Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Водорасли на прах - как?  (Прочетена 83333 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #20 -: 19-03-2011, 12:51:55 »

Стела от Зоя.бг ми отговори доста бързо и доста изчерпателно. Изпрати ми сертификата за био произхода на спирулината и лабораторен анализ за съдържанието й. Също така ме увери, че тя и колегите й консумират същата спирулина, което за мен е по-важно от сертификата. Само не разбрах защо тя самата не публикува мнение във форума - ако се дискутираше мой продукт, щях да съм се развихрил досега.

В заключение нещата ми изглеждат напълно наред.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #21 -: 19-03-2011, 13:41:36 »

Някой опитвал ли е тази спирулина? http://cgi.ebay.co.uk/1kg-Organic-Spirulina-Powder-PREMIUM-ITEM-1kg-/380323588550?pt=UK_Health_Beauty_Vitamins_Supplements&hash=item588d0d69c6
Аз купих на прах и на таблетки. И понеже съм си любопитна, натроших 1 таблетка на праах и какво се оказа- вкусът е абсолютно идентичен. Тъй че за всеки вкус има по нещо, зависи как ти е приятно да я приемаш.
Орто, като казваш че спирулината гранясва, може ли според тебе да се съхранява в хладилник,като ядките?!?Поне на етикета пише -"Store in a cool dry place" .
Преди време ползвах тази и също беше добра на вкус, наистина леко сладнее  http://dnk.bg/index.php?id=11
Ей този лиций също е хубав, едър и чист http://dnk.bg/index.php?id=14, ама и цената си му я бива 6лв. за 100гр.,  дойде ми в повечко. :)
Активен

rokoso

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
От Зоя БГ
« Отговор #22 -: 19-03-2011, 14:02:21 »

Здравейте,

видях тази тема във форума, защото hristo.deshev ни изпрати връзка към нея и молба за повече информация. Надявам се Стела да е изпратила Био сертификат и лабораторен анализ на спирулината и хлорелата, които ще поставим и тук:

http://www.zoya.bg/custom-images/Organic-Certificate-2011-02.pdf
http://www.zoya.bg/custom-images/LAB-Spirulina.pdf
http://www.zoya.bg/custom-images/LAB-Chlorella.pdf

Нямах намерение да пиша дълго съобщение, тъй като ми се струват пошли писания с рекламен характер, в които някой възхвалява своите продуктите. Заради това ще напиша какво значат лично супер храните за мен и в частност тези, които ние продаваме.

За мен те са начин на живот от както ги опитах преди повече от година. Аз и всички ние ядем всеки ден супер храни и сме писали нявсякъде за причините да изберем именно доставчик на супер храни, сертифицирани от Soil Association. Те се пакетират в Англия и пристигат при нас със срокове на годност на партидите (обикновено 10-12 месеца) и естествено био сертификат и лабораторен анализ.
Относно вкусът - няма Спирулина или Хлорела със сладък вкус, това е първото нещо, което всеки забелязва. При таблетките е същото, но там имаш предимството да ги глътнеш бързо и да не го усетиш. Въпрос на личен избор е, защото пък там има спойващи елементи, а и таблетките са доста по-скъпи. Аз лично предпочитам прах - по истинско и вкусно ми е да си направя шейк за закуска със супер храни, от колкото да гълтам таблетки. Взимал съм си преди време таблетки, нарпимер от Златната Ябълка когато пътувам някъде, а сега ще си взема на Rainforest Foods, за да не нося прахове. И те имат типичния спирулинов вкус.

Лично аз от повече от година си правя 2 вида закуска почти всеки ден (понякога за разнообразие закусвам друго):
Шейк със спирулина или мака:
 - В блендер слагам оризово или овесено мляко (взимам си био мляко на Joya), един банан, лъжичка спирулина, лъжичка мака (маката може и в отделен шейк, ако съм решил да не взимам спирулина този ден)и около 1-2 супени лъжици конопен протеин. Понякога слагам орехи, за да ми е по-плътно. Спирулината изобщо не се усеща - или поне аз не я усещам.
 - Ако се чувствам по-гладен и имам нужда да задоволя усещането за пълност в стомаха, си правя закуска с овесени ядки в купа, заляти с овсената или оризова напитка, нарязвам банан, слагам орехи или бадеми и отново си слагам спирулина и конопен протеин или мака и конопен протеин. Разбърквам го добре и .... се усещам пълен с енергия до късно (това разбира се важи за мен).

Така направени, тези закуски са достатъчно сладки, но ако понякога просто ти се яде нещо по сладко - аз слагам Агаве (знам за гликемичния индекс и че то не е решение за хора с проблеми с кръвната захар).
Надявам се да съм бил полезен с тези мои интерпретации на рецепти.

Ако някой има нужда от допълнителна информация или просто иска да попита нещо, с радост ще отговоря.
Ето моят адрес: rossen@zoya.bg
Активен
Има 2 типа хора - тези, които критикуват и тези, които създават. Критика приемам само от вторите.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #23 -: 19-03-2011, 15:42:04 »

Рокосо, благодаря за предоставената информация! Може и да е от полза на някой. Ние всички сме убедени, или почти всички в полезните свойства на водораслите. Но все пак има нещо, което ме притеснява. Този сертификат за органичност принадлежи на Ever Trust т.е. фирмата, която пакетира и доставя стоката, а продукта е произведен в Китай. Според мен би трябвало сертификата да е на фирмата производител, да е посочен града и адреса. Също така пакетираната стока би трябвало да е с етикет на фирмата-производител, а не на фирмата-доставчик. Поне аз така си ги обяснявам нещата. Може и да бъркам, но това е моята логика. Ще се радвам ако ме оборите, защото вашата насипната спирулина е наистина изгодна. Но аз въпреки това се съмнявам!
Ицо, пробвала съм спирулина на таблетки на Златна ябълка. На мен специално ми е много вкусна и сладка и си я смучех като бонбони. Единствения й недостатък е че доста скъпа, но ако имах възможност бих си купувала само нея. Сега я редувам с една друга. И тази спирулина на таблетки няма спойващи вещества. Спирулина естествено се слепва много добре!
Активен

rokoso

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #24 -: 19-03-2011, 16:51:09 »

Здравей Деси,

има логика в мислите ти, и аз преди време също съм си задавал този въпрос. Нещата със сертифицирането седят по следния начин:

Когато един доставчик (като Evertrust) се сертифицира наред с всичко останало, той предоставя на Soil Assoiciation всички документи и сертификати на доставчиците си (или производителите, от които купува). Те са сертифицирани от своя страна или Evertrust сертифицира регионите на производство или земеделие. След приключване на сертификацията, част от което е проверка на сертификатите на прозиводителите и призхода, на продуките на Evertrust вече се постявят етикети с логото на Soil Association (в случая наши, одобрени от Evertrust с логото на Soil Association и след съгласуване). Поради това всички продукти на Evertrust са сертифицирани от Soil Association, независимо от произхода им - Мака е от Перу, Спирулината и Годжи Бери са от Китай, Хавайската спирулина - от Хаваи, конопените семена са от Румъния и.т.н. Поставя се сертификата на пакетиращата компания и нейният сертифициращ орган се грижи да следи произхода и сертиикатите на суровините, които са използвани

Идеята е, че Soil Association е с изключително строги изисквания и правила за сертификация и ние, изхождайки от нашата практика и опит, му се доверяваме.

Всякакви други хипотези, разбира се, могат да бъдат изказвани и важат с пълна сила както за нашите продукти, така и за всички био продукти на пазара и опират до простия въпрос:

"Вярвам ли на Био продуктите или сертификатите или смятам, че зад тях може да стои измама?"

и в частност:
"Вярвам ли на Био продуктите или сертификатите на Soil Association или смятам, че зад тях може да стои измама?"

It's that simple.

P.S. Удивлява ме как си смучеш спирулината като бонбони - до сега не съм срещнал човек, склонен да се разхожда с позеленели зъби и език :)

Ако нещо друго те интересува, с радост ще отговоря.
Активен
Има 2 типа хора - тези, които критикуват и тези, които създават. Критика приемам само от вторите.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #25 -: 19-03-2011, 17:04:34 »

Аз малко ще върна темата в оригиналната посока - сутринта опитах да метна в блендера спирулина с магданоз и лимонов сок с бледата надежда, че магданозът ще помогне на лимона и ще маскират вкуса на спирулината. Нищо подобно! Даже стана по-гъсто и трудно за преглъщане.

Почвам да свиквам по системата с двете чаши и почти не ми пречи. Даже нямам нужда от лимон вече и мога само с вода да си пия зеленото вълшебство.  tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #26 -: 19-03-2011, 17:27:20 »

И на мен спирулината ми е доста неприятна на вкус и пробвах какво ли не да се опитам да оползотворя вече купеното количество ..
та засега това ми е най-малко неприятното - дресинг за салата, който като е леко пикантен и водорасления вкус става почти приятен  ;D

Пробвала съм този вариант:
Dressing
¨        1 Medium Avocado, Apx. ½ cup
¨        1 medium clove garlic, peeled
¨        1 Tbsp Spirulina, Powder
¨        1 cup water
¨        ¼ cup raw apple cider vinegar or Lime Juice
¨        6 drops liquid stevia or 1 tsp agave syrup
¨        1 tbsp ground cumin
¨        1 tsp oregano
¨        1 tsp paprika
¨        1 tsp Himalayan salt crystals
¨        1/8 tsp ground cayenne
¨        ¼ tsp black pepper

http://greenivore.com/index.php?option=com_content&view=article&id=48:sprout-salad-with-spicy-spirulina-dressing&catid=43:green-diet-course&Itemid=54
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

stela.p

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #27 -: 19-03-2011, 17:51:56 »

Искам да добавя, че ние като всички вас в стремежа си да намерим по-чиста храна,  решихме да продаваме точно тези водорасли, заради нормалната цена, сертифакционния органи и заради това, че са от EU.  Ние не сме корпорация алчна за пари, която е готова на всичко, за да продава вкл. и евтини водораслови продукти. Ние сме малък магазин изграден с помощта на много приятели, които също консумират въпросните продукти.  Избрали сме за внос Англия, защото там има сертификационен орган наречен Soil Association (както е написал и Росен в горния пост) и защото за мен те са с най-добра репутация в Европа. В нета намирам добри американски супер храни и уважам USDA като един от най-сериозните сертификационни органи в света, но за съжаление са малко далече. За сега сме избрали да работим с продукти от Англия. В тази страна се намират водорасли предимно в стъкло, пластмасова или найлонови опаковки (който не бих нарекла точно "гнусни" както е направил Орто в по-горен пост, чиито постнати продукти между другото също са в пластамаса). Намерим ли такива, с биоразградими опаковки, хартиени или в стъклени бурканин и на прилични цени ще ви ги представим и се надявам това да е скоро.
За таблетките. Въпреки, че спирулината има добри слепващи свойства, както пише и Д.Улф непрекъснато попадам на каспули и таблетки с магнезиев стереат или скорбяла. Тъй като аз самата избягвам да консумирам подобен тип таблетки съм си обещала да не продавам такива и в магазина. С Росен винаги сме обсъждали темата за таблетките и още от начало решихме, че ще консумираме и продаваме единствено супер храни. Добавките с разни пълнители не са ни страст.. Силика, Магнезиум Стереат и Скорбялата, които съм виждала в спирулинови таблетки не са ми приоритет, нито пък считам за храна. А намирам такива в нета на любимата фирма на активен участник в този форум.

ПС:Не ме блазни идеята, да влизам във форуми и да "плюя" по стар български обичай други фирми, лица и продукти. Нито като собсвеник на магазин, нито като консуматор. Никога не се изказвам по форуми, ако не съм сигурна поне едно 80-90 %. За това бих помолила Орто преди да използва определния като "гнусни" да дойде да се запознае с нас, да види и помирише, пробва водораслите и след това да използва силни изрази и думи. Бих го почерпила със сурови сладки и шейк с въпросната спирулина, за да видим как ще му се отрази:)

Стела

Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #28 -: 19-03-2011, 17:57:10 »

Rokoso, благодаря за изчерпателния отговор! Обяснението ти звучи логично! :) Аз по принцип съм редовен потребител на магазина ви и в никакъв случай не се опитвам да ви правя антиреклама. Просто този въпрос с биосертификата на насипните биостоки ми беше неясен. А това със смученето на таблетките спирулина беше малко пресилено. Просто исках да кажа, че наистина са вкусни. Естествено, че се оглеждам преди да изляза от вкъщи.  ;D
И оше един въпрос - Защо вече не прелагате пакетирано във вакумна опаковка белено конопено семе (по 100грама) на фирма Canah?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #29 -: 19-03-2011, 18:03:52 »

Аз пък видях, че предлагате спирулина и хлорела на таблетки.
Активен

stela.p

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #30 -: 19-03-2011, 18:32:46 »

Да, имаме таблетки от вчера на Rainforest и на Санатур и те са без пълнители.

Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #31 -: 19-03-2011, 23:56:59 »

Предплагам, че водораслите скоро няма да са годни за употреба - не се знае колко радиоактивен материал могат да натрупат, а тези облаци от електроцентралите минават над океана.

Пък преди малко една известна суровоядка пусна във фейса инфо, че морските зеленчуци били спомагали на организма в борбата срещу радиацията. И понеже беше дала линк към определена фирма, от която да се купуват, се чудя дали някой си прави реклама за сметка на трагедията на японците или наистина е вярно?!
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #32 -: 20-03-2011, 02:04:05 »

Пък преди малко една известна суровоядка пусна във фейса инфо, че морските зеленчуци били спомагали на организма в борбата срещу радиацията.
Да, така е.
Не знам коя е тази известна суровоядка, не съм аз.  :D
Но бас ловя, че тя следи или Мат Монарк или Кевин Джани или Улф. ;)

За УСДА не ги знам колко са сериозни щом сертифицират облъчени бадеми като био.
Аз съм в Канада и повечето био храни са с техен сертификат. Често предпочитам местното призводство пред УСДА храната. Най ми е хубаво като видя Кебекарския знак за био и еко, но по-малко се случва.

Спирулината ми е на прах, хлорелата на таблетки. На мен също не ми се нрави да гълтам таблетки, но трябваше да се действа бързо преди почти 2 месеца. Сега съм си набелязала една на прах.
« Последна редакция: 20-03-2011, 02:09:40 от Вери »
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #33 -: 20-03-2011, 08:58:27 »



ПС:Не ме блазни идеята, да влизам във форуми и да "плюя" по стар български обичай други фирми, лица и продукти. Нито като собсвеник на магазин, нито като консуматор. Никога не се изказвам по форуми, ако не съм сигурна поне едно 80-90 %. За това бих помолила Орто преди да използва определния като "гнусни" да дойде да се запознае с нас, да види и помирише, пробва водораслите и след това да използва силни изрази и думи. Бих го почерпила със сурови сладки и шейк с въпросната спирулина, за да видим как ще му се отрази:)

Стела


[/quote]


Стела, точно това ми хареса в теб като гледах предаването с професора по бтв. Че не се спусна да спориш с него, като взе да обеснява колко е вредно да си вегетарианец....Аз също мисля, че споровете са излишни! Страничния ефект от веганството е спокойствието  :kisss:
Много уважам създателите на Зоя и им се кефя много!
И не се притеснявам да препоръчвам на клиентите си сайта им, независимо, че са "конкуренция".

Сега за спирулината: Ползвам в момента китайска спирулина, преди да се реша да я ползвам извиках една позната, която се занимава с радиестезия и замерихме спирулина на прах, която е био и китайската.
Резултата беше изненадващ: китайската беше с по-висока стойност на излъчване, ако мога да се изразя така. Цвета на биото беше много по-наситено зелен, аромата много дълбок и силен в сравнение с китайската и не очаквах този резултат.
По същото време имах  пакетчета от "Зоя": чия, какао на зърна, а от магазина на Земя на заем: какао на прах, и мсм и на всички продукти качеството на излъчване беше над 90% като стойност, което за мен е повече от достатъчно да си ги употребявам и без сертификат!

Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #34 -: 20-03-2011, 09:04:17 »

Някой опитвал ли е тази спирулина? http://cgi.ebay.co.uk/1kg-Organic-Spirulina-Powder-PREMIUM-ITEM-1kg-/380323588550?pt=UK_Health_Beauty_Vitamins_Supplements&hash=item588d0d69c6
Аз купих на прах и на таблетки. И понеже съм си любопитна, натроших 1 таблетка на праах и какво се оказа- вкусът е абсолютно идентичен. Тъй че за всеки вкус има по нещо, зависи как ти е приятно да я приемаш.
Орто, като казваш че спирулината гранясва, може ли според тебе да се съхранява в хладилник,като ядките?!?Поне на етикета пише -"Store in a cool dry place" .
Преди време ползвах тази и също беше добра на вкус, наистина леко сладнее  http://dnk.bg/index.php?id=11
Ей този лиций също е хубав, едър и чист http://dnk.bg/index.php?id=14, ама и цената си му я бива 6лв.
Някой опитвал ли е тази спирулина? http://cgi.ebay.co.uk/1kg-Organic-Spirulina-Powder-PREMIUM-ITEM-1kg-/380323588550?pt=UK_Health_Beauty_Vitamins_Supplements&hash=item588d0d69c6


От този търговец сме си взели пшенични филизи, какаова паста, мсм.
Всичко, което сме си взели е много добро като качество, на много добра цена!
Човека е коректен и доставката пристигна изненадващо бързо!
Смятам и занапред да ползва услугите му!
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #35 -: 20-03-2011, 09:14:22 »

Христо, да си дойдем на думата за пиенете на водорасли на прах!
В началото като почнах да пия спирулина на прах и на мен вкуса не ми хареса много...
В смути е много добре. Вчера си направих следната комбинация: ананас,банан,листа спанак, листа киселец, магданоз, пшенични филизи на прах, спирулина, хлорела, малко хрян, тахан, и чия
стана чудна напитка.
Спирулината в комбинация с хлорела, разтворени в малко топла вода съм пила за вечеря, прилича ми топла супичка и е много приятно!
Учудват ме коментарите за спирулината, която сладни  :surpris_23: никога не съм усещала спирулина да сладни. Пшеничните филизи сладнят, но водораслите...
Вкуса се възпитава. Като упорстваш в пиенето на водорасли на прах и смутита няма да усетиш как ще ти станат вкусни.
Спирулината много пасва разбита с банан и малко вода.
А снощи си я поръсих на салатата от морков и цвекло.
 :thankyou: приятен ден
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #36 -: 20-03-2011, 09:45:20 »

Еми на мен пшеничната трева не ми е приятна, а водораслите- да, без значение какви.
Верно вкуса се възпитава, но по вкус и цветь товарищи неть. ;)
« Последна редакция: 20-03-2011, 09:47:27 от Вери »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #37 -: 20-03-2011, 11:02:57 »

Христо, да си дойдем на думата за пиенете на водорасли на прах!
В началото като почнах да пия спирулина на прах и на мен вкуса не ми хареса много...

...

Вкуса се възпитава. Като упорстваш в пиенето на водорасли на прах и смутита няма да усетиш как ще ти станат вкусни.
...

Лилка, здравей и благодаря за идеите. Май се повъзпитах и вече издържам на гадния вкус. Смутита не обичам - гледам ти рецептата в онази другата тема и виждам, че и твоите смутита стават като моите. Не мога да се накарам да харесам някаква разпенена зелена смес.  :surpris_22:

Голямата тайна при пиенето на коктейла спирулина + келп за мен дотук е да разтворя жабуняка в малко вода (половин чаша) и да го изпия на екс, като внимавам да не вдишвам точно в този момент. Изненадах се, че вкусът е почти поносим (и наистина леко сладни). Гадното нещо е миризмата.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #38 -: 20-03-2011, 23:14:01 »

Защо на тези вкусотии им придавате грозно звучене :surpris_23: Жабуняк и т.н.
Ице, ето ти рецепта за нещо супер вкусно:
- 3 банана
- връзка магданоз
- 1 с.л. спирулина(или хлорела)
- 1 с.л. какао(или рожков)
- 1 ч.л. келп

Блендираш на максимални обороти и си готов :essen: :essen: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Може и в бонбони да се добавя. Става супер!
Всяко нещо си има начин на приготвяне. Можеш ли пшеницата да я ядеш, докато е на класа на нивата. Трябва да се ожъне, олющи, накисне... Спирулината и хлорелата са гадни на мирис, но в подходящо смути или добавени, както Вери спомена, в салатки, бонбонки, стават супер :essen: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #39 -: 20-03-2011, 23:21:04 »

Аз току-що си схрусках таблетките хлорела, 6 на брой. Досега ги гълтах направо. Много е вкусна даже.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.