Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравословните проблеми на един бивш вегетарианец.  (Прочетена 10770 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
Само да разбера как от тоя безобразен exe формат да извадя само текста, че да мога да я чета не на компютъра...

Тук я намерих в HTML и PDF формати, но на английски.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Винаги съм се чудел защо повечето хора са толкова слабоумни и заблудени. Матрицата е голяма работа;))
:Content_14:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Мерси , Ице.  Аз го споменах това книжле по повод , че няма давност за стойностни четива.   Но то не е иначе кой  знае колко много уникално  на база на сегашния пазар  ( Сега вече от птиче мляко има , само време да четеш да имаш..) Но за времето си е било вероятно супер революционно.
     Хубавото му е, че  стегнато разнищва разни митове и догми  при това с един доста остър език ,   който вече не се използва на запад дори и от тези ,на  които им "идва отвътре".  ( въздържат се и внимават кое как го казват, защото вече ги дебнат орди хищни адвокати, насъскани от концерните  да излавят "опортюнистите" .. За една дума не на място ще му разкажат игричката на горкото авторче. Последно ,доколкото преценявам, д-р Робърт Менделсон си позволяваше  да плюе от сърце по "хуманната "  през 70 те години . "Признанията на един лекар-еретик"  направо ти пълни душицата. :)   )  
Аз затова предпочитам да чета руските авторитети , защото там ги няма мазнотиите на Дийпак Чопра например, дето не можеш го разбра дипломация ли ти преподава, забавлява ли те  или те мотивира да се променяш към добро.
 Ако искаш наистина да въздействаш на масите ,ти трябва по-различен език от този , който е достатъчен за един романист. Нужен е език като на  Р.Менделсон, на Семенова, на ранния Малахов ( сега гледам ,се е рафинирал нещо ,смекчил е тона)  
По-добре да поизплашиш  хората , но да ги мотивираш да действат , отколкото да си умерен и да разчиташ само на интелекта им.  Защото не се ли разтърсят , ще се успокоят :  " А, значи не е толкова фатално ,мога да си я карам и както досега..  "  и след два дни ще са забравили какво са чели.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Само да разбера как от тоя безобразен exe формат да извадя само текста, че да мога да я чета не на компютъра...

Христо, форматът е .rar, достатъчно е да преименуваш .exe на .rar и да я разархивираш. Един от браузърите имаше такъв бъг - да разпознава архивите като екзета.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
Христо, форматът е .rar, достатъчно е да преименуваш .exe на .rar и да я разархивираш. Един от браузърите имаше такъв бъг - да разпознава архивите като екзета.

Миленски, точно "Токсемията" не е rar, а някаква гадост (ebookreader), която сама си държи HTML-а вътре и после ползва Internet Explorer за да го покаже (и то грозно). Засега не мога да открия как да извадя суровия HTML отвътре.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Да, извинявай, аз после видях за какво говориш, но нямаше как да си редактирам мнението.
Търсих из нета програми за екстрактване на текста, но тези, които намерих, отхвърлят файла.
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

много ти благодаря, изтеглих я!
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

И магданоз и спанак и други зелении хапвам. И ги хапвам, защото са ми вкусни, а не защото някой си ми е казал да ям и защото е полезно.
Чак ми е странно, че някой намира спанакът за невкусен, обожавам го и когато му е сезонът ям по много.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 23 запитвания.