Трябва много да се внимава когато се вземат животните за аналог. Всеки, който е гледал котка , ще потвърди , че веднъж свикнала да яде от ония сухите гранулки ( дето само Зевс знае какво има в тях ) не ще да помирише нито крехко пилешко месце , нито прясна рибка .. Вероятно има вътре нещо страшно зарибяващо за да може в един момент да се купуват само гранулки за да не ти умре от глад животното.
, то не поглежда естествената си храна, погледът му - само в гранулките.
А кой може да докаже че за една котка пакетираните изкуствени гранулки са по-добра храна от нейната естествена видова храна?
/ Аз естествено не можех да допусна че една котка ще е по-голям тежкар от мен и когато майка ми отсъстваше от вкъщи , котката биваше оставяна на глад по няколко дни , докато реши да посегне към нормалната си храна (месо , риба) вместо към гранулките. /
Друг комшия пък приучи кучето си да яде бисквити и шоколад. Ядеше животинчето , ушите му пращяха ,само че за кратко - сгромоляса го диабет и то се спомина кротко.
( Не е за чудене , кучетата нямат задстомашна жлеза, която да отделя инсулин)
Изводът е , че и животни и хора лесно могат да си въобразят и да се подлъжат ,че дори и безспорно вредна храна може да е добра за тях , защото такива били "сигналите на тялото" им.
( Както натуропатите често казват : " Плътта е глупава" . )
Вкусовите усещания лесно се вербуват от хитрите корпоративни акули ,които почти винаги успяват да убедят народецът , че "вкусно" е равносилно на "полезно".