Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: промивка на синус или нещо каквото и да е  (Прочетена 7907 пъти)

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Здравейте отново, май пиша тук само когато имам нужда от съвет, за което моля да ме извините /но пък иначе чета.../Прерових нета и пак стигнах до вас... Имам такъв проблем много ми е крива лявата преграда на носа, толкова, че почти не дишам от там и от там от лявата страна синусът се пълни с разни боклуци възпалява се цялата лява половина на главата ми /ухо, око, чак бузата ми се подува по някога/ но това което не мога да изтърпявам е че от последните 2-3 години /от едно гладолечение/ нещо се пукна от само себе си и от синусите през носа и от там в устата се стичат невъобразими гадости както на вкус така и на аромат, наистина рядко, обикновено в  големите горещини през лятото. С изключение на сега от 1 седмица тази ужасия си се стича в устата ми като преглътна не поносимо противно е. Та доктора каза- операция, но аз даже и на шега не се замислям над предложението му. Та въпроса ми е /не съм изчела всичко тук, може и да имате нещо по въпроса и ако е така се извинявам, че ви занимавам/ мога ли по някакъв начина да промия синуса, да го изчистя, нещо като клизма само че на синуса, че да се свърши този кошмар. Не смея и много много да говоря, че не съм сигурна за аромата който лъха от мен. Ако на някой му хрумва нещо да каже бих опитала почти всичко.
И благодаря предварително :thankyou:
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

'А колко неприятности носи на хората лошия мирис на устата, причина за който са заболявания на зъбите, дисфункция на храносмилателната система, заболявания на носа и носоглътката.Простото изплакване(жабурене) с 0,1-0,3% на кислородна вода ни избавя от този недъг"

Този цитат е от "Кислородната вода страж на здравето" И.П. Неумивакин
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694


          Здравей !

            Съветвам те да започнеш комплексно почистване, и то не само на носа. Боклуците, които изтичат от носа ти, са натрупани из цялото ти тяло. Препоръчвам ти да пробваш диета за 7 дена на ябълки, портокали, мандарини и киви, но без банани. Но ако решиш да пробваш, питай, или прочети повече за този вид детоксикация.

            За промивките на носа действа много добре подсолената вода, шмъркаш през носа, и изплюваш през устата, важно е само да улучиш добре дозата сол, която да сложиш във водата, защото ако е повече или по-малко, ще ти предизвика много неприятни усещания в носа.
До средата на отминалото лято и аз страдах от капризите на носа ми, но след като проведох едномесечни промивки с урина, нещата са под контрол, можеш и това да опиташ, когато се отчаяш (мотивираш) достатъчно.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Да това е добра идея, но няма да ми реши напълно проблема течността идва от синуса трябва да стигна някак до него ида го изчистя, но нямам идея как. Взела съм си от клуба ни по йога някакво "бърдуче" по модел от Индия с една заострена чучурка която влиза в носа и се правят промивки с топла вода и сол, но съм не постоянна трябва да го промивам всеки дена а аз го правя само когато имам проблем. А и мисля че водата не стига чак до там до където искам аз. Чудя се ако вътре сложа чай от лайка или разтвор с мед или капки грейпфрут, но само се  чудя, ако някой от вас ми потвърди, че идеята ми е добра веднага ще го направя. Или четох тук за премахване на слузта от тялото с лимон и хрян - дали няма да ми помогне. Пишете някакви идеи моля.Не се притеснявам да експериментирам.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

И аз съм с такъв проблем. Имаше един период в който много бях засилил практикуването на пранаяма и в резултат на това от синусите ми изтекоха разни зелени и червени неща. Оттогава пак ми се случва да се понасъбере материал, но е за малко. А изкривената преграда се оправя с пранаяма(ако не е много тежък случай, който да принуждава дишането само през другата ноздра), но трябват години. За отпушването помагат промивки с урина и после капалабати. Хряна и лимона действително увеличават секрецията и разтварят наслояванията, но не трябва да чакаме сами да изтекат.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

О, да ще пробвам още утре тази детоксикация  предполагам я има някъде тук ще я потърся. Не ми е проблем да изкарам 7 дена на ябълки а това със солената вода... и аз на там се ориентирам само че аз до сега вкарвах водата през едната ноздри и я изкарвах през другата. А за уринотерапията къде да чета, ако трябва да я вкарам в носа ще го понеса, но ако трябва да я пия- май ще трябва да се измъча още за да се реша
Активен

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

А пранаямата предполагам трябва да е много повече от това, което правя аз. Ходя 3 пъти седмично на йога по 2 часа, а самата пранаяма е около 10-15 мин. и с това приключвам.В къщи не се занимавам.Въобще не ми е хрумвало че може да изтича от това, до сега изтичаше само при температури вън над 40 градуса. Аз ходя на йога от май месец тази година
Кажете повече за тези промивки с урина и предполагам трябва да  изкарам известно време на ябълки и тогава, че както казвате сигурно целия организъм е пълен с боклуци не само синусите. По принцип внимавам със какво се храня докато не видя нещо сладко...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Ето материал за шивамбукалпа. При промивките е добре да се спазват същите правила. Да вмъкна за тия дето смятат да правят уринотерапия - действието е хомеопатично - т.е. не е важно количеството. Може да се започне със съвсем малко и евентуално ако човек иска да въздейства върху червата го увеличава постепенно.

10-15 минути е достатъчно време за пранаяма. Аз тогава ги правех всяка сутрин и всяка вечер, а сега само вечер имам възможност. Това дето ми изтече от синусите стана през октомври-ноември (вече не помня кой месец беше, но се захлаждаше)

...предполагам трябва да  изкарам известно време на ябълки и тогава, че както казвате сигурно целия организъм е пълен с боклуци не само синусите.
Не става с "известно време". Първо можеш да отпушиш синусите, а тялото ще започне да се чисти ако не го товариш с токсини. Обикновено това чистене става през синусите така, че в началото доста често ще си мислиш, че няма ефект от подобни процедури.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Прочетох и темата за синузит. Мисля, че вече ми е ясно какво трябва да правя. Страхотни сте. БЛАГОДАРЯ :thankyou:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Прочетох и темата за синузит. Мисля, че вече ми е ясно какво трябва да правя. Страхотни сте. БЛАГОДАРЯ :thankyou:

Ако те мързи да правиш промивките на носа, мисля, че може да минеш и по друг, по-мързелив начин, купуваш си един капкомер (продава се във всяка аптека), и си капваш прясна  урина и в двете ноздри по 7-8 капки. Както каза по-горе колегата, действието на урината е хомеопатично, но според мен има и дезинфекциращо действие специално за носа, така че действай смело. Ако те притеснява аромата и вкуса на урината, пий повече вода, и избягвай пикантни и готвени храни, месо и млечни продукти.
И не се притеснявай да питаш за каквото и да е било, по-добре да питаш, и да ти се присмее някой невежа, но да научиш правилния начин, отколкото да  си нанесеш вреда, налучквайки правилния път.

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 24 запитвания.