Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистващи битови системи  (Прочетена 30291 пъти)

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

....... кожата е пряк път за проникване т.е. абсорбиране както на вода, така на токсини и всичко останало. Взимането на душ с хлорирана вода те излага на много по-голям риск и опасност от токсини, отколкото при пиене. Препоръчвам ти (докато избереш какъв вид вода да пиеш) да си вземеш душ слушалка с филтър (който  отстранява от водата вредните йони на тежките метали - хлор, пестициди и пр.) Или пречистваща система за обратна осмоза (само , че там и разходите са по-големи .., над 2000 лв ни излезе преди 2-3 год). В момента не знам как вървят цените.  :surpris_23:

Здравейте! Реших да си купя от тези филтри за душ , за които Purelove пише , но нямам никаква информация за тях. Прочетох разни неща из интернет , но ако някой ползва и има опит моля да сподели. Аз намерих най-различни видове , на най-различни цени . Все пак ми се иска като ще купувам да е качествен и да върши наистина това за което се предлага, а не само лъжлива реклама от производител.
И още .... къде се продават такива филтри ?

Междувременно докато разглеждам в интернет , ако намеря нещо интересно по темата ще споделя и аз. :peperudi:

« Последна редакция: 15-02-2013, 11:59:15 от hdeshev »
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Пречистващи битови системи
« Отговор #1 -: 02-02-2013, 23:59:19 »

  За сега се спрях на три вида , като този турмалиновия ми се струва най-добър , ама нещо прекалено идеално ми звучи всичко за да е истина. Накрая ще излезе , че не само пречиства водата , ами и лекува.

http://haogang.my1.ru/index/turmalinov_dush_s_jonizirashh_filtr/0-8

http://www.waterforhome.eu/%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0/5-bg/%D0%B4%D1%83%D1%88-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5.html

http://apteka.framar.bg/30019501/%D0%B4%D1%83%D1%88-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD

Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Пречистващи битови системи
« Отговор #2 -: 03-02-2013, 01:02:19 »

Вижте продуктите на корейската фирма Coway, заслужава си! Лошото е, че не се внася цялата гама в България. Не е в темата, но и сокоизстисквачката им e перфектна / Juice Presso CJP - 01 /.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Пречистващи битови системи
« Отговор #3 -: 03-02-2013, 20:03:28 »

  За сега се спрях на три вида , като този турмалиновия ми се струва най-добър , ама нещо прекалено идеално ми звучи всичко за да е истина. Накрая ще излезе , че не само пречиства водата , ами и лекува.

За този филтър пише, че има нано метал - става дума за сребро, според мен. Среброто наистина има антимикробни свойства, другите екстри би трябвало да идват от другите елементи на филтъра. Би лекувал, само ако среброто се отдели във водата, но това няма как да стане докато водата преминава през него със скоростта от водопровода. Обичайна практика е да се слага сребро във филтрите за вода и в системите на пречиствателните станции - разпространено е в САЩ и Япония, във Франция също, както и на други места. У нас не знам как е, по-скоро се съмнявам да е така.
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Пречистващи битови системи
« Отговор #4 -: 04-02-2013, 14:15:14 »

  Обичайна практика е да се слага сребро във филтрите за вода и в системите на пречиствателните станции - разпространено е в САЩ и Япония, във Франция също, както и на други места. У нас не знам как е, по-скоро се съмнявам да е така.

Като гледам в сайта май не е българско производство. Сайта е руски , фирмата е китайска , но въпреки това има изброени разни сертификати  - " Производствената база се намира в Китай. Дейността на фирмата е разработване, производство и продажба на здравословни продукти от екологично чисти суровини.Продуктите на компанията са с международен сертификат за качество ISO 9001: 2000 стандарт за качество в съответствие с американския FDA, получили са  много награди от Китайската асоциация на промишлеността, Изследователския център по традиционна китайска медицина, различни комитети на правителството в Китай, както и награди от други институции. "

Писах на имейла , който е даден за връзка с представителя в България , още нищо не са ми отговорили - нито за цената , нито как става поръчката.

Ама айде да не задълбавам толкова за един прост филтър , като че ще купувам кола  tooth.

Казаха ми , че в железарските магазини продават някакви филтри , на първо време може да си взема такъв , докато намеря нещо качествено , че този хлор и този варовик ще ме отровят. Навсякъде остават бели следи от водата след като се изкъпя.
Активен

apirel

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Пречистващи битови системи
« Отговор #5 -: 27-02-2014, 14:38:12 »

Всякакви филтри за вода може да поръчате онлайн от Павирани.

Имат голям избор водни филтри  и системи за пречистване на питейна вода

Този онлайн магазин е сравнително нов и хората там за сега се стараят.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Пречистващи битови системи
« Отговор #6 -: 29-01-2015, 16:43:37 »



Освен Павирани, бих препоръчала и този сайт, има голям избор и продуктите са добре описани

http://www.thermoeconomic.com/obrabotka-i-prechistvane-na-voda-d6/samopochistvashti-i-avtomatichni-filtri-c61/

:D Темата не е много нова виждам сега, поне има ли отзиви и закупен продукт и доволни ли сте от избора?
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...
 

Страницата е създадена за 0.127 секунди с 24 запитвания.