Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Конкурс за великденска трапеза  (Прочетена 16739 пъти)

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #20 -: 22-04-2011, 23:44:45 »

Аз имам въпроси:
Първо моля за всички рецепти!  :Content_14:  Скромна съм, а? tooth

Второ: Петя, с какво настърга трицветната салата? това някакво специално ренде ли е? Изглежда различно.

Трето: Ели, как направи сърчицата? Много са ефектни. :kisss:
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #21 -: 23-04-2011, 07:59:09 »

Радвам се, че ви харесват.  :) На мен ми беше голям кеф, докато правех разните неща.  :)
 
Вери, то това, карвингът, страшна работа... Такива красоти стават. Ама нещо ми се опъват зеленчуците, миналата седмица изядох бая репички и краставица след разни опити.  ;D

Синева, сърцичата ми са от ябълка. С формичка за сладки ги правех. Режеш едно кръгче от ябълката и натискаш формичката. А това отгоре е тахан с мед, малко за украса.  :)

Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #22 -: 23-04-2011, 08:03:06 »

 :Content_14: :peperudi: :peperudi: :peperudi: красота  :flowers2:
браво на вас, аз няма да имам време да правя нещо за конкурса  ::) :-[
Петя, от какво е това червеното песто ?
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #23 -: 23-04-2011, 12:35:49 »

Прекрасни сте - какви красоти сте сътворили! Обаче бива ли такива снимки да качвате, когато човек се опитва да е на сокове  :pensif_29:
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #24 -: 23-04-2011, 19:08:59 »

Благодарско на всички за чудесните думи!

Ето и рецептите:

Супа- 0.500 ягоди залети за няколко часа с лъжица мед, сокът от една ябълка,
сокът от половин лимон, щипка сол. Разбих в робота до финна смес.

Предястие-  на дъното на металния кръг сложих съвсем малко смлени житни зрънца, ленено семе, слънчоглед и ронена чубрица. Не съм сушила, сурова смес сложих и стана много вкусно. Отгоре добавих листо маруля и песто от чушки. Пестото направих по идея на онова вкусното италианско песто с моцарела и чушки. Само, че аз взех 2 с.л. слънчогледова майоназа, добавих 2 ск.чесън, още зехтин, една червена чушка и разбих в робота.

Салата- настъргах на робота моркови, червено цвекло и корен от целина. Овкусих с лимон и зехтин.

Основно- доматите напълних с пикантна майонеза. Нея пък я направих като към класическата рецепта за слънчогледова майонеза сложих пеперончини, семенца чили, червен и черен пипер и половин домат. Всичко разбих в робота.

Крекери- жито, сънчоглед, ленено семе, няколко ореха и домашна чубрица, сол. Уникално ухаеха и бяха страшно вкусни.

Десерт- 2 с.л.кокосово масло, какао, 2 с.л. мед, ядки. Блендирах и направих нещо като яйце-градинар.

Коктейла всъщност е чиста Лимонада. Сложих 1 л.мед и листа от прясна мента. Счуках много добре докато се появи сок от ментата. Добавих  фреш от лимон, малко вода, лед и сервирах. По принцип сместта трябва да се прецеди за да останат само най-фините частици. Аз не го направих за да прилича повече на Мохито.

П.С.Абе...какво са правили хората едно време без кухненски робот??? tooth

Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #25 -: 23-04-2011, 19:23:56 »

това разногледото яйце-градинар ли било tooth мен то най ме изкефи от цялото меню :essen:

аз да ви кажа мислих мислих и почти нищо не можах да измисля за моето меню, ама до края на месеца все нещо ще направя, де... Дани, ти също ако нямаш време сега, можеш по-късно да се включиш с нещо?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #26 -: 11-05-2011, 20:51:52 »

   Лелеее / или “ въй “, както се казва при нас  ;D /, забравила съм да си пусна рецептите, въпреки че имаше молба. Сори, поправям грешката. И така, на първата снимка -  смлени орехи, тъмни форми без обвивката / и без костилката, че и тя трудно се дъвче  ;) / , оформят се топчета / в случая нещо, наподобяващо яйца, заради празника /, овалват се в кокосови стърготини. На втората снимка мисля ясно се вижда какво е, всичко се изяде между другото, е, без клечките за зъби, които не се виждат, ноо, повярвайте ми, доста ги има.  :) И белите топчета – смлени слънчогледови семки с малко светъл мед и пак кокосови стърготини / целта ми беше да са бели /. За лилавото се чудя дали да пиша, че  е дълга и широка. Зеленото са кълнове от люцерна / доста я пазих да не ми я опасат предварително  :) /. Това е , нищо кой знае какво.  :)
Между другото рядко правя нещо по така, освен ако няма конкурс, разбира се  :), или не вземе, че ми дойде музата, докато я викам.

Пете, чакам сезона на ягодите и доматите де спретна нещо от твоите красоти.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #27 -: 11-05-2011, 21:42:54 »

Аз редовно преглеждам темата, защото се оглеждах за менюто на Марулчето.
Марулче, не те засичам напоследък...предполагам си заета с мнооого хубави неща :love_006 - emotloader: Нямам търпение пак да си спретнем някой конкурс. Видях да продават комплект с прибори за карвинг. Досърбяха ме ръцете да си го купя...ама знам ли дали ще се справя. Бая джаджи имаше tooth
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #28 -: 11-05-2011, 22:06:18 »

И аз не я виждам Марулката, а пък все за нея се сещам напоследък, като си дъвча марулите.  :)
И аз ги гледах тия инструменти за карвинг, на хирургически ми докарват някои от тях.  Засега оперирам с едно малко ножче, бая аматьорската, да видим ще си опазя ли пръстите.  ;D
Хайде да се карвингосваме някой ден, ама да се появи и Марул.
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #29 -: 12-05-2011, 00:09:12 »

Момичета, страхотни неща сте сътворили! Ще си направя ягодовата супа и разногледия десерт със сигурност :D
и патето е супер, Ели  :Cherries
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #30 -: 12-05-2011, 09:39:46 »

Eли, навита съм да направим карвинг конкурс, но нека да се върна от отпуска. Тя почти свърши вече :surpris_22
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #31 -: 12-05-2011, 10:33:21 »

И аз, и аз...дайте да измислим тема  :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #32 -: 12-05-2011, 12:24:19 »

 :kisss:Аз, такова...може ли и аз да се включа?Обаче  само за името на темата...защото иначе съм с две леви ръце   :surpris_23: :Confus_3: 
 :heart_2:Красива вкусотия! :heart_2:
   
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #33 -: 18-05-2011, 17:56:40 »

А крекерите имат ли пропорция или горе долу? Моля,дайте нещо примерно,че и аз съм босичка още,пък имам мерак!
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #34 -: 27-05-2011, 14:31:17 »

Катеринка, извинявай че толкова кьсно пиша, но бях в отпуска. Крекерите ги направих на око, но житото беше поне 400 гр., леко покьлнало, лененото семе- 1 с.л. И другото на око. Опитвам сместта няколко пьти докато се уверя че сьм я докарала на вкус. Много е лесно, ще ти се получат. 
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Конкурс за великденска трапеза
« Отговор #35 -: 27-05-2011, 15:03:14 »

Благодаря!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.157 секунди с 23 запитвания.