Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на blisspal  (Прочетена 1214 пъти)

blisspal

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Дневникът на blisspal
« -: 26-04-2011, 14:52:51 »

Здравейте,


присъединявам се към групата с дневниците, за да споделя това-онова и да почерпя някакъв опит!
Опитвам се от години да се придържам към някакъв модел на здравословно хранене и ми се иска да премина напълно към суровоядство, тъй като и аз като повечето от вас имам изцяло положителни наблюдения от няколкото курса, които съм провеждала до момента.
 Последният път, когато се подложих на едномесечен курс, беше през ноември 2010г. 15 дни се храних само и единствено с пресни плодове, зеленчуци и сурови ядки без да съм обръщала внимание на количествата. После захранвах 10 дни. Имало е случаи, в които съм изяждаля по 200 грама на ден ядки, което си много.
Резултати въпреки това имаше, не отслабнах много на килограми - от 62 свалих може би 3-4,при ръст 169 но на сантиметри беше супер. Това, което не ми хареса, е че кожата на лицето  не изглеждаше добре, някак си стана сбръчкана и суха, на косата също не се отрази добре.
Наистина много ми се иска да премина напълно към суровоядството и се надявам на подкрепата на всички вас, защото днес съм решила да е първият ми ден. Нека волята е с мен!

 ;)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на blisspal
« Отговор #1 -: 26-04-2011, 16:33:28 »

 Честит дневник blisspal,
 Дай малко повече инфо, защото съм сигурен че "придържам се към здравословен начин на хранене" на никой тук не му говори нищо. Например вегетарианка ли си, веганака ли  ??? Как преминаваш на чисто суровоядство, изкисваш ли си ядките, какво ти е отношението към зеленолистните? С радост бих споделил опит с теб, защото и много  аз съм грешил по пътя към суровоядството, а колко още ще греша........
 От поста ти разбрах, че си си предизвикала авитаминоза на тялото миналия път. Значи със сигурност си имала дефицит и не си комбинирала храните оптимално.
 Като за начало, изкисвай ядките и семената, защото имат в тях ензмни инхибитори, които им пречат да покълнат при неблагоприятни условия. Тези инхибитори са вредни за тялото ти и при покълването изчезват от семето по естествен път.
 Толкова от мен засега. Успех  :Content_22:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
 

Страницата е създадена за 0.23 секунди с 22 запитвания.