Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Кой е предпочитаният от вас режим за разтоварване и лечение?

Сухо гладуване
- 8 (5.4%)
Гладуване на вода
- 28 (18.8%)
Плодов режим
- 66 (44.3%)
Житен режим
- 7 (4.7%)
Гладуване с кленов сироп
- 1 (0.7%)
Режим на сокове
- 20 (13.4%)
Друг (ако желаете обяснете в коментар под анкетата)
- 3 (2%)
Нямам предпочитан режим, всички ми харесват
- 8 (5.4%)
Не провеждам никакви режими
- 8 (5.4%)

Общ брой гласове: 136


Автор Тема: Кой е предпочитаният от вас режим за разтоварване и лечение?  (Прочетена 36356 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

От многото коментари досега, плодовият режим изглежда като абсолютен фаворит, но все пак да видим дали само това се предпочита :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Най-важното разтоварване-на сокове, е пропуснато ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Бенато, ти ако не ми намериш кусур, няма кой ;D Добавих го в списъка и него :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Ами, аз гласувах за плодовия режим, но преди да сложиш соковете ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

радости, натисни "изтрий глас" и после гласувай наново
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Не мога да кажа, че имам само един режим, който предпочитам, защото в определени периоди имам нужда от различни неща. Сега съм на тема плодово-чаен режим, преди това бях на сокове, а преди тях на житен режим . . . просто не мога да гласувам, защото все едно да кажа, че обичам само един сезон . . . всичките са толкова необикновени, красиви, изпълнени с различна по сила енергия  :)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

предпоследният отговор е именно за теб, Ками... ::) и аз мисля, че всички режими си имат своя "чар", но определено си имам слабост към гладуването на вода, пък плодове не обичам много...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Да де ама не всички дават еднакъв резултат, така че не мога да кажа, че са еднакво добри - някои от тях има доста по-силни изчистващи качества  ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

ами, аз точно това, което изказваш исках да опиша в този отговор, но има ограничение за брой символи в отговорите и затова така по-кратко го написах... сега по-добре ли е формулиран? ако имаш по-добра идея как да се опише накратко...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Марулке, така мисля, че е добре   ;) може и Нямам предпочитан режим, зависи от случая  :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз гласувах за плодов режим, защото много обичам плодове. Преди време задължително въвеждах един плодов ден на седмица като го завършвах с бадемово-бананов шейк. Правила съм и житен ден. В момента не мога да си позволя никакво разтоварване, защото имам нужда да кача 1-2кг.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ех, марулке, дева да не ти е в къщата :D :D :D ;)
Ама виж сега колко е по завършена анкетата ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

benato,блазе ѝ на съпругата ти ;D ;D ;D ;) ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ми то си е така,всичко правя аз,че не ми харесва достатъчно направеното от друг ;D ;D ;D
Готвя,правя салати,пазарувам,даже и мебелите си направих :P :P :P Такава скромност,само Марулка може да ме стигне :D :D :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

да си та държи жена ти, хич неща да та "стигам" ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хахаххахахахааххааххахахахаахха
benato,ясна ми е работата и аз 6 години живях с една скромна Дева,дето нейният начин беше най-добрият начин. ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Убедена съм,че никой,ама никой друг не може да пусне прахосмукачката толкова продуктиво,колкото ти ;D ;D ;D
 ;)
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

по 1 benato да си имаме в къщата и вс.проблеми са решени; и аз заради Дева не се научих ни да готвя,ни да чистя,ни да пера,хехехе...та от няма накъде на срв минах... ;)
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

От режимите-
на жито съм била като ми предстои нещо важно за решаване,или ми трябва "екстра" вдъхновение.
на плодове-ми е мн.приятно и разтоварващо,почивам си и се възстановявам напълно.
на сокове-не съм фен,че ми отварят апетита.
на вода-по 1 ден макс на седмица-две.
Много ми допада режима на Г.Казънс. Той действа мн.изчистващо и благотворно за стабилизиране на кръвна захар,против гъбички и паразити,и др.неща за нормализиране на тялото,кръвта,теглото и т.н. Състои се от 3 етапа.
Зависи от ситуацията,но златната среда е етап 1-21 дни:без ограничения в количества и време на хранене,но всичко в суров вид(само мазнините са към 20-25% от калориите за деня)-салати и зеленчуци всякакви(без цвекло,моркови,тиква,гъби),ядки и семена,водорасли,авокадо,мазнини-зехтин;сусамово,орехово,бадемово,ленено,конопено,кокосово олио или масло,лимони,АФА водорасли и други зелени прахчета като хлорела,спирулина,подсладител-стевия. Изключва се вс.друго,плодове и зърнени.
И кълнове е чудесно да се включват-соеви,бобови,житни понници.
Единствена подробност имаше със зеленчуковите сокове-препоръчително е ежедневно да се консумират зелени смутита.
Менюто за деня може да е нещо такова:
Сутрин: зелено смути(+1/2 авокадо);
Обяд-зелена салата с 1/2 авокадо и шепа кълнове,овкусена с лимон и зехтин;
Следобед-зелено смути;
Вечер-отново салата с орехи,бадеми или др.ядки(както и всякакви рецепти от вкусното меню на Мер-на мен любими в този период ми бяха-"салатка с авокадо,кълнове и още нещо","суши Я-ми",зелена салата с таханов дресинг");
2 етап-включват се нискогликемични плодове и зърнени като-череши,боровинки,малини,къпини,ягоди,годжи берита,кокосова вода,моркови;от зърнените-див ориз,киноа,елда,просо,амарант,спелта;ферментни храни-ябълков оцет,мизо,кисело зеле,кефир.
3 етап-картофи,тиква,цвекло,;портокал,ябълка,круша,праскова,слива,нар;сок от грейпфрут(смесен с вода),рожково брашно,полен,неферментирали соеви продукти.
В 3 етап трябва да се сведе до минимум-готвени зеленчуци,сок от моркови и портокал,както и високо-гликемични плодове: кайсии,смокини,грозде,стафиди,пъпеш,манго,банан,папая,ананас,киви,фурми,сушени плодове;прясно изцедени плодови сокове,ядкови сирена,готвени храни.
Подправки,канела-през всички етапи както и сол-хималайска и морска непреработена.

« Последна редакция: 13-06-2009, 23:52:32 от Jaki »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Йеее, Жаки, това звучи супер!!!! Само едно не разбирам - първият етап е от 21 дни, а вторият и третият и те ли са по толкова?? Тоест, общо 84 дни ли е цялото пречистване?
(много се радвам, че може да се яде авокадо в първия етап -мммм, много би ми липсвало, ако почна този режим  ;D )
Ех, този Казънс, много го обичам този човек...  :D
« Последна редакция: 15-06-2009, 01:10:02 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Този режим е описан подробно в книгата на Г.Казънс-"Има лек за диабета";
Етап 1 в програмата му,следват за 21 дни(за да се стабилизират напълно нивата на кръвна захар);има много тежки случаи,при които го следват за 3-6 месеца.
Етап 2 и 3 се включват постепенно,не ми е попаднало за колко време се следват,аз лично постепенно ги добавих по 1 седмица всеки,като 1 етап издържах 2 седмици:)но пак имаше много добър ефект.Още на 4 ден ми се стабилизираха нивата на захарта,и така си продължих още 10 дни.После си хапвах същите неща,като добавих череши и ягоди всеки ден,както и зърнени и кокосови орехи:)
Има 1 подробност,която той пише-искам да съм точна,затова утре ще погледна че ми се спи.
Но е от рода-в етап 1 е разрешено малки количества от плодовете и зеленчуците на етап 2;а за етап 2-може да се вкючват малки к-ва от същите от етап 3. утре със сигурност ще погледна и ще го напиша. Ще потърся и колко дни точно се спазва.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.191 секунди с 25 запитвания.