Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Епилепсия  (Прочетена 2065 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Епилепсия
« -: 22-11-2010, 15:57:58 »

Здравейте!
Някой има ли опит или информация за епилепсията? И по-скоро за лечение или поне подобряване на състоянието с гладуване/суровоядство/някакви практики? Брат ми получи епилептичен гърч наскоро (това не значи, че ще развие епилепсия) и веднага започнаха да го тъпчат с някакви противогърчови лекарства.
Само да вметна, че бащата е лекар и трудно му се противоречи...но, ако убедя брат ми, че си заслужава да пробва нещо по-различно...
Та, ще съм благодарна за повече инфо, ако някой има такова. Иначе братът е на 19, студент в Шумен, това, което разбрах, е че доста гладува напоследък, не по своя воля...Пуши цигари от 1-2 години, не пие алкохол, или поне изключително рядко и не прекалява. Не взима наркотици в момента  >:(, преди е пробвал трева и "бонбони" доколкото знам  :-[. Храни се с доста вредни храни, основен компонент на които са пържените картофи. Но при достатъчно занимаване с него е склонен да се променя, не е закостенял, добричък е, просто средата му до сега беше кофти...Това за сега.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Епилепсия
« Отговор #1 -: 22-11-2010, 18:03:33 »

Здравей цветенце!
Брат ти трябва да си направи процедурата басти. Информацията е от книгата "Хатха-йога для начинающих" от А.Н.Зубков и А.П.Очаповски (това е по школата на Дхиендра Брахмачари).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Епилепсия
« Отговор #2 -: 22-11-2010, 18:26:53 »

Доколкото знам, този род болести се поддават на излекуване или чувствително подобряване чрез лечебно гладуване. Проф.  Юри Николаев  се справяше с тях в отделението си в Московската болница. За това е разказал в книгата си   "Гладуване за здраве " , преименувана впоследствие от нашите юнаци  на "Гладът- майка родна".
Бащата хубаво ,че е лекар , само дето май е забравил , че точно в тази област официалната медицина не постига никакви резултати ,  освен  потискане на симптоматиката , с помощта на лекарства.  Естествено - лекарства за цял живот, което е и манна небесна за фармацевтичната сплотена общност. 
Но точно този студент  за да го осъзнае , ще  трябва доста работа от страна на близките..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Епилепсия
« Отговор #3 -: 22-11-2010, 19:42:37 »

Благодаря много. Аз се опитвам сега да чета повече по темата, срещам какво ли не, разбира се...Да, баща ни е доста конвенционален...преди се увличаше от разни алтернативни методи, но явно с годините е закостенял. Все пак проблемът на брат ми може да не е проблем все още...а само малка алармичка, казваща му да си промени начина на живот...Смятам да му отида на гости или да го поканя вкъщи и малко да му говоря...и "готвя"  :pensif_29:. Но преди това аз самата трябва да се "подкова" с достатъччно информация  :love_028:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 23 запитвания.