Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: сушилня за плодове Optimum  (Прочетена 43880 пъти)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
сушилня за плодове Optimum
« -: 27-05-2009, 06:02:30 »

има ли някои от вас този уред и знае ли на колко градуса се сушат плодовете и зелен4уците?
аз си го закупих от метро и досега суших спанак и коприва. и двете запазиха свеж зелен цвят.
снощи оба4е пробвах с 4ереши и сега на сутринта изглеждат много странно-като опе4ени някакси. едни са много свити-направо като стафиди, а други са по-опънати, но пък са кафяви; доста по различни са от купешките на вид. на вкус още не съм ги пробвала.

та затова се 4удя на колко ли градуса се сушат, никъде няма регулатор на температурата и никъде не е посо4ено в опътването което имам.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #1 -: 27-05-2009, 06:45:55 »

На 48 градуса. Купешките са сушени със сяра,натурално сушените стават по кафяви.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #2 -: 27-05-2009, 06:51:30 »

мерси benato за отговора  :)
към обяд като ги опитам ще кажа и как са на вкус
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #3 -: 27-05-2009, 07:22:55 »

Кате,на каква цена беше този уред?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #4 -: 27-05-2009, 10:00:17 »

Аз някъде прочетох, че този уред е регулиран на 80градуса и затова не си го купих!
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #5 -: 27-05-2009, 11:48:28 »

vasilena, за 72 лв. беше когато го взех през април.

desi82, не знам, в упътването нищо не пише за градуси. като го отварям не ми се струва да е 4ак 80, но си има топлина. спомняш ли къде си го 4ела това?

« Последна редакция: 27-05-2009, 12:24:04 от кате »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #6 -: 27-05-2009, 12:25:39 »

И аз си взех тази сушилня скоро - от Метро за 69 лева. Температурата няма да е повече от 50 градуса, защото обдухва просто топъл въздух, не е парещ, фурната ми на 50 градуса е по-пареща. До сега съм сушала гъби, ябълки, банан и манго. Всички станаха много добре. За да не почерняват плодовете, е добре да се накисват за половин минута във вода с лимонов сок. По този начин може да се прави страхотна зимнина или снаксове за планина или за из път.....
Активен
Духът владее материята!

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #7 -: 27-05-2009, 12:36:07 »

А сушилнята какви предимства има пред фурната?
Същото искам да питам и за уредите за покълване. Нужно ли е да си набавям подобен (чудя му се от няколко месеца) или да си карам както до сега със съдинки?  :)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #8 -: 27-05-2009, 12:56:19 »

Ей, хора, а кракери могат ли да се сушат в този дехидратор?!!
Отдавна като ходих в Метро и ги питах имат ли дехидратори, ме заведоха до някакъв дехидратор за въздух  ;D Тогава си помислих, че нямат никакви сушилни за храна. Ако става за кракери, направо си взимам! :)

Влади, имам силни предубеждения за тези машинки...Една приятелка си беше взела и каза, че нищо не се е получило. Е, може и тя да не е нацелила нещо, ама кой знае...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #9 -: 27-05-2009, 14:04:25 »

В България не съм видяла качествени уреди за покълване - този който имам аз е малък и не съм много доволна.
За кракери - мисля няма да се получи, но ще пробвам първо и пак ще пиша.
Предимствата е, че ще хаби по-малко ток (зареждат се толкова тавички колкото продукти имаш - а това има значение), и по-добре обдухва и вентилира - така мисля самото изсушаване ще е по-качествено. Табличките са решетъчни, което спестява времето за сушени и необходимостта за обръщане, на тях директно течни неща не могат да се слагат, но има една силиконова подложка - да видим тя каква работа ще върши.
Активен
Духът владее материята!

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #10 -: 27-05-2009, 14:18:47 »

Мер, успокоих се за градусите, сега ги опитах сушените 4ерешки-много са вкусни само 4е станаха досущ като стафиди на вид  ;D май много време ги суших
след малко ще сложа нови да се сушат, но ще ги накисна малко във вода с лимонов сок, както ти каза. то вярно, 4е това го пише и в упътването, но ми се струваше малко странно на сладки плодове като банани и 4ереши да слагам лимон  ??? , но като се има в предвид 4е коли4еството лимонов сок ще е малко и ще го разредя с вода...

Radula , още не съм пробвала да суша кракери, може и да стане. как ми даваш добра идея да забъркам едни и да пробвам  :)

vladi, сподед мен предимството на такъв тип сушилня е, 4е е на нива, редове са решетъчни и въздухът като минава обгръща плодовете. а ако сушиш във фурна, едната страна на плода или зелен4ука който сушиш все ще е залепнала за тавата и трябва от време на време да ги разбъркваш
« Последна редакция: 27-05-2009, 14:29:10 от кате »
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #11 -: 27-05-2009, 14:20:22 »

Mep писали сме едновременно  :) , да това за пестенето на тока също е предимство
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #12 -: 27-05-2009, 14:31:16 »

Лимоновия сок подейства добре на ябълките, мангото и банана - не потъмняха, на черешите не знам дали ще окаже въздействие, но ще се разбере :)
Активен
Духът владее материята!

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #13 -: 27-05-2009, 14:33:56 »

И аз я гледах тая сушилня в метро,но една позната ми каза,че били боклуци и се чупели на 3-тото сушене и се отказах.Но така като гледам в най-скоро време ще гледам да се сдобия с такава.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #14 -: 27-05-2009, 15:54:29 »

И аз се бях навила да си взема тази сушилня, но предварително се разрових в гугъл да прочета повече информация. И в един от сайтовете прочетох, че е регулирана на 80градуса. За крекери си мисля, че няма да стане.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #15 -: 27-05-2009, 23:10:56 »

Вече суша повече от 3 пъти и още не се е счупила, поне има гаранция за година :)
Активен
Духът владее материята!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #16 -: 27-05-2009, 23:54:51 »

Момичета,не разбрах последно става ли тази сушилня,не става ли,нали Деси е чела,че е регулирана на 80 грауса ???
 ;)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #17 -: 28-05-2009, 00:49:44 »

Ще взема тия дни един 100 градусов термометър и ще измеря температурата :).

Ето малко снимки на сушилнята в действие :) :






Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #18 -: 28-05-2009, 00:52:30 »

Eх, че хубаво!!! Дано стават и кракери, че за тях ми е най-вече. Сушени плодове толкова не ям. Но виж, за гъбките е добра идеята  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:сушилня за плодове Optimum
« Отговор #19 -: 28-05-2009, 06:49:25 »

Това е добра идея с измерването на температурата. Надявам се да не съм права за градусите! :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.063 секунди с 22 запитвания.