Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на malade  (Прочетена 27918 пъти)

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Дневник на malade
« -: 27-04-2011, 16:23:41 »

Ето ме и мен, а ВИЕ СТЕ СТРАХОТНИ, много ми помогнахте да взема правилното решение от днес започвам, първата ми работа е да се запася с ябълки, цвекло, зехтин и лимонов сок  :)

Имам няколко въпроса по повод менюто, вече свикнах да ям зелена салата от марули, зелен лук и репички с много зехтин, това добре ли е, другата салата е домати, краставици, лук и пак зехтин с малко сирене, имам тренинг от "предишния ми период"  ;D

Последната седмица се бях занемарил малко покрай празниците, в смисъл ядох яйца, месо, не много , но все пак и дробчето взе да се обажда. Снощи и днес сутринта докато пишех в форума явно си мислех за него и си "комуникирахме" т.е. напомняше ми че е там с лека тежест и малко болки, по принцип си спомням че когато съм си казвал днес ще разпусна малко с водка, без да съм пил започваше да ме "щрака" лекичко, давало ми е нишани горкото, но кой да чуе  :-\

Днес сутринта, станах и изпих 1л ябълков сок от тия зелените Грани смит, целината беше мухлясала в хладилника  :-[ , моментално почувствах облекчение, това тотално ме спечели за каузата.

Още нещо, забелязах, че съфорумника хомус футюрос (много готин ник) препоръчва да се започне постепено с 50 мл зехтин и лимон сутрин на гладно за да не се претоварва дроба наведнъж, след колко време (часа) да започна да пия соковете през деня, за да не става омесване на процедурите.

Просто незнам какво щях да правя ако не бяхте вие, сигурно щях да психясам, много ви благодаря :angel:
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #1 -: 27-04-2011, 18:36:48 »

Плана вече е във действие :)

сега се връщам от магазина, купих 10 кг зелени ябълки, 2 кг цвекло и 2 кг моркови, запасих се също и със зелена салата, зехтин, репички ...

Консултирах календара, планирах го за 3 май, когато ще бъде ниоволуние.  :)
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на malade
« Отговор #2 -: 27-04-2011, 21:02:47 »

Действай и не се плаши. Тръгнал си и връщане назад няма. Сутрин на гладно пийни една чаша гореща вода и веднага глътни половин или един изцеден лимон и 40-50 милилитра зехтин (ако ти е много намали количествата, но да са по равно). Това ти стига за закуска. После ябълковия сок е добре да пиеш 2-3 литра за целия ден, ама равномерно за целия ден, да не го цапнеш на екс, няма да има полза. Яж си после салатки с лимон и зехтин през деня и други леки храници. Като дойде деня на лунната фаза карай само на сок от ябълки до обяд и към 14:00 часа почвай да топлиш дроба (не, че не знаеш процедурата, но това е начинът по който на мен ми подейства най-силно). Към 17:00 часа изпий едно пакетче английска сол в 300мл топла вода (да не изстива дроба). До към 21:00 часа ще си изпразнил съдържанието от червата си. 21:30 часа вземи горещ душ за 10-15 минути, като акцентираш на дробчето, да го доразмекнеш. В 22:00 часа,(като излезеш от банята) пиеш пак гореща вода, докато цедиш лимоните. Аз препоръчвам, ако можеш по 300мл зехтин и лимонов сок. Объркваш ги и ги загряваш за около минутка на микровълновата, за да се стопли сместа. Гълташ я, ако можеш на веднъж, ако не до 2-3 минути да е в теб. Лягаш по гръб, слагаш ел. възглавницата на дробчето и се покриваш без да шаваш излишно поне час и половина. Може да си представяш как камъните излизат от дроба и тръгват по червата по каналния ред. После е добре да заспиш. Ако през нощта имаш позив за тоалетната е нормално. Гледай какво плува отгоре, камъните от дроба не потъват, няма как да ги сбъркаш. Сутринта като станеш гаврътни още едно пакетче английска сол с топла вода, (пий я на екс, че е гадна на вкус) за да доизкараш гадостите от червата, в противен случай се автоинтоксикираш и чувството не е приятно. Не е лошо да си направиш и няколко клизми. Ако не знаеш как, най-лесно е с топла вода директно от подвижния душ, като му махнеш слушалката. Настройваш струята и топлината (малка струя и една идея по-топла вода от тялото ти) и действаш. Събираш всички "скъпоценности" и ги снимаш, може да ги качиш да ги видим... tooth
Ами това е моят метод, дано да подейства и при теб. Успех.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #3 -: 28-04-2011, 03:48:25 »

Благодаря много, това беше много важно, пропуснал съм го, в смисъл че сока се пие през целия ден на малки порции.  :)
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #4 -: 28-04-2011, 04:51:57 »

Днес беше ден първи и общо взето съм доволен от мен, ето и какви ги свърших  :) както писах по горе чистенето е предвидено за 3 май т.е. имам 6 дена.

Наобяд изпих почти наведнъж 750 мл ябълков сок, грешка трябвало да го пия на малки количества.

После към 14н00 направих един микс от 250 мл цвекло и 250 мл ябълки, пак го изпих набързо.

Странно не бях гладен, към 17н00 ходих да бягам около час.

В 18н00 направих клизма с 1.5  топла вода

В 19н00 ядох салата с марули, зехтин, зелен лук и репички

В 20н30 изпих отново един микс от 250 мл цвекло, 250 мл моркови и 250 мл ябълки, които допивам в момента, също така чета форума и нагрявам

През целия ден имах на няколко пъти придърпване малко, но си е направо песен, в интерес на истината преди месец бях започнал да ям всичко, бях дори забравил за кризите, но тази седмица пак се появиха и този път съм решен да отида докрай  :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на malade
« Отговор #5 -: 28-04-2011, 05:23:21 »

Слагай по малко сол във водата за клизми.Чаена лъжичка на литър или малко лимонов сок.
Соковете ги пий през час-два,по 300 мл.
Сирене засега избягвай,замести го с добре узряло авокадо.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #6 -: 28-04-2011, 05:31:36 »

Слагай по малко сол във водата за клизми.Чаена лъжичка на литър или малко лимонов сок.
Соковете ги пий през час-два,по 300 мл.
Сирене засега избягвай,замести го с добре узряло авокадо.

Благодаря за съветите, спомням си даже преди 3 месеца като четях тук (скрит  tooth ) някой беше казал и скилидка чесън и аз си слагам де.

Я да питам също да нагрявам ли вечер по 2 часа докато чета форума примерно, ма много е интересно  :) все пак имам още 5 дена до деня Д.

За датата мисля да пробвам за 3 май, защото много се запалих и следващото да е как си пише по книгите на пълнолуние. 
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #7 -: 28-04-2011, 18:29:07 »

Днес е ден ВТОРИ, всичко върви по план, сутринта изпих една чаша гореща вода, после 25 мл зехтин и също толкова лимонов сок от магазина. После пих чай с мед, към 11н00 започнах да пия и ябълковия сок, цвеклото съм го оставил за сед ядене (зелена салата), да не ми се развали апетита  ;D ,  това е, после пак ще пиша.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на malade
« Отговор #8 -: 28-04-2011, 19:05:16 »

Ябълката неутрализира страничните ефекти на цвеклото. Затова се пият заедно или ябълката след цвеклото.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #9 -: 28-04-2011, 20:22:53 »

А аз задължително ще правя вече микс от ябълка и цвекло, исках да кажа, че просто цвекления микс е за следобяд бррр ... сутринта отвсякъде излизаше червено в тоалетната  ;D , малко се поуплаших че и при уриниране излизоха няколко капки, но не кръв де, цвекло си беше, а това е определено ново за мен, предния цвеклен период нямаше такова нещо.

Днес обратно на вчера съм глааден :essen: , сега си направих още една купа с домати, краставици, пипер и стар лук, с малко сиренце и много зехтин, как е за солта нищо никой не каза обаче аз си слагам малко повечко май, да я ограничавам ли  :-\
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #10 -: 28-04-2011, 21:46:36 »

Ябълката неутрализира страничните ефекти на цвеклото. Затова се пият заедно или ябълката след цвеклото.

Това не го знаех, всъщност аз много работи незная, но днес си правих експерименти да намеря начин да пия цвекловия сок. Явно ябълковия няма тази сила за да го неутрализира (говоря за дъх), но днес опитах с един перуански лимонов сок, много силен, не може да се пие, затова и го бях забравил. Голям кеф беше кога ги смесих и един елексир се получи  tooth , е не чак де, но поне не ми пречи.  :Content_4 - emotloader:

Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #11 -: 29-04-2011, 14:40:57 »

Ден ТРЕТИ е днес, дръннах сутринта на гладно 50 мл зехтин и лимонов сок, после пак сокове, салати, вече го намирам за нормално   :) , вчера нямах нито едно придърпване, чувствах една тежест в областа, но по-скоро беше странно, някакво чувство за подутост. Също някъде бях чел, че нещо като имаш проблеми с камъни и пясък в дроба имаш газове, а както бях споменал преди, май съм минал на анаеробия  ;D (производство на СН4)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на malade
« Отговор #12 -: 29-04-2011, 15:05:22 »

 :Content_14: браво, чудесно се справяш приятелю.  :Content_22:
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #13 -: 29-04-2011, 20:17:49 »

Сега се връщам от пазар, ходих да се запася с цвекло, по принцип аз купувам от едно дребничко тъмно в торбички от 1.5 кг, но днес видях едно с листата го продават, та сега се чудя дали да не пусна и листата в центрафугата, може да са полезни  ;D , купих си също артишок на капсули, английска сол, изобщо подготовката върви с пълна сила.

Голямо ядене на салата пада, вече почвам да се плаша уж диета правя, а като количество е същото, но зелено. Днес се изкуших и купих 200 гр свински дроб, засега само се гледаме любовно, но незнам докога ще издържа, няма да го пържа, само на тефлона за 1 мин ... незнам хубаво ли е за процедурата ми за пречистване говоря, инъче знам че е хубаво.  :bleh
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #14 -: 29-04-2011, 23:14:01 »

Едно въпросче имам, сок от киви, как се прави и доколко е полезен за мен, имайте предвид че гугълнах вече и четох малко. Всъщност най-вече интересува ме дали да ги беля преди да ги пусна в сокизтисквачката, пробвах малко странен вкус има сигурно от мъхтчетата, но ми харесва все пак.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на malade
« Отговор #15 -: 30-04-2011, 08:17:26 »

 tooth естествено , че ще ги белиш  tooth
мале, недей да говориш за тоя дроб брррррр
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на malade
« Отговор #16 -: 30-04-2011, 16:43:15 »

Трябва да се очистиш основно,а и да вникнеш в това което правиш и от къде идва лошото. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #17 -: 30-04-2011, 20:26:17 »

Ден Четвърти, нещо странно се случи днес, събудих се с желание за тоалетна и малко ми се гадеше, след петминутни мъки, започнах да снасям едни черни мазни топчета, може и да са се боядисали от цвеклото, сега ме е яд че ядох дроб (80 гр), та незнам от кое точно се получи случката. 
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #18 -: 02-05-2011, 00:05:54 »

Ден ПЕТИ днес, все повече започвам да се вълнувам, днес пак снесох черни топчета, а дроб не съм ял, ядох картофена салата с лук.

Имам 2  въпроса, ако може някой да ми отговори до утре вечер, за което мерси предварително, та клизма или англииска сол в деня на пречистването.

1. Англииска сол никога не съм пил и малко незнам как ще ми подейства.
2. Клизми си правя без проблем с 1.5 литра солена вода, четох че трябвало една сутринта и една преди да изпия зехтина с лимона.

Пиенето на зехтина в 19н00 или в 21н30 е по-добре, аз ще съм цял ден в къщи така, че не ме бърка кога да започна.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #19 -: 02-05-2011, 00:12:27 »

Този последния въпрос е продиктуван от описанието на колегата Фантомас, който ми написа да започна към 21н00, а Хомо футурос е написал да се започне към 19н00 , леко се обърках   :angel:

Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.