Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гуарана  (Прочетена 3821 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Гуарана
« -: 08-10-2010, 22:34:49 »

Гуараната, супер храна ли е?  А някой да е пробвал?   :)
http://www.zoya.bg/%D0%93%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85-%D0%B1%D0%B8%D0%BE-125-%D0%B3%D1%80.998

Гуараната е известно местно растение от Амазонския тропически лес в Бразилия. Гуараната на прах и нейните семена са сходни с кофеина по своя химически строеж. Влияе на човешките познавателни способности. Традиционно, в Бразилия използват семената на Гуараната при лечението на главоболие, настинка, бактериални инфекции. Заедно с това, повишава концентрацията, подпомага бодрата мисловна дейност и успокоява умствената натовареност. От друга страна, местното население използва Гуараната като сексуален стимулант. Смесена с кафето, тя повишава ефекта на кофеина и дава допълнително количество енергия.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гуарана
« Отговор #1 -: 09-10-2010, 00:32:07 »

Това означава ли, че трябва да спра да възприемам кубетите като джънк-фууд? Точно заради тази съставка ми изглеждаха съмнителни
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гуарана
« Отговор #2 -: 09-10-2010, 01:32:03 »

Не знам дали е супер храна. Не съм я и пробвала. Ама то толкова много плодчета има на прах...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гуарана
« Отговор #3 -: 09-10-2010, 18:25:31 »

Кубетите са с мононатриев глутамат , д ане си луд да ги ядеш ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 25 запитвания.