Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладуването не е за всеки!  (Прочетена 27673 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #20 -: 15-08-2011, 08:41:02 »

Гладуването е за тези, които могат да го направят така, че да получат удовлетворение от постигнатите резултати, които са целяли с това гладуване. 
А ти къде изчезна "яко дим" от форума. Да не те е налегнала отново депресията и да мяткаш пържоли и омлети :essen: За да се храниш, а и живееш природоцелесъобразно са нужни последователност и воля. Суровоядството и гладуването са нещо съкровено, а не временна прищявка.
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #21 -: 27-08-2011, 01:02:42 »

Бях изчезнал не само от форума, но и от континета tooth
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #22 -: 27-04-2012, 03:00:11 »

Съгласна съм със заглавието, че гладуването не е за всеки.
При два пъти губене на съзнание на волана и три припадания в живота си, взех, че отидох на лекар.
  Прочетох: изследване за ЛИПОТИМИЯ.... :surpris_22:
 Та  заприпках до M. Donald. (там се напълнява бързо) tooth
 Ами...
  
« Последна редакция: 27-04-2012, 03:02:56 от dess »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #23 -: 28-04-2012, 19:18:46 »

Деси, и според мен хората блянуват да си намерят извинение, което да ги оневини от самите тях  за неизпълнение на някоя недотам приятна повинност..  :)
Чувал съм ги да казват : " Спортът не е за мен" , "Работата не е за мен" , "Чуждите езици не са за мен"  "Готвенето не е за мен"  "лозето - за него да не говорим... :) "  
Такива са много ценни за нашия форум  :pensif_29:-  защото докато ние се лутаме в методиките, те вече са установили  как липсата на дилеми очиства съзнанието по един удивителен начин.  tooth
« Последна редакция: 28-04-2012, 19:21:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Гост
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #24 -: 28-04-2012, 20:23:11 »

При два пъти губене на съзнание на волана и три припадания в живота си, взех, че отидох на лекар.
Dess, прости цинизма ми.. , но щом реално си губила съзнание шофирайки... то в момента призрака ти ли се подвизава в този форум  :surpris_22: 
Прости и патоса ми, но предвид това, че съм активен шофьор и по-често гладувам, отколкото приемам физическа храна, в моите уши думите ти звучат като опит за неоправдан риск поради страх .. Повярвай, не съм планирала скоро да умирам..  :surpris_23: Не нося и напечатан некролог в джоба си  tooth tooth
« Последна редакция: 28-04-2012, 20:29:41 от purelove »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #25 -: 29-04-2012, 09:27:57 »

Интересно и аз се учудих как си оживяла след загуба на съзнанието зад волана ?? Би ли ни обяснила , за да няма повече съмнения ?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #26 -: 29-04-2012, 11:28:54 »

какво толкова учудващо има? просто е отбила настрани от пътя, включила си е аварийните и спокойно си е припаднала, после като се освести продължава да шофира и готово  :kisss:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #27 -: 29-04-2012, 12:32:23 »

какво толкова учудващо има? просто е отбила настрани от пътя, включила си е аварийните и спокойно си е припаднала, после като се освести продължава да шофира и готово  :kisss:
Някак много скептична ми звучи тая твоя версия затова как действало човешкото съзнание при аварийни условия  :Confus_3: Откъде време за подобни осъзнати реакции като по навик на повърхността на асфалта, реакции ... за надвиване на собствените и кошмари...,  че и размишления около монотонността и поставяне на диагнози ... когато нещата се случват бързо и са нереални до полуда  :surpris_22:
Та пак не ми стана ясно - задволанните й размишления и вътрешни диалози, свързани с разни опасения ли я стряскат, или  побутването на чудовищата в бели престилки към РЕАЛНОСТТА  са плод на това й становище ....  :surpris_23:
« Последна редакция: 29-04-2012, 12:34:48 от purelove »
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #28 -: 31-01-2013, 01:41:36 »

Ще трябва да се самоцитирам
.
При два пъти губене на съзнание на волана...  

НЕ пише, „загуба на съзнание шофирайки„
.. в момента призрака ти ли се подвизава в този форум  :surpris_22:  
[/quote]
Това е арогантно!
Споделих с вас и не съжалявам. Но вече с едно наум.
Благодаря.
« Последна редакция: 31-01-2013, 01:45:30 от dess »
Активен

purelove

  • Гост
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #29 -: 31-01-2013, 02:04:07 »

Ще трябва да се самоцитирам
.
При два пъти губене на съзнание на волана...  

НЕ пише, „загуба на съзнание шофирайки„
.. в момента призрака ти ли се подвизава в този форум  :surpris_22:  
Това е арогантно!
Споделих с вас и не съжалявам. Но вече с едно наум.
Благодаря.
[/quote]

Виж сега :) Аз съм просто една непозната  ;D Моето мнение едва ли те касае пряко, та да го приемаш толкооова лично  ;D
Че нямаш нужда от "вниманието" ми , разбрах ! Няма да се повтори !  tooth
(и най-жалкото е, че коментара ми е с преценен риск т.е. допуснала съм подобно тълкуване  :pensif_29: )
А и да си направя малко самореклама - аз съм всичко друго, но не и това , което твърдиш ! А именно-арогантна  :kisss:
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #30 -: 02-02-2013, 04:40:39 »

Виж сега Аз съм просто една непозната  Моето мнение едва ли те касае пряко, та да го приемаш толкооова лично  
Фраза ощетена от значение. Непозната,  благораздрънкала се на воля.
Че нямаш нужда от "вниманието" ми , разбрах !
 Отношение без емпатия и ирония, на кого е необходимо?
(и най-жалкото е, че коментара ми е с преценен риск т.е. допуснала съм подобно тълкуване  
 Остава да ти се обяснявам на хапливите ти коментари.
А и да си направя малко самореклама - аз съм всичко друго, но не и това , което твърдиш ! А именно-арогантна  
Ти не, арогантни са писаниците ти, насочени към мен.
« Последна редакция: 02-02-2013, 04:43:12 от dess »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #31 -: 02-02-2013, 11:53:45 »

Когато написах "гладуването не е за всеки", всъщност имах предвид, че дългото гладуване не е за всеки. На мен лично ми трябваха доста краткотрайни гладувания за да постигна едно по-дълго. Извинявам се за грешката си и се надявам темата да не се превръща в арена за кавги.
Поздрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #32 -: 02-02-2013, 13:49:21 »

ДА, Де Ниро, ако човек винаги изказва ТОЧНО това , което има предвид, ще се спестят множество недоразумения, домашни (и служебни) екшъни, драми, дуели и даже и войни .  :D
А пък ако успее и да убеди останалите , че това , което е казал е именно това, което е имал и предвид , тогава вече се превръща в оратор от най-висока класа  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #33 -: 03-02-2013, 02:02:37 »

ДА, Де Ниро, ако човек винаги изказва ТОЧНО това , което има предвид, ще се спестят множество недоразумения, домашни (и служебни) екшъни, драми, дуели и даже и войни .  :D
А пък ако успее и да убеди останалите , че това , което е казал е именно това, което е имал и предвид , тогава вече се превръща в оратор от най-висока класа  tooth
Съгласен!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #34 -: 03-02-2013, 02:47:46 »

Въпреки всичко смятам, че заглавието на темата си е достатъчно красноречиво, защото краткотрайното и ползотворно гладуване при определен тип хора, може да се окаже дълго, мъчително и непосилно за други.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #35 -: 03-02-2013, 13:10:47 »

А можеш  ли да дадеш  пример , Де Ниро?  ;)
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #36 -: 03-02-2013, 14:50:53 »

А можеш  ли да дадеш  пример , Де Ниро?  ;)
Съдя по самият себе си. Преди едва изкарвах два дни, а сега спикойно правя 5 дни глад с лекота, последно преди седмица. Между другото от вчера пак съм на глад и ще опитам да подобря този период.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #37 -: 15-07-2013, 09:19:41 »

Макар и с опит в дългите гладувания си допуснал грешката на начинаещия ... ПОДЦЕНИЛ си процеса ... не знам защо се учудваш от това че не успяваш да гладуваш както преди ... ти сам каза че си се задръстил от лекарства и неправилно хранене. Ако беше подходил внимателно постепенно и с търпение нямаше да имаш проблем ... образно казано ... всъщност щеше да имаш доста неприятни преживявания преди да се очистиш дотолкова че да си върнеш предишното състояние на безпроблемни гладувания.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #38 -: 15-07-2013, 09:44:19 »

Да се включа и аз с историята на "моят ученик" в гладуването tooth.Моя колежка,около 50 годишна се запали от мен по гладуването преди около година може би.Помоли ме да й помогна да започне да гладува.Започна с еднодневни гладувания.До тук-добре.След това,обаче реши да прави еднодневните- сухи гладувания.И дотук добре.След определен период, в който набра опит реши да направи едно по-дълго гладуване.На втория ден още...колабирала през нощта.Лошото е,че си удари главата и след това й се наложи да излезе в болнични.И моите наблюдения от нейния пример са:тъй като тя е конституция "вата" не й се отдава да прави дълги гладувания.От тогава прави еднодневни сухи и казва,че има добър ефект от тях.Отделно провежда различни прочистващи процедури.Та затова гладуването Е за всеки,но отделния човек трябва да открие своята формула с натрупването на опит в тази област. :peperudi:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #39 -: 15-07-2013, 09:50:52 »

.....Та затова гладуването Е за всеки,но отделния човек трябва да открие своята формула с натрупването на опит в тази област. :peperudi:

Напълно вярно, проблемът е в намирането на формулата.  ;) :)
Освен това трябва да се спазват  препоръките на съответния автор и да вярваме в успеха си !
« Последна редакция: 15-07-2013, 10:11:43 от Ros »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 24 запитвания.