни вещества или ендокринен. Всеки случай, няма да се оправиш лесно и трябва време. На първо време може да разгледаш за някакви расителни алтернативи на хормонални препарати (в зависимост от проблема - витекс, ямс, мака и т.н.), въпреки че аз съм против тяхното използване. Важно е първо да си знаеш нивата на хормоните и после да се ориентираш какво точно да взимаш. Има разни масла, например вечерна иглика (prim oil), които повлиявали хем хормони, хем акне. Витамини A и Е, B комплекс (противозачатъчните направо ги изсмукват от организма), цинк (особено необходим при вегетариански начин на хранене). На първо време трябва да си засилиш организма, защото контрацептивите причиняват огромни бели.
Въобще, зависи и какъв начин на живот си водила до момента

П.С. Въобще за какво ги пиете тия хормонални боклуци? Това че някой медицински авторитет ги е изписал не значи, че е решение на проблема...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Красито акнето ти със сигурност се дължи на хормонален дисбаланс т.е вследствие прекратяване употребата на противозачатъчи. Кои хормони не са в норма? Прогестерона ли е един от тях?
Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Деси, не е в прогестерона проблемът, нито в тестостерона. Те са в норма, по-скоро ниски, но ок.

Съотношението на LH:FSH e 1.20:6.87.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Това нищо не ми говори но аз като спрях пртиозачатъчните прогестерона ми беше много нисък и нямах цикъл. А ти имаш ли цикъл сега?
 
Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Деси, когато спрях противозачатъчните ( по препоръка на гинеколога ) за 3-месечна почивка, първият път цикълът ми закъсня с около 25 дни, следващият път с 12. После вече ужасното шаркоподобно акне се беше появило и в страха си отново започнах с контрацептивите.

Нямам представа, какво ще стане сега...обаче съм твърдо решена да не се връщам отново на противозачатъчни.
Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Деси, ти когато спря противозачатъчните как се справи с последствията?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз подробно съм писала в дневника си но накратко ще ти отговоря с помоща на натурален прогестеронов крем на основата на ямс. Ползвам го от 2 години и 8 месеца. Също така използвам и добавки като водорасли. От сега мога да ти кажа че трябва да се въоръжиш с голямо търпение защото хормоналния дисбаланс не е шега работа. И ако искаш да се възстановиш по алтернативен начин те чака дълъг път. Това че пак си започнала да взимаш хормонални препарати според мен е голяма грешка и все повече се отдалечаваш от излекуването. МСМ едва ли ще ти помогне толкова много на този етап. Сигурно звуча много обезнадеждаващо но повярвай ми много е трудно възстановяването.
Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Деси,

Колкото и да е обезнадеждаващо това, което пишеш, напълно ти вярвам. Все пак и времето, в което доброволно се тровех с това хапче, не бе кратко. Сега ще си троша главата!

Предполагам кремът, който си ползвала е мунрайс на Аквасорс. Четох за него и явно ще трябва да си го взема.

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Бих искал да споделя , че организмът сам си изработва всичко, което му е нужно , ти само трябва да му доставиш градивния материал. Според мен първо трябва да се пречистиш с гладуване на вода и след това да преминеш няколко дни на сокове , а след тях на плодове и зеленчуци  като постепенно да включиш ядки ,семки и др.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Красито точно този крем ползвам. Но като цяло всичко което направих и което съм описала в днвника проработи при мен. Дори след последната добавка (МСМ) която пих нещо се случи и цикъла ми стана съвсем редовен т.е на 28дни което никога през живота ми не се е слувало. А преди това само с крема варираше между 35 и 45 дни. Дори веднъж ме прескочи след като суровоядствах на 100% един месец. Но всеки организъм е различен и това е моя опит. При теб могат да проработят други неща. Ако не си много под нормата с килограмите можеш да пробваш и това което Титан предлага. Но във всички случаи трябва да преустановиш употребата на хормони защото всичко което ще направиш ще е безсмислено. Аз не можех да си позволя гладувания защото килограмите ми бяха под нормата.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Краси , ти под "тежка артилерия "  явно имаш предвид хормоналните (хуманно-) медицински препарати. Аз бих внесъл корекцийка -  това е по-скоро  "стреляща напосоки артилерия " , при това - модерна за времето на Балканската война   :)

Хормоналните препарати по най-груб начин  се намесват в логиката  на човешкия компютър. Разбалансирват високоорганизираният му интелект. 
Според мен организмът сам трябва да препотреди разбъркания пъзел.  И наистина ще е нужна май  "тежка артилерия " , но истинската такава .  А тя е само една - грамотно проведено гладуване в различните му разновидности ( на вода, сухо, фракционно, каскадно ) , но без онази плодова диета, неправомерно наричана "гладуване". Не че е лоша , но е слабичка за целта.     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Благодаря на всички за мненията и съветите!

От скоро суровоядствам и още не съм стигнала до момента, в който да съм напълно убедена, че гладуване е най-подходящата стъпка. Щом това време настъпи, ще го направя, не преди това.

Засега ще продължа със суровата храна, след около месец ще имам възможност да направя режим само със сокове и смутита, ще се вслушам в организма си и ако преценя, ще пристъпя и към гладуване.

Деси, МСМ вече пия, явно твоето кремче и на други е помогнало да регулират хормоните си, ще си го поръчам, благодаря ти.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Твоят си е изборът.
И все пак внимавай в това какво "казва" организмът ти..  След като цели 9 години ти е "казвал " да приемаш хормони , дали може пак да му се гласува доверие ? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Може би последните 9 години да не е бил организмът, а лекарите.

Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Всъщност отговорът е: удобството. Пиеш си хапчето, нямаш акне, цикълът е редовен и почти неусетен. И е твърде удобно да пренебрегнеш мислите за после, когато спреш хапчето.

Зачетох се из дневника на Деси. Ами и тя се е въртяла в омагьосан кръг- пиеш хапче, имаш цикъл, нямаш пъпки. Спреш го и проблемите почват. Пак го започваш...и така, докато се случи нещо радикално,че да се усетиш.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

ААА, точно така. Това е мъдро прозрение  -  докато не се случи нещо "радикално", предпочитаме да си останем при лесното.. :)
/ макар ,че в случая по-точно е да се използва "сериозно" вместо "радикално" . "Радикално" има по друг смисъл. /


Така е ,Вери , но нали и организмът не е протестирал :)
( аз това намекнах :)  )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Краси, нямам какво повече да добява като съвет. Пречистване, подсилване и абсолютна смяна на режима. Звучи плашещо, но веднъж тръгнеш ли ще видиш, че не е толкова трудно. Важното е да не се отказваш. Ефект не очаквай да дойде веднага и в никакъв случай недей да се отчайваш. И запомни - това не е просто временна диета. Това е начин на живот.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Красито при мен нищо радикално не се случи за да реша да спра окончателно противозачатъчните. Осъзнавах го много преди това но просто не знаех как да се измъкна от този омагъосан кръг. При колко гинеколози съм ходила не е истина просто и всички ми казваха че трябва да продължавам с контрациптивите.  Този период през който съм ги пила от 18-19 годишна до 26 го олицетворявам на дълбок зимен сън през който съм спала. Според мен гинеколозите са тъпи и тесногръди коне с капаци които не могат да ти предложат алтернатива и аз затова си самоназначих лечение с крема. Просто експериментирах. А контрацептивите са най-подлото нещо което е изобретено за "доброто" на жената. Тотално ти скапват хормоните и после са необходими години за да се възстанови баланса. Хиляди пъти съм съжалявала че съм ги пила. Но хубавото е че съм имала смелостта да ги спра и сама да се боря с проблема. Защото милиони момичета не биха се отказали от тези "удобства" за които пишеш.
Хубаво е че си решила да не гладуваш след като не си готова за това на този етап. Суровоядството е добро решение както и крема. При мен тази комбинация имаше резултат. Пожелавам ти успех!
Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Деси,

Благодаря ти за куража!

Премам и съм благодарна на всички за съветите, ще отсея от тях онези, за които чувствам, че мога да последвам и ще се придържам към тях.

За всички, които четат този форум и се борят със същия проблем ще пиша как се развиват нещата при мен, и как се влияят акнето и хормоналният дисбаланс от суровоядския начин на живот в комбинация с приема на хрян, МСМ и скоро - на кремчето мунрайс.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.