Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да се запознаем:)  (Прочетена 34721 пъти)

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #60 -: 24-05-2009, 18:52:16 »

Привет и от мен  ;)

Казвам се Нели, на 21 години, от Пловдив, в момента уча медицина във Варна. Отслабнах 17 килограма с режима на Дюкан, като резултатът в крайна сметка е хормонален дисбаланс и 6 месечна терапия. Добрата новина е, че това беше необходимото зло, което ме доведе тук  :) Смятам да започна с 10 дневен житен режим, след което да си направя дневник и надявам се с ваша помощ да успея да 'науча' суровоядството така, че да имам едно здравословно и балансирано меню  :) Мисля, че за тези 4 месеца на режима изядох всичките меса, млека, яйца и други подобни за остатъка от живота ми, така че няма да ми липсват  ;D Целта е възможно най-високия процент сурова храна с който се чувствам добре  ;)
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #61 -: 24-05-2009, 19:32:48 »

Ники и Нели, толкова е прекрасно, че се присъединявате!! Топли поздрави!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #62 -: 24-05-2009, 20:08:05 »

здравейте и от мен  :)
Отдавна познавам принципите на здравословния начин на живот, но рядко ги прилагам. Общо взето до сега съм ги прилагала с цел отслабване. В началото беше "Сила за живот", после едно 7-дневно гладуване по Лидия Ковачева, след това още 1-2 , за съжаление никога не съм успяла да се захраня правилно и след 4-5 дни преминавах към общата храна. Миналата година и аз се подложих на "Дюканската диета" за 1 месец. Разделих се с 10 тина кг. След това пак си минах на обща храна, за щастие запазих свалените килограми и не се сдобих със здравословни проблеми. Но това определено не е моят начин на хранене. Всъщност никога не съм имала сериозни здравословни проблеми. Мъчи ме само една депресия.
Не си спомням какво ме доведе в сайта. Било е нещо което ме е интересувало. И от тема на тема и рецепта след рецепта + коментарите след тях, май вече изчетох всичко написано.
От години не пия газирано, кафе, никога не съм пушила, алкохола който съм изпила през живота си е има - няма 3-4 литра вино. От време на време си правя кълнове и обожавам тези от нахут. От много години предпочитам да консумирам сурови ядки, а от известно време започнах да ги накисвам и ми харесват още повече. От една седмица си правя ядково мляко - вече съм пристрастена. Вчера /събота/ ходих на йога при Рашко. Много ми хареса и мисля, че ще продължа и в бъдеще. Всъщност нямам търпение да дойде утре  ;D
Какво друго за мен? От месец време се опитвам да не използвам химикали за подържане на хигиената на тялото. На този етап мисля , че измиването на косата с жълтък и лимонов сок е това , което съм търсила цял живот. Вместо тоалетно мляко използвам какаово масло. Решила съм да се преборя и с едно кожно възпаление с помоща на масло от чаено дърво. Ще съобщя резултати , когато това стане факт. 
В последната една седмица съм се хранила изключително суровоядно и забелязах, че лицето ми  "светна" и изглежда доста ведро. Незная до кога ще имам желание да го правя, но дори и да не продължа искам да изкажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за рецептите, с които и за в бъдеще ще продължа да разнообразявам менюто си. Вярвам, че няма случайни неща в този живот и след като нещо се е случило то си има причина. Моето място тук сред вас - също.
« Последна редакция: 06-06-2009, 06:21:40 от kremamel »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #63 -: 24-05-2009, 20:19:37 »

Добре дошла, kremamel! Йогата при Рашко много ще ти помогне. Пък и щом още първия път ти е харесало. На мен редовното(поне 3 пъти седмично) ходене на йога ми помогна с лекота да премина към суровоядство. Пък и много плодове ще береш с комбинацията йога+суровоядство. Успехи ти желая! :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vehadi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #64 -: 27-05-2009, 07:38:25 »

Здравейте!
Аз съм един от създателите на http://www.bratstvoto.net.
От септември 1986 г. съм вегетарианец.Преминал съм през повечето ''атаки''на близките ми и обществото.
В нашият сайт има раздели/теми/ здраве и хранене.В момента събираме и итересни рецепти / http://www.sgotvi.bratstvoto.net  /
Ще се радваме,ако в бъдеще си сърудничим с мнения и линкове.
Защото преследваме обща цел-хората да станат по-здрави и по-добри.
Всеки потребител на този чудесен форум може да си избре нашия красив поздрав от: http://www.bratstvoto.net  /картички/
Успех и здраве на всички!
Светъл ден!  :) :) :)
Активен

Феникс

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #65 -: 27-05-2009, 10:14:38 »

Здравейте на всички.
Аз съм Веси,майка на едно и очакваща още две деца.
Покрай родителството започнах много сериозно да се замислям за по-здравословен и природосъобразен начин на хранене и на живот въобще.
Идеята за здравословно хранене имам от година-две,но чак наскоро попаднах на информация какво е наистина здрава храна(защото доскоро и аз страдах от масовите заблуди за "полезността" на някои храни).
Лека-полека започвам да променям менюто си,засега ми е малко стресово:просто доскоро консумирах месо ,пържени храни и млечни шоколади всеки ден!!!,а и заради бременността ми идват някакви лакоми прищевки.
Радвам се,че е лято и преходът към сурови храни е дори желан от организма.
Засега не мисля да ставам суровоядец на 100%,още повече,че вкъщи всички ядат готвено,но мисля суровта храна да е над 70 % от менюто ми.

Сайтът ми е страшно полезен и много се радвам,че го открих-ще имам какво да си чета и да се надъхвам в периодите,в които ми се дояжда нещо вредно.
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #66 -: 27-05-2009, 14:31:55 »

Добре дошла   Феникс и успех със спазването на здравословният ти режим.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #67 -: 28-05-2009, 11:33:40 »

Привет и от мен.Казвам се Светослав и съм от Бургас.
От 8 години не пуша,от 4г. отказах месото и алкохола и от тогава се лакатуша между лакто-ово и веганско суровоядство.
Цялата работа започна преди 4г. когато се разболях.Виеше ми се свят,неможех да си завъртя главата,понеже можех да падна,силно главоболие особенно като вървях по бързо.Все едно бях на няколко ракии,залитах като вървях.Беше ме срам да ходя по улицата.Така и не разбраха какво точно ми има,но казаха че е разтройство на вегетативната нервна система.Класика в жанра(като незнаят какво е).Естествено имаше и "лекарства",който малко ме закрепиха трябва да призная,но нищо повече.Тогава разбрах че с официалната медицина няма да стане и отидох при д-р Емилова на колсултация и в последствие направих 2 гладувания през 3 месеца.Още след първото се оправих почти изцяло.По закона за привличането,малко по-късно попаднах на системата на Норбеков и от тогава се занимавам с нея.Играя и йога,като вас.От 1 месец не съм ял нищо от животински произход(сирене,кашкавал),а от 2 седмици съм напълно суровояден и се чувствам прекрасно!!
Само да добавя,че за този 1 месец съм свалил 8 см. талия.От 94см. на 86см. за сега ;D
Това е от мен,за мен ;DДано да  съм толкова полезен на вас,колкото и вие на мен!
« Последна редакция: 28-05-2009, 16:25:25 от Svetlio »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #68 -: 28-05-2009, 12:08:16 »

Здрасти,Светльо,ти си поредния пример,че гладолечението и смяната на хранителния режим оправят нещата ;)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #69 -: 28-05-2009, 12:56:58 »

Добре дошъл:)))
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #70 -: 28-05-2009, 13:33:52 »

Ей, Светльо, супер вдъхновяващо! Чудесно е, че се присъедини! :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #71 -: 28-05-2009, 14:50:53 »

Благадаря ви много за милите думи.Много е хубаво да те посрещнат така.Влизал съм и в други форуми но съм убеден,че това е МОЯТ.Имам доста да чета и уча,но за напред и аз ще имам какво да дам от себе си.

« Последна редакция: 28-05-2009, 16:21:27 от Svetlio »
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #72 -: 29-05-2009, 14:48:09 »

Добре дошъл,Светльо!Много ме трогна твоят разказ и в същото време ми е много познато това заболяване,тъй като майка ми го има...! Та въпроса ми към теб е-двете гладувания при д-р Емилова ли ги проведе или самостоятелно и гладуванията какви бяха: на плодове и чай или само на вода и колко време продължи всяко едно гладуване?Станаха повечко въпросите ми ,надявам се да ми отговориш и непременно ще запозная майка с твоето излекуване,но това няма да е нито първи ,нито последен спор с нея относно храна,гладуване ,хапчета и болести...!От няколко години спорове,напредъка ми е,че не взима хапчета и то защото се чуства по-добре.А и аз имам и съм чела книги на Норбеков-голям човек е-чакай да се изпъча,че без да се усетя съм се изгърбила пред лаптопа... ;D
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #73 -: 29-05-2009, 16:13:22 »

Добре заварил,Валя!
Ще се радвам,ако съм ти от помощ.Гладуванията ги проведох у дома,защото нямах пари да остана там.Пьрвото беше 20 дни и 10 дни захранване.След три месеца,започнах и второто,което сам удължих с 2-3 дни и пак 10 дни захранване.То се падаше лятото и д-р Емилова е в Боровец по това време,но аз вече можех да си вървя нормално и се чувствах много добре,за това си направих разходка до там.Гладувах на плодове и чай и след 10 ден приемах и зеленчуков булюн от морковче и картофче.Сега като се сетя,какво ми беше(не от гладуването).Баба ми,лека и пръст реши,че всеки ден ще си прави странженки(принцеси) и цялата къща се омирисваше от фурничката.Освен това,аз все пак от скоро бях спрял да ям месо и беше нормално да ми се пияжда.Но все пак се справих,защото бях много силно мотивиран.Когато "лекар" след "лекар"(кавичките са заради официалната медицина),ти казва че нищо ти няма,изследванията са повече от чудесни(ЯМР,доплер,кръвна картина и т.н.),а ти ставаш по-зле..тогава просто рухваш психически.Нервите ми бяха опънати до край.И като казах у дома,че ще гладувам...стана скандал.Тогава казах,че ако трябва,ще гладувам докато пукна,но ще  го направя!Ей...скониха.Не че имах нужда от разрешение,но е много важно в такъв момент,да имаш подкрепата на най-близките.Разбира се,хубаво е да се направи една консултация с нейният екип и да и направят индивидуална програма в зависимост от заболяванията.Някои хора не се нагърбват да ги оставят сами да гладуват в къщи,защото носят отговорност.Като хипертониците да речем,за диабета пък е ясно и те трябва да са в клиниката за да се наблюдават.Дано успееш да я убедиш да върви напред крачка по крачка към истинското здраве.
А за Норбеков..там е ясно...побеждаваш мързела и си оправяш живота. ;D Единствената пречка на хроничният болник е,че не вярва в себе си и се самоблокира като инициативна личност.
« Последна редакция: 29-05-2009, 16:43:40 от Svetlio »
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #74 -: 30-05-2009, 11:55:31 »

Благодаря за отговора,Светльо,много беше изчерпателен.Мнооого се смях за странженките,представям си как си се чуствал....!!!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #75 -: 30-05-2009, 18:43:54 »

Ами сега ми е смешно като се сещам,ама тогава... ;D
Човек небива да забравя на къде е тръгнал!
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #76 -: 01-06-2009, 12:59:10 »

Привет и от мен Svetlio.Много се радвам че се присеиденяваш към нашият за сега малоброен отряд.......
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #77 -: 01-06-2009, 14:42:34 »

Благодаря Axim.Малоброен е,но трябва да покажем,че здравословното хранене,не е работа само на жените,както си мислят някои!
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #78 -: 02-06-2009, 08:26:13 »

Svetlio, axim, Petko, уверявам ви, че дамите тук много ви се радваме. Още повече, че изпитваме затруднения да насочим половинките си към по-здравословен начин на живот.
Съвсем искрено ви поздравявам!

sarah_27

  • Гост
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #79 -: 05-06-2009, 12:42:10 »

Zdravejte!Purvo se izvinqvam za latinicata,no ne namerih kirilizator.
Mnogo sum 6tastliva,4e namerih sajta vi!
Nqkolko dumi za men....
namiram se v ujasno sustoqnie.......
Do predi 6 meseca tejah 96kilograma,minah na dietata na Dukan i stanah 75.Tqloto mi vze da me bojkotira i ve4e ne moga i da pomiri6a meso,posledva period na "tupkane" s vuglehidrati ka4ih 5 kilograma...piq i alkohol otvreme-navreme i pu6a,postoqnno se borq s tezi si poroci,no vse ne namiram sili i podkrepa ot nqkogo.S dve dumi na 28 godini sum razvalina,zatunala v otrovata na sobstvenata si slabost.Vutre6niqt mi glas mi podskazva,4e trqbva da napravq generalna promqna v stila si na jivot.......OT KUDE DA ZAPO4NA?MOLQ VI POMOGNETE MI!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.141 секунди с 23 запитвания.