Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Шеврон в България - началото на края  (Прочетена 15557 пъти)

triedin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41

http://www.dnes.bg/politika/2011/06/24/shevron-shte-kopae-za-prouchvane-na-shistov-gaz-bez-ekoocenka.122258#13093825061561&if_height=241
Явно в това правителство си нямат и на идея нито кои са Шеврон,нито какво ще последва при това тяхно проучване.Екологичният проблем,който ще настъпи е неизмерим не само заради спецификата на технологията/ в интернет пространството има достатъчно информация и за технологичния процес, и за екологичния риск/.Лесно можем да си представим какво ще се случи и с ландшафта,и с водните запаси, и с поминъка на хората от района.Проблемът е,че тази компания ще прави каквото си иска в България.Просто защото няма нито правителство,нито президент, нито партия,нито гражданско общество, което да може да им се противопостави и да защити националния интерес при необходимост.А такава ще възникне.При това много скоро.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #1 -: 29-06-2011, 14:06:27 »

Ами това е жалката истина за съжаление.....  Представете си, щом компанията дава 30 милиона бонус колко очаква да спечели... милиарди вероятно. И ще ви кажа какво ще стане. Американците ще си изградят системката за добив на газ, и после ще продават на българите, българския газ на европейски цени. Като единствената печалба за България ще са няколкостотин работни места и малко данък печалба от страна на компанията. И това с чистото съзнание на правителството. И като прибавим и екокатастрофата на района , която този проект ще причини, картинката става чудна - България отново е преебана от собствените си управници.
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #2 -: 29-06-2011, 22:10:32 »

Мноо ясно 8)Ама спете спокойно така или иначе тука вече е определено като територия "за живеене" на същите тия евреи,няма да си насерат много на бъдещата резиденция.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #3 -: 30-06-2011, 07:02:17 »

Прекрасно е ,че сте наясно откъде духа вятъра, но тъй като виждам, че май е заразително :) ,  ако мога да помоля да се направи опит за потискане на инстинкта за употреба на нецензурен език!  Има достатъчно синоними, които биха били не по-малко въздействащи.  
Няма гордост в това да  се превръщаме в дубликати на разни  изтъкнати клозетни хроникьори и мозъчни донори , с които взе да се задръства напоследък ефира.
 А пък и не върви някак си  - чисти мисли , изказани с мръсни думи ... :)    
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #4 -: 30-06-2011, 12:58:01 »

Уместна забележка Бате Бино, обаче, лично за моята дума аз неможах да измисля синоним, който да я замести на 100%. Пък и не крия ненавистта си към държавниците на България.
Ако ти се сещаш за такъв синоним , коригирай думата с него.

Не бих казал, че в моя случай използването на нецензорни думи е инстинкт, а по скоро висша форма на възмущение :) , все пак имам 200 поста досега и това ми е първата такава дума.
Активен

triedin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #5 -: 30-06-2011, 21:13:29 »

Честно казано бате Бино,ако знаеш аз какво им мисля...Чисти мисли ли?...Не знам защо,но бях убеден,че в тази държава нищо не би ме впечатлило вече.Писна ми,уморих се.Ама тази сделка не знам защо ме изпълва с много гняв.Всъщност знам.Да оставим конспиративните истории настрана.Този метод се използва сравнително отскоро,но вече може да се види какво представлява.Както и как Шеврон и подобни решават проблеми си.Който го интересува информация бол.Не мисля,че са необходими линкове.
Ако тези намерят шистов газ, а те ще намерят, нищо и никой не може да ги спре да превърнат Североизточна България в пустиня.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #6 -: 30-06-2011, 21:56:14 »

Така е Весо, знам , че е първата. Обаче за добрите ученици критериите винаги са други. :)
   Защото много по-лесно могат да се превърнат в пример за подражание за лошото, тъй като  за хубавото вече са :)


Триедин, очаквах да се сетиш ,че под "чисти" имах предвид "верни"  :)
Просто по-добре се навързаха думите, нали си падам по крилатите мисли :)  
Аз не обичам термина "конспиративен" , защото е нездрав и въвеждащ умишлено в заблуждение незапознатите.
 Ти си съвсем отскоро , ще видиш ,че по темата за световното задкулисие само няколко човека вземаме участие . ( толкова сме запознатите :) ) Болшинството е индиферентно. Отдавна съм обръщал внимание  ,че ако не се научат някои принципи , огромна част от случващото се  не може да  бъде  правилно интерепретирано. Да оставим ,че гражданска позиция просто няма как да има..(Как да имаш правилна позиция за нещо, което не разбираш? )  Те и без това гражданите са в капана на новата зараза - т.нар. "позитивно мислене" , не случайно пазара е залят от такава литература, появиха се отнейде и (безплатни!) филми , от сорта на "Тайната" и т.н. , чиито препоръки ,приложени механично и във всички ситуации доведоха до там, че замирише ли им на"негативизъм" и на "лоша тема, която не забавлява" , бързат да се скрият зад ъгъла и да забравят какво са чули и видели.  Затова и гърците ни се смеят , че безропотно приемаме всичко, каквото ни се спусне отгоре и не можем да се сборим и за най-малките си права..Едни добри овчици, манна небесна за всеки управник.
Когато Големият брат нападна Ирак, в София да протестират излязоха 1500 души.  А в  Ню Йорк цял един милион  "промити мозъци ".. :)  (Съотношението всеки може да си изчисли .)
Да , има си аргументацията да не си пъхаме носа в "негативното" , обаче ако се претендира за мащабност в мисленето , трябва да се внимава , за да се улови  мириса на печеното още преди да е заклано агнето ,че после може и да е късно. :)
Но темата е хлъзгава и е извън приоритетите на форума . По-добре да не става полемика пак, въртяли сме се в кръг вече няколко пъти ..:)
      
« Последна редакция: 30-06-2011, 22:00:07 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #7 -: 13-08-2011, 00:13:47 »

В Пловдив на 15 август от 19 часа пред Общината ще има протест - За чиста България без шистов газ и отровена вода!
Активен
Духът владее материята!

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #8 -: 14-08-2011, 06:30:37 »

Ето инфо и за другите протести - http://www.zemianazaem.com/archives/393 - накрая има линкове.
Активен
Духът владее материята!

triedin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #9 -: 14-08-2011, 09:55:23 »

  Отвратен съм от цялата тази шистофрения обхванала държавата ни.Не мога да проумея такова малоумие.Не може нормален човек запознал се поне малко с проблема около добива на този газ да не онемее,да не се стъписа.....И честно казано не знам как можем да спрем този ужас.Политически плъхове отново се опитват да оглавят протестите.А направят ли го,край с тези протести.Необходими са по радикални действия.Проблемът е ОГРОМЕН.Геополитическите интереси надминават по значимост финансовите.Как да се пребориш с такъв противник?Не и с такава пасмина,каквато е нашата политическа класа.Всичко отдавна е предрешено.Вижте само как бе сключен договорът с Шеврон.По същият начин ще бъде подписана и концесията преди проучванията да са преминали.А съм убеден,че дори законово, договора може успешно да бъде атакуван.Но това просто няма да се случи.
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #10 -: 14-08-2011, 10:41:01 »

Това го видях във фейсбук, като копирано от някакъв сайт. Не можах да открия страницата и понеже точно препратка към това съобщение не мога да дам, го копирам тук. Предполагам, че тези, които физически не могат са присъстват на протест, ще могат да пратят мейл. Пише, че писмото трябва да се прати днес, което в случая е 8 август, но аз го виждам сега.

Профил Лично Съобщение (Неактивен)

Re:ЕКОЛОГИЧНО БЕДСТВИЕ - добиване на шистов газ в България
« Отговор #13 -: Август 08, 2011, 23:28:59 »

+1 Харесвам
Отговори с цитатЦитат
ВАЖНО!!!!!!! Трябва моментална реакция!!!!!!!! Току-що говорих с кабинета на омбудсмана и те казаха, че трябва да се пратят нови писма на адрес:
==================================================
priemna@ombudsman.bg

Трябва да ги засипем с поне 100 маила. Моля всички активни хора в групата и всички техни приятели да пратят писмо до горния адрес с кратък и ясен текст по темата. Ето предишния текст и е добре малко до го видоизмените по свое усмотрение, НО ПИСМОТО ТРЯБВА ДА СЕ ПРАТИ ДНЕС. ПОДДЪРЖАЙТЕ ПИСМОТО КАТО ПЪРВИ ПОСТ И ПРАЩАЙТЕ ПИСМА, ВАЖНО Е. СТАРИЯТ ТЕКСТ Е - ВИДОИЗМЕНЕТЕ ГО ПО СВОЕ УСМОТРЕНИЕ:
==================================================
 Здравейте,
 Казвам се / трите имена /.
 Като отговорен гражданин на Република България искам да Ви споделя, че съм против проучването и добива на шистов газ в България. Искам да Ви обърна внимание, че с РЕШЕНИЕ № 427 ОТ 16 ЮНИ 2011 Г. на Министерски съвет е нарушен чл. 85 от Закона за Опазване на Околната Среда, защото проучвателните дейности за намирането на шистов газ имат потенциалната способност да замърсят водата, почвата и атмосферата, както и екологичните дадености в районите на обследване и сондиране. Особено чрез т.8 на РЕШЕНИЕ № 427 се дават прекалени права на компанията "Шеврон" в България, с което не съм съгласен. По този начин се нарушава моето изконно човешко право на здравословен живот и сигурност. Призовавам омбудсмана на Република България и главния прокурор да се самосезират и да не позволят подписването на какъвто и да е договор за проучване и сондиране за шистов газ, където и да е в България. Гражданско движение от порядъка на 13 000 човека, организирано свободно във Фейсбук с име "Ние сме против Българския Чернобил - добива на шистов газ", разбира стремежа на правителството да постигне енергийна независимост на България, но не разбира как фирма с толкова лош имидж - осъдена за 8.6 милиарда долара за унищожението на природата на Еквадор, ще бъде допускана в България. Ние, десетките хиляди хора, не разбираме, защо толкова агресивна и опасна за природата технология на проучване и добив на газ се допуска от държавните органи без народа на Република България да е попитан дали е съгласен. Ако тези инвестиции се направят за обновяеми източници на енергия, ще има много по-добри резултати.

Не съм част от партийна организация, а мисля за България и бъдещето на децата ни!
Нека да спасим Добруджа и тя да храни народа ни още хиляди години!
Нека да имаме вода за пиене и миене!
Нека да се храним с чист и здравословен хляб!
Нека да имаме здравословни минерални извори!
Нека България да има земеделие, туризъм, био-храни и чернозем!
 Спасете България!

С надежда и вяра в доброто във Вас,
/ имена /

Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

triedin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #11 -: 14-08-2011, 13:51:08 »

   Идеята на тези писма е омбудстмана да се самосезира.Доколкото знам,това още не се е случило.
   В това въпросно решение на МС няма нищо конкретно написано,относно начина по който ще бъде извършено проучването.Нищо.Единствено,че ще е за сметка и риск на Шеврон.Никой не знае как точно ще протичат тези проучвания.Трайков сам казва,че тепърва ще се изяснява на какви метри ще е проучването!!! Какво да говорим тогава за всички останали възникнали въпроси относно екологичния риск.И в същото време твърди,че няма нужда от ОВОС.Как е разбрал?Ама то по закон екоодобрение се иска само при инвестиционнно намерение.А Шеврон какви намерения имат.Това е наглост.
  "С последните промени в Закона за водите през 2010 г. прясната вода получи статут на национален стратегически ресурс, който ще бъде следен с оглед на промените в климата. През същата година беше приета новата Стратегия за националната сигурност на България. В нея водните ресурси бяха признати за елемент от националната сигурност. Това са два много важни пробива."Това са думи на Асен Личев, шеф на дирекция "Води" в Министерството на околната среда и водите.Къде е той сега заедно с своя Министър да ни кажат как изведнъж решиха,че ОВОС не е необходима при толкова много възникнали въпроси относно опазването на подпочвените води при сондажите?Защо ни е тогава Министерство на околната среда.Не е ли основната му задача "опазването на околната среда за сегашните и бъдещите поколения и защитата на здравето на хората" ,както е записано в Глава Първа, Раздел I,Чл.1 от Закона за опазване на околната среда.
   Това на което ставаме свидетели е престъпление.И не съм убеден,че писма и протести са достатъчни.
   Ето още едно становище http://www.on-parliament.com/media/2011/07/19/%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%88%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%B3%D0%B0%D0%B7-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%8F/
 
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #12 -: 15-08-2011, 22:17:18 »

Уфф, незнам... Чувствам се по същия начин, както при историята с ГМО преди известно време. Трайков каза на едно място, че би се радвал да се засели в малка община с добив на такъв газ, защото тя ще е и богата. Дали ще си последва желанието и ще яде и пие храната и водата в такъв район... Земята ще я има много след нас. Всеки път, когато й вредим, всъщност нараняваме себе си и нашите деца. Ама пусти пари, интереси и не знам още какво... Видях снимка на първата сонда и навсякъде около нея поля от слънчогледи...
 
Малко от медиите, че голяма тишина е там: http://www.youtube.com/watch?v=NsDa6A6sDl0
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #13 -: 13-01-2012, 00:16:41 »

Пак протест срещу шистовия в събота -14.01.12 (в София)
 Мисля че сбора е на Попа в 11ч. но не съм сигурен! Проверете!
Мен ми се обадиха за среща пред Одеон в 10:30! Там ще съм!
Лека нощ!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #14 -: 13-01-2012, 14:11:43 »

И аз съм там! Ето линк към евента: http://www.facebook.com/events/294543107257925/
Активен
Psychonaut

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #15 -: 14-01-2012, 22:24:52 »

Протестите днес надминаха очакванията ми. Имаше много хора, в Пловдив се чуха звуците на гайда, имаше салса и хора. Радвам се, че дойдоха хора, надявам се да има добри резултати.
Най-накрая започнаха да отразяват събитията по медиите -
тук към 10тата минута - http://play.novatv.bg/play/262569/?autostart=true
Активен
Духът владее материята!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #16 -: 15-01-2012, 12:49:08 »

В София беше същото, дано ни вземат под внимание понеделник...
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #17 -: 15-01-2012, 13:57:26 »

Трябва да се започне с група " Да открием и изобличим националните предатели" където да се публикуват всички предателски действия на нашите политици. Когато картината стане ясна на обществото Божието възмездие ще ги настигне.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #18 -: 15-01-2012, 14:06:49 »

Нашият форум даваме своя дял. Други форуми също работят здраво .  Трябва някакво обединение да се започне.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Шеврон в България - началото на края
« Отговор #19 -: 15-01-2012, 18:21:25 »

http://www.youtube.com/watch?v=3p8ucN5vhvA    Това е пресконференция от 13.01, говорят ( 18:30 ) за някакво предаване или филм в националния ефир в понеделник за цялата работа с шистовия газ, някой да знае къде, кога...
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.