Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Семейството на Крисс  (Прочетена 50951 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #40 -: 23-10-2009, 13:51:23 »

аз кат имам трима...а дядото ми е риба...
И какво като е риба? :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #41 -: 23-10-2009, 13:54:15 »

Хехе, Петко ти рибка  ли си  ;D ...за девите се въздържам отдавна да кажа нещо :Content_22: не си пасваме хич с тях  ::)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #42 -: 23-10-2009, 13:57:54 »

аз кат имам трима...а дядото ми е риба...
И какво като е риба? :surpris_23:

 :kisss:Кво, кво..мълчи кат риба...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #43 -: 23-10-2009, 14:13:16 »

Ше мълчи,я.Мъжът трябва повече да работи и по-малко да говори
А като говори,жена му трябва да го слуша :police: :pensif_29:
Макар че,като се замисля,моята работа е да приказвам  :bleh
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #44 -: 27-10-2009, 10:27:39 »

 :kisss:Цъ, у наше село казавт:Жена да нъ гълчи и мъж да нъ мълчи...няма!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #45 -: 27-10-2009, 20:01:10 »

Искаше ми се днес да започна няколко дни гладолечение и после сда мина на плодови сокове - но провалих идеята без да се усетих захрупах морков - после ябълка ...
Чудя се като кърмя дали въобще да се чистя , но тя както съм я подкарала с малката няма да се отбиваме докато тръгне на  училище чак   :whistling2 - emotloader:   , иска ми се вече да започна , все по често ми минава през ум . Споделяйте ако знаете дали сте попадали на нещо за това.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #46 -: 06-11-2009, 11:11:17 »

Започнах да свиквам с разни ритуали и режим който някакси без да се замислям спазвам -     примерно сутрин и вечер си правя по едно канче топла / изворна вода/ понякога слагам билка но не всеки път.  
През деня съм на ядки плодове и зеленчуци - не мога да кажа колко като количество и хапвам когато усетя нужда , вечер започнах да си правя редовно сок от целина магданоз и морков или някаква подобна комбинация със ленено или конопено масло / даже забелязах че вкуса на сока се подобрява като сложа ленено масло - което ме озадачава /по принцип не го харесвам толкова/ .Мислител и че чаша сок е достатъчен вечер - нямам нужда по принцип от друго - много рядко хапвам и ядки след това- главно орехи ми допадат след сокчето

 Редовно си правя бани с кислородна вода/ имам и малко целулит ми се струва и се обтривам с нея преди баня /  и се жабуря след измиване на зъбите.

Започнах изчистване с хрян / най-накрая извадиха на пазара и тук - откога се бях замолила на разни баби че си имам проблем за решаване / то като се замисля и вътрешно трябва да си го реша/. И само да попитам - възможно ли е да предозирам ако си похапвам повече от две лъжици дневно ? - много ми е странен и силен вкуса - но пък много ме изкушава / гледам да го взимам след като се върна в къщи - че асоциацията ми за хрян с киселко - е като да си ял шкембе чорба


Замених напълно млечните. Мисля , че на авокадото се дължи наистина - вече месеци наред не се сещам за нищо от този сорт-. Дори ми се струва че ми е противно вече / мъжа ми каза , че като съм си втълпяла много ясно , че щяло да ми се гади от тях  ;D  той ги има още за много полезни /



Не знам защо, но не съм от тези дето правят някакви комбинации със храната - обичам да хапвам всичко по отделно. Понякога салатите са цвекло с морков или домати с краставици и разни зеленини - но основно се храним като си нарежемз елка си я изхрупваме - или карфиол - пак си го хрупаме само него . Плодовете примерно ако ядем банани ядем само тях или мандарини или ананас - просто така го чувствам . Мислите ли чеима нужда да се комбинират храни за да се постигне по оптимално оползотворяване на всичките им съставки ? ???

Иначе много се радвам на добре изглеждащите вкусотийки който виждам в сайта на Вери примерно .
« Последна редакция: 06-11-2009, 11:23:28 от kriss »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #47 -: 07-11-2009, 09:05:10 »

Замених напълно млечните. Мисля , че на авокадото се дължи наистина - вече месеци наред не се сещам за нищо от този сорт
Правилно мислиш. :) При мен същото се случи.
Яж така както го чувстваш, че е добре за теб.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #48 -: 07-11-2009, 15:07:10 »

Вери, имаш предвид че авокадото замества "нуждата" от млечните - сирене, мляко и т.н. Моля, те да кажеш. Аз не консумирам нищо подобно, но питам заради мъжа ми. Той уважава моя начин на хранене и живот, но самият още трудно приема някои неща, които се опитвам да втълпя на дъщеря ми. А за бебето даже е още тема табу да говорим за неговото хранене. Но аз съм съгласна, че има време, все пак то си е на мляко. С две думи може ли да се каже, че авокадото е достоен заместител на тези храни?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #49 -: 07-11-2009, 15:48:40 »

Ами според мен си е заместител авокадото. Но аз също съм си правила и крема сирене от ядки/макадамия/, което пък съвсем наподобява вкуса на сирене. Да не говорим и за ядковите шейкове, които са заместител на млечните шейкове. Или пък тахановия дресинг, а също и който и да е ядков дресинг си е заместител на млечно-киселия дресинг или майонезния дресинг. Ваобще има много заместители стига и желание да има. :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #50 -: 07-11-2009, 19:12:17 »

Деси е права. Няма какво повече да добавя. Авокадо и ядки и изобщо няма да се сетите за млечни. Аз сиренцето съм го търсила заради мазното.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #51 -: 07-11-2009, 21:34:54 »

На мен ми е мнооого трудно без сирене- все още понякога си позволявам- два, три пъти за последния месец, обичам го явно заради соленкото, но ще се отърва и от тоя навик след постите  ;D
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #52 -: 09-11-2009, 11:15:03 »

Днес започнах седмица на плодови сокове - ако ми понесе и малко повече . Изцедих си засега един голям грейпфрут със няколко сини сливи и прибавих малко орехово масло. Малко след това обаче си направих и сок от грозде и връзка магданоз и копър / имам нужда или по скоро навик и от разни зелено-листни.
Днес мисля да мина на ябълки с червено цвекло.
Покълнах си грах и семки и се чудя дали да не ги включвам когато се изкушавам да хапна нещо  .

Ще започна и с клизми, като за начало - а после мисля и дробчето да си изчистя. Очертава се малко свобода - баба ни си дойде и вече една вечер бяха при нея малките. Така си мисля, че ще ми е по удобно да се усамотя и да си действам . Малко и се ядосах на свекърва ми - още с идването на гости донесе чанта сладки и шоколади и две кремвиршчета на малките - и после им казва - това мама ако даде  :o   .  Ами представете си колко лоша ме изкарва - тя любимата баба дето дава всичко и аз дето само обяснявам кое е полезно и кое не е и избягвам да се пазаруват такива неща . Малко и се озъбих и и казах че това не е полезно и не трябва не само да се консумира но и да се пазарува - и една чанта с четива и дадох да се ограмотява жената - че с нейното образование на мед сестра отпреди сто години е изостанала с материала . Наоплаквах се  :whistling2 - emotloader:   Не си го слагам толкова - станала съм малко по голям непокист , за добро или за лошо - по добре ми е така  :surpris_23: .

Тръгваме днес на вилата ни - пожелавам си хубава и слънчева седмица за да се налодуват малките - да се възползваме малко и ние от по дълга почивка - като не боледуваме - нямаме и почивки толкова  ;D
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #53 -: 20-11-2009, 18:01:40 »

Преживях или по скоро - сънувах нещо което ми се запечата в главата повече от всеки друг сън . В началото ми се струваше нещо като кошмар - но после се осъзнах, че мога да го контролирам .... иска ми се да го споделя с някой - а в обкръжението ми вече достатъчно ме гледат с ококорени очи .
Та в съня си аз срещнах човек - опитваше се да ме съблазнява - но на мен ми се струваше всичко като някакво изпитание - дали ще се изкуша или не да спя с него , тръгнах си и срещнах мъжа ми с децата - виждах странни неща около себе си - все едно се разпада пейзажа около мен . Осъзнах в съня си, че всичко е една илюзия и нещата около мен не са реални. Децата ми започнаха да се държат странно -след това и мъжа ми ,  виждах как всички все едно откачаха. Започваха да се държат като в кошмар, но бяха будни - блъскаха и удряха около себе си . Опитвах се да ги успокоявам и им говорех , че съм до тях и няма от какво да се страхуват ,че сънуват нещо и то не е реално ...В крайна сметка   се пробудиха първо малката после и кака й,  и накрая се опитвахме да помогнем и на мъжа ми,  но се събудих  без да разбера повече .


Много мислих след като се събудих - беше посред нощ , но грам не ми се заспиваше повече


 
     
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #54 -: 20-11-2009, 18:32:38 »

Когато сънуваме,нашата душа отива в зони,където това,което се случва не е придобило материална реализация.Осъзнаването на това,че сънуваш е много рядко,но когато се случи е много интересно.
Кехоу казва,че всички действащи лица насън -това сме ние ( с изключение на случаите,когато е очевидно че персонажа от съня е детето ни, роднина, колега и т.н., но дори и тогава те се явяват наше отражение).
"Чрез сънищата с нас говори Висшия разум. Сънищата показват къде сме прави и къде не, указвайки скритата причина за вътрешната ни дисхармония или емоционален срив. Те разкриват  най-дълбокия смисъл на човешкия живот,обяснявайки множество явления.Съдържащите се в тях странни символи и алегории са пълни със скрит смисъл, и е нужно просто да се научим да ги разбираме.За предаване на послание насън се използват символи и алегории. Символите подсказват на нашата интуиция словата, за които трябва да помислите."
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #55 -: 20-11-2009, 18:52:00 »

Svetlio и аз чета Кехоу, даже и на семинара се бях навила да ходя. Сънищата са много интересна тема, но не винаги можем да ги изтълкуваме правилно. Трябва постоянство, за да започнеш наистина да разбираш техните посляния. Също и трябва да преценяваме критично универсалните тълкувания от съновниците
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #56 -: 20-11-2009, 19:08:41 »

Кате,като цяло на съновниците не вярвам.А за правилното тълкуване,трябва доста неща да се знаят за символите и езика на хипер пространството.Знам,че дървото е много важен символ.Правил съм опити,но с променлив успех.
Stewart Swerdlow говори за езика на символите.В колибката го има - The Language of Hyperspace
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #57 -: 20-11-2009, 19:23:15 »

Svetlio, мерси, ще го гледам някоя вечер като съм по-свободна. Отдавна се интересувам от сънищата, но все още не съм се задълбочила. Един сън обаче си го спомням много добре - преди да забременея сънувах че майка ми ми дава семена за фурми да си посадя  :Content_22:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #58 -: 21-11-2009, 13:38:30 »

И вие хубаво ги посадихте :laugh: Това е по сладко и от формите :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #59 -: 21-11-2009, 17:09:56 »

И примен имаше пророчески сънища и с двете ми бременности - даже така разбирах, че съм бременна и като си напраих тест - две черти  ;D  ;D ;D  / сънувам, че раждам - и майка ми беше до мен също  /

А  сънищата , който са ме удивявали още са , че бебето ми пада от някаква височина и в този момент се сабуждам и виждам малката , че е от външният край на леглото накрая / попринцип спим на диван двете  и я слагам отвътре към таблата / 
Няколко пъти се е случвало това и то за кратък период - зачудих се даже как се прехвърля - аз ли я премествам в съня си - защото ми се е случвало и да заспивам седнала докато я кърмя на спалнята  :-X  ,сещам се за смешки по телевизията със вбнезапно заспиващи деца ама на голям човек направо е плачевно  :(
Активен
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 22 запитвания.