Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Книгите на Норбеков  (Прочетена 31158 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #20 -: 14-07-2009, 08:57:54 »

 :)  Е, те затова аз си ходя на село и там- мотиката ми е фитнес -уреда , въздуха ми е чист, водата е от кладенеца, каквото си отгледам това си и хапвам...Имам си - мента, маточина, риган,лавандула, салвия, зелена и червена лобода, лопуш, глухарче, салатки, доматки, краставички нежни, праскови свежни, и ябълки и сливи и много други такиви... :-*
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #21 -: 14-07-2009, 09:01:13 »

Бабо Марийкее, недей така! Че (поне) половината форум ти завидя!  :D  :-*

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #22 -: 15-07-2009, 08:15:38 »

 :)Никой на никого да не завижда - ами мотика да хване, земята на село  с любов да вижда и храната която трябва да изяде,  нека сам да си я произведе!!!Наздравеееееееее!!!
   Аз и бостан /това дето растат дини , пъпеши .../съм си насяла и в скоро време надявам се много ,много да съм изяла... :)
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #23 -: 23-07-2009, 15:44:28 »

Ох,че ти завидях.За градинката наи вече.Аз също доста се възхищавам на Нурбеков но едно голямо НО все ме възпираше да посетя някои от курсовете му.За сега всичко което съм възприел от него е от книгите му.Доста е полезно.За това съм по скоро за него и неговият метод.Според мен и тои като К.Кастанеда разкрива нещо забравено и доста отдавнащно.Някои в този фором спомня ли си таината на толтеките???? ;D ;D ;D
Мисля че в агни йога на рьоирих се споменава че човек които иска пари или материални бблага зада извърши нещо магично или сподели наи елементарна апокривна таина бива наказван с 1000 конти прераждания...........трябва да се помисли върху това и да си зададем въпроса колко от модерните гурота и тем подобни грант мастери всъщност мислят за нас бесмъртните ни души.....
А според вас има ли разлика във физическата структора на един българин и един индиец??

Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #24 -: 23-07-2009, 19:24:26 »

Не. Но защо питаш? Твоето мнение какво е?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #25 -: 24-07-2009, 06:34:22 »

Лично мое мнение е че има.То е породено от много фактори.Начин на живот.Твърде малко индици живеят в "цивилизованите блага" на 21в.Повечето са поне 5в по назад.Това запазва ставите им и сухожилията в прекрасно състояние.Наи елементарният пример които ми идва на ум е с клекалото и простолутата тоолетна чиния.Второ.Храната която те ядът е доста натурална .Да всяко ядене се третира поради климата,но за това пък те са потомствени лектозни вегетерянци.За това твърдо бих заявил че разлика в телата има.Както има разлика имежду един средно статистически българин на които му носят зарзават от село и що годе био храна и един среден американец които нагъва макдоналс и чипс. ;D.Телата доста се пригаждат към условята на експоатация.Комаи така се пише..... ::)
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #26 -: 24-07-2009, 07:52:22 »

 :)Във форума на  "жив дом" върви една тема за смъртта- посети я!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #27 -: 24-07-2009, 13:30:27 »

axim, може би си прав. Мисля, че ние можем да възстановим пропуснатото като закалим ставите си, започнем да се движим повече, като променим генерално начина си на хранене...и този на мислене :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #28 -: 24-07-2009, 21:00:05 »

еххххххххххххххххххххххххх.................трудна задача.Петко,съфоромецо мои.От 2години съм поел по пътеката на духът и все още имам чувството че тънцувам валс.Едно напред и две назад.Но и аз съм за това развитие на човека иначе другият път ни води към кладниците и броилерите.А аз не искамм да съм пиле за пастет.
Колкото до темата за физическата разлика исках да чуя и други мнения поради думите на един от моите треньори.Преди години когато активно тренирах разни боини приложни спортове моят треньор ми заяви че индиците са гъвкави защото им липсва един от мусколите на прасеца и за това нестават за спринтьори а негрите не стават за плувци защото трудно им се развиват гръдните мусколи...... ::)Доста неща научих от тогава и свят видях но все още тези му думи са ми интересни и дали имат някаква почва.Лично аз отдавам всичко на кръвта и правелното хранене.Под кръв имам предвит наследственоста....
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #29 -: 19-11-2009, 09:34:27 »

mariiina извиняваи за късното включване но били конкретизирала коеи имаш в предвит.Доста преравям форома но нищо комаи не открих.....ще съм ти искрено благодарен. :flowers2:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #30 -: 19-11-2009, 10:30:45 »

 :kisss:http://www.jivdom.info/forum/index.php?showtopic=1491 :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #31 -: 19-11-2009, 14:36:28 »

Аз ходих 3 пъти на първо ниво от курса на Норбеков (толкова много ми хареса, че исках на всяка цена да го повторя, независимо от цената  :)). Изключително доволна съм. Зависи и от преподавателя де - на мен ми се падна една страхотна жена и това доста допринесе за доброто прекарване. По-късно минах и второ ниво, и основния курс. Мисля, че е нещо, което определено си струва и резултатите са очевидни.
А че човекът е направил бизнес, не го виня. В крайна сметка, кой не прави? Малцина са тези, които не работят за (солидни) печалби... Важното е, наред с това, поне да помагат на хората, а за мен Норбеков помага.
Курсовете, разбира се, за българските стандарти са скъпи, няма спор. В краен случай, човек може да понаучи някои неща за системата и от книгите му, но лично аз винаги ще предпочета курса - изживяването е неповторимо! ^-^
Иначе от книгите, за мен самата, най-добре и ясно написана е тази на Алексей Марченко (ученик на Норбеков) - "Болест ли? По дяволите!". Хвърля доста по-ясен поглед върху системата като цяло, отколкото "Опитът на един глупак".
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #32 -: 19-11-2009, 15:07:48 »

Както се казва,който работи има резултати,който не работи няма!
По отношение на това,до колко са скъпи курсовете и кой,колко пари печели.Само залата за 10 дни е 700 лева.Хотела на преподавателят е около 500,трябва да остане нещо и за организаторката на семинара,на местно ниво.После да има и за централата на организацията за България,която е в София и накрая за самият преподавател(все пак руснаците не работят за 500 лева средна заплата) и за Норбеков.
Разбира се,когато се провеждат семинари по цял свят,е нормално печалбата да е добра,но тя е по-скоро,по малко от много места от колкото,от малко места по много.
Книгата на Марченко,найстина разкрива повеча за системата,но в "Опитът на един глупак",става въпрос за по комплексни неща.За мисленето на успешният човек,в сравнение с това,на хроничният болник/неудачник.
Buku,как се казваше преподавателката?И какви резултати постигна,ако не е нещо,което е твърде лично де?  :fluretaa:
« Последна редакция: 19-11-2009, 15:14:36 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #33 -: 19-11-2009, 17:34:39 »

какви резултати постигна,ако не е нещо,което е твърде лично де?  :fluretaa:
И мен това ме интересува. Защото все го хвалите този бизнесмен, а и Светльо не съм чул ясно за резултатите...давайте ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #34 -: 19-11-2009, 18:12:40 »

Тъкмо се порових малко за Норбеков. Гледах и това:
http://www.youtube.com/watch?v=SGWBCTVj1Jo

Без да знам достатъчно за него, си правя заключения, че тои е голям учител и вдъхновител. Лидер.
“If your actions inspire others to dream more, learn more, do more and become more, you are a leader.”
Ако действията ти вдъхновяват другите да мечтаят повече, да научат повече, да са по-активни, да постигнат повече, то ти си лидер!
Освен това добър учител според мен е този, който ти дава добър старт, а Норбеков дава такъв. Останалото зависи от теб.

И още една мисъл:
The country is full of good coaches. What it takes to win is a bunch of interested players.
Светът е пълен с добри треньори, но за да победиш ти трябват заинтересувани играчи.

Така или иначе и аз съм заинтересувана да чуя за постигнати резултати  ;D
« Последна редакция: 19-11-2009, 18:16:53 от canat »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #35 -: 20-11-2009, 02:25:25 »

И аз много моля някой, който е ходил на курса да ни разкаже, ама подробно  :love_007: къде е бил курса, колко е струвал, как сте се чувствали, какво сте научили? Отдавна си мечтая за един такъв подробен разказ, че аз една-две книги прочетох и съм май объркана. Но ми е интересно.
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #36 -: 20-11-2009, 07:25:46 »

Наистина разкажете повече.Хората които са по напред по пътя.Лично аз несъм объркан а съм мързелив и страхлив............. :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:.Предпочитам да си измислям добри оправдания......хахахахах...но на всяко нещо си идва края.Та така ще замоля да споделите къде според вас е наи добре да се започне,какви пари ще ни коства примерно начинаещото ниво???А и още един въпрос.ХОРА ОТ КЪДЕ НАМИРАТЕ ВРЕМЕ ДА ИСПЪЛНИТЕ ЦЕЛИЯТ КОМПЛЕКС ОТ УПРАЖНЕНИЯ??????Аз се опитах няколко пъти и ми костваше 2ч да мина целият комплекс./по книгата естествено/ :weight_lift: :weight_lift: :weight_lift:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #37 -: 20-11-2009, 08:19:57 »

 :kisss:И аз, и аз искам...и то по-вечко за резултатите...т.е. бях това и това, а пък сега съм онова...а нал нема да е нахално ако поискам снимки от преди и - след...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #38 -: 20-11-2009, 10:43:44 »

От мен,това:
Петко,няма нищо лошо в бизнеса.Нашият свят е изграден от него.Всичко което ни заобикаля,е продукт на бизнеса.Когато някой рисува картина,това е изкуство.Когато сложи цена на картината,това вече е бизнес.Хотелът в който ходиш на йога е построен от бизнесмени.Йога например,е не просто бизнес,а цяла индустрия!!Някой ти преподава тази йога,защото е решил да започне собствен бизнес и е определил цена на възможностите си.Да се развиваш като бизнесмен,не е по-различно от това да се развиваш,като йогин.А това,че егото се развивало,вероятно е така,но не важи ли това всички сфери в които се развиваш.Егото е като мързела.Трудно е да го изкорениш,но трябва да знаеш,кога ти говори и просто да го игнорираш.А парите са просто идея,подкрепена от увереност!!
За акад. Мирзакарим Санакулович Норбеков – учен със световна известност, професор, доктор по психология и педагогика, завеждащ катедра по палингенезия в Международната академия по информатизация към ООН, ректор на Института по самовъзстановяването на човека в Москва, автор на редица бестселъри, между които “Опитът на един глупак...". Инвалид първа група, изцяло зависим от апарата за изкуствено прочистване на кръвта, от лекарствата и процедурите, след срещата си с лечителя Сеид Мохамед Хасан,той успява да се освободи от физическите недъзи и житейските си несполуки.Той е и член на Руската академия по естествени науки на Международната академия на авторите на научни открития, носител на черен колан по Сам- Чон- До ( Девети дан) и черен колан по Карате Киокушин (Трети дан).
Сега за курсовете.
В Бургас се провеждат на едно място,в хотел Космос.Преподавателите са руснаци,но вече имаме и няколко българи.Повечето,които идват в България са лични учиници на Норбеков.От всички може да се научи много,защото това са хора,които работят върху себе си и се развиват.
За системата.
Система на Норбеков не съществува.Така сме си я кръстили ние,за да ни е по-удобно.В основата на това,което практикуваме е Суфизмът, учение на мъдростта, което принадлежи към класическата философска традиция на Изтока. То обаче е адаптирано за европейския човек. Основната идея на суфите е “Сърцето – с Бога, за ръцете – труд”. И това е пренесено в оздравителната система. В нея няма пасивност. Винаги има движение, винаги има действие. Всеки от нас малко или много е мързелив. Това е път да сключим договор с този мързел, да му се отдаваме за известно време, но по-голямата част да сме активни.Важно е да се знае,че това е система за ускорено обучение.Това,което се усвоява от курсистите за 10 дни,по-принцип се учи за 6 години!
Международната асоциация на независимите експерти по медицина е признала Системата за ускорено обучение по психосоматична саморегулация, разработена от академик Норбеков, за най-ефективна измежду всички известни до 1998 година алтернативни оздравителни методи.
Най-мощната страна на тази практика е, че тя променя физическото и психичното състоянието на човека. Ти изпращаш на всеки 30 секунди по емоционален път,чрез кръвта до всяка своя клетка информацията, че си радостен, че си доволен, че можеш всичко. И нещо с теб се случва. Ставаш друг човек. Ставаш по-самоуверен, по-весел, по-жизнерадостен, с изправена стойка, усмихнат, не си нервен, не си толкова агресивен. Ти си по-благ, по-добър, приемаш деня такъв, какъвто е, приемаш хората все повече такива, каквито са. Т.е. ти не създаваш повече условия твоят организъм да страда и да боледува.
За хроничният болник/неудачник.
Той е приспособил живота си спрямо своя недъг – болестта, която го мъчи, лошият късмет, който го преследва. Удобно му е да не прави никакви усилия и се оправдава с него, за да не върши нещата, които трябва да свърши. Когато оздравее, тогава ще има цели и ще гони успеха. Ние учим точно обратното – да имаме цели, за да сме здрави,и да създаваме изкуствено образ на здраве и щастие, да формираме нови черти на характера си, за да се държи здравето ни за тях. Болните хора имат сходни черти на характера, сходно отношение към живота. Те, за разлика от здравите, не се стремят да поддържат тонус. Нямат цели и поради това имат много свободно време, за да боледуват. Оттам самооценката им е ниска, а пасивността – висока. Те не се борят с чертите от характера, които влошават качеството на живота им.

Аз лично не съм имал кой знае какви болести,но имам други резултати.Оправих си зрението,порастнах с 2 см.,но имам още да раста.Аз не правя гладувания,защото се изчиствам чрез упражненията за това по системата.Махаме си белезите,вътрешни и външни.Аз махнах един и още един имам,но него съм го оставил за сега.Промени се целият ми мироглед,цялото ми отношение към света.Уча се да живея за мига,тук и сега и да оценям всяка секунда.Работя с качествата си,за да се пре-програмирам на клетъчно ниво.Изграждам себе си,като Личност,Лидер,Победител.За дамите има разкошно упражнение,за кожата на лицето,чрез което да си махнат бръчиците.Да не говорим за гинекологичният/урологичен масаж.Тук стават"чудеса".Някой жени се подмладяват с 10 години.Ако са в климактериума,може да им се върне мензиса.Винаги ги предупреждават когато правят секс да внимават.Всички тези упражнения са образни!!!Удивлявам се всеки път,когато виждам какво може да се постигне със силата на мисълта.Как за 10 минути се сваля 1 см.от талията(разбира се,ако искаме здраво тяло,няма да ни се размине "залата"-"зала",най-общо казано)Виждал съм,как изчезват разширени вени за седмица.Две жени от нашата група,са били отписани от официалната медицина,поради "нелечими заболявания."Самият факт,че Норбеков е бил на хемо-диализа и за няколко години се е излекувал напълно,говори сам за себе си.Виждал съм,да се излекуват дългогодишни спортни травми и т.н.И то само със силата на образа.Тренировката на емоциите ги прави гъвкави,за да можем в критични моменти,да се връщаме с лекота в неутрална позиция - спокойствието."Прошката"- e много силно исвобождоващо упражнение. Разбира се,както казва Норбеков - това е учебна система,не лечебна.Там ние само се учим,как да работим със себе си,но всичко зависи от нас.Това са древни практити,но как ще ги ползваме е друга работа.От едно действие може да има,полза,вреда или никаква промяна.Повече резултати тук - http://www.norbekov.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=65
Аксиме,когато усвоиш добре упражненията,комплексите се правят за не повече от 1 час,барабар с гимнастиката.Премерно - дихателно медитативна гимнастика,тренировка на емоциите,корекция на 5 органа,работа с белезите е точно час.Мързела ти е от липсата на цел.А страха,е страх от неизвестното.В основният курс се работи за това.
Преодоляване на страха от неизвестността.
Тренировка на интуитивно мислене
Развитие на шесто и седмо чувство
Основни теми:
    * Развитие на способността да се предвижда бъдещето;
    * Планиране и влияние на своя живот;
    * Излизане от стресови ситуации;
    * Засилване на чертите от характера Ви, който са присъщи на "Човека-Победител".

А това е "Работилница на успеха":http://www.norbekov.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=54
Притча за чумата, която с пълна сила важи за вируса. Един странник среща чумата, която влиза в града да вземе своите жертви. След време я среща отново, но този път да излиза от града, и й казва: “Чумо, как не те е срам, унищожи целия град.” А тя отговаря: “Аз не съм виновна. Мен Бог ме изпрати да взема пет-шест човека, които трябваше да заплатят за стореното от тях. Всички останали умряха от страх.”
Дано сте си отговорили,на част от въпросите.
Ще завърша с цитат на Норбеков - "Онова, на което искам да ви науча, не ми принадлежи. То не е и не може да е ничия еднолична собственост. Тези знания аз получих от своите наставници, а те - от своите наставници. И така през вековете и хилядолетията. В дълбините, в самата основа на системата са залегнали много древни знания. Това е цял мироглед, той съдържа такива тънкости, които не всеки може да овладее!За да стане майстор, ученикът се обучава четирийсет години! Можете ли да си го представите? А преди да се насочи към този трънлив път, му трябват три години, за да стане ученик. Следва дванайсетгодишно чиракуване и едва тогава започва истинското обучение. Наставникът зрънце по зрънце предава знанията си на ученика.
През лятото на 2002 година навърших трийсет години обучение.
Какво искам да кажа?
От една страна, и аз самият още не съм завършил. От друга, и една десета от знанията, които вече съм овладял, още не съм предал на учениците си. Да не говорим за писане на книга! Откъде тогава, кажете ми, може да се появи ПЪЛЕН КУРС? Още съм много далече от пълен курс. Аз само се подготвям, подготвям и подготвям за това, защото то е делото на живота ми."
« Последна редакция: 20-11-2009, 11:40:43 от Svetlio »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #39 -: 20-11-2009, 11:33:16 »

 :kisss:завърша с цитат на Норбеков - "Онова, на което искам да ви науча, не ми принадлежи. То не е и не може да е ничия еднолична собственост. Тези знания аз получих от своите наставници, а те - от своите наставници. И така през вековете и хилядолетията. В дълбините, в самата основа на системата са залегнали много древни знания. Това е цял мироглед, той съдържа такива тънкости, които не всеки може да овладее ста!За да стане майстор, ученикът се обучава четирийсет години!
  Мнооооого верно!!!ОБАААААЧЕ:
  1 .Колко парички му взе неговият учител за обучението???
  2.Действа така, че се появява зависимост от тази методика...и още, и пак и пак...а в природните програми нема зависимост, а отвореност...
   3.Всички светии са имали тези способности...а са безсребърници...
   4.Уважавам идеята -НО НЕ ПРИЕМАМ НАЧИНА И НА ПРИЛОЖЕНИЕ!!!
   5.Какво да правим с бедните -например циганите...те не заслужават ли такава методика...
  6.Отново ли ще потвърждаваме ГРЕШКАТА- богат и здрав...беден и болен...
« Последна редакция: 20-11-2009, 11:40:14 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 23 запитвания.