Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Климатичните промени и начинът ни на хранене  (Прочетена 7131 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Добри новини!! Всички знаем, че промените в климата са най-големия проблем, надвиснал над човечеството в момента и последствията от тях вече за осезаеми за много народи по света - суши, бедствия, катаклизми, недостиг на чиста, питейна вода, недостиг на храна, бежанци и т.н и т.н

Учените вече доказват, че 80% от климатичните промени могат да бъдат овладени само с промяна в начина на хранене - от месояден на вегетариански/вегански!!
Преди година и половина в доклад на ООН се твърдеше, че животновъдството е отговорно за 18% от емисиите на парникови газове (а транспортния сектор само за 13%), в началото на тази година се доказа, че процента на животновъдството е далеч повече - над 50%.
Ето, че става ясно, че е 80%!!!!!

Това са много важни неща....
Ето видеото (има и субтитри на БГ):

http://www.youtube.com/watch?v=WIp7_H7umV4&feature=channel_page
« Последна редакция: 28-06-2009, 23:32:26 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Местенце за ЕКО теми
« Отговор #1 -: 28-06-2009, 20:47:14 »

Това по-скоро са лоши новини, защото е ясно, че човечеството (в по-голямата си част) изобщо няма да се затрогне да направи някакви промени в "цивилизования" си живот и е още по-тъжно като разбираме, че всъщност може да се направи толкова много, а едва ли ще се направи и малко... :-[

М/удругото, защо пусна темата тук, а не в самия форум "Екология"? Не е ли за там?
« Последна редакция: 28-06-2009, 20:49:28 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Местенце за ЕКО теми
« Отговор #2 -: 28-06-2009, 20:48:34 »

Премести я ако обичаш, че нещо ми убягва разделът Екология...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Има такова нещо...Интересен факт е, че една кравичка изпуска 12 пъти повече емисии на въглероден диоксид от една кола. Макар че на колите не им е най-големият проблем CO2.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Има и хора бретарианци - били около 200 души в Европа.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Има и хора бретарианци - били около 200 души в Европа.
Не за дълго  ;D
Не напразно, имаме храносмилателна система! Ние трябва да се храним!
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Има такова нещо...Интересен факт е, че една кравичка изпуска 12 пъти повече емисии на въглероден диоксид от една кола. Макар че на колите не им е най-големият проблем CO2.

Абе от много токсични кълнове вегетарианските течения съвсем се изумиха на тема крави. Вечно кравите им виновни за климата или за климактериума.  Кравата е животно като всяко друго включително домашен любимец. Виновни за прецакване на климата са :
1- Пластмасата
2- Вредните газове бълвани от ТЕЦ, заводи, и автомобили
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Ама изобщо не съм го казала в такъв смисъл. Планетата има собствени начини за саморегулация от замърсителите. Естествено е, че щом живите организми са проектирани да отделят CO2 това не е вредно за планетата. Специално за парниковите газове проблемът е количественото натрупване поради човешката дейност + изсичане на гори.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Не може и без парникови газове. Планетата ще изстине. Единствените 3 безвредни газа са азот, кислород и водни пари. Дори озонът е опасен в по-големи концентрации. Най-опасни са човека, почвата, водите и атмосферата са: серни оксиди SOx, CO2, CO (въглероден оксид), азотни оксиди NOx, олово (вече не се използва в бензините), въглеводороди CxHy (особено бензпирени, получени при непълното изгаряне на горивата). Отделно имаш метали (Zn, Cd, Ni), сажди, смазочни масла, прах, шумови замърсители. Всички те се получават от производства, добив, транспорт и всички операции свързани с обслужването на тези отрасли.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Има и хора бретарианци - били около 200 души в Европа.
Не за дълго  ;D
Не напразно, имаме храносмилателна система! Ние трябва да се храним!
За разлика от теб не съм скептик. Чувал ли си за Тереза Ноймън? Не е само тя.
Не съм скептик, защото съм израсла в семейство на невегетарианци и съм се сблъсквала с доста неразбиране. И до ден днешен по правило срещам такова, макар и да познавам доста хора като мен, включително и двамата ми  доста по-малки братя, които изсрастнаха с моята нагласа.
Според разбиранията на средностатистическия европеец от вегански режим на хранене се затъпява и изнемощява и т.н. Иди, че им обяснявай!
Относно храносмилателната система - какво пречи да е възникнала, заради закърняването на 90% от мозъка? Или пък да е била за форсмажорни обстоятелства?
Убедена съм, че има високодуховни същества (и под човешка форма), които ползват по-висши енергии, за да се хранят. И в моята традиция съм чела за такива.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Аз не съм скиптик. И определено, не съм средностатистически европеец с промит мозък. Въздухоядството е програма за maid control. Ние сме създадени с храносмилателна система. Докато сме в 3-то измерение, така ще е!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
Според разбиранията на средностатистическия европеец от вегански режим на хранене се затъпява и изнемощява и т.н. Иди, че им обяснявай!
И ако не ядеш риба си тъп. Не знам дали попадам в графа "умна", но съм изкарала средно и висше образование с отличен успех (не че е нещо, но обществото държи на някакво официално признание на способнотите!) без да хапна и хапка риба и с доста рядка консумация на месо. И не съм само аз така. Има хиляди други като мен из света. Мозъкът се храни с глюкоза, до която се разграждат всички въглехидрати. А въглехидрати около нас колкото искаш. Интелектът си е вроден, учим се единствено на това как да го използваме рационално. Връзка с хранителен режим има дотолкова, че трудносмилаемите храни отдръпват кръвта от мозъка и пречат на пълноценните му функции поне докато трае храносмилането. Изнемощяване се причинява от глад и обездвижване. Гладът не настъпва само при неконсумацията на храна, ами при консумацията на некачествени, рафинирани вещества.
И все пак, едва ли някога ще се върнем във формата, която навремето ни е позволявала да се храним направо със слънчевата енергия като растенията. Проблемът е в твърдите ни обвивки и черепни кутии и въобще в това, че имаме материални тела. Материалните тела са се образували при смяната на космическите влияния върху Земята. Било е необходимо зло. В този живот, преди всичко, трябва да се стремим не да спрем да се храним съвсем с твърда храна, а да преоткрием неизползвания капацитет на мозъците си. Това ще даде тласък към ново преустройство на човешкия организъм, но за пълна промяна са необходими и драстични изменения в средата. Това става с периодични катастрофи, но никой не знае кога ще е следващия такъв катаклизъм и до какви изменения ще доведе.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Аз не съм скиптик. И определено, не съм средностатистически европеец с промит мозък. Въздухоядството е програма за maid control. Ние сме създадени с храносмилателна система. Докато сме в 3-то измерение, така ще е!
maid control?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Mind control. Грешка..голяма работа.Като няма бутон "редактирай".
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

 tooth :Cherries Аз пък съм скиптик относно бретарианци, слънцеяди и разни такива. Интересна ми я тази нова "мода" като феномен(в аспект че има хора, които си вярват, не някакъв друг), но определено съм на мнение, че това са глупости(извинявам се, ако засягам някого лично, но...надявам се няма такива :D). И определено храносмилателната система е защото ни е необходима. Да не говорим колко е безидейно, докато сме тук на Земята сме с материални тела и сме бозайници - храним се = живеем. След това ще се мислят други варианти с енергии :) А какво и за кого ще прочета няма никакво значение при положение, че не вярвам:)

Това за рибата и месото са големи глупости разбира се. Хаха ама явно има още хора, които го мислят:) И аз съм чувала подобни съвети де, но не помня кога и от кого. Да, мозъкът се храни с глюкоза и като цяло има нужда от храна. От недохранване и отказ от храна вече се затъпява и не само... "изфирясва се".  :peperudi:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Не бих казала, че гладуването е мода. В историята има много примери (най-вече легенди) за мъдреци, които са живяли като отшелници без храна. Скептик съм относно това, че един човек от Запад може да го практикува наистина.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Томи , едни от най-вредните за София са СО и КН , да го знаеш от мен  tooth  tooth  tooth
Мозъкът се храни с глюкоза, а мускулите и органите с какво се хранят , а костите ?
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Абсолютно съм съгласна(за CO). Ние по документи сме с доста чист въздух:) Ако и всички коли бяха с активни катализатори и нямаше хора, които решават да си запалят боклука пред блока/къщата щеше да е още по-добре:)

Хранят се с ..белтъчини основно.

Томирис, възможно е да има такива случаи. И все пак 2 думички ми се набиват в очите като чета поста ти - легенда и отшелник.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Томи , забравих да добавя най-вредните за София са РК  tooth  tooth  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
а мускулите и органите с какво се хранят , а костите ?
С всичко, разложено до нужните вещества и в нужните количества;)

Ако СО, СА, С и РК изчезнат от лицето на Земята, то цяла България би била едно чисто и спокойно място...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.