Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: полтъргайст: духове.  (Прочетена 22923 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #20 -: 21-03-2011, 11:40:12 »

 :kisss:А какво значи психика?
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #21 -: 21-03-2011, 11:44:39 »

Отделно, се говори и за много различни форми на "връщане". Пример: едно е да си изкупваш залепването за нещо от алчност като прета, съвсем друго е съзнателно да се върнеш като тулку.

 :kisss:А какво става с ненавременно прекъснатия живот? :surpris_23:

Имаш предвид някакви нещастни стечения на обстоятелствата, които да прекратят живота на някого? За момента си мисля, че такова нещо няма и всеки си е отговорен за съдбата.

Аз пък все повече се убеждавам в обратното. Няма как да се докаже (поне за сега) нито едното нито другото за съжаление, нито дали има или няма прераждане, както и карма и т.н. Обаче, аз все немога да си обясня с какво ще бъде отговорен за съдбата си един син на милиардер, който ще има тежката задача да харчи парите на родителите си цял живот. Според мен тези външи фактори определят до голяма степен какво ще му се случва в живота. И този човек би имал много по-голям контрол над съдбата си понеже няма да е ограничен от нуждата да си изкарва прехраната, сравнено с някой, който неможе да вдигне глава от работа цял живот и пак няма пари.
Имам чувството, че това с кармата е подобна приказка като тази с ада и рая.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #22 -: 21-03-2011, 12:46:23 »

Няма как да се докаже (поне за сега) нито едното нито другото за съжаление, нито дали има или няма прераждане, както и карма и т.н. Обаче, аз все немога да си обясня с какво ще бъде отговорен за съдбата си един син на милиардер, който ще има тежката задача да харчи парите на родителите си цял живот. Според мен тези външи фактори определят до голяма степен какво ще му се случва в живота. И този човек би имал много по-голям контрол над съдбата си понеже няма да е ограничен от нуждата да си изкарва прехраната, сравнено с някой, който неможе да вдигне глава от работа цял живот и пак няма пари.


Това, че за тебе все още не е доказано, значи ли че не е и за други?

Това е като законите, които си мислим, че съществуват откакто човечеството ги е открило, а преди това ги е нямало?
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #23 -: 21-03-2011, 12:50:36 »

Отделно, се говори и за много различни форми на "връщане". Пример: едно е да си изкупваш залепването за нещо от алчност като прета, съвсем друго е съзнателно да се върнеш като тулку.

 :kisss:А какво става с ненавременно прекъснатия живот? :surpris_23:

Имаш предвид някакви нещастни стечения на обстоятелствата, които да прекратят живота на някого? За момента си мисля, че такова нещо няма и всеки си е отговорен за съдбата.


Ако намериш на запис предаването На кафе от 18 март т.г....за това става въпрос.Ненавремнно ,понякога е при катастрофи, нещастия...но не винаги!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #24 -: 21-03-2011, 13:43:19 »

Няма как да се докаже (поне за сега) нито едното нито другото за съжаление, нито дали има или няма прераждане, както и карма и т.н. Обаче, аз все немога да си обясня с какво ще бъде отговорен за съдбата си един син на милиардер, който ще има тежката задача да харчи парите на родителите си цял живот. Според мен тези външи фактори определят до голяма степен какво ще му се случва в живота. И този човек би имал много по-голям контрол над съдбата си понеже няма да е ограничен от нуждата да си изкарва прехраната, сравнено с някой, който неможе да вдигне глава от работа цял живот и пак няма пари.


Това, че за тебе все още не е доказано, значи ли че не е и за други?

Това е като законите, които си мислим, че съществуват откакто човечеството ги е открило, а преди това ги е нямало?

Добре Мари прости за невежеството и ми покажи къде и от кого е доказано.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #25 -: 21-03-2011, 14:03:29 »

...

Аз пък все повече се убеждавам в обратното. Няма как да се докаже (поне за сега) нито едното нито другото за съжаление, нито дали има или няма прераждане, както и карма и т.н.
...

Няма да. Но едното е полезно, защото ни дава сила да се борим и да се развиваме. Другото е безполезно - "защо да ставам от леглото, като може ненавременно да ме блъсне трамвай на улицата", "България няма да се оправи никога" и т.н.

...

Обаче, аз все немога да си обясня с какво ще бъде отговорен за съдбата си един син на милиардер, който ще има тежката задача да харчи парите на родителите си цял живот. Според мен тези външи фактори определят до голяма степен какво ще му се случва в живота. И този човек би имал много по-голям контрол над съдбата си понеже няма да е ограничен от нуждата да си изкарва прехраната...

Външните фактори играят роля, но не мисля, че имат цялата и последната дума. Не познаваш ли богати хора, които са абсолютни лекета? Богатият също има тежка задача, защото за него е много лесно да си прекарва живота като се занимава с лъскави играчки вместо да работи върху себе си. Изобщо многото хубаво не винаги дава хубав резултат.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #26 -: 21-03-2011, 14:06:45 »

...

Ако намериш на запис предаването На кафе от 18 март т.г....за това става въпрос.Ненавремнно ,понякога е при катастрофи, нещастия...но не винаги!!!

Кажи с две думи де. Точно Гала не ми е гуруто в живота и съм малко скептичен. Погледах малко епизода за полтъргайстите и освен посредствена журналистика и евтини шок ефекти, друго не видях.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #27 -: 21-03-2011, 14:14:25 »

...

Аз пък все повече се убеждавам в обратното. Няма как да се докаже (поне за сега) нито едното нито другото за съжаление, нито дали има или няма прераждане, както и карма и т.н.
...

Няма да. Но едното е полезно, защото ни дава сила да се борим и да се развиваме. Другото е безполезно - "защо да ставам от леглото, като може ненавременно да ме блъсне трамвай на улицата", "България няма да се оправи никога" и т.н.

...

Обаче, аз все немога да си обясня с какво ще бъде отговорен за съдбата си един син на милиардер, който ще има тежката задача да харчи парите на родителите си цял живот. Според мен тези външи фактори определят до голяма степен какво ще му се случва в живота. И този човек би имал много по-голям контрол над съдбата си понеже няма да е ограничен от нуждата да си изкарва прехраната...

Външните фактори играят роля, но не мисля, че имат цялата и последната дума. Не познаваш ли богати хора, които са абсолютни лекета? Богатият също има тежка задача, защото за него е много лесно да си прекарва живота като се занимава с лъскави играчки вместо да работи върху себе си. Изобщо многото хубаво не винаги дава хубав резултат.

Дадох примера само в подкрепа на тезата, че и външни фактори определят съдбата ни, а не само това, което ние си постелем. Не казвам, че като си богат или беден значи нещо.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #28 -: 21-03-2011, 14:42:16 »

...

Ако намериш на запис предаването На кафе от 18 март т.г....за това става въпрос.Ненавремнно ,понякога е при катастрофи, нещастия...но не винаги!!!

Кажи с две думи де. Точно Гала не ми е гуруто в живота и съм малко скептичен. Погледах малко епизода за полтъргайстите и освен посредствена журналистика и евтини шок ефекти, друго не видях.

С две думи:става въпрос за дух на починал отдавна младеж от токов удар, на когото не са били намерени близките и е бил погребан /изпратен/ по доста груб и нечовешки начин.Останал лутащ се и неразбрал какво се е случило.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #29 -: 21-03-2011, 14:47:09 »

Няма как да се докаже (поне за сега) нито едното нито другото за съжаление, нито дали има или няма прераждане, както и карма и т.н. Обаче, аз все немога да си обясня с какво ще бъде отговорен за съдбата си един син на милиардер, който ще има тежката задача да харчи парите на родителите си цял живот. Според мен тези външи фактори определят до голяма степен какво ще му се случва в живота. И този човек би имал много по-голям контрол над съдбата си понеже няма да е ограничен от нуждата да си изкарва прехраната, сравнено с някой, който неможе да вдигне глава от работа цял живот и пак няма пари.


Това, че за тебе все още не е доказано, значи ли че не е и за други?


 
Това е като законите, които си мислим, че съществуват откакто човечеството ги е открило, а преди това ги е нямало?

Добре Мари прости за невежеството и ми покажи къде и от кого е доказано.

 :kisss:http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2233.msg40221#msg40221
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #30 -: 21-03-2011, 14:59:13 »

Няма как да се докаже (поне за сега) нито едното нито другото за съжаление, нито дали има или няма прераждане, както и карма и т.н. Обаче, аз все немога да си обясня с какво ще бъде отговорен за съдбата си един син на милиардер, който ще има тежката задача да харчи парите на родителите си цял живот. Според мен тези външи фактори определят до голяма степен какво ще му се случва в живота. И този човек би имал много по-голям контрол над съдбата си понеже няма да е ограничен от нуждата да си изкарва прехраната, сравнено с някой, който неможе да вдигне глава от работа цял живот и пак няма пари.


Това, че за тебе все още не е доказано, значи ли че не е и за други?


 
Това е като законите, които си мислим, че съществуват откакто човечеството ги е открило, а преди това ги е нямало?

Добре Мари прости за невежеството и ми покажи къде и от кого е доказано.

 :kisss:http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2233.msg40221#msg40221

 :Confus_34:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #31 -: 21-03-2011, 15:49:00 »

...

С две думи:става въпрос за дух на починал отдавна младеж от токов удар, на когото не са били намерени близките и е бил погребан /изпратен/ по доста груб и нечовешки начин.Останал лутащ се и неразбрал какво се е случило.

Май точно този епизод съм гледал онзи ден като попаднах в темата за първи път. Не мисля, че хората стават духове защото умират внезапно или защото не е имало поп, който да им попее. Все пак по света умира маса народ, хем внезапно, хем без никой да ги изпраща с размахване на кръстове и странно пеене. Въпреки това не сме заринати от духове.

Нещо друго трябва да е определящото.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #32 -: 21-03-2011, 15:54:20 »

...
Дадох примера само в подкрепа на тезата, че и външни фактори определят съдбата ни, а не само това, което ние си постелем. Не казвам, че като си богат или беден значи нещо.

Весо, и съм съгласен и не съм. Може би нещата, които изглеждат като външни фактори са случайни, а може би са причинени от наши предни действия. Във всеки случай не можем да ги променим и (според мен) е по-полезно да се вярва, че нещата зависят от нас и да работим светът около нас да става по-добър. Не мога да не дам пример с японците, които, въпреки гадното нещо, което им се случи, работят смело и строят отново. И се уважават един друг и през ум не им минава да се възползват от ситуацията на гърба на другарчето.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #33 -: 21-03-2011, 16:04:33 »

...
Дадох примера само в подкрепа на тезата, че и външни фактори определят съдбата ни, а не само това, което ние си постелем. Не казвам, че като си богат или беден значи нещо.

Весо, и съм съгласен и не съм. Може би нещата, които изглеждат като външни фактори са случайни, а може би са причинени от наши предни действия. Във всеки случай не можем да ги променим и (според мен) е по-полезно да се вярва, че нещата зависят от нас и да работим светът около нас да става по-добър. Не мога да не дам пример с японците, които, въпреки гадното нещо, което им се случи, работят смело и строят отново. И се уважават един друг и през ум не им минава да се възползват от ситуацията на гърба на другарчето.

Това как ще гледа човек на нещата, дали писимистично или оптимистично си е въпрос на избор. И двете крайности според мен могат да доведат до вътрешни проблеми, както да си мислиш, че абсолютно всичко зависи от теб така и да мислиш, че нищо не зависи от теб. Определено и аз разсъждавам като теб, че трябва да се вярва, че човек има поне някакъв контрол над живота си. И да се оплаква и да посочва външни проблеми за неуспехите си нищо няма да му подобри състоянието.
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #34 -: 21-03-2011, 19:15:39 »

Аз пък все повече се убеждавам в обратното. Няма как да се докаже (поне за сега) нито едното нито другото за съжаление, нито дали има или няма прераждане, както и карма и т.н. Обаче, аз все немога да си обясня с какво ще бъде отговорен за съдбата си един син на милиардер, който ще има тежката задача да харчи парите на родителите си цял живот. Според мен тези външи фактори определят до голяма степен какво ще му се случва в живота. И този човек би имал много по-голям контрол над съдбата си понеже няма да е ограничен от нуждата да си изкарва прехраната, сравнено с някой, който неможе да вдигне глава от работа цял живот и пак няма пари.
Имам чувството, че това с кармата е подобна приказка като тази с ада и рая.
Карма е законът за причината и следствието, общо-взето, доказан. Не навсякъде важи, но за нас - с пълна сила. А дали ще се преродиш или не, реално какво значение има? Аз все се чудя на хората дето дълбаят и гадаят в тази насока, па какъв съм бил в предишния си живот, а какъв ще съм в следващия ... Това ми прилича на "духовно" клюкарстване. Ти стани ЧОВЕК, пък другото само ще си дойде ...
По отношение на Христо Нанев съм силно резервирана, за което имам своите основания.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #35 -: 22-03-2011, 01:09:03 »

Наивно е да смятаме, че съществува само това, което виждаме с очите си.
Аз все още нямам обяснение за едни странни позвънявания на вратата, без да има някой там, за включване и изключване на екрана на монитора без външна причина, за разни неща в небето...И всичко това в доста важен момент в живота ми.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #36 -: 22-03-2011, 08:34:43 »

 :kisss:Добро утро, добър ден и добри хора в живота ви.Първо:зачекнах темата не случайно- това е част от паралелните светове с които се налага да живеем!
   Моля ви,  тези които се страхуват от непознатото и неизвестното, да не бързат да отричат, нито да продължават да четат.Нека да дочакат МОМЕНТА, в който ще се почувстват готови за нови знания.И съответно нови приключения.Има доста литература по темата, така , че готовите могат да я намерят уповавайки се на интуицията си!
Всеки от нас трябва да направи малко ревизия в сърцето и ума си, да види какви слабости има в тях. Ако обичате да послъгвате, всички духове на лъжата са наоколо вас, те са на гости у вас, вие ги привличате. Ако обичате да злорадствате, всички духове, които злорадстват, са тъй също около вас. И ако бихте били ясновидци, бихте видели, че във вашите къщи има цели орди от тях, които само ядат и пият. Ако мразите, всичките духове на омразата ядат и пият на ваши разноски. Ето защо умират хората. Като дойдат и поседят ден–два у вас, вие почнете, разбира се, да се оплаквате: „Тук ме боли главата, болят ме ръцете, краката, стомахът, сърцето, дробовете“. Как не ще ви болят? Тия зли духове черпят сокове от вас, и почнат да замрежват очите ви, почнете да ослепявате, да оглушавате, краката и ръцете ви почнат също да боледуват, и един ден ви грабват и ви занасят в гроба. И като отидете при Господа със съдрани дрехи, Той ще ви попита: „Е, синко, изпояде ли всичко, което ти дадох?“ – „Татко, прости, ядохме, пихме, блудствахме; няма да правим това нещо занапред.“ И понеже Бог е благ, казва: „Стига да научите урока, пак ще ви кредитирам наново“. И затуй Христос казва: „Ще ви кажа от кого да се боите“. Тази боязън, този страх е благоразумието. Когато у човека се съединят отрицателното чувство с положителното, чувството на предпазливост и способността за разсъждаване, тогава у него се ражда благоразумието. Страхът е отрицателният елемент на благоразумието. Следователно Христос иска да каже: „Не разделяйте тия два елемента един от друг, защото щом ги разделите, т.е. щом разделите вашия разсъдък от чувството на страх, да се не контролират, без друго ще изгубите и тялото, и душата си“.
Седем стъпки има, по които трябва да вървите, преди да можете да властвате над лошите духове. Нечестивите духове ги е страх от светлината.
Първото нещо, което трябва да направите, е – да се обърнете към Бога. Що е обръщане? Вие сега сте обърнати към Бога с гърба; във вашия свят има тъмнота; направете „кръгом“, и се обърнете с лицето си към Господа. Без обръщане към Него не може. Когато искате да изтърсите дреха от праха, как я обръщате? Следователно ще вземете вашето сърце и вашия ум да ги обърнете и ще изтърсите праха им извътре. Обръщането има двояк смисъл – обръщане към слънцето и обръщане дрехата откъм вътрешността, за да се изтърси прахът.
Второто необходимо нещо е покаянието – преглеждане, ликвидиране на сметката. Туриш обявление над фирмата: „Аз спирам всички платежи, нито давам, нито вземам – годишна равносметка правя“. Правиш баланс, смяташ: толкова имаш да вземаш, толкова имаш да даваш, най-после остават 10,000 дълг; не остава, освен да отидеш при своите кредитори и да им се молиш – то е покаяние. Изваждаш тефтерите: „Приятели, аз съм честен човек, не зная как, ама изгубих 10,000 лева, ще простите, ще извините, ще ме кредитирате малко още“. Ако не се молиш, ще те затворят. Щом ти прегледат сметката и се убедят, че си честен, ще кажат: „Ние сме имали вземане-даване с тебе, ще ти простим, ще те кредитираме наново“.
http://www.beinsadouno.eu/?page_id=412
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #37 -: 22-03-2011, 08:45:02 »

Не мисля, че хората стават духове защото умират внезапно или защото не е имало поп, който да им попее. Все пак по света умира маса народ, хем внезапно, хем без никой да ги изпраща с размахване на кръстове и странно пеене. Въпреки това не сме заринати от духове.


Човек първо е Дух облечен в тяло, което ,когато износи/остарее/ съблича и след известно  обучение на друго място , отново облича ново тяло за да си довърши обучението на Земята , да се научи да гради субатомния свят в определена форма.И когато при ОПРЕДЕЛЕНИ ОБСТОЯТЕЛСТВА ,това обучение е прекъснато /например самоубийството/, духът остава между паралелните светове в които и чрез които трябва да се развива, което му пречи да си свърши както трябва задачата.Това прилича на нещо като например да сме с тялото си на брега на морето, но в тази част, където нито може да плуваме, нито можем да станем и да ходим!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #38 -: 22-03-2011, 11:56:23 »

Аз пък все повече се убеждавам в обратното. Няма как да се докаже (поне за сега) нито едното нито другото за съжаление, нито дали има или няма прераждане, както и карма и т.н. Обаче, аз все немога да си обясня с какво ще бъде отговорен за съдбата си един син на милиардер, който ще има тежката задача да харчи парите на родителите си цял живот. Според мен тези външи фактори определят до голяма степен какво ще му се случва в живота. И този човек би имал много по-голям контрол над съдбата си понеже няма да е ограничен от нуждата да си изкарва прехраната, сравнено с някой, който неможе да вдигне глава от работа цял живот и пак няма пари.
Имам чувството, че това с кармата е подобна приказка като тази с ада и рая.
Карма е законът за причината и следствието, общо-взето, доказан. Не навсякъде важи, но за нас - с пълна сила. А дали ще се преродиш или не, реално какво значение има? Аз все се чудя на хората дето дълбаят и гадаят в тази насока, па какъв съм бил в предишния си живот, а какъв ще съм в следващия ... Това ми прилича на "духовно" клюкарстване. Ти стани ЧОВЕК, пък другото само ще си дойде ...
По отношение на Христо Нанев съм силно резервирана, за което имам своите основания.

Ако не ти е проблем, ще ми покажеш ли къде е доказан законът на кармата ? И според теб може ли да се генерира позитивна карма, която да си я имаме като банкова сметка, която да ни смекчи последствията от това че сме нанесли вреда, например ?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #39 -: 22-03-2011, 13:04:15 »

 :kisss: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0
Карма (कर्म) е санскритска дума означаваща действие, влияние, причина-последствие, съдба. Сродно и дълбоко свързано понятие с тази идея е и понятието дхарма. От философска гледна точка понятието карма е аналог на понятието причинност в западната философска традиция. В индуизма и по-късно в будизма и сикхизма, това е резултатът от действията на човека. Човешкото съзнание се разглежда като извор на причинните импулси, които, от една страна, посяти в миналото влияят на настоящото състояние на съзнанието; а създадени в настоящето, определят бъдещите състояния на съзнанието. Важен аспект в източната философия е идеята, че всяко съзнание посяло дадена причина трябва да наблюдава, преживее и осъзнае последствията от тази причина. По същество това не е само един вид аналог на третия принцип на Нютон, но вече отнесен и разгърнат към съзнанието, а и една от възможно най-кратките дефиници на тази идея. Поради тази причинно-следствена обвързаност, естествено се достига и до извода за необходимостта от възможни нови изявления на съзнанието, което е било източник на дадени причинни импулси, останали неликвидирани и неосъзнати от същото съзнание след прекрачването на границата на смъртта...

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b11/filo_3.html
Човекът участва в Космическия Живот. Както цялата мирова реалност, така и той се състои от външна - физическа, нетрайна, преходна, страна и от вътрешна - онова, което е Вечно у него, неговата душа и дух, които са "искри" от Бога.
Растенето на човека се заключава в това, да освободи душата си от оковите на материята, като понесе всички страдания.
Човекът е проявление на единното Битие: В него това битие разкрива своето естество. Той обаче далеч не е най-висшето проявление на това битие. Както са учели езотериците от всички епохи, съвършеният, завършилият своята земна еволюция човек е наистина "подобие Божие", "син Божий", "микрокосмос", който крие в себе си естеството, устройството и великите сили и тайни на цялото Битие. Чрез своята Физическа природа човек е едно с материалния свят; посредством своето астрално (емоционално, чувствено) и ментално (умствено) тяло той е свързан с по-висшите светове; но той притежава и един още по-извисен духовен живот, който го свързва с първичното божествено Начало

Законът на Кармата е формулиран за първи път в древноиндийските религиозно-философски учения. Редица окултни школи и духовни течения, между които Учителя, го третират като закон на Всемира, "Закон на причините и последствията". Нищо в света не остава без последствие и всяко нещо е обусловено. "Животът е тъй устроен, че всяко дело, каквото и да е то, получава своята заплата според вътрешната си стойност.

ИМА И ОЩЕ МНОГО,НО ЩЕ СПРА ДО ТУК...Аз ти предлагам да направиш един опит...направи анализ, преглед, на лица и събития от най-близкият ти кръг- семейство, род...там със сигурност ще намериш потвърждение на съществуването на закона!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.