Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на черния дроб на Талита  (Прочетена 15645 пъти)

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free

Добро утро на всички в това прекрасно неделно утро:) е макар и малко дъждовно ни дава възможност да се поразвихрим и да изчистим в къщи. А аз взех че реяих да се прочистя и от вътре :)

Вчера направих третото си чернодробно пречистване и мн ми се иска да споделям. Ако ви отекча само кажете :)

Та подготовката мина по план - само сурова храна, като се изключат няколко филиики хляб. Тъй като на работа не мога да си правч сок пиех по около 400мл сутрин и вечер. Редувах сок от ябълка и цвекло с такъв от ябълка и магданоз. Знам че магданоза не е по рецептата, но аз имах много и реших, че няма да навреди. Дали съм била права, незнам:) Единственото неблагоприятно нещо е, че излизах в четвъртак с приятели и едно че си легнах много късно, и второ че доста понамръзнах. Но мисля, че все пак това не би трябвало да е проблем.

На самия ден - сутринта изпих половин литър сок и излязох да свърша някой неща до обяд. Като се прибрах си направих чай сена изпих го и половин час по-късно обядвах салата от маруля с бяло и с червено зеле, пресен лук и чесън. Това беше към един. Към 3 пих още малко сок и започнах да затоплям дроба с нагрята във фурната морска сол. разтворих 2 пакета английска сол в 800 мл вода и изпих 200 мл. в 6 и още 200мл. в 8 часа. Сигурно ви се струва малко прекалено и чай сена и английска сол, но и двата предищни опита имах проблем с това, че английската сол ми подейства чак на сутринта и особенно втория път ми беше доста зле. Та сега реших да се презастраховам и подейства. Всички отпадъчни материали бяха изхвърлени преди процедурата. Нагласих си 200 мл зехтин и 200 мл лимонов сок, които смесих и се опитах да изпия на един дъх. Но тази мазна емулсия едва се гълта. Накрая ми останаха към 50 мл течност, която не можах да изпия и реших, че ще мина и без нея. Легнах си и след около час съм задрямала. През ноща не спах много спокойно, стана ми лошо. Опитах да се мисля хубави неща и малко се поуспокоих.

В 6 часа станах да изпия третата четвърт от английската сол. Но щом обърнах чашата и ми стана много лошо. Почти веднага повънах нещо жълто с черни парченца плуващи вътре и веднага ми стана по добре на стомаха. Легнах за още 2 часа и към 8 изпих последните 200 мл английска сол. Малко преди 9 си направих половин литър сок от ябълки и цвекло и в момента го допивам.

Сега чакам да видя какви ще са резултатите. Щом има някъкви веднага ще ги споделя на момента. И искам да питам по разбиращите от мен - Дали е проблем, че не можах да изпия цялата течност от ломон и зехтин? и друго нещо - Когато повърнах си замина и една четвърт от английската сол. Дали ще ми се изчистят достатъчно добре червата? или да правя и чай сена?
Активен

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #1 -: 26-04-2009, 13:23:25 »

Искам само да ви покажа снимки на много много малък процент от това, което се е криело в черното ми дробче. А иначе си хапнах салатка и сега ходя до тоалетната доста често и всеки път все нови съкровища!!! Всичко мина по план ;)

http://img6.imageshack.us/gal.php?g=p1050330w.jpg


Приличат на топчета пластелин междо другото  ;D Гадост!!
« Последна редакция: 28-04-2009, 20:26:08 от Talita »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #2 -: 26-04-2009, 13:38:26 »

Талита, страхотно е, че споделяш!!!! (аз не съм от по-разбиращите, затова по-добре да не отговарям)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #3 -: 26-04-2009, 15:56:52 »

Браво,всичко е до нагласа и желание.Е, трябва и да знаеш какво правиш :D
Как я пиете тази английска сол :o Аз предпочитам клизми. Само като си помисля за солта и ми се повдига.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #4 -: 26-04-2009, 18:48:32 »

Браво,всичко е до нагласа и желание.Е, трябва и да знаеш какво правиш :D
Как я пиете тази английска сол :o Аз предпочитам клизми. Само като си помисля за солта и ми се повдига.

Ами аз честно казано никога не съм правила клизми и малко ме е страх. Преди даже ме беши и гнус, но след като се присъединих към феновете на Земч на заем вече мнението ми се промени и много искам да се пробвам. Още обаче не ми достига кураж. Надявам се следващото пречистване като му дойде времето да събера сили:) А иначе английската сол си е гадничка, но в сравнение със зехтинената течност е даже вкусна ;D
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #5 -: 26-04-2009, 23:50:09 »

Сега видях темата... Не е проблем, че не си изпила тези 50 мл. Ако чувстваш, че не можеш повече, явно и не трябва, иначе веднага е можело да повърнеш всичко поето и тогава вече мъките наистина щяха да са напразни. А и 150 мл зехтин си е доста добро количество - аз първите няколко пъти пиех около 100-120 мл, защото повече не можеш, и резултатите бяха отново добри. Вече пия около 200 мл. А един мой познат успява даже над 300. Не изпитва никакъв проблем при пиенето на каквото и да е, чак му завиждам  :).
Това, че си повърнала е добре, така си изчистила и стомаха си. Аз обикновено повръщам към 1-2 часа през нощта (също жълтеникава течност с черни парчета - какво ли е това
).
На мен английската сол не ми действа (само ако изпия два пакета, което е невъзможно да направя), затова избирам сена като теб. Тя ми действа много по-силно.
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #6 -: 04-05-2009, 09:33:50 »

Въпреки пречистванията на черния дроб, които съм си правила не мога много да различавам чернодробни, жлъчни и камъни от дебелото черво. ???
Може ли да ми помогнете ?  ::)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #7 -: 04-05-2009, 18:02:25 »

Ками,привет! Чернодробни или жлъчни камъни,мисля,че е едно и също.Най-разпространени са жлъчните камъни приличащи на зелени грахови зърна до големина на слива,а може и по-големи,плуващи върху водата.Има и други видове,например приличащи на натрошени черни семки,но аз не съм виждала такива. Камъни от дебелото черво са старите обезводнени фекалии,които се задържат в джобовете или стените на дебелото черво и приличат на частица от кората на дърво.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

keti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • KetiZzpot
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #8 -: 06-05-2009, 07:58:37 »

От мен са излизали точно както ги описваш - супер добре оформени кръгли или елипсовидни почти електриково зелени камъни, по-"ръбести" кехлибарени и черни парцали, приличащи на много дълго термично обработвани гъби, но гъбите имат и кафяв отенък, а това си бяха чисто черни парчета. Мисля, че това са боклуци от различните части на черния дроб... винаги след прочистването имам енергия за всичко...
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #9 -: 06-05-2009, 09:08:00 »

По-светлозелените камъни са образувани по-наскоро, а колкото по-тъмни и черни, толкова по-стари и многогодишни (от дълбините на черния дроб излезли  ;) ).
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #10 -: 06-05-2009, 10:01:14 »

Първата година, когато се пречиствах излезнаха голямо количество кафяви камъни с остри ръбове . . . много неприятно беше усещането. Но от тогава изхвърлям само светло зелени и все по-малко тъмно зелени  :) , ама все още има такива с доста долеми размери - особено при миналото пречистване !  А черни парцали не си спомням да съм изхвърляла . . . може би първите пъти е имало такива неща, но не си спомням ::)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #11 -: 06-05-2009, 17:47:26 »

Може ли само някой да ми каже защо пречистванията се правят до юни?Защото съм останала с такова впечатление.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #12 -: 06-05-2009, 18:21:30 »

Скъпи момичета, и аз имам няколко въпроса!
Бихте ли ми казали, ще има ли същия ефект, ако вместо на сок, ябълките и цвеклото се ядат така цели (имам проблем със сокоизстисквачката и не знам докога ще е налице, иначе обожавам сокове)

Вторият въпрос ми е, на кой ден от прочистването по метода на Л.Ковачева се изчиства добре и черният дроб?

Благодаря ви! Много светъл ден!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #13 -: 06-05-2009, 20:24:17 »

Радулка,моето мнение е ,че не е проблем,ако ябълките и цвеклото не са на сок.Моято предложение е да си правиш салатка от настъргани на ренде ябълки,цвекло и моркови,овкусена по твой вкус.Аз слагам сол,лимонов сок и зехтин.
На втория ти въпрос не мога да отговоря,за съжаление не съм чела Л.Ковачева.Успех в пречистването,и не само...!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #14 -: 06-05-2009, 20:35:04 »

Благодаря ти много, скъпа Валя!!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #15 -: 06-05-2009, 20:52:15 »


Вторият въпрос ми е, на кой ден от прочистването по метода на Л.Ковачева се изчиства добре и черният дроб? :)

Тя пише, че клетъчното/ вътрешното прочистване започва след 8-я ден :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #16 -: 06-05-2009, 21:01:57 »

Благодаря ти, мила!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #17 -: 07-05-2009, 11:56:45 »

Искам само да се вметна в темата с моя опит от пречистванията  :D

Само първият път имаше тъмно зелени камъни и следващите 2 бяха доста светло зелени. А последния път нямаше от белите мънички топченца холестерол. А това го отдавам на постите които изкарах и на 20те дни по системата на Лидия Ковачева. Но макар да бях приключила с гладуването преди по-малко от месец все пак изкарах доста камъни, което ми подсказва, че не се изчистват напълно или поне трябват няколко курса за да се изчистят. Ама така е то, не може с години да се злоупотребява и после за няколко дни да се изчистя напълно :-\ малко по малко с търпение ;D
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #18 -: 12-05-2009, 01:04:48 »

Пречистванията се правят до юни, защото до тогава дробът има силна активност и процедурата ще премине по-успешно.

Ябълки и цвекло е също добре да се ядат цели - идеята за сока е, че действат като измиване на тъканите на черния дроб, а полезните съставки са много повече. Защото ще ни е трудно да изядем 20 ябълки на ден, но ще ни е лесно да изпием сока от 20 ябълки, и така преминават повече полезни вещества през дроба. Но по-добре да ядем ябълки, отколкото да не ядем хич.
Активен
Духът владее материята!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на черния дроб на Талита
« Отговор #19 -: 06-06-2009, 08:51:02 »

Здравейте ,
извинявам се че пускам въпроса си на две места, но виждам,че някои теми се коментират на повече места в сайта и във форума , т а не съм съвсем наясно каде какво да пуска.

Моля, по-опитните в прочистването на черния дроб да дадат мнение !
Не знам дали снощи съм успял да прочистя.
Съмнението идва от подозрително”гладкото” изпълнение.. почти пълната липса на гадене или друго неприятно чувство. За втори път ми беше снощи.Проведох го по същият начин както и първия път.
( Първият беше преди 1,5 г. “организирано” - в съотв. здравен център по метода на Семенова. Методът е сходен,разликата е че не се яде в съответния ден , правят се повече клизми и се приемат специални билкови прахчета в деня на прочистване, както и специални добавки за по-бързо възстановяване на дроба - след това. )
Та След завършване изпиването на “коктейла” имах лееко гадене , само след половин час ме разхлаби и посетих тоалетната. След това спокойно мина нощта ,само дето чувах къркорене от посока на стомаха горе.Мислех си ,че нищо не е станало,защото протече прекалено “гладко” , а първият път, помня, много ми беше прилошало, ходих два пъти при доктора да го питам дали е нормално да ми е така гадно.
Сутринта днес, пак нямах никакви позиви за изхождане, направих клизма и излезе две шепи нещо като светла почва, като парцали ,еднородно, без мирис. Камъни нямаше.Почувствах се добре. Освен това , не чувствам никаква отпадналост.
Вероятно това да е било ,което съм изчистил? Би трябвало, иначе няма откъде да се вземе, целият хр. тракт беше изчистен напълно.. ? . ( Предният път излязоха пак същите неща, но в по-голямо количество.)
А дали е възможно да има “степени” в процеса на успеваемост?
Ще се радвам да дадете мнение. благодаря.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.