Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Уреди за кълнове  (Прочетена 29301 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Уреди за кълнове
« -: 27-02-2011, 23:23:39 »

Здравейте,
Знам,че голяма част от вас си правят кълнове в буркани или пластмасови кутии. На мен не ми се получават и съм си навила на пръста да си купя машинка. Виждала съм само 2 вида да се продават тук. Единия е този,  http://chushka.blogspot.com/2009/05/blog-post_148.html.  Другия го бях видяла в Слънце-Луна. Не го намирам в нета, но беше електричеки и сам си изплакваше семенцата през определено време. Някой да е ползвал един от двата уреда? Доволни ли сте от машинките? Удобни ли са за ползване или пак се случва кълновете да мухлясат?  :peperudi:
« Последна редакция: 29-05-2011, 16:25:03 от Mep »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #1 -: 27-02-2011, 23:49:39 »

Делфинче, ние имаме тази:

http://www.rawnutrition.ca/html/easygreen.html?gclid=CPiTwpCoqacCFUdN4AodcgpTCw

и сме много доволни.
На ток се включва като трябва да изплакне. Има и таймер колко пъти да се включи.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #2 -: 28-02-2011, 09:29:33 »

Гале , тоя от "чушката" върши работа. Аз съм с такъв. Гледам ,че е поскъпнал обаче.Няколко пластмасови тарелки за 40лв.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #3 -: 28-02-2011, 16:08:59 »

Вече почти година ползвам този:http://www.avogel.de/shop/produkte/sprossengarten.php.

Плюсове:лесно се почиства, събира доста кълнове, могат да се добавят още тавички, оцежда се много добре и става за по-едри и по-дребни семенца.
Минус: за по-ситните семенца трябва хартия за дъното на тавичките. Аз си купувам, има специална за този модел, но струва 4.30 евро за 25 бр.Купувам  по няколко пакета, защото понякога свършва в магазина :(
 
П.С. Извинявай, че линка е на немски, но го давам за да добиеш представа.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #4 -: 28-02-2011, 21:42:57 »

Моята  е тази
http://mikroferma.com/

Миналата година изядох доста люцерна докато се светна че обрива ми беше от нея.  То люцерната била за животните ма карай, човек се учи докато е жив.
Избрах няколко сравнително безопасни кълнове / броколи, сусам, репичка /  и зимата се разнообразявам.
Не съм усетил някаква далавера от кълновете но и не съм упорствал с големи количества, понеже са противни на вкус.

Предимства на машината:  пълен автоматик и събира доста семена.  Има си собствено водоподаване и може да бъде зарзана на терасата за 7-8 дни докато израстне храсталак.
Недостаък-  леко бръмчи ( когато помпата работи ) и не става да се държи в спалнята.
Ако излезе нов нодел с безшумна помпа , купувам моментално още една, за да експериментирам с домашна оранжерия за лиани, цветя и др  шамански амазонски екзотики.
http://mikroferma.com/
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #5 -: 28-02-2011, 22:11:15 »

Благодаря на всички за отговорите.
Вери, вашия уред изглежда страхотно, но ми се искаше нещо по-нискобюджетно на този етап. Не съм голяма фенка на кълновете и не знам дали след седмица - две няма да бъде прибран за вечни времена в някой шкаф.   tooth  От друга страна трябва да си има собствено напояване, защото съм на работа по 14 часа на ден и през това време няма кой да полива семенцата. 
Петя, за съжаление не знам и думичка немски и не мога да разбера дали от този сайт правят доставки до България.  :surpris_23:

Продължавам да се оглеждам и за други варианти  :peperudi:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #6 -: 28-02-2011, 23:04:26 »

Аз само ти я показах да видиш. Подобна е на микрофермата от горния линк. По-точно микрофермата е подобна на изи грийна.  ;)

Но щом не ползваш много кълнове, и двете ще са ти излишни.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #7 -: 28-02-2011, 23:21:37 »

Надявам се така да започна да консумирам повече кълнове. Купените от магазина никак не ми вдъхват доверие :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #8 -: 28-02-2011, 23:23:48 »

Делфи, може да си правиш в обикновени пластмасови кутии...измиват се сутрин и вечер, до сега не са мухлясвали...освен ако ги забравя  :Confus_3: tooth...най-лесни стават люцерната, боб мунг, леща, ръж и жито, грах, нахут.....
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #9 -: 28-02-2011, 23:30:17 »

Делфинче,щом не хапваш много кьлнове си вземи тази, която Бате Бино има. Сестра ми си взе такава и не е лоша. На мен не ми допада това, че водата бавно се оттича.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #10 -: 28-02-2011, 23:38:50 »

най-лесни стават люцерната, боб мунг, леща, ръж и жито, грах, нахут.....
Да допълня в такъв случай: точно тези без люцерната изобщо не ги покълваме в машината. Мунг, леща, грах, нахут, изобщо всички бобови и елда ги поклъваме в силиконови цедки. Житните също, когато ни се случи.

В машината покълваме всякакви дребни семенца и обикновено като искаме поници: люцерна, детелина, киноа, амарант, теф, ряпа, лук, броколи, синап, чимен...
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #11 -: 01-03-2011, 00:11:57 »

Явно ще бъде уредчето, което Бате Бино има. Така ще си спестя и чакането да пристигне от чужбинско. Що се отнася до бавното оттичане на водата, в моя случай може да се окаже плюс. Така няма да изсъхват семенцата през целия ден.
Даниелка, варианта с кутиите го избягвам. Уж съм сръчна в кухнята, а тази процедура много ми се опъва  :Content_4 - emotloader:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #12 -: 01-03-2011, 08:44:40 »

Аз пък нямам машина за кълнове. Според мен най-вкусни са слънчогледовите поници, но си ги отглеждам в пръст:
http://desilifestyle.net/2011/02/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b8-%d0%be%d1%82%d0%b3%d0%bb%d0%b5%d0%b4%d0%b0%d1%82%d0%b5-%d1%81%d0%bb%d1%8a%d0%bd%d1%87%d0%be%d0%b3%d0%bb%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d0%bd/
Останалите неща като елда, бадеми, тиквени семки и белен слънчоглед ги кисна в буркани за една нощ и са готови. И това за сега ми е достатъчно. И аз изключих напълно люцерната и не съм я яла от миналата зима.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #13 -: 01-03-2011, 10:11:21 »

Делфинче, щом нямаш време за теб ще са удачни и тези уреди дето са с керамични тавички. В Германия един познат има и са супер. Глината задьржа много добре влагата. Акопроявиш интерес ще ти потьрся линк. Нямам спомен обаче за цената.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #14 -: 01-03-2011, 11:20:39 »

Тези керамичните и аз ги харесвам.

http://www.getreidemuehlen.de/Keimgeraete/Hawos-Sprossen-Toni/991409.html
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #15 -: 01-03-2011, 11:48:45 »

Точно за този става вьпрос. Тькмо да добавя линк и ... Благодаря Svetlio :love_006 - emotloader:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #16 -: 01-03-2011, 12:04:14 »

Моля :love_007:
Ами бурканчетата? Трички с поставка и чинийка, 47 евро, а?
Моите са с пробити капачки и са ми безплатни  :bleh
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #17 -: 01-03-2011, 14:41:05 »

 :kisss:Хай не  се тревожете ..пък ич не се арчете...стават и в стъклените съдинки, и порцеланови от различни калибри, тургате ги една върху друга и...готово.Уред без жици!!!Покълват си от всякъде, а пък като ги забравя стават на поници...даже и в хладилника...е за по-вечко време!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #18 -: 01-03-2011, 15:09:29 »

Аз пък нямам машина за кълнове. Според мен най-вкусни са слънчогледовите поници, но си ги отглеждам в пръст
Да, това забравих да спомена. Слънчоглед, пшеница и елда за поници ги правим в пръст.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Уреди за кълнове
« Отговор #19 -: 01-03-2011, 23:02:08 »

Ухааа! Това с глинените съдинки е страхотно. Сега си мисля дали да не си направя собственоръчно. Само трябва да ги изпека при някой приятел керамик  :fluretaa:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 23 запитвания.