Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладуването не е за всеки!  (Прочетена 27672 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #60 -: 23-10-2014, 20:13:17 »

Във връзка с темата, силно ме интересува как би могъл да гладува човек, извършващ тежка физическа работа навън, и то често при доста неблагоприятни климатични условия.
[/quote]Конкретно на въпроса ти с въпрос: как смяташ, че ще чувстваш добре извършвайки физически труд по време на гладуване, при положение, че гладуването стопява мускулите?
« Последна редакция: 23-10-2014, 20:15:53 от DeNiro »
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #61 -: 23-10-2014, 21:05:13 »

@бате Бино  Ааа точно в 10ката  :D
   Лично аз съм ЗА теорията за кръвните групи, човека си е направил проучването, систематизирал го е, обяснил е защо и какво точно има предвид, а пък ако не е прав, то поне се е постарал да заблуди част от четящите с познания за физиология и процеси в тялото към някакъв момент. Все още няма човек който да му бутне тезите, мисля.
Фактите са си факти, и за луната и за тока, въпреки че за различните хора имат не еднакво значение, и отделния човек им отдава различна важност, към едното сме еднакво зависими, към другото не толкова. Луната и Аюрведа май ръка за ръка вървят нали. Луната бута океани-вярно е, не е ли обаче твърде пресилено нейното значение в простото ежедневие, не и ли се отдава твърде голямо значение. На слънцето се кланяме, и на луната ли да го правим? :)

За календара е горе долу същото,Екадаши и т.н., твърдения за разни електромагнитни полета и вибрации, мисля им се отдава пре голямо значение. Малко доказателства в подкрепа няма да са излишни, иначе добре запълват теми по сайтове, блогове и форуми признавам, хората вярват, но хората просто обичат да вярват в туй-онуй :)

Аюрведата (от разни тестове) ми сменя 2 пъти дошата за последните 2 години- какво става тука?, почвам да се обърквам  :D  Иначе подправките им ги уважавам и вярвам в силата им, най-достъпните присъстват в менюто ми всекидневно, само гарам машала не съм го издирил или правил. Дори рецептите им с ферментирали сирена са направо върха, пикантни и вкусни  :essen:

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #62 -: 23-10-2014, 21:49:13 »

Конкретно на въпроса ти с въпрос: как смяташ, че ще чувстваш добре извършвайки физически труд по време на гладуване, при положение, че гладуването стопява мускулите?

Не мога да отговоря на въпроса ти, не съм мислила за това, признавам си! Та във връзка с темата:

http://lifebg.net/%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%86-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-74-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8/68239/?xjt=1&fbg=1

...и цитат от статията : " Той има отлично зрение, с лекота може да упражнява дейности изискващи големи усилия, а също така не страда от абсолютно никакви заболявания".

Явно, че е възможно  ;D
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #63 -: 24-10-2014, 23:49:55 »

ДА , Гроуи , правилно се сети   :heart_2:  Теории и теорийки много.. Скоро ще излезе вероятно и теория за хранене според номера на обувката..  tooth
   Само човек , който не е запознат с Аюрведа, може да й търси земестители.   Дори човек да не е запознат със закономерностите на Аюрведа, това не значи че те не са УСТАНОВЕНИ и ФУНДАМЕНТАЛНИ :)  Някои невежи не признават и Лунния календар, но това не пречи на луната да повдига цели океани ..  ;) А други не са чували за закона на Ом , но това не значи , че той не е верен и че те няма да могат да си заредят смартфончето с ток ..  :)) А трети не знаят дори таблицата за умножение и затова използват калкулатор да сметнат 3х5, но това не значи , че таблицата не е вярна  tooth
( Трябва да се внимава с "жълтата преса" , която е навсякъде в пространството  ;D )
 

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :whistling2 - emotloader: Ха-ха-ха, Бино, ще ме умориш...
Сега, моля да обърнем внимание на много важно състояние - на нашето мислене.
Както в началото Де Ниро задавайки постулата, че гладуването не е за всеки, показваше ЕДИН ПОДХОД, който той се опитва да осъществи и му е трудно... И твърди, че гладуването не е за всеки...   Така и тук с навигаторката, е почти същото.
Според мен (и силно вярвам, че съм прав), физическото и духовно пречистване е за всеки, НО НЕ ПО ВСЯКАКЪВ НАЧИН, по всяко време и при всякакво състояние (атмосферни условия, работа и пр. и пр.)...
Неслучайно споменатият лечител приема по 1 пациент на ден.
В моята практика се е оформило провеждането на 2 или повече много пространни разговора, обсъждане на стотици въпроси. След това заедно с пациента определяме цел(и) и ЧАК ТОГАВА почваме да мислим кога, при какви условия, с какви средства, за колко време и пр. ще постигнем тези цели.

Сега - по спомени - хората без никакъв апетит сутрин до обяд почти сигурно хапват здраво и късно предната вечер (?...). Кафето винаги обезводнява. Обезводненият организъм страда. Водата, в някои периоди, с мааалко сода за хляб, се пие до 3 (три!) тлътки, след това пауза 3 - 6 минути, следващите 3 глътки и т.н. до 2 литра като за не много едра жена на денонощие. В следващата чаша вода се добавя 1/3 - до 1/4 чаена лъжичка сол на 1 литър вода... и пр. и пр.
Желанието да се проведе действително качествено и лечебно въздържане от храна (а по терминологията на проф. Николаев, възприета в руския сайт: РДТ - разтоварващо-диетична терапия), БЕЗ "откъсване от производството" е САМО желание - неосъществимо. Еднодневните въздържания от храна (без откъсване...) са отлично поддържащо средство, но те не могат да постигнат желаните от нас очиствания.
Изобщо, смятам за неправилно, дори опасно, да се дават препоръки след толкова малко информация.

Моля да бъда разбран правилно: Ако някой смята, че е невъзможно работата или симейството му да преживеят 15 дни без него/нея, кой ли върши работата на хората в гробищата и в болниците?

Всеки, който желае достатъчно силно, има право и може да подобри здравословното и духовното си състояние. Но не по всякакъв начин, не по "негов/неин" начин, в разраз с проверени от хилядолетия принципи и практики.
[Аз виждам трудности да ги закарам в басейна, да постоят малко в безтегловност, те ми говорят "ама как ще извършва физическа работа, на студено..." и пр.]
Не, няма да извършва физическа работа.
Ще извършва (ако иска аз да го/я ръководя) дихателни упражнения, много дълги разходки, плуване, апнеа, разтягаши упражнения, ще усвоява и тренира специални техники на дишане, ставане от легло, от тоалетна, продължително усмихване, клизма и доста други...
Ако тонът ми е рязък, моля за извинение. :love_006 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Neznaiko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #64 -: 18-11-2014, 12:41:11 »

Отворих тази тема за да алармирам, че чистото гладуване не е за всеки и че според мен е опасно да се прави на своя глава, а впечатленията ми от форума са, че повечето хора го предприемат именно на своя глава, без необходимите познания и без специализиран надзор.
Доколкото знам специален надзор се иска при гладуване над 3 -5 дни. Лично на мен Гайдурков ми каза да направя 3-6 дена по моя преценка. Аз направих три понеже никога не съм го правил.
1. Глад - никакъв
2. Главоболие - на втория ден до 4 следобед, изчезна като излязох на разходка в парка
3. Вода - повече от нормално
4. Умора и изпадане в някаква анабиоза на моменти :) То не беше прозяване.... и даже спах следобед единия ден, а не ми се случва иначе. Имам чувството че организмът ми започна да пести веднага батериите.
5 Тегло -3 кг
6 Захранване безпроблемно с пресен сок от плодове, малко банан, после и зеленчуци и ядки по-късно.
Доста голям психологически ефект има гладуването върху човек мисля и ако си подготвен може да е доста добре.
Според мен трябва да внимават хора с определени проблеми обаче свързани със сърце , диабет и др.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.