Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Кой е предпочитаният от вас режим за разтоварване и лечение?

Сухо гладуване
- 8 (5.4%)
Гладуване на вода
- 28 (18.8%)
Плодов режим
- 66 (44.3%)
Житен режим
- 7 (4.7%)
Гладуване с кленов сироп
- 1 (0.7%)
Режим на сокове
- 20 (13.4%)
Друг (ако желаете обяснете в коментар под анкетата)
- 3 (2%)
Нямам предпочитан режим, всички ми харесват
- 8 (5.4%)
Не провеждам никакви режими
- 8 (5.4%)

Общ брой гласове: 136


Автор Тема: Кой е предпочитаният от вас режим за разтоварване и лечение?  (Прочетена 36357 пъти)

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103

Аз започнах с черешовата и динената диета по14 дни,след това по време на тримирене по православния календар правех по 3 дни сухо гладуване,но трудно издържам,затова преминах на водно.Какво ли не сам правила
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Аз открих за мен ,че гладуването с вода е най-подходящо , но сега да не съм капо ще направя черешово омазване ..леле днес ядох череши , получих душевен оргазъм ...ммммммммм да ви е сладко на всички любители на черешките   :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз открих за мен ,че гладуването с вода е най-подходящо , но сега да не съм капо ще направя черешово омазване ..леле днес ядох череши , получих душевен оргазъм ...ммммммммм да ви е сладко на всички любители на черешките   :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries  :Cherries
Още не съм пробвала черешките! Знаеш ли как ми се приядоха сега в този късен час а няма от къде да си купя. :'(
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Винаги съм предпочитала плодовия режим, само че той на моменти си ми е начин на живот, без пречиствания или каквато и да е цел  :). Обаче откакто посъбрах опит с водното и сухото гладуване, открих, че повече ми допадат - спестява се време, никакви специални ограничения (защото няма нищо  tooth), човек се мобилизира, заема се с ежедневните си задачи и други неща и за 1 ден гладуване върши много повече работа, отколкото с няколко дни нормален хранителен режим  :). А като се замислим колко време прекарваме в мисли за храна, ядене, пазаруване, приготвяне и след това (поне много хора де) - упражнения ЗАРАДИ храната  tooth. Гладувам на вода вече от около 2 години (в началото беше само за по 1-2 дена, а първото наистина дълго проведох този февруари). Не помня защо го направих първия път, но се чувствах толкова добре, че след това не пропускам да проведа няколко дена хранително въздържание поне веднъж на 2 месеца. Когато гладувам, чувствам организма си пречистен, но все пак внимавам с това, че и аз не съм в позиция да се увличам с предълги срокове - и откъм килата, и откъм кръвното; но 7-10 дни се издържат  :).
Та, успех на всеки, който е решил да пробва някакъв режим за първи път - заслужава си  :kisss:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Хайде на тръмбъзааааааа, хубав, приятен, ароматен...хайде на тръмбъзаааааааа...  и баба отвори сергията toothОсвен тръмбъз и акацията цъфна...никой да си набере да не пропускаааааааааа :pensif_29:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

БАбо , какъв е тоя тръмбъз , обясни на чедото ти , дето е израсло в бетонния град :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Пиши на гугълчо- той знае...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Е ти си по-голяма енциклопедия от Гугълчо , аз обичам да пия вода от извора  :pensif_29:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Това е онова храст/дърво, което цъфти на големи като длан бели цветове, които есента стават тъмновиолетови и от тях се прави сироп, сладка...полезен е сега и ...на сладка!!!Пък ако дойдеш на баба на гости тя с него ще те нагости  tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

демек бъз , като малък пиех такъв сироп , вкусен беше ..не си спомням дали са добавяли захар , но ако са всичко със захар е приятно :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Слагаш 10-20 цвята в 3/6 л.Н2О, да престои на хладно 24 ч. прецеждаш, добавяш мед и лимонов сок на вкус...на здраве :essen:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Малииииииии , да си ми жива и здрава :)
Активен

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23



  Привърженик съм на гладуване само с вода.Ефектът при това гладуване е много по забележим.За съжаление е по труден за изпълнение затова често прилагам гладуване с малки количества плодове и зеленчуци.Когато не ми стиска  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Защо ефекта при гладуване само на вода да е по-забележим, отколкото плодово-чаения режим... като четох книгата на Ковачева и излезна даже, че плодово-чаения режим е по-добър.... и дори сега мисля да направя 14 дни... преди да се светна за тая работа щях да пробвам гладувания на вода и всъщност направих 1 ден и после 3 дни... обаче докато стане така работата, че да съм готов за по-дълго и ефективно гладуване, то ще минат 2-3 месеца.... и затова сега съм 2 ден на плодово-чаен режим, вчера изядох 3 ябълки... днеска 1 ябълка и 1 портокал засега... ама все пак наистина ми е интересно що смяташ, че гладуването на вода е по-добрия вариант?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

 Естествено, че с колкото по-малко вещества натоварваш организма си, по-бързо и по-ефективно се освобождава от токсините. Ефекта от водното гладуване е по-добър от плодовия режим, но ако не ти пречи, може да си караш на плодове колкото поискаш и ти е комфортно. А за най-бърз ефект и най-качествен-(и от личен опит, не само чужд) сухо гладуване, от него промяната се усеща още първите 24 часа. По тази логика, водното гладуване и плодовия режим са си изтезание над тялото и ума, и губене на време. Да не говорим, че след сухо гладуване можеш да караш по режима на Ковачева, колкото решиш без проблеми.
 Гладуването не могат да го заменят, нито билки, нито добавки, нито сокови и плодови режими. "Както човек сам може да си помогне, никой или нищо друго не може". Поредната поговорка, която се оказва истина от много гледни точки.
 
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Хубаво.... ама това сухо гладуване само 1 ден ли е всъщност? И не трябва ли да си в доста голям покой, за да го практикуваш? Инак ясно, колкото по-малко храна и вода, толкова по-малко преработвам погълнати вещества и тялото ми по-бързо и целенасочено се ангажира с болестите... нещо подобно да разбирам ?  :Content_22:
и защо си мислиш, че след 1 ден сухо гладуване мога колкото искам да карам по режима на Ковачева... аз последно 3 дни водно гладуване правих и мисля да изкарам сега 14 дни по режима на Ковачева  O0
Активен
"няма грешки, има само уроци"

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

 Ами след 1 ден сухо гладуване, не знам, дали ще ти е толкова лесно да изкараш режима на Ковачева, но след 2-3 примерно ще ти е по-лесно, защото стомаха ти се свива, сетивата ти се изострят и тогава усещаш, че глада е само в главата ти и според мен е много по-лесно да го преодолееш.
 Единственото изискване е да започнеш на празен стомах, с друго се съмнявам, че ще имаш проблем.
 Пробвай и пиши какво е станало.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

абе страх ме е.... 2-3 сухо гладуване, ще се обезводня нещо или не знам и аз...... а и в момента ми е втория ден по режима на ковачева, мисля да си го изкарам, но за по-натам може и да пробвам както ти ми казваш да видя какво ще стане.... ама сигурно като съм убеден, че няма да имам много ходене напред-назад, щото като ми прижаднее много какво да правя, не искам да умирам още съм на 24... не съм свикнал да припадам и разни такива, а и си мисля, че за такова сухо гладуване трябва повече да съм се поизчистил, защото може да е прекалено ударно влиянието му върху мен - ако вземат токсини да изкачат отвсякъде  :Confus_34:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

 Изобщо няма място за притеснение. Физическото натоварване, също не би навредило, но не означава, че няма да е изморително, поне първите пъти. Аз съм на 20 и още не съм умряла, даже днес пак си започвам на сухо, че много си ми харесва ефекта. По време на сух глад съм ходила по няколко часа из гората и нищо ми няма, от утре даже и ще спортувам.
  Първоначално и аз се притеснявах, най-вече, защото съм слаба и не исках да заприличам на анорексичка, но с повече движение даже не отслабвам толкова.
 Ако се страхуваш толкова недей, но съм сигурна, че няма да съжеляваш.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

смятай каква си малка, а какви гладувания вече правиш  :surpris_22: малко ще се засрамя  :Confus_3: :Confus_3:
добре де, а как ти се струва някакъв вариант примерно.... 3 дни плодово-чаен режим, 1 ден гладуване сухо, 6 дни плодово-чаен режим, 1 ден гладуване сухо, 3 дни плодово-чаен режим.... захранване ?  ???
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.146 секунди с 25 запитвания.