Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на злоядия  (Прочетена 50198 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #60 -: 13-11-2010, 23:29:17 »

Направо ме разби с тази констатация. Че аз ако махна от менюто си плодовете и зеленчуците то какво ще остане (едни зърнени). Убягнала ти е туршията дето е пълна със зеленчуци. Сега гледам да не стане зян, защото очиства ставите. Междувременно може пак да си потърся картофи. Като свърша туршията ще се наложи и да отварям по някой буркан зимнина и евентуално да похапвам от хлебчетата на сестра ми (ако не успея да си направя закваска, че първия опит пропадна ама няма да се откажа скоро).
Намерил съм една рецепта за боза (пробвахме я и се получи) та в краен случай може и това да ми е менюто в някои дни (когато не остане голям избор). Бозата си е течен хляб с живи дрожди.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #61 -: 14-11-2010, 00:51:39 »

ще споделиш ли рецептата, че гърдите ми нещо са поувехнали.. ;D
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #62 -: 14-11-2010, 14:17:59 »

Ето я бозата.

Това жито дето го ядох вчера сурово взе, че ми докара едни странични ефекти (от власинките - много са груби и дразнят дебелото черво). Щях да ходя на пазар и не смея да се покажа навън поне още един - два часа. Жалко, за слънчевия ден.
Тези от вас дето от време на време си правят житен режим сурово ли го ядат?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #63 -: 14-11-2010, 14:24:15 »

Аз го ям сурово, накиснато от предната вечер в студена вода. Никога не съм имала такива проблеми, само на 7-8-я ден ме заболява челюстта от дъвчене  tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #64 -: 28-11-2010, 19:00:20 »

Малко пооставих дневника, защото на последните екадаши които минаха закъснях с гладуването и резултата беше много лош, но вече се пооправих. През изминалото време имах приблизително следното меню:
Закуската - овесени ядки със стафиди

на работата си носех 3 ябълки

за вечеря - картофи на пара, моркови на пара,олио, туршия.

Днес започнах с леща.

Бях сложил закваска да втасва повече от седмица и днес си правих хляб. След печенето кората му се отдели(и я изядох) а след това го меттнах във фурната за допичане и се получи истинска пърленка - усещането е като от курабийка само да имаш зъби като куче. След седмица-две може пак да си сложа материал за закваска.

За малко да пропусна - от 2-3 дни всеки ден хапвам по едно авокадо.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #65 -: 28-11-2010, 19:28:05 »

Авокадото е амброзия  :essen: Злояд, не хапваш ли пресни зеленчуци? Зимата основно това ми се яде, та ми е интересно как е при останалите.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #66 -: 28-11-2010, 19:59:01 »

А кой от зеленчуците, които се консумират пресни може да издържи докато стане копривата освен грудките и луковиците(и то при специално съхранение)?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #67 -: 29-11-2010, 20:43:48 »

Не казвам, че има, а питам дали ти се дояждат  :fluretaa:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #68 -: 29-11-2010, 23:18:24 »

Дояждат ми се, ама като няма пресни ще карам на затвореното в бурканите - поне си е мое производство и е по-добро от разните изкуствени зеленчуци в магазина, които могат да се намерят по това време.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #69 -: 13-12-2010, 22:29:34 »

Доста време не съм писал тука. Малко преди Никулден сгазих лука с половин шаран и след една седмица дойде резултата - възпаление на венците. И предния път като бях опитвал риба пак така стана. Вече виждам взаимната връзка между тези събития.
От тогава насам имах горе-долу следното меню: денем си носех 1 - 2 грейпфрута на работата, а вечер си правех ориз със зеленчуци (и те задушени) и накрая успях да свърша туршията зелени домати.
Толкова се бях задръстил, че се наложи да си напаря краката с морска сол (осмозата изтегля токсините, които иначе отиват към главата ако се правят обърнати асани).
Сега с нетърпение чакам следващите екадаши.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #70 -: 14-12-2010, 13:43:23 »

Понеже екадаши е утре от 14:26 , би ли споделил как го провеждаш. Само в сряда ли си на вода или продължаваш до четвъртък, когато свършва 14 лунен ден.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #71 -: 14-12-2010, 20:04:13 »

Адаш, дали грейпфрутите са особено подходящи, като си зле с венците? :surpris_23: Наскоро имах същия проблем и определено цитруси не можех и да близна. А колко време не беше ял риба преди тоя шаран? А една седмица не е ли малко късно? Каквото и да е имало в него, би трябвало вече да е изхвърлено от организма ти - или имаш предвид нещо с кармата (сори, това ми е още малко мъглява материя  :whistling2 - emotloader:)?.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #72 -: 14-12-2010, 22:53:11 »

Понеже екадаши е утре от 14:26 , би ли споделил как го провеждаш. Само в сряда ли си на вода или продължаваш до четвъртък, когато свършва 14 лунен ден.
Планирал съм тази вечер и утре сутринта да се напия хубаво с вода. Не  знам дали ще имам апетит и време да закуся.  На работата ще си нося грейпфрути (1 или 2 и ще ги изям около обяд).
Обикновено не ми прави впечатление като изкарвам по толкова без вода, но има доста голяма вероятност другата сутрин да пийна малко вода, заради големия студ, който се спуска тези дни и заради магнитната буря - и двете неща са предпоставки за инфаркт, а доскорошното възпаление сгъстява кръвта.
Вдруги ден пак ще си нося грейпфрути на работата и ще гледам да не бързам да ги ям.

Адаш, дали грейпфрутите са особено подходящи, като си зле с венците? :surpris_23: Наскоро имах същия проблем и определено цитруси не можех и да близна. А колко време не беше ял риба преди тоя шаран? А една седмица не е ли малко късно? Каквото и да е имало в него, би трябвало вече да е изхвърлено от организма ти - или имаш предвид нещо с кармата (сори, това ми е още малко мъглява материя  :whistling2 - emotloader:)?.
Венците ми бяха станали както когато имах гангрената на зъба (ама каналите му вече са запълнени). С други думи там се събираше мръсна кръв, а съм чувал, че грейпфрута действа кръвопречистващо.
Предишния шаран беше преди повече от половин година. Не знам на какво се дължи този ефект, но по-рано просто е бил по-слабо изразен и затова не съм го забелязвал.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #73 -: 15-12-2010, 15:24:13 »

Злояде, какъв е тоя шаран  >:( ::) :o  tooth :Confus_3:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #74 -: 15-12-2010, 20:34:10 »

Ами Никулден беше... Остана ми един животински продукт който евентуално може да се появи в менюто ми напролет - яйцата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #75 -: 16-12-2010, 19:30:47 »

От следващите екадаши смятам да си изместя гладуването с 6 часа напред без да му променям продължителноста. Поне така реагира моя организъм - не знам как е при другите.
Днес приключих гладуването с два грейпфрута и три райски ябълки след обяд. Имах уговорка с майка ми да ми включи котлона с картофите на пара в определен час а тя и това не може като хората - винаги когато я оставя да го свърши намирам храната студена или претоплена - а за картофи на пара това е много лошо. Наложи се към предварителното меню от картофи, лук лютеница куркума и олио да набутам доста горчица за да става за ядене. Няма човек дето ще се чувства добре след 1/4 бурканче с горчица (и аз не правя изключение). Последната вода я пих вчера сутринта - след около 2 часа пак почвам да пия.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #76 -: 02-01-2011, 23:34:21 »

Нещата при мен са зле във всяко отношение: крака дето го поосуках на игнажден още не минава(куцам лошо и ако не съм с компрес наболява) и съм спрял всякакви практики, няма лично пространство (за практикуване) а на всичко отгоре вчера майка ми като се присети "дай да си направим леща, че нямаш белтъчини". И ми претегли на електронната везна някакво количество. Ама везната нещо лъже. Направо останах без гръб да седя приведен над дъската и да я требя, а днес като я сварихме аз преядох (и ми хартиса), майка ми не я опита(щяла да яде утре).
Та вече взех решение тази година да махна и лещата от менюто си.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #77 -: 04-01-2011, 22:22:28 »

Нещата при мен са зле във всяко отношение: крака дето го поосуках на игнажден още не минава(куцам лошо и ако не съм с компрес наболява) и съм спрял всякакви практики, няма лично пространство (за практикуване) а на всичко отгоре вчера майка ми като се присети "дай да си направим леща, че нямаш белтъчини". И ми претегли на електронната везна някакво количество. Ама везната нещо лъже. Направо останах без гръб да седя приведен над дъската и да я требя, а днес като я сварихме аз преядох (и ми хартиса), майка ми не я опита(щяла да яде утре).
Та вече взех решение тази година да махна и лещата от менюто си.

С какво му правиш компрес на крака?
НЕ си ли пробвал да покълваш лещата?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #78 -: 04-01-2011, 22:59:02 »

Цитат
вчера майка ми като се присети "дай да си направим леща, че нямаш белтъчини". И ми претегли на електронната везна някакво количество. Ама везната нещо лъже. Направо останах без гръб да седя приведен над дъската и да я требя, а днес като я сварихме аз преядох (и ми хартиса), майка ми не я опита(щяла да яде утре).
Та вече взех решение тази година да махна и лещата от менюто си.

Извинявай, че се бъркам, но според мен подхождаш неправилно с това едно да махнеш, друго да махнеш... Само си ограничаваш менюто, може би ненужно ако причината е, че просто не извличаш най-доброто от един или друг продукт  :surpris_23:. Винаги съм казвала, че не са виновни продуктите, ами ние самите, с начина по който ги употребяваме. То и с плодове да се преяжда не е хубаво - резултатът не е нито полезен, нито приятен - ама не би било разумно да ги спираме, ако някой път не ни дойдат добре (макар че и за такива случаи съм чувала - ноу комент  tooth). Кълновете от леща са един вариант, ама и сварена не мисля че е голям грях от време на време - зависи и каква е лещата, колко качествена, кога и какво количество си изял, дали не си ял под стрес, и какво ли още не...
Мисля, че като изключваш ту едно, ту друго, стомашната лигавица изключително се разглезва и после трудно понася и най-леките отклонения в режима. Затова и не съм спряла (и не смятам да спирам) 100% някои от "неподходящите" храни - силно съм ограничила яйцата и млечните, но ако някой път ми се доядат, нямам угризения да си хапна и това никога не ми е носело неприятни последици. Нагласи от типа "ядох варен боб, сега ще ми стане лошо" са крайни и вредят... Само мое мнение де  :angel: :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #79 -: 04-01-2011, 23:37:00 »

Компреса - корени от чер оман киснати в ракия (съхранява се на тъмно и хладно)

Като знам каква лютива миризма и каква мътилка излизат от лещата докато я правя на пара си правя извода, че не е от чистите храни дето да стават за покълване. Хапвам си я единствено на пара, но този път хем си наруших разделното хранене(ако зависеше от мен нищо друго нямаше да ям до другия ден защото се бях нахранил добре преди това). Затова ще си карам на старата изпитана стратегия - да ги правя неща дето единствено аз мога да ям за да няма орташко готвене. Недостатъка на това е, че като направя повече ядене няма кой да ми помага за изяждането и преяждам. Като си намеря половинката ще реша и този проблем.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 24 запитвания.