Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Алергична реакция в устата  (Прочетена 12160 пъти)

Грухчета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравейте,

Отдавна не сме писали тук и за съжаление се връщаме с малък проблем. От три седмици вече устата ми се изприщва много сериозно. Комбинацията зелени растения и ядки се оказва направо унишожителна. Устните ми се изриват, подуват, а вътрешността на устата се изрива чак до гърлото. Устните на следващия ден изсъхват и започва наистина голямото мъчение защото сърби ужасно. От преди две седмици някаде и кожата по цялото ми тяло стана изключително чувствителна. И при най-малкото одраскване се получава алергична реакция. Зачервява се, леко се подува и сърби. За няколко минути изчезва. Като се поразтърсих из нета не можах да намерия нищо съществено. Това което ми се случва изключително наподобява http://en.wikipedia.org/wiki/Oral_allergy_syndrome, но сега не мога и за алергии да се тествам защото реагирам на горе долу всичко.

Подозирам че се получава някаква детоксикация. Сега ям много избирателно само по едно нещо на ядене при условия че не ме изприщва. Успях да си поизчистя устата се, но изпитвам някакъв ужас от всяко следващо хранене, да не би да изприща като последните 2-3 пъти.

Много ще съм ви благодарен за някакъв съвет. Възнамерявам следващата ми стъпка да е чернодробно и/или чревно изчистване.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #1 -: 14-03-2011, 08:12:45 »

Много внимателно подбирай ядките,трябва да са пресни,накисвай ги за 15 минути в разтвор на цитросепт(няколко капки във вода) това убива плесента,също и сушените плодове.
Плодовете и зеленчуците накисвай със солена вода -студена.
Дай едно меню за два три дни,да се добие някаква представа какво е положението.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #2 -: 14-03-2011, 13:33:05 »

Титан също сподели, че се обривал като ядял повече ядки, даже предупреди над 50 грама да не се ядат на ден, не знам това дали е достоверно, на мен също като на Бенато ми се струва, че може да си яла ненакиснати и небелени ядки, това което според мен дразни и прави обрив е именно люспата, а не самите ядки.
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Грухчета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #3 -: 14-03-2011, 17:43:56 »

Благодаря ви за отгорите,

Засега само подозирам, че са ядките. Тези които купуваме изглеждат пресни, и ги съхраняваме в стъклени буркани в хладилника. Първите два пъти когато се получи доста силна такава реакция бяхме яли салата (листа от глухарчета, спанак, чард http://en.wikipedia.org/wiki/Silverbeet, червен кейл, подправена с малко олио от леново семе) и кракери от тиквени и слънчогледови семки, които бяха накиснати добре преди да ги изсушим в дехидратора. Първият път не заподозрях, че може да получавам алргия от храната защото никога до сега не съм реагирал. След вторият път обаче реших че салата е може би много силна. Третият и последен път когато това се случи ядох салата от млади зелени листа (няколко вида марулки, чард, спанак и още разни лекички тревички), краставица, малки доматчета и една шепа ядки (бадеми, лешници и орехи). Не бяха киснати и белени. Сега отчитам грешка там. Лошото е че след един такъв обрив, всяко нещо което сложа в устата си ми дава лек обрив в устата, а някои по-кисели храни правя положението още по тежко. Ако леко мина на пара зеленчуците избягвам обрива в устата.

Иначе менюто ни не е кой знае колко разнообразно още. Все още не сме преминали напълно към ядене на сурови храни.

За закуска пресни или по рядко сушени плодове. От пресните плодове 1-2 вида максимум.
Обяд: зелена салата, 1-2 зеленчука допълнително и нещо със скорбяла (покълнат хляб, печен картоф, сварен боб, леща, неполиран ориз)
За вечеря: пак зелена салатка, 1-2 други зеленчука, може и домат и някакъв протеин (ядки, маслини, авокадо или разни семена)

Още нещо нещо, преди да започнат тези обриви, ядохме поне едно ядене салата от коренови (настъргана ряпа, цвекло, пащарнак, рутабага (брюква)) с моркови и целина най-много.

Може да има и още важни подробности на които да не съм обърнал внимание.

Да те попитам Бенато, какво точно е този цитросепт. Ние живеем от другата страна на Атлантика в Америка и такова нещо не знам дали ще намеря. За това ли става въпос:

http://www.citrosept.com/application/ или
http://www.amazon.co.uk/CITROSEPT-GRAPEFRUIT-EXTRACT-LIQUID-CONCENTRATE/dp/B0027RJJQ0

Зеленчуците и плодовете колко време да киснат в солена вода? 5-10 мин достатъчни ли ще са.

Аз все повече се убеждавам че тялото ми се опитва да изхвърля токсини. Поне не знам как иначе да си обясня чувствителната кожа. В Петък ме тръшна някакъв грип. Стягахе ме гърдите и ми беше отпаднало. На обяд ми се дояде малко и хапнах една шепа сушени сливи, следобяда вдигнах температура близо 39. Не ядох нищо до края на деня, не изпитвах жажда и не пих и никакви течности. Събота сутринта гърдите вече не ме стягаха, само че ми излезна хрема, темепрературата я поддържах още и много ме болеше главата. Почивах си само през деня, без ядене и без течности и до обяд хремата изчезна. Следобяд и температурата и главата ме отпуснаха. Вече към 8 часа се чувствах пооздравял и усетих малко глад, но реших направо на следващия ден да ям. И така още един ден изкарах бе да ям. Не пих и никаква вода.

Докато мине това всичкото и устата ми изчисти много хубаво и кожата ме отпусна доста. Вчера след като почнах да се захранвам от следобяда кожата ми пак стана така чувствителна. Тази сутрин се изходих много хубаво и кожата ми се успокои доста. Преди малко жена ми ме одращи доста добре и не се получи обичайната реакция. Не знам дали не си внушавам вече.

Как се захранвах вчера:

към 8:00 - сок от половин лимон разтворен в 100г. отвара от коприва, мента (peppermin и spearmint) и lemon balm

към 9:00 - половин манго (100-150гр. някъде)
към 12:00 - едно киви и малко след това една ябълка (общо около 200гр)
към 15:00 - около 200гр портокал
към 21:00 - една круша 200гр.

Удачно ли ще е да започна да се подготвям за чернодробно изчисване, тъй като сега мисля, че си е поодпочинал дроба?

Също така мисля да започна да пия един прочистващ чай, който би трябвало да облекчава алергии. Точно за това нещо стаа въпрос: http://herbanwellness.net/

Също мисля да си взема и разхлабващи билки да се опитам да продухам малко червата. Склонен съм и към клизми, но ще минат няколко дни докато се сдобия със материалите, а и не ми се ще да си правя експерименти точно в такъв момент. Третия вариант е да отида на хидротерапия.

Извинявам се огромния пост. Ще изчакам съветите ви преди да почна каквото и да е, че ме е страх да не направя някоя глупост.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #4 -: 14-03-2011, 17:50:52 »

Да,за същото-екстракт от грейпфрут. ако никога не си чистил дебелото черво,една колонтерапия няма да ти се отрази зле. А клизмите са и ок после.
Може и да се чистиш,скоро ли промени храненето?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Грухчета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #5 -: 14-03-2011, 18:01:04 »

Благодаря ти Бенато за светкавичния отговор.

Храни от животински произход не ядем повече от година вече. За нова година само си направихме баница  :Confus_3: Започнахме да преминаваме към сурови храни преди около 2 месеца. Май, май ще се поразтърся тук за една колонотерапия.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #6 -: 14-03-2011, 18:37:09 »

Цитросептът се ползва много и в Америка, срещала съм го често в суровоядските сайтове, казват му GSE накратко (grapefruit seed extract).

За облекчаване на обривите - мажи масло от лавандула.

А за отвътре явно трябва сериозно чистене, щом от всичко което слагаш в уста се обриваш, най-логичното е да спреш да ядеш и да си направиш пречистващо гладуване няколко дена. Понеже пишеш, че си бил и с грип тия дни, да не би да не е било точно грип както си мислиш, а всички тези симптоми + обрива да са причинени от някой вирус и да са свързани? Това, което ядете си звучи нормално, плодове, зеленчуци и т.н., въпросът е да не би да са били заразени с нещо :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #7 -: 14-03-2011, 18:41:48 »

Междудругото, това GSE го приемайте и вътрешно, не само за миене на продуктите, то по принцип си е за вътрешна употреба, миенето на плодове и зеленчуци и по-странична употреба. Като си го намерите и купите, вътре ще има листовка с указания за дозировката.
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #8 -: 14-03-2011, 18:51:22 »

Този синдром на орална алергия за първи път го чувам, аз по принцип директно си помислих за кандида в устата

СИМПТОМИТЕ НА КАНДИДА
- Силно желание за захари и сладки храни
- Умора
- Болки в мускулите
- Необяснимо покачване на теглото и трудно понижаване
- Липса на концентрация
- Храносмилателни проблеми, стомашни спазми, гадене, излишни газове
- Главоболие
- Депресия, сприхавост, раздразнителност
- Нервни и хормонални проблеми
- Отслабване на имунната система и предразположеност към инфекции
- Кожни заболявания
- Цистит и инфекция на пикочния мехур
- Чувствителност към химикали (Петролни масла, цигарен дим, бои)
- Разстройство или запек

Това май е общо за кандида, не е задължително да проявявате всички симптоми... В английските сайтове има повече инфо със сигурност.
« Последна редакция: 14-03-2011, 18:54:29 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Грухчета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #9 -: 14-03-2011, 19:26:38 »

Мерси марулке, значи лесно трябва да го намеря този екстракт.

Миналата седмица от 10ти до 12ти Март (Четвъртък, Петък и Събота) направих едно тридневно гладуване само на вода. Беше ми за първи път. Кожните раздразнения не се повлияха, но устата добре се изчисти. Вторник обаче пак ми прихна цялата уста след зелена салата с домати и ядки. Сега устата ми пак се изчистила добре. Вчера не съм получавал обриви в устата. Днес закусих 6 фурми и да чукна на дърво не съм получавал реакции. Кожата ми е все още чувствителна. Повече гладувания не мисля да предприемам засега, защото 1) изгубих доста тегло, сега съм 54кг и съм висок 167, не съм скелет все още но не искам да губя повече тегло, 2) все още е студено и тук при нас слънцето е изключителна радкост (Сиатъл), 3) нямам възможност в момента да се освободя от работа за по-дълъг период от време.

Не мисля че това може да е някакъв вирус. С жена ми ядем едно и също и при нея няма нищо такова. Имаме и бебенце на почти 8 месеца и то си е добре.

За кандида ме съмнява. Повечето от симптомите въобще липсват, а тези които имам аз са толкова общи, че не може да става дума да се прави заключение. Аз и за оралната алергия не съм сигурен, но ми изглежда по-вероятно. Ако това в кандида, това няма ли да е постоянно състояние. На мен по принцип ми се изчиства и се активира при определни условия. Не съм през цялото време така.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #10 -: 14-03-2011, 19:46:36 »

А миеш ли добре марулите ??? Аз имах гадна случка миналата година с една голяма марулка от пазара...майка ми я донесе, аз обикновено големи не купувам....измих я , но не я накиснах както друг път и в момента, в който взех да дъвча ми пламна устата, имах огромни афти вътре после дълго време...пръскат ги с разни препарати, възможно е и при теб да е това  ::) ???
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #11 -: 14-03-2011, 20:17:22 »

За кандидата се сетих защото наскоро четох оплакванията на някого от нетипични симптоми, докторите дори не знаели какво му е и то накрая се оказало кандида (обаче не беше в устата)... Аз като си търся инфо, имам навика да чета повече коментарите на реални хора, отколкото принципно какво пише в статията и какви са общите симптоми, то е ясно, че от толкова много симптоми изредени не при всеки ще се прояви всичко...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Грухчета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #12 -: 16-03-2011, 07:13:30 »

Днес минах една хидротерапия и станах нов човек :)

Сърбежите по кожата още си ги имам. Забелязвам че са най-силни вечер, но се успокояват след баня. Устата за голямо щастие не се е изприщвала повече, въпреки че устните ми все още са сухи. Мисля, че и те се лекуват.

Записах се на още една хидротерапия в петък и йонна баня. В края на следващата седмица сигурно ще го направя още веднъж и това ще ми е за сега. След това започвам да се уча с клизми ако има нужда.

За черния дроб ще пия следния чай:

червена детелина (цвят)
корен от глухарче
корен от женско биле http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE_%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5
листа гинко http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%BE
исоп http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%D0%BE%D0%BF
семена анасон http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%D0%BE%D0%BF
Zanthoxylum clava-herculis (кората) http://en.wikipedia.org/wiki/Zanthoxylum_clava-herculis
Galium aparine Galium aparine
Burdock (корен) http://en.wikipedia.org/wiki/Burdock

за тези не намерих българско наименование. Не им знам точните пропорции.

С прочистването ще започна след около месец, че сега имам много на главата.

В месния билков магазин ми направиха и чай за гъбички ако случайно има някаква вероятнос за кандида:

маточина
резене http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D0%B5
лимонова трева http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B0
Monarda http://en.wikipedia.org/wiki/Beebalm

И така. Тази седмица започва доста добре. Благодаря ви за съветите.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #13 -: 16-03-2011, 23:02:57 »

от чайчета и тревица няма да ти стане нищо, добре си се презастраховал... и аз не ги знам тия неща на български... това burdock го гледах в една рецепта тия дни и му се чудех кво е, на магарешки бодил ми замяза tooth, ама го ядат отвъд океана, ако искаш да ти изровя де беше тая рецепта (сурова, разбира се), много било вкусно, да си сготвиш и ти :D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #14 -: 17-03-2011, 03:57:28 »

Хидротерапия хидроколоника ли е? И защо 3 пъти? Специалистът ли ти го препоръча? Знам, че по 3-4 пъти ходят хора много затлачени и със сериозни проблеми.
Моят мъж прави само веднъж преди 2 години.

И дадоха ли ти пробиотици? След терапията се вкарва ударно една "инжекция"; после се пият на капсули 2-3 дни. Разбира се, можеш да ядеш и храни богати на пробиотици като киселото зеле.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #15 -: 17-03-2011, 14:32:01 »

Вери, май че се спекулира с това  "отмиване на полезната флора" при клизмени и др. подобни "мероприятия ". ( че ако не се изплашат хората от "алтернативитие", нали се сещаш.. :)  )
 В школата на Семенова  ни обясниха ,че не може да се отмият  бактериите , които са в дълбочина на ресничките. Тоест - отмиват се само тези, които са по към края. И после от онези , които са в дълбочина, се размножава пак необходимото количество.
 А според професорът с 98 титли, уважаемият Неумивакин , в червото на съвременния човек ,хранещ се "съвременно" , отдавна полезна микрофлора няма. :) :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #16 -: 17-03-2011, 17:41:23 »

Само дето хидроколониката няма нищо общо с клизмата. Х. действа по-дълбоко.
Аз не го плаша, нито искам даго откажа. Още повече споделям, че и мъжът ми се беше подложил на тази процедура и той е доволен. За мен пък се спекулира с това, че се налага да ходи няколко пъти в годината на това мероприятие.
Така или иначе първата "инжекцията" се включва в цената на процедурата. Останалите пробиотици никой не те кара насила да купуваш, само се препоръчва. И все пак не става  дума за лекарства. Смятам също така, че въпросният специалист, с който мъжът ми е имал взимане даване, е доста алтернативен и не комерсиален. След като самият той му обясни как да си прави хидроколоника и  клизми в домашни условия...а и не го извика за допълнителни процедури.
Активен

ThEia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #17 -: 17-03-2011, 17:58:55 »

...ядохме поне едно ядене салата от коренови (настъргана ряпа, цвекло, пащарнак, рутабага (брюква)) с моркови и целина най-много...

Извинявам се за въпроса малко извън темата, но понеже никъде не мога да си намеря, а бих искала да опитам: откъде си взела рутабага (брюква)? По пазарите има ли я? Или в нпкой магазин, супермаркет? Благодаря много предварително и успех с възстановяването.
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #18 -: 17-03-2011, 20:31:20 »

burdock - репей
Активен

Грухчета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Алергична реакция в устата
« Отговор #19 -: 19-03-2011, 05:45:31 »

Минах и през втората процедура и се радвам, че минах още един път. Така или иначе първият път малко окъснях и не изкарах пълния курс. И на вторият път излезнаха доста шлаки.

Терапевтката там препоръча след първата процедура да се повтори след 3-4 дни и след това да се направи още веднъж след 5-7 дни. Аз трети път май няма да ходя, че сега втория път ми се стори прекалено много ненужна интервенция. Сега ще прочета по-подробно за Шанка-Пракшала и след 1-2 седмици може да направя едно такова изчистване.

След процедурата ми дадоха питие. Казаха, че има витамини и електролити. За пробиотици нищо не казаха. Аз днес за всеки случай се заредих с комбуча (суров ферментирал чай) със спирулина и разни други алги. 1 час преди обяд си хапнах малко кисело зеле и сега 1 час преди вечеря си хапнах пак малко от разсола. Само че от него нещо ми тръгват газове.

Иначе кожата ми е доста по добре, а устата повече отвътре не се е изприщвала. Устните също все така изсъхват, но и това е по малко от преди. Най-важното е, че вече мога да се храня нормално и при това положение другото може да се изтърпи докато се излекува напълно.

@ThEia
Рутабагата си я купиваме от месния магазин в който пазаруваме, само че това едва ли ще ти помогне защото ние не живеем в България. Иначе на вкус си е като ряпата. Може би е малко по-сладникава и не толкова парлива.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.