Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: хранене и косопад  (Прочетена 4902 пъти)

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
хранене и косопад
« -: 19-02-2011, 16:20:41 »

През детството си чух от една учителка, че било нормално човек да губи до 50 косъма дневно. Естествено, тогава го приех за чиста монета, имайки предвид, че детската ми главица взимаше учителите за безпределен източник на мъдрост. Но от тогава ме гложди мисълта: Доколко всъщност е нормално? И дали не се води нормално само за "нормалните", т.е. средностатистически всеядни?

Мога да кажа за личния си опит, аз открих някаква зависимост. Имала съм период от месец на 100% растително сурово, през който буквално не изгубих и косъм. Можех да се къпя, реша, връзвам, дърпам, скубя - и напук като че, не се дава, бе! Но трябва да се отбележи, само през онзи месец ми се получи - не и при следващи, по-плавни преходи. Тогава рязко и драстично, в стил 'от днес за утре', бях изключила десетина продукта. Може пък така организмът да си демонстрирал стреса...

Иначе според информацията онлайн, още като напишеш в Гугъл 'hair' и 'dairy', директно те препраща към резултати за 'hairloss'. Което може да е известно из форума, но за мен е ново. Изглежда из индианските племена, където мляко виждали само кърмачетата, мъжете не претърпявали обичайното (за нас) оплешивяване дори и в дълбока старост.

Както и да е, въпросът ми беше за вашия личен опит. Може ли по-отдавашните вегани и суровоядци да споделят как стои положението при тях?


Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:хранене и косопад
« Отговор #1 -: 19-02-2011, 17:22:33 »

Мога да кажа, че ям много млечни и много ми пада косата, ако ще те удовлетвори по някакъв начин:) Ама пряка зависимост не съм открила, винаги ми е падала косата, но и много бързо расте. Сега повече от обикновено и да, донякъде е нормално, сменя се просто:) Аз съм чувала по-големи цифри за нормални - 100:)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:хранене и косопад
« Отговор #2 -: 19-02-2011, 21:07:16 »

Моята не пада само когато съм бременна. Аз съм с гъста коса, бързо расте. Предполагам затова и непрекъснато пада. Не съм се запритеснявала точно за това.
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:хранене и косопад
« Отговор #3 -: 19-02-2011, 22:04:27 »

Моята не пада само когато съм бременна.

Tова е ценна информация, между другото. Имах и други признаци за промяна на хормонално ниво. :surpris_23: Мерси!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:хранене и косопад
« Отговор #4 -: 19-02-2011, 23:40:23 »

Всеки косъм си има жизнен цикъл - не знаеш кога ще падне, но на негово място ако косата е здрава пониква друг.
В моя род всички мъже, които познавам са плешиви с малки изключения. Косата ми е доста благодарна за този начин на хранене и сега косъма е жив по цялата дължина т.е. има някакъв процент, които 2-3 месеца след подстригване си възстановяват острия връх.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:хранене и косопад
« Отговор #5 -: 20-02-2011, 00:07:01 »

Още ценна информация научавам! Значи, ако правилно разбирам, по острият връх може да се съди за пълноценно протичащи процеси? И живият косъм се стреми към изтъняване откъм края си? Има логика, ако е свързано с отделяне на мъртви клетки. Наистина не съм наясно в тази област.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:хранене и косопад
« Отговор #6 -: 20-02-2011, 00:17:24 »

Само да спомена, че хората, които посягат към машата или перхидрола (не знам как стои въпроса с другите бои и с тези дето смърдят на амоняци) не би трябвало да очакват подобни резултати, защото убиват косъма.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:хранене и косопад
« Отговор #7 -: 20-02-2011, 00:20:30 »

Обичам филми с насоченост криминалистика. По косъмът може да се разбере последно време даден човек от какво е боледувал и каква липса има на витамини и минерали. Разбира се, не мога да бъда 100% сигурна в това, тъй като не съ мго видяла с очите си и не знам каква доза истина има дори и в научен филм. Просто споделям.
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:хранене и косопад
« Отговор #8 -: 20-02-2011, 00:49:15 »

Звучи познато. Май съм чувала аналогия между косъма и годишните кръгове по ствола на всяко дърво. Регистрирало се всичко.

Ако предлагаха такова изследване, аз бих се подложила. Откривала съм си неведнъж съвсем явно обезцветяване на участъци от 3-4см, след което отново продължава естественият ми цвят към корена. Тоест, косъм на райета. Явно в някой период нещо остро ми е липсвало...
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:хранене и косопад
« Отговор #9 -: 20-02-2011, 09:39:50 »

Аз не съм наблюдавала връзка между консумация на животински продукти и по-голям косопад, но аз като цяло винаги съм ги консумирала ограничено и разделно. Косата ми и преди и сега си расте бързо и е доста гъста, а от много години я поддържам дълга.
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:хранене и косопад
« Отговор #10 -: 20-02-2011, 09:52:20 »

Е, има "памет" косата. Нали така се правят тестове за наркотици...
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:хранене и косопад
« Отговор #11 -: 20-02-2011, 10:20:28 »

Мен нещо ме кара да се съмнявам в това, което се опитват да ни наложат като факти.
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:хранене и косопад
« Отговор #12 -: 20-02-2011, 12:54:05 »

titan, кое по-точно? ::)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

oleyor

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:хранене и косопад
« Отговор #13 -: 20-02-2011, 18:45:22 »

Наистина има връзка между храненето и косопада , но не бива да забравяме и факта , че космите , които ни падат днес са " умрели " преди 2 месеца. Така че , ако нямаме някакъв свръхостър стрес, който да стартира внезапно процеса, всички мероприятия , които провеждаме с цел да подобрим състоянието на косата си дават резултат след приблизително 2 месеца. Това е и причината , че при раждане косопадът започва след втория месец при родилките.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.225 секунди с 22 запитвания.