Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412504 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1380 -: 15-03-2015, 11:32:31 »

"Бате Бино, с теб никой не може да излезе на глава, знаем се добре"
Може, Петко, може,  :pensif_29: и мнозина успяват. Особено ако имат глава  tooth

Нъбързо да дам мнение , че да не става пак дълга сага.
Обаче ще уточнявам кога имам предвид теб, защото и ти (като една съфорумка, дето беше доскоро тук-Лози), на моменти разбираш съвсем друго от казаното.  tooth  

А ти пак адвокатстваш някому!
Аз адвокатствам на форума , приятелю  :police: "Всяка жаба хвали своето блато"  ;D .В момента съм тук и си го харесвам. И ми е смешно , как някои го критикуват , но си влизат регулярно и си вземат дозичката.  :D
/тук нямам предвид теб/

За "популярността" си прав - не винаги е надежден критерий за качество. Но поне е ОБЕКТИВЕН, затова я избрах за аргумент. Това не е "преувеличение". ;)

"Не четеш ли какво съм написал - галоните лайна, с които бях залят .."
Когато седмица-две пишеш искрено без злоба, а те нападат,
 е тук определено ТИ преувеличаваш..
Така си го изживял, защото си твърде чувстителен,чистосърдечен ../ това не е негатив, даже е  по-скоро комплимент, да не вземеш да се натовариш пак..въпрос на специфика на характера - такива хора  все си мислят, че ги нападат, че ги плюят../ Преди ти казах някои неща   http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=227.msg58409#msg58409 и надолу , да не се повтарям./

Хора, направили си общ сайт не знам. Имаше няколко сайта на различни хора.

Е именно това ми е мъката я - прекрасни хора напуснали и си направили прекрасни сайтчета. Така се разделяме, вместо да сме на едно място  :-\   Винаги съм мечтал да има някакъв голям портал, в който да има линкове към "приятелски" сайтове , към натурални производители, натурални лекари.. Всяко разделяне води до отслабване на "цялото"..  :-\  И   "НЕ СЪДЯ", приятелю, просто анализирам разни неща .
Пусни една анкета тук и питай колко от съфорумците четат по блоговете на Вери, Деси, Веско, ТВОИТЕ постове във фейсбук.. ? А навсякъде в тях има какво да се чете и да се знае, сигурен съм. Просто не е практично някак си да се следят нещата, когато не са обединени под някаква форма. (мечтая си, не се оплаквам :))

ФЕЙСБУК? Защо смяташ, че не съм те разбрал? Напротив - и съм те разбрал , и съм ти повярвал!  Явно е по-доброто място - всеки който е бил тук и отиде във фейсбук, вече не влиза тук.  :-\
СКоро и форум няма да има..Точно както вече няма и села - всички отидоха в градовете.  :-\  

Как безплатно да се хабят? Ти не рекламираше ли нещо именно тук?! Не правеше ли един вид бизнес в един момент тук?  
Е, "реклама" и "бизнес" е силно казано .. ,
По-точно - информирам хората за уникални и безценни препарати, които не бяха познати в БГ!  ( Тодикамп, Ветом, Стелкор, АСД-2, Энтеросгель,  а скоро и за скипидар, брезов катран  и др.  ;)  като помагам да си ги набавят, защото всеки друг начин е много по-сложен! Направо невъзможен..
    Е , че съм спечелил някой лев от това, едва ли е голям грях, при положение , че 6 години поствам тук ценна информация,  давам безплатни консултации - поне двама човека ми пишат на ден, на които отделям къде по половин, къде по един час..не съм отказвал на никого! , (не както при  блогърите.., масово виждам да се предлагат платени консултации , Петърнишки напр. взима по 100лв за една консултация за ТЕС! Други, мои познати,  по 60 лв за 30 мин.., изхранват се само от платени семинари.. при това, проповядващи "висока духовност"  tooth Веднъж я питам едната : "Абе, душо, защо само за платени мероприятия ми пишеш , вече стотина писма за семинари, лекции за по 200лв за 2 дни... Веднъж не ми писа да ми разкажеш нещо безплатно.  tooth
 Отговаря ми : "Духовността не е благотворителност"  :surpris_23: )
  
Съвсем наскоро започнах да вземам по 25 лв за диагностиката, за която знаеш, и  която е извънредно точна, и която правя само аз в БГ.  А три години съм тествал съвсем безплатно, въпреки , че ми струваше 4000 лв да се обуча . ;) И при това - никъде не я рекламирам като "услуга")
( За теб не намеквам, знам, че и ти помагаш безкористно )


В заключение, разбирам, че те тегли повече към Фейсбук, но вече знаеш, че тук, в "малкият ,остарял" форум, също си ценен, уважаван, и очакван!  И никакви "галони с лайна" върху теб  няма да допуснем      
 :pensif_29: :pensif_29: :pensif_29:




« Последна редакция: 15-03-2015, 11:52:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1381 -: 15-03-2015, 12:11:38 »

" Къде има да се види възрастен бозайник да търси да суче отнякъде?"(цитат на бате Бино). Винаги се отнасям с уважение към знанията ти, но в случая не мога да се съглася с подобен довод. Това, че в природата нещо не се случва по "естествен начин" не означава, че не е полезно да се практикува. Тук е редно да се замислим, какво точно означава понятието "естествен начин" , защото аз твърдя, че човеките действия и вмешателство в природните закони, също са част от природата! Защо е нужно да има и други бозайници за пример? Ние нямаме ли право да даваме пример на природата? Какво изобщо означава думата природа? Ние не сме ли част от природата? Не е ли по-правилно да се приеме, че и ние, тоест нашият разум в едно с нашите решения, цивилизацията, човешката еволюция като цяло, че всичко това също е част от природата?
Сред обществото, като цяло, често се тиражират разни теории в които се намеква или направо твърди, че за да сме здрави трябва да живеем едва ли не спартански живот в дивата природа. Истината обаче е, че първобитните хора са живели по този начин и са изкарвали едва по около 30 години живот. Ние живеем дълго благодарние на облеклото, някой лекарства, част от медицината, част от изобилието на разнообразна храна и благодарение на всички предпазни средства и удобства, които притежаваме към този етап от човешката еволюция. Също така обществото често употребява термина "Майката Земя", а на практика "Земята" е избивала и продължава да избива човешки същества с наводнения, пожари, вулканична дейност и земетресения.
Лично аз не харесвам млякото, защото ми става тежко и замазано след употребата му. Като се замисля обаче ми става тежко след употребата на прясно мляко, но когато ям само кисело в ограничени количества се чувствам добре. Така, че не смятам за редно да слагаме всичко под общ знаменател. Същото се отнася и за животинските протеини. Ако се заситя със свинско под каквато и да е форма, а дори и телешко, ще се почувствам зле, но когато консумирам яйчни жълтъци, супа от сьомга или пилешко се чувствам отлично.
По начало въпроса с храненето е сложен и противоречив. Според мен човек трябва  да се самонаблюдава и да изключва от менюто си само храни, които създават тежест. За мен лично такива храни са пърженото, свинското месо, тестените от всякакъв род(най-вече хляб) и прясното мляко, и затова съм ги изключил от менюто си.
« Последна редакция: 15-03-2015, 12:29:44 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1382 -: 15-03-2015, 14:03:05 »

Философски си прав, ДеНиро.
Но фактите са неумолими - животните в дивата природа не са чували нито за диабет, нито за високо кръвно, висок холестерол, нито за псориазис, нито имат киселини..
Все нещо от изброеното  в западният свят имаме почти  100 % от хората (особено над 40 )  :-\
Ние ,понеже се правим по-умни от природата, затова сме на това дередже. Последните 50 години сме достатъчно защитени от неблагоприятни фактори, както казваш. И въпреки това (погледни статистиките) - ВЗРИВ на кофти заболявания,( особено сред младите!).  Заболявания които само допреди 20-30 години бяха епизодични!! Преди 30 години млад мъж под 35, под 40 да направи инфаркт - беше абсолютна рядкост! А сега даже 15 -20 годишини страдат от това! С диабета е същото.
ПРичина? Прозаична - все повече се отдалечаваме от природата  :-\.Все повече вредни фактори. Това е. "Грешни мисловни модели " .. ала-бала.. Сякаш преди 40 год. са мислили правилно, а сега изведнъж- всички погрешно  tooth  

Да, увеличихме продължителността, но на практика увеличихме старостта, пълна с болести.  :-\ Поинтересувай се колко възрастни на запад живеят в домове за менталноболни, в инвалидни колички, на животоподдържащи терапии.. Айде, да не изброявам, никой не обича да чете негативни неща.

"Според мен човек трябва  да се самонаблюдава и да изключва от менюто си само храни, които създават тежест."

Поразучи, поанализирай и сам ще се убедиш, че не си прав, макар да е мъдро казаното.
 Далеч не всички вредности имат ОСЕЗАЕМО ПРОЯВЛЕНИЕ. Помниш ли любимият израз на Пол Брег - "Плътта е глупава"?
Насила никой не яде храни, които му са тежки  :) Почти всеки яде това , което му се услажда  :Appetit_17:  И въпреки това връзката на болестите с храненето е било хилядократно доказвана. Вредата се проявява на по-късен етап.. (Е, като сме говорили, има корави типове, на които нищо като че ли не им вреди, но те са изключение. ) Пробвай да пиеш по 5 литра кока-кола на ден. Гарантирам ти - няма да усетиш "тежест"..
ЗНачи ли, че не е вредна?  :surpris_23:
« Последна редакция: 15-03-2015, 14:36:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1383 -: 15-03-2015, 14:28:15 »

бате Бино да разбирам че за 1 моя дума си се хванал, поне това видях да си цитирал  :), дори и това е така заедно с останалите неща които съм написал. Което всъщност не е от значение защото аз не съм фактор, кой ли ме слуша мен какво пиша..едвали някой се съобразява и обръща нужното внимание.
    Аз обаче си запазвам правото да казвам ако с нещо не съм съгласен или съм съгласен и одобрявам. "Дози" хората си взимат от различни места, това не пречи да исказват мнение обаче, нали, пък и явно както историята показва всяка "доза" си има времето, макар че някои неща се случват не само и единствено за наша изгода ами и с идея за "помощ" в обща кауза. Ако трябва да се зададе въпрос той би бил: Къде са всички онези 100тици хора които са пишели тука, сега са 10-15 човека!!??
Дали щяха да са другаде ако бяха на едно мнение/ниво, дали не им е дошъл акъла или просто живота ги е грабнал?
   Принципно сравнението м/у форум и ФБ няма смисъл много, второто е по-модерното и следващата стъпка, но изисква участниците да имат лице, нали така, пък форума позволява този лукс да нямат такова!
  И да някои неща се случват именно когато очите ни са затворени и сме там някъде  :)

 
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1384 -: 15-03-2015, 14:42:45 »

Не, бъркаш се , Гроуи. Не съм имал теб в предвид.
Не знам за другите какъв "фактор" си, аз лично винаги те чета, задаваш интелигентни въпроси, често доста трудни даже :)
Разбира се , че имаш право да казваш с какво не си съгласен!
Нещо повече, имаш дори  правото да казваш и  с какво си съгласен !
« Последна редакция: 15-03-2015, 14:47:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1385 -: 15-03-2015, 16:06:00 »

Случайно попаднах на едно радиопредаване по BBC наскоро, където коментираха, че броят на инвалиди във Великобритания е около 8 000 000 души от общо 64 млн. население. Стана ми любопитно и се разрових да проверя, колко са в БЪлгария. Оказа се, че в България точна статистика не съществува, но се предполага цифра от между 500 и 800 хил. души, което бате Бино е равно, горе-долу на същият процент. Ще ти споделя и нещо друго, което ми е направило впечатление. Запомнил съм старите хора в Бг с апаратите за кръвно, с тромавостта и с вечните си оплаквания за здравословни проблеми от всякакво естество. Ела обаче да видиш тук във Великобритания, колко жилави и пъргави стари хора има навсякъде. Във Великобритания на лекар хората ходят в наистина много крайни случаи. Поне по моят опит съм забелязал, че се изписва масово ибупрофен и парацетамол за богата гама от оплаквания и наистина много стари пеницилинови антибиотици. Не си спомням името на антибиотика, който изписаха веднъж на малката, но си спомням, че се възмутих, защото горе-долу от комунизма насам не бях чувал за този антибиотик. В България, лекарските кабинети винаги са претъпкани, хората ходят на лекар за какви ли не, даже и безобидни оплаквания, а в аптеките е възможно да се открият всевъзможни разновидности на лекарствени препарати. За пример, ще ти дам, че в UK никъде няма да откриеш кислородна вода, нито пък препарат на тази основа. Разбира се, че всичко това са само мои впечатления, тоест възможно е някой друг живял или все още живеещ в UK да е останал с различни от моите впечатления.
Разбира се, че плътта е глупава. Аз лично обаче и литър кола не мога да изпия, защото имам непоносимост към кофеинови напитки. Не мисля обаче, че човек не може да се самонаблюдава, защото след употреба на вредна храна, неприятните симптоми са неизбежни. Да, те може би идват понякога на един малко по-късен етап(няколко часа), но все пак настъпват. Другият момент е че телата на младите хора наистина могат да понесат много мизерия и да усетят последствията години след това, но това може да се случи според мен само при един млад организъм. Нали затова пишем тези теми тук. Може пък някой млад човек да влезне, да ни прочете и да си вземе поука, преди природата да му е показала последствията от вредният начин на живот. Защото природата може и да забавя, но никога не забравя!
« Последна редакция: 15-03-2015, 16:27:58 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1386 -: 15-03-2015, 17:48:18 »

ДеНиро, отговорих ти в чесалката, да не спамим в силната тема на Петко  :-[
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1926.msg74683#msg74683
« Последна редакция: 15-03-2015, 18:17:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1387 -: 15-03-2015, 23:33:40 »

Е хубава работа, щото аз моя ник видях  :D,.. за малко ми привлече вниманието,викам ей ся ще стане интересно, да разнообразим малко въздуха, ама..  8)
   За въпросите ми ясно, без тях не може, а за отговорите- аз ги имам!, това че ползвам ?, е подкана за дискусия, да се замислим,..  трудните въпроси и лесни/бързи отговори никой не ги обича, трябва да има увертюра за да е интересно  ;D, та до отговорите ще стигнем само със задружни усилия!, иначе няма смисъл.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1388 -: 15-03-2015, 23:43:07 »

на мен пък ми е странно - какво хубаво има във фейса, отвратително място... явно си обичам селцата аз   tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.