Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравословните проблеми на един бивш вегетарианец.  (Прочетена 10769 пъти)

Saffronia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,

Скоро ви открих, определено сме съмишленици и затова искам да ви питам за съвет.
Цял живот съм била здрава (той не е мноgо дълъг, де, на 26 съм). Когато бях на 18 спрях да ям месо по философски съображения.
Както си бях здрава и със силен имунитеt, обаче, преди година някъде се започнаха проблемите. Желязото, кръвното и хормоните ми са много ниски, изкарах няколко бъбречни възпаления, получих дисхидроза, кожно забляване на ръцете и ходилата, което не се маха вече година и е адско. Бих казала също че съм малко депресирана и за периода на вегетарианство натрупах килограми.

Започна се едно тъпкане с магданоз, спанак, коприва и всичко по списък с високо съдържане на желязо Изкарах 2 дневни режима на плодолечение за последната година. Не смятам че се храня най-здравословно, но съм доста добре от хората около мен и много държа на храната като лекарство. Но не успях сама да се излекувам.

Започнах да ходя по лекари, което най-мразя, и всички естествено ми казаха едно - започни да ядеш месо. Аз упорствах защото е в разрез с личната ми философия, но явно само с философия не се живее. Та започнах, преди месец, два. Не знам още как ще ми се отрази, но всички около мен ми натякват само това, плюс идеята за кръвните групи, в която не вярвам, но пък за нещастие съм нулева. 

И сега, виждайки вас, ми е мъчно за вегетарианските ми дни и ме е яд, че се получи така. Имам нужда от съвета ви какво да правя, кой режим да избера и какво да променя за да мога хем да се излекувам, хем да ми е мирно на душичката и на тялото.

Ще се радвам да прочета мненията ви.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Здравей дружке :)

първо бихме искали да ни споделиш какво всъщност си яла през тези години на вегетарианство , какво си избягвала, на какво си наблягала и с какво си си угаждала ... гледай да не пропуснеш . Какви ядки си яла , по колко на ден. Откъде си си купувала продуктите , как си си набавяла калции  ?
Колкото повече информация ни дадеш , толкова по -голяма е вероятността да ти дадем полезени  и животоспасяващи съвети
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Чети сега внимателно , Saffronia . 
 Ти защо казваш на докторите, че си била вегетарианец ?
Направи си експеримент,  обиколи още няколко от тях ( щом искаш толкова ) и им кажи ,че се храниш нормално. Нека да  потърсят  други причини. ( Защото изброените от теб патологии се срещат и при невегетарианци !! )
   Ще се учудиш как "умно" ще ти намерят  още много други  "причини"  за твоето заболяване, нямащи общо с храненето. (Обзалагам се .)
  Когато си готова с експеримента, замисли се : Какъв е изводът?
Елементарен: След като има достатъчно други вероятни причини за твоите страдания  , защо трябва  да  се смята, че е  точно вегетарианството?  :)

Едно от най-трудните ( почти невъзможни ) неща в  тъй наречената "медицина"  е да се направи причинно-следствена връзка между болестта и породилите я причини.    Не им стига пипе на докторченцата , да ме прощават . Освен това те отдавна са спрели да мислят. Защото това вече не се изисква от тях.  От тях се изисква да наложат шаблона  и да поставят диагнозата по  докладваните от пациента симптоми. Следва предписване на шарени хапченца по утвърдената в учебника схема. Толкоз. Без майтап, в чужбина това дори го прави компютър - въвеждат се симптомите, той  разпечатва рецепта с медикаментченца . Да ви е честито !  ( Факт : средностатистически  са необходими 28 секунди , за които лекарчето вече е поставило диагнозата. На втората минута то пише рецептата. Моля , следващият пациент..  )
 Щом вярваш на такива "лауреати"  , дупе да е яко.  Не ти ли предложиха и да ти оперират нещо ? :)

( Свържи се с център  "Дар" . Там лекарите са от по-друг калибър )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Това едва ли е от липсата на месо, но естествено че лекарите така ще кажат.
И сега месото как ти се отразява? Имаш ли подобрение? Ако вегетарианството ти се е изрязявало само в "махането на месото" от манджите и компенсиране с тестени, то естествено че ще получиш проблем. Истината е в естествената храна и това важи както за вегетарианци, така и за месоядни.
Кръвните групи ги забрави. Ако подходящото меню зависеше от нещо толкова тривиално, то нямаше да има болни хора.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Освен това ,  ( то е логика, но докторчетата не я обичат ) , на такава ранна възраст  да почнат бъбречни възпаления... и проблеми с хороните... ? Защо изобщо се търси причината в храненето?  Явно тя не е там.  Болшинството от хората се хранят лошо около тази възраст. Евентуално се поосъзнават по откъсно.  Но нямат изброените проблеми. Нямат и други.  Тук в този форум има  маса народ , който се храни точно по начина,  по който и ти. Защо  не боледуват ?? :)      Питай докторите.  Какво ли ще отговорят? Вероятно : " Ооо, ще почнат да боледуват!" :) 

Изключително ми е интересно , какво ли ще стане ако задължат всички доктори да си изброят  собствените заболявания  отвън на кабинетите?? 
Да знае пациентът с високо кръвно , че ще бъде "лекуван" от лекар с два инсулта и артрит..  :) :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103

За много кратко време ми направиха няколко ренгенови снимки,с какво мога да прочистя организма си.Моля за отговор.Имам някакви спомени за сок от червено цвекло но  :Confus_34:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

ми търсиинфо как се третираме при радиационна зараза :)) червено цвекло , морков и целина са добри чистачи
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103

Да,ще потърся и много благодаря за бързия отговор  :thankyou:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Вегетарианските продукти също не са безопасни в големи дози. Там магданози спанаци и коприви крият огромни рискове ако не спазваш дози.  За магданоза е 50 грама дневно а някой връзки по пазара са 100 грамови. Спанака поне за нулева кръвна група никога не е бил дори и малко полезен . Напротив стана популярен след печатната грешка за желязото.  Нито е вкусен нито полезен но винаги се намират женоря да се тъпчат с него, защото някъде из нета е избълвано със сбъркано инфо.
Вярвай малко повечко на статистиката на др. Питър Д'адамо . На базата на над 10 милиона човека е изградена.
И да добавя, че и от месото няма да се родиш и да литнеш. Имаш проблем който трябва сама да откриеш. Грабвай учебниците по вътрешни болести от 2005 година насам и си постави сама диагноза на базата и на малко кръвни изследвания.  За месото имам на в предвид онова червеното от магазина не става.
Ако можеш да си набавяш сама месо от земноводни влечуги и морски животни ще е перфектно стига да е прясно.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

С всичко се спекулира , ти изследва ли лично спанака да твърдиш ,че не става за нищо ?
Според моят опит месото е изключително вредно , както и хляба , както и всички продукти с животински произход.
Помисли малко каква е тази статистика базирана на 10 милиона незнайни пациенти, кой е въвеждал данните, на какъв принцип , какви са били тези хора ?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Прекалената консумация на спанак и коприва можела да предизвика камъни и пясък в бъбреците. Не знам какво се разбира под "прекалена", защото колкото и да ти се ще много спанак и коприва не можеш да изядеш. Да не говорим, че спанакът не е и вкусен - няма какво да се лъжем. Аз го ям от дъжд на вятър поради сезонноста. С копривата е същото положение. Прекалената консумация на морски животинки също е вредна - много йод и бонус живак.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

На мен магданоза ми е много вкусен, затова от зеленолистните ям най-вече него....а спанака основно на смути  :Appetit_17: но не мисля че прекалявам, ям не повече от два пъти на седмица...
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Магданозът има бая витамин А, но под формата на бета каротин, който уж не е токсичен за разлика от другите разновидности като ретинол (в животински продукти) и синтетичните форми. Чувала съм и разни ужасии за морковите, пък аз бая си хапвам от години. Много ми е смешно като почнат да ми спретват естествени продукти за главни виновници за рак и най-различни заболявания при цялата тази гама от антихрани на пазара като хидрогенизираните растителни мазнини. Ами ауспусите, лъченията, лекарствата? После грейфрутите докарвали рак на гърдата, например. Всяко вещество си има положително и отрицателно действие върху човешкия организъм в зависимост от дозата. Факт е, че в естестествените си източници тези вещества се намират в малки концентрации, което прави предозирането трудно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

И магданоз и спанак и други зелении хапвам. И ги хапвам, защото са ми вкусни, а не защото някой си ми е казал да ям и защото е полезно.
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

Горещо те съветвам да почетеш малко книжки преди да започнеш да вярваш на доктори. Аз никога не съм им вярвал, няма и да им повярвам. Ще ти дам и поредния пресен пример за това...в началото на годината сърбежите ми по тялото вечер ставаха вече нетърпими и тръгнах по доктори, за да си изясня евентуалната причина за това...естествено първо отидох на кожен лекар, който след като ме прегледа каза че нищо ми нямало...аз исках да си поговоря повече с него, защото няма как нищо да ми няма след като се чешех като крастав всяка вечер...като споменах че съм вегетарианец този(уж най-добрия по препоръка от добър приятел, кожен лекар в БГ) лекар веднага каза че вегетарианците видиш ли имали много суха кожа и че това ми бил проблема...предписа ми някъв крем като му казах че хапчета няма да пия...след кръвните тестове се оказа че имам хепатит Б...дадох 50 лева за 10 минути при този кожен лекар.
Едва ли проблемите ти идват от неядането на месо, всъщност убеден съм в това! Много е важно наистина да споделиш с какво точно си се хранела...защото месото не е единствената отровна и вредна, убиваща тялото "храна". 100% от другите "храни" в суперите са също толкова вредни...ако си пиела кока кола или си поемала някакви пекарства или алкохол или цигари...или дори пакетирани храни от каъвто и да е вид...повярвай ми в тях има достатъчно много причини да те разболеят...и тъйкато явно имунната ти система не е толкова силна, са започнали проблемите, препоръчвам ти книгата Цила за Живот Ново Начало на Харви Даймънд
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да , добро книжле беше това на времето. Харви пише доста емоционално освен това, приятен е.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

e,казваш го така сякаш на книжлето му  му е минало времето...да, автора доста се отплесва, но като пропуснем тези части, останалото е актуално по всяко време.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Не , не съм имал това в предвид. Някои книги са ценни ,независимо кога са писани. "Токсемията" на Джон Тилдън е от 1930 г, но си важи с пълна сила и до днес. Луи Куне  има мъдри книжки ( и методи) и от още по-рано . Ето сега в Киев видях ,че руснаците превели и Норман Уокър, та си купих няколко негови книжки, много е ценен. Бих прочел и Авицена, ако го издадат . Колко мъдро е казал човекът преди толкова векове - " За да  излекуваш болест, която влачиш 20 г , ще са ти нужни поне 2 г.   За болест от 5 г.  ще ти трябва поне половин година ."     
А сега "хуманната " медицина втълпи на хорицата ,че им трябва само подходящото лекарство ( или подходящият набор лекарства) ,за да се отърват от всичките си болести за отрицателно време.
Като един мой познат ( иначе много умен човек) дето търсеше лекар да му излекува пародонтозата за една седмица.. как да не се развеселиш  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

да, много си прав;)) а Токсемията(книгата) я търся под дърво и камък, знаеш ли дали я има поне в дигитален вариант някъде или дали е възможно да се купи оригинала от някъде? Иначе в Сила за Живот Ново Начало(издадена тук 2001) пишат почти същите неща, с тази разлика че ни дават вариант как да живеем, за да се предпазим. Много е ценна за всички хора, но малцина ще и повярват. Винаги съм се чудел защо повечето хора са толкова слабоумни и заблудени. Матрицата е голяма работа;))
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

да, много си прав;)) а Токсемията(книгата) я търся под дърво и камък, знаеш ли дали я има поне в дигитален вариант някъде или дали е възможно да се купи оригинала от някъде?
...

Понеже знам, че бате Бино тъпи книги не препоръчва, се разтърсих и намерих "Токсемията" на спиралата тук. Само да разбера как от тоя безобразен exe формат да извадя само текста, че да мога да я чета не на компютъра...
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.