Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Епигенетика - как точно действа  (Прочетена 10677 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Епигенетика - как точно действа
« Отговор #20 -: 18-07-2011, 18:13:27 »

Веган Джихадов, много ти е ръбест стила на изказ. (Затова евтаназирах единия ти пост)
Освен това, нещо допълнително си се озлостил в този  едногодишен период на липса от форума.
Леко стъписващо е че заклет веган като теб има такъв реакционен  и остър  стил на общуване.  (Представям си ако проядеш месо какво ли ни чака .. :) )
 Разбираме , че си ядосан от това ,че форумът не  е такъв какъвто го искаш, но има ли такова нещо на света ,дето да се харесва на всички?  

Какво му е лошото на ръбестия изказ?  ясно и кратко се казва точно това което е !  
Без филосовстване без шикалкавене, без правене на политика и с много правописни грешки :)


На рибите са им трябвали едни 200.000 години за да се пробват със сушата. Дали от скука във водата или от интерес за нещо вкусно на сушата не знаем.  Гените се променят достатъчно бавно за да е безпредметно . Докато Веселин се научи да засмуква метионин от амаранта а не от месото, около 5 метеорита ще се изсипят на планетата и ще рестартират всичко. 
  
« Последна редакция: 18-07-2011, 18:19:28 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Епигенетика - как точно действа
« Отговор #21 -: 18-07-2011, 22:10:32 »

 Абе ти още ли крепиш това с метионина  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:? Знаеш ли притчата за двамата монаси и жената, която единия пренесъл през реката  :pensif_29: ?
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Епигенетика - как точно действа
« Отговор #22 -: 19-07-2011, 09:41:12 »

Абе ти още ли крепиш това с метионина  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:? Знаеш ли притчата за двамата монаси и жената, която единия пренесъл през реката  :pensif_29: ?

Двамата монаси
 
древна източна притча
 
Двама монаси в планината вървели,
на брега на реката се спрели...
Виждат, млада девойка да чака,
нямало брод за оттатък.
 
Единият бързо на помощ притичал,
с жената оттатък преминал.
Оставил я кротко на другия бряг
и с брат си продължили нататък...
 
Но спътникът негов мълчал унизен,
не обелил ни дума през целия ден.
Чак на смрачаване рекъл му той:
"Защо се направи днес на герой?
 
Нима си забравил какво повелява
нашето знание за светската слава!
Избягвай жената, стой надалече,
а ти на ръце я пренесе, човече!"
 
"Така е, аз й помогнах да мине
и толкова само! Тя си замина...
Но твойта душица е вече заета,
ТИ ОЩЕ Я НОСИШ В СЪРЦЕТО!
« Последна редакция: 30-07-2011, 15:00:31 от Mep »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Епигенетика - как точно действа
« Отговор #23 -: 19-07-2011, 16:29:38 »

Добро филмче наистина  :Content_14: Вярата е мощно оръжие и никога не бива да се подценява (както и обратното де  ;D). Все пак надали само с чисти мисли и лъчиста вяра ще можем да препрограмираме генотипа си както ни е удобно, но поле за опити има  :Content_4 - emotloader: Лично аз приемам, че при определени условия човек може да направи много неща със силата на волята/мисълта/вярата си, включително и описаното в клипчето.  :thankyou:
От друга страна това откритие пък циментира доверието ми в Дарвиновата еволюционна теория или по-скоро в Съвременната еволюционна теория, в чиято основа лежи Дарвиновия труд. Именно промените в средата и съпътстващите мутации, независимо от причината, която ги е старирала (условия на живот или мисловна дейност  :Confus_3: - условие, валидно според мен само за човека) и последващото закрепване на измененията чрез поколенията посредством естествения подбор са довели до днешното биологично многообразие.  :pensif_29: Засега за мен само тази теория дава едно цялостно и ЛОГИЧНО обяснение на съществуващите биологични форми, а и показаното в клипа по никакъв начин не го оборва, напротив.
В тази връзка си направих труда да си припомня и тезите на "другата страна"  tooth - изчетох отново доста стаии в които уж се разбива на "пух и прах" Дарвиновата теория за еволюцията, но само пух и прах остава след прочита. За съжаление, колкото и увлекателни четива да са, те не дават отговорите, които дава еволюционната теория, нито пък имат стройната й логика.  :surpris_23: А може и да не съм дорасъл да разбера "разбивачите", знае ли човек?  :surpris_23:
Разбира се това мигом става буквално на "нищо" ако намесим висши сили, например Бог.  :angel: Той веднага става логично и приемливо обяснение за всичко, което засега няма отговор (поне такъв, приемлив за науката) - човек не е произлязъл от маймуната или от някакъв си там общ прародител, а винаги си е бил такъв, разумен и неподатлив на еволюция. По различно време на Земята са живели различни видове защото такава е била волята му  tooth Ако реши - ще ни дари с възможнстта да Го прозрем и разберем, а оттам до чистата енергия и сливането с Космоса е една крачка.  :weight_lift:
Между другото Дарвиновата теория е емпирично изведена...

Но... нека духът властва над материята, макар, че според мен те са едно цяло!  :pensif_29:

Възможно е малко грубото ми материалистично мислене да е плод на неосъзнато несъвършенство в мен (то кой ли е съвършен ;D), но с повечко сурова храна и медитация се надявам скоро да надделея над тази материя и духът ми да може когато му кефне да се шири на воля   :angel: :peperudi:

Но едно е сигурно - ще мисля позитивно и ще пренареждам гените си. Плаши ме обаче мисълта няма ли по този начин да стана едно мислещо ГМО?  :Confus_3:

Успех на всички и ... повечко позитивни мисли.  :thankyou:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Епигенетика - как точно действа
« Отговор #24 -: 25-07-2011, 11:04:16 »

Аз също съм си мислил, че негативното мислене наврежда на хората, обаче, ако това беше вярно немога да си обясня защо лицата Сергей Станишев, Ахмед Доган, Жан Виденов и прочие (все видни наши политици) са още живи и здрави. То само от моите мисли по адрес на Станишев трябваше все нещо да му е станало, пък какво остава за милиони хора :). Освен ако негативните мисле не се унищожават с позитивните мисли на поддръжниците на БСП и ДПС :) .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Епигенетика - как точно действа
« Отговор #25 -: 25-07-2011, 14:30:03 »

За Жан не бяха прави .Това е съвсем различен човек. Но нямаше как да знаят , кой и защо всъщност му подложи динена кора. Ако знаеха и разбираха какво става , хората щяха да гласуват за него за три мандата. Той надуши голямото разграбване и се опита да го предотврати.  Настъпа много мощни интереси тук и извън страната. А ония не прощават :)
Това за мен е най-достойният български политик. Ето тук, Веско , има за четене по въпроса :
http://www.novazora.net/2011/issue28/story_03.html
http://valentinfortunov.com/wordpress/?p=345
(към края ще разбереш защо и Сорос "помогна" срещу Виденов )

 А по темата за епигенетиката и законът за видовете .. :)
Общо взето, най-гениално и точно го е казал един африкански пастор:
"Преди много години, когато първите мисионери стъпили на нашите земи, ние сме имали земята , а те - библията. Те ни научили да се молим със затворени очи. Когато сме ги отворили , те са имали земята , а ние - библията "  :) :)
« Последна редакция: 25-07-2011, 14:49:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Епигенетика - как точно действа
« Отговор #26 -: 25-07-2011, 14:52:39 »

Чел съм за Жан, и определено много е вероятно това да е истината, но си остава един от няй-мразените български политици, затова и го включих в списъка. Аз бях съученик с неговия племенник и това, което знам за семейството му е, че са доста почтени хора. Може би това е приложимо и за Жан, но както казваш ти, хората няма как да знаят. Той се оказа поредния сапун след Тодор Живков, с който някой хора си измиха ръцете.  

Адаш, съжалявам за отклонението от темата.
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Епигенетика - как точно действа
« Отговор #27 -: 15-11-2011, 11:23:19 »

Тук са пуснали за безплатно четене 20% от книгата Pottenger's Prophecy  - http://www.smashwords.com/extreader/read/66640/1/pottengers-prophecy-how-food-resets-genes-for-wellness-or-illness
Активен
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 22 запитвания.