Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревматоиден артрит  (Прочетена 22086 пъти)

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #20 -: 07-11-2010, 23:34:32 »

Все пак това не е ревматоиден, а си е само артрит, доколкото разбирам.
Активен

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #21 -: 21-11-2010, 19:46:06 »


Здравей oum le dauphin blanc, исках още веднъж да ти благодаря за подкрепата и съвета ти да посетим Д-р Шан Фей. Майка ми и сестра ми ходиха при него и са изключително доволни. Особено сестра ми. :)
Майка ми е впечатлена и от д-р Емилова.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Бенато има логика в това, което казваш - ще копирам съобщението си до Troqnovo и тук. Може пък да се окаже от полза и за някой друг:

Здравей,
Не знам дали ще съм от помощ, но поне няма да навреди да споделя опита си и какво ме отърва от този ад.
Преди 5-6 години започнах да получавам болки в лактите и китките на ръцете. Постепенно болката се засилваше и се пренесе и към рамената. Заклюението на докторите беше ревматоиден артрит, въпреки че тогава бях на 18, което си е доста ранна възраст за такова заболяване. Започнаха да ме тъпчат с лекарства на принципа "има 7 групи лекарства не знаем коя ще помогне, за това ще ги тестваме една по една". Още на втората гупа отказах да ги пия, а положението ставаше все по-зле. Смених лекаря и започна ново лечение с инжекции в ставите мисля, че лекартвото беше Melbek. Получавах временно облекчение за няколко дни и после пак беше същото. Пиех по 3 аулина на ден, а ме болеше все повече и повече. В един момент стана нетърпимо - да натисна бравата на врата беше кошмар, миенето на зъби невъзможно, спомням си една сутрин как се разплаках, защото просто не можех да се облека... Някъде в този момент докторите ми обещеаха, че в най-скоро време ще осакатея и с двете си ръце... е за щастие сгрешиха.
Баща ми се сети да опитам иглотерапия. Отидох при д-р Шан Фей (във Варна е), който ми направи пулсова диагностика и в интерес на истината никак не искаше да слуша какво му обяснявах, че ми има. Изписа ми една торба с билки и в продължение на 10 дни всеки ден ме лекуваше с иглотерапия, масажи и вендузи. Още в началото ми обясни, че ще трябва да направя 2 курса на лечение, защото само от един е малко вероятно да се повлияя. Още към 6-7 ден имах огромно подобрение. Така и не направих втори курс. До ден днешен не само, че не съм осакатяла, но и съм в по-добра форма от всякога. Не казвам, че не ме боли , но това става когато много се претоваря или когато продължително време е много влажно. В такива случаи се мажа със сингапурски балсам (има го по китайските магазини), който слага в малкия си джоб всичките фастум гел-и и т.н. За финал държа да отбележа, че ако бях слушала докторите сега не се знае в какво състояние щях да бъда. Дано не досадих с дългите си писания, пожелавам на майка ти бързо да се оправя.  fluretaa Търсете алтернативи. Има доста упражнения от йога които много помогат (ако не е в много напреднала форма и не може да ги изпълнява). Горещо препоръчвам Д-р Шан Фей, но той е чак във Варна. Знам че има една много добра жена в София д-р Тиен, но от нея нямам лични впечтления, само съм чувала добри отзиви за нея. Ето това е сайтът й: http://www.health-dr-tian.dir.bg/
Добра идея е и да отидете до "Дар" - там също са доста навътре в нещата. 

[/quote]
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #22 -: 21-11-2010, 19:56:35 »

Толкова се радвам!!! Тъкмо мислех да ти пиша, за да те попитам как е майка ти и хоп видях ти съобщението :)))) Чудесна новина, дано съвсем скоро да й остане само спомен от болестта :Content_14:
Активен

douce

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #23 -: 07-12-2010, 21:22:40 »

Здравейте от известно време имам болки в ставите по краката и ме болят ребрата, правих си изследвания и ревматоидния фактор ми е положителен, прочетох много хубави неща за иглотерапията, но исках да ви попитам иглотерапия и акопунктура едно и също ли е....и дали могат да се съчетава с йога, някой пробвал ли е....поздрави на всички :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #24 -: 08-12-2010, 08:39:44 »

 :kisss:Хмммммммммм, ей това чудо и аз го получиххххххххх, това лято....от август.И неща и неща , да ходя по доктори...то боли, аз...търпи...когато не се търпи, мудри прави!!!помага.Има ги на много места у нету!!!Освен това  си правих намазване с хума и дом.ябълков оцет!!!Стои няколко часа и се измива...та като рекох за хумата...след това си я сложих и на главата...парвя си маски на косата, за да не остане зян, каквото остане си го мажа на лицето ...за хубост, бе, за хубост!!!
www.scribd.com/doc/7856241/-
http://www.dunov-knigi.com/kniga-zdraveto-p-416.html
 Погледни и тука!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

daniela5202

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #25 -: 02-01-2011, 09:21:53 »

здравейте ,позволете ми да споделя с вас някои от моите опитности .убедена съм,че всички болести са всъщност срив на енергиино ниво като прибавим и токсемията/натравянето/на тялото с не подходящи храни и отрицателни емоции.Аз също имам доказана диагноза-артрит,разширени вени идр.Но пробвах с гладолечение при д-р Гайдурков,/нутриционист/повлиах се добре бих казала отлично .Така беше десет години   гладуване ислед него захранване а самото ми хранене повече растителна храна.Напоследък пообърках храненето си и болестите се втурнаха обратно.Гладът е най-силното хапче но наред снего е и вярата в Бога.Пост и молитва и повече радости. Пейте танцувайте ходете в планината/село/,благодарност и любов нека изпълват сърцата ви.ПРавете добро и с вяра надежда илюбов и с мъдрост подреждайте всичко което ви е потребно.Смного любов и пожелания за пълно изцерение в дух душа и тяло.  Не само с хляб ще живее човек ,но с всяко слово, което излиза от Божиите уста./мат4/4
Активен

Bunnie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #26 -: 20-09-2011, 15:08:43 »

Здравейте , на 33г и съм с РА от около 3г.
Ще се радвам ако отново възродиме темата и споделите какво ви е помогнало.
Аз пробвах в началото с класическата медицина, но бързо се отказах поради токсичността на лекарствата, страничните ефекти, които ми се появиха и едно силно желание което имам и което не е за пренебрегване, но да не разводнявам темата.
Сега търся всякакви начини за борба с това чудо на чудесата. Мисля че всякакви прочиствания на организма и хранителен режим ще ми помогнат. Проблемът е, че съм месоядна и сладко ядна:) и трудно издържам на режими или бързо се предавам.
 Положението е доста сериозно при мене, но не се отказвам. Знам че ще победя, въпрос на време е! Така че споделяйте ако нещо ви е помогнало.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #27 -: 20-09-2011, 17:49:53 »

Ако продължиш да бъдеш месоядна и сладкоядна няма да можеш да победиш и ДА определено се правят режими , ако не можеш да устоиш , носи си го с теб  :( като начало спри да пиеш минерална вода. Пий изворна или филтрирана чешмяна дори дестилирана.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #28 -: 21-09-2011, 09:40:57 »

Bunnie, хубаво е да си убедена, че ще победиш, но титан е прав. Като начало спри да си казваш, че се предаваш бързо. После намери приятни заместители на месото и вредните сладкиши, така че да не се чувстваш на диета. Ако само чакаш да се оправиш и да се върнеш към старите си навици...няма смисъл да започваш. За мен например, суровоядството се превърна в развлечение  :Content_22: Сега храната ми се струва много по-вкусна и като цяло промених отношението си към нея(преди просто гледах да се натъпча). Вярвам, че ще пожелаеш истински да се промениш - това е ключа.
Активен
Psychonaut

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #29 -: 21-09-2011, 10:00:33 »

............................ За мен например, суровоядството се превърна в развлечение  :Content_22: Сега храната ми се струва много по-вкусна и като цяло промених отношението си към нея(преди просто гледах да се натъпча). Вярвам, че ще пожелаеш истински да се промениш - това е ключа.

Да, Теодорче и според мен, това е разковничето, много си права  :pensif_29:

Bunnie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #30 -: 26-09-2011, 13:10:39 »

благодаря ви мили хора за отзивите.
определено съм се запалила по суровоядството и мисля да почва лека по лека да пробвам.
Почти съм сигурна че и вкъщи ще се хареса.

А иначе аз от 2-3 години не пия минерална вода а само изворна на Девин. Купуваме такава заради детето но би ми било интресно Титан да сподели защо не трябва да пия минерална вода?

За лечебното гладуване съм съгасна, но мене ме е страх да го пробвам у дома, сама. Предпочитам да е под лекарско наблюдение, но за момента не ми е възможно, защото имам малко дете. Но поне се опитвам с 2-3 дневно разтоварване.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #31 -: 01-10-2011, 12:57:09 »

Здравейте, отново се включвам.
След като години наред нямах никакви проблеми, преди около 2 месеца болките започнаха отново... Направих си всички възможни изследвания на света - докторите (от тези "истинските" с дипломи) отхвърлиха РА като диагноза и ми казаха, че е само артрит. Лечението, което ми препоръчаха е пеницилин...   :Confus_3: Сега чакам още едни резултати да излязат, защото последно пак решиха, че е РА... Междувременно отидох на ирисо-диагностика в ДАР. Пия една торба с билки и съм значително по-добре, но от време на време болките стават нетърпими. Сега правя едни процедури и ако има положителен ефект ще ги опиша подробно.
Успех на всички и скорошно оздравяване  :fluretaa:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #32 -: 01-10-2011, 18:53:41 »

« Последна редакция: 01-10-2011, 18:56:56 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #33 -: 04-10-2011, 16:28:35 »

Аз вече знам кого ще поканя първи следващото лято на обучението по сухо гладуване :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #34 -: 05-10-2011, 11:20:12 »

Да "надушваш нещата" е форма на висш пилотаж в човешките взаимоотношения, свойствена само за природно интелигентни хора с висока степен на чувствителност!
Ако при това са и добронамерено отворени - какво повече, за да си щастлив, че имаш привилегията да общуваш с тях!

Bunnie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #35 -: 05-10-2011, 13:46:41 »

Всеки намира начини да се бори с тази болест. Аз лично ще заложа на хранителен режим, разтоварващи дни и прочистване на организма!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #36 -: 05-10-2011, 15:23:53 »

 Имай предвид , Бъни , че може да ти се наложи да прибегнеш и до по-тежка артилерия. Това е една от няколкото много гадни патологии. Само да припомня - изброеното от теб работи на ниво физическо тяло. Ако допълниш със сух глад например , тогава въздействието е и на по-високите нива - енергийно, духовно ..
( освен върху физическото тяло)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #37 -: 20-01-2012, 21:40:32 »

Иглотерапия,спиране на млечни и месни храни.
Активен

Yanicha

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #38 -: 14-02-2014, 03:10:30 »

Във Варна има студио за матрично-ритъмна терапия на бул.Съборни 9А . Отидете там ще Ви помогнат.Лекуват със специална немска апаратурата .
Активен

e4ence

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #39 -: 25-10-2015, 12:53:18 »

Здравейте,
Искам горещо да благодаря за темата, която ми даде надежда, че мога да се преборя с артрита с други средства, без лекарства. През пролетта се разболях от артрит. Освен че е серонегативен, не можаха да определят какъв е. Засегнаха ми се китките, колената и глезените. Адски болеше. Започнах да пия препоръчаните лекарства без кой знае какъв ефект. Разрових се из нета и не видях някой да се е излекувал с лекарства и доста се изплаших. На 34 години съм и се надявам да имам още да поживея като нормален човек. От вашата тема разбрах за соколечението и го прилагам от 2 месеца. После се разтърсих за разни други методи. Минах на суровоядство, спрях млечни, месни и т.н. Вземам мсм, хлорела и се опитвам да изчистя черния дроб от изпитите лекарства. Гладувам според Пол Брег. Болките спряха, не откривам да се влияя от влошаването на времето. Но най-помага гладолечението. Знам, че артрита ми е серонегативен (тоест не е ревматоиден или болест на бехтерев) и не може да се сравнява с ревматоидния, но все пак е болезнено.
Горещо ви благодаря, че с разговора си ми помогнаха да намеря облекчение, а по-късно и да започна един нов чист живот.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.