Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кандида  (Прочетена 5045 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Кандида
« -: 28-06-2009, 00:34:37 »

Току що научих (прочетох), че оцетът, малцът и ферментиралите храни спомагат за образуването на кандида в тялото.
За любителите на оцета, туршията и всички подобни - внимавайте с тях.. (то и соевият сос спада в групата, де..)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Кандида
« Отговор #1 -: 28-06-2009, 01:16:50 »

Ох, за съжаление доста храни трябва да отпишем ако искаме да се справим с кандидата - освен горните, добавям:
сушените плодове
мед
кленов сироп
сироп от агаве
много сладки плодове - банан, смокини, кайсии, пъпеш....
бирена мая, всякаква мая
мисо
зърнени - жито, овес, ечемик...
гъби (без тези, които се водят медисинъл - medicinal)

и разбира се всичко, което е в разрес със суровоядството - готвени храни,  животински храни, алкохол, кафе, високо-гликемични зеленчуци (картофи, тиква...), захар, бяло брашно, изкуствени храни, консерви, бял ориз, генно модифицирани, .... вий си ги знаете :)
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Кандида
« Отговор #2 -: 28-06-2009, 01:28:43 »

Ах, ако имам кандида, при мен ще да е от сладкото... Как да се откаже човек от плодевете.... Пък и във всеки сладкиш, все се слага нещо за подслаждане (мед, кленов, агаве...) и има и сушени плодове  :-\ Ама, доколкото можем.
Скоро онзи тест с водата и слюнката на Бенато няма скоро пак да го правя, да не се зашашкам, но ще огранича доколкото мога някои храни за известно време.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Кандида
« Отговор #3 -: 01-07-2009, 14:17:39 »

Ами то където и да се прочете, навсякъде пише, че е нормално да имаме такива бактерии в тялото си. Въпросът е да не им позволяваме да се размножават прекалено много. Значи ако няма стрес, пиене на хапове и слаб имунитет, значи няма и проблем ;) Така че защо се притеснявате изобщо ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Кандида
« Отговор #4 -: 01-07-2009, 16:20:18 »

Уф, мн са противоречиви нещата с тез кандиди...има няколко вида, един или повече от които мяй бяха патогенни.Не би трябвало здрав човек да ги има.
Лекарите пррепоръчват да се изключат захарите, мед, вкл и плодовете.
Пък Емилова ги мори с плодолечението...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Кандида
« Отговор #5 -: 01-07-2009, 17:49:30 »

Подкрепям Петко на 100%.
Аз 5 години се мъчих да балансирам гъбичките и успях. Вярно с Хомеопатия, но е важно и след това какво съм променила в живота си.
Радулче, няма да си докараш завишено ниво на Кандида от яденето на плодове, спокойно. По правилния път вървим, не се тъпчем с боклуци. Нали това целим: да сме здрави, да живеем с хармония и да сме балансирани от всякъде.  :D
Нарушава се нивото от рафинирани и тестени храни, лекарства, месо...не от плодове. Така мисля аз, а и личният ми опит го показа и доказа.
« Последна редакция: 01-07-2009, 17:51:04 от Вери »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Кандида
« Отговор #6 -: 01-07-2009, 21:48:31 »

Има много тежки случаи на кандида, но ние не сме сред тях  ;) затова да си продължаваме спокойно в същия дух. Нали не ядем бяла захар и животински и готвено, те са по-притеснителните. А за меда, клен и агаве - нали не преполовяваме 1 буркан на ден, че преди месеци имах и такъв период.... Та ако всичко ни е в мярка да не се плашим.

А който много се притеснява от кандида, може да я умори наистина (че и Деси доста беше споменавала за това) с полезни бактерии - бифидус и сие.
Активен
Духът владее материята!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Кандида
« Отговор #7 -: 16-09-2009, 14:25:25 »

 :surpris_23:ай да му се не види...ама много я задълбавате бе деца, мнооооого!!!Не си струва толкова умуване, мъдруване и врема за едното ядене...Ама така , като не ви чуват ушите...Дядо Йога го каза, каза го човекът!!!Нужната ни енергия 80% си идва директно, бе деца ДИРЕКТНООООО!!!А ОТ ХРАНАТА САМО 20%!!!Я ДА ПОМИСЛИМ МАЛКО...Първо - как така Христос е издържал 40 дни в пустинята на строг пост???Как така Манек издържа без храна толкова време?Как така отшелниците живеят в планините , където едва ли си изчисляват колко и какви витамини, минерали и всякакви там ... са яли???
   Аз опитах методата на Манек!!!действа, бе деца, действа!!!Намалих още количеството на приеманата храна...ала жизненноста ми се повиши, тонуса също!!!
   Е, това ако не е страхотно- не знам какво още  може да ни успокои с въпроса  за храната!!!
   Марш, навън...слънцето да ви види, тъмата да завиди... :pensif_29:
   и  ПАК по въпроса за вирусите и микробите...те са първичния живот, той е и ще бъде- ВИНАГИ!!!НИЕ ЖИВЕЕМ В СУПИЧКА, БУЛЬОНЧЕ ОТ ВИРУСИ И МИКРОБИ...те са навсякъдееееееееееееееее  затова- не се косете, не се чудете- телата и духа калете!!!Пак те- онези преди нас са го казали!!!"Здрав дух, здраво тяло!!!"
  Когато си отворите душите за ПРИРОДАТА,КОГАТО Я ПУСНЕТЕ ВЪТРЕ В СЕБЕ СИ - СТАВА ХАРМОНИЯ!!!ИЛИ - КАКВОТО СТЕ ИЗЛЯЛИ ОТ СЕБЕ СИ НАВЪН!!!-ТАКОВА ВИ СЕ ВЛИВА!!! :kisss:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Кандида
« Отговор #8 -: 16-09-2009, 14:33:31 »

 :flowers2: много съм съгласна бабче
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Кандида
« Отговор #9 -: 16-09-2009, 14:44:12 »

Taka e на 150%! Съгласна съм!  :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Кандида
« Отговор #10 -: 16-09-2009, 15:14:10 »

Даа...мъдрост лъха от думите ти, бабо :flowers2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Кандида
« Отговор #11 -: 17-09-2009, 07:55:31 »

 :kisss:Бог да е с вас , с нас и най-вече ние със себе си!!! :kisss:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.