Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Разширени вени?  (Прочетена 10738 пъти)

keti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • KetiZzpot
Разширени вени?
« -: 28-05-2009, 10:34:24 »

Как се лекуват разширени вени?
Имам една на крака, която се увеличава с годините... Какво може да причинява това чудо? Ужасно е. Моля за идейки или опит...
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Разширени вени?
« Отговор #1 -: 28-05-2009, 11:29:49 »

кети, тук съм написала някои неща за разширените вени. Дано ти бъде полезно.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Разширени вени?
« Отговор #2 -: 29-05-2009, 01:03:09 »

При разширени вени

от Ванга

20 г кори от бреза, 20 г кори от дъб, 20 г семена от конски кестен, 50 г исландски лишей, 50 г стръкове от хвощ, 10 г корени от капина, 30 г корени от равен, 30 г цветове от жълт кантариан.
2 с.л. от сместа се залива с 500 мл вода и се вари 5 минути. Чаят се пие по 1 винена чаша 3-4 пъти дневно.


от Учителя Беинса Дуно

Засегнатите места се намазват с мед и отгоре се залепват зелени орехови листа. Това се прави вечер преди лягане. Краката се увиват с тънък плат, за да не се разместят листата през нощта. Процедурата се повтаря 5-6 вечери и подобрението настъпва. Ако е нужно лечението пак се повтаря.
* * *
В стъклен или глинен съд се разтваря хума. Разстила се върху памучен плат и се слага върху болната вена. След 3 часа превръзката се маха и болното място се промива с отвара от смрадлика. Процедурата се прави докато не настъпи подобрение.
* * *
Вземат се пресни листа от подбел и се рзмачкват върху дъска. Получената каша се смесва с пресен каймак от мляко и се нанася върху възпалените вени. Прави се превръзка с памучен бинт. Процедурата се прилага докато заболяването мине.
* * *
Шепа свежи пелинови листа се счукват и се смесват с 500 г кисело мляко. Получената каша се разстила върху марля и се слага на болното място. Краката се увиват в найлон, слагат се върху възглавница и се лежи 30 мин. Прави се 2 пъти дневно 4-5 дни. След седмица лечението може да се повтори.
* * *
Върху болното място се поставят листа от прясно зеле и се бинтова. Престоява цяла нощ, като предварително се правят компреси от риванол няколко пъти на ден. Прави се 10 дни.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Разширени вени?
« Отговор #3 -: 29-05-2009, 07:37:19 »

Ками, чудесни рецепти! Благодаря!

keti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • KetiZzpot
Re:Разширени вени?
« Отговор #4 -: 29-05-2009, 10:36:53 »

Аз също много благодаря! Преписах си ги и започвам да ги използвам...
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Разширени вени?
« Отговор #5 -: 29-05-2009, 23:29:27 »

Още рецепти :

от Ванга

1 шепа листа от черница се заливат с 1 л гореща вода. Ври 10-15 мин и се прецежда. Отварата се пие 3 пъти на ден преди лягане.
* * *
В 1 л прясно мляко, след като кипне, се изстисква сокът на 1 лимон. Прецежда се и течността се изхвърля, а гъстият остатък ( още хладък ) се поставя като компрес на болното място сутрин и вечер.
* * *
1 кг кори от леска се варят в 2 л вода, докато се получи гъста каша. Върху листа от подбел се слага от тази каша и се налага върху възлестите вени като компрес всяка вечер. Лечението продължава 15 дни.
* * *
1 с.л. зелен камък ( кара боя ), след като е изпечен на огън и е станал кафяв, се стрива на прах и се смесва със 100 г прясно краве масло. Сутрин и вечер болното място се маже със сместа, бинтова се и 3 дни се лежи.
* * *
1 шепа орехови ядки кисне в 150 мл мастика в продължение на 40 дни. След това се счукват на каша, налагат се на болното място като компрес и така се престоява цяла нощ.
* * *
1 шепа пресни гроздови зърна се смачква и се налага върху болното място като компрес. Трябва да се престои цяла нощ.
* * *
10-15 пресни листа от живовляк се смачкват на каша и се налагат като компрес върху болното място. Така престоява цяла нощ.
* * *
В продължение на 20 дни се изяждат сутрин на гладно по 10 ореха.
* * *
Няколко лозови листа се посоляват със сол и като компрес се поставят за през нощта върху болното място.
Активен

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Разширени вени?
« Отговор #6 -: 30-05-2009, 00:30:36 »

Уоу.. и след толкова рецепти следва логичният въпрос.. кое по-напред?  :D
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Разширени вени?
« Отговор #7 -: 30-05-2009, 01:41:01 »

Добре е да се направи двойна атака : някой от предложените компреси ( мазила или неща, които директно се налагат върху вените ) и лековит чай. Написах толкова рецепти, защото всички сме различни и ако една рецепта при един човек е дала добри резултати, то може при друг - изобщо да не даде никакви. Така че просто трябва да си изберем тези неща, които най-много ни харесват и да разчитаме на интуицията си . . . в зависимост от това какво е състоянието на вените, е най-добре да се направят НЯКОЛКО КУРСА НА ЛЕЧЕНИЕ, като може ( и даже е препоръчително ) и да се сменят прилаганите рецепти през известно време, за да не се получи привикване на организма.
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Разширени вени?
« Отговор #8 -: 30-05-2009, 16:13:55 »

Ками,страшно много рецепти си написала,за което ти свалям шапка,всъщност всичките ти публикации ми правят впечатление-за което поздравления,извинявай на колко години си.../не че това има значение/Та на въпроса за разширените вени,мисля че първопричината за тях е запека,токсините, които се задържат в дебелото черво се просмукват и отиват директно в кръвта и разширените вени са резултата от това самонатравяне.Първото нещо което трябва да се направи е да се прочисти дебелото черво за да се предотврати запека,след това прочистване на черен дроб и кръвта,за прочистване на кръвта трябва да прочета с какви билки  се правеше,но предполагам,че Ками го е написала.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Разширени вени?
« Отговор #9 -: 31-05-2009, 00:01:28 »

Valia, благодаря ти за милите думи . . . след 1 месец ставам на 23  :)
А ако виждаме, че имаме разширени вени, то определено трябва да започнеме с пречиствания на дебелото черво, черния дроб и на кръвта, както и ти каза. Защото само ако се мажеме с някакви мехлеми ( било купени или домашно приготвени ), то траен резултат не може да се очаква. Дори и да има подобрения, те ще са временни. Много добър начин за лекуване на целия организизъм е гладолечението на Лидия Ковачева, защото то води до изчистване и възстановяване до клетъчно ниво, а и то е подходящо да се провежда през цялата година ( няма ограничение, както е при пречистването на черния дроб ).
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Разширени вени?
« Отговор #10 -: 31-05-2009, 02:11:13 »

Ками,Валка,супер съвети... :D бях толкова впечатлена от съветите на Валката и Мер по Малахов,че си взех и книжки и само тях чета напоследък.много се вълнувам  ;D
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Разширени вени?
« Отговор #11 -: 31-05-2009, 07:55:26 »

Ками,това което ти написах,не са само думи,а е от сърце.Още едно нещо ме трогна,та ти си само на 23год.и си толкова напред с .....нямам думи !!!Синът ми е две години по-малък от теб,днес съм пети ден на плодове и чайчета и не ми е до него сега,след което ще се заема с неговото развитие в най-важната област в живота на човека.Джаки ,радвам се,че по-някакъв начин съм допринесла за това ти да се чустваш удовлетворена от това,което правиш!Ще ми се по цял ден да си пиша с вас,но имаме и други задължения,нали....! ??? ::)
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Разширени вени?
« Отговор #12 -: 31-05-2009, 09:55:38 »

Valia, когато му дойде времето и синът ти ще прояви интерес . . . важното е, че има добър пример в твое лице  ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Разширени вени?
« Отговор #13 -: 19-06-2009, 18:55:28 »

Ако случайно рецептите не дадат желания ефект за разширените  вени, обадете се, има един ценен  доктор-натуропат с патентована методика по проблема. Нарочно не ви го давам сега, да не ви товаря, той не е от Бг.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Разширени вени?
« Отговор #14 -: 19-06-2009, 18:58:40 »

Забравих, той твърди ,че не става въпрос за "повлияване" или "овладяване" а за "отърваване" от проблема !   Ако  не ми мине синя котка път,  се надявам скоро да се срещна с него .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Разширени вени?
« Отговор #15 -: 21-06-2009, 21:22:25 »

 . . . и все пак как се казва ? И каква е системата на лечение, която прилага - пречиствания, билки . . .
Активен

M_nik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Разширени вени?
« Отговор #16 -: 03-07-2009, 21:54:39 »

Тази рецепта със зелевите листа я бях приложила при навяхване на крака с оток и до сутринта отока беше направо изсмукан от зелето, даже синка не ми стана.
А пък тази със пресеченото мляко (извара) баба ми слагаше на гърлото при зачервено гърло и резултата също беше невероятен.
Живовлека също действа на ударени места, като сложиш веднага - минава бързо.
Искам да кажа, че действат не само за вени.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Разширени вени?
« Отговор #17 -: 28-09-2009, 22:26:57 »

д-р Рэм Панасевич Свирский. Специалист по безлекарствено и безоперативно лечение на вени. Киев.

www.varikoz.kiev.ua/index.html
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.146 секунди с 22 запитвания.