Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Контрол над ума  (Прочетена 27693 пъти)

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Контрол над ума
« Отговор #40 -: 04-01-2016, 11:23:09 »

Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Контрол над ума
« Отговор #41 -: 04-01-2016, 15:18:06 »

За хората и плъховете

( технология на людоедството )

продължение на "прозорецът на Овертон" .


Сегашната ситуация в България е създадена с технологията, известна като „Кралят на плъховете”. Задачата на тази технология е да разруши социалната структура и невидимите фундаменти, да създаде атмосфера на раздробеност, на атомизиране, когато всеки е сам за себе си И не съществува понятието „свой” и „събрат”. За да се потигне това е необходимо най-напред да се сломи нравствеността .
    Критерият за унищожената нравственост е поведението, когато свой предава своя или когато даже го изяжда.
    Същността на тази технология ярко се разкрива с примера на плъховете.Тези животни на първо място са известни със своята невероятна издържливост, жизненост, и възможност за оцеляване в най-трудни условия. Основата на тези техни качества е социалната им сплотеност. Плъховете са невероятно социални животни. Те заедно работят, помагат си, защитават се,ако трябва прибират ранените. Плъховете се чувстват като единен организъм и действат като единен организъм. Те бързо обменят информация и предупреждения за опасността, предават навиците за защита. В тяхното поведение няма индивидуализъм, корист и изгода. Защитният им механизъм има нравствена природа. 
   Един от най-ефективния начин за борба с плъховете е разрушението на тази защита. Тъй като тя има нравствена основа, трябва да се разруши нравствеността им.  Но не е възможно на всички.  На отделни екземпляри – да, но не веднага а постепенно.  За това трябва да бъдат създадени условия, в които рационалната логика придобива решаващо значение.  Главното е да се създаде принуда да се направи първата крачка, която дотогава е абсолютно нравствено табу.
 Това става по следния начин:
Взимат голям и силен плъх и дълго го морят с глад. След това хвърлят в клетката му току-що умрял плъх. След известно колебание първият плъх изяжда своя събрат. „ Той и без това е умрял, а аз трябва да оцелея.Значи трябва да ям.”
Вторият път летвата на нравствеността се вдига още по-високо. В клетката хвърлят едва жив плъх. И отново рационалната логика на първия плъх надделява. „ Той и без това ще умре, а аз трябва да живея.”  И първият плъх изяжда втория, който е все още жив.
 Третият път в клетката хвърлят жив и здрав плъх, но по-слаб от първия, който отново включва алгоритъма на рационалната логика.  „ Каква ще е ползата ако и двамата умрем. Нека да оцелее по-силният.”  И по-силният оцелява като изяжда по-слабия.
 Плъхът всеки път се нуждае за решението си от все по-малко време. При това равнището на  нравствеността му при всеки нов канибализъм е все по-ниско. След известно време плъхът въобще не се колебае и започва да яде всеки, който му е хвърлен в клетката. Нравствеността му е пречупена.
 По-нататък го пускат в обществото откъдето са го взели. Това вече не е същият плъх, а същество без каквито и да било признаци за нравственост, ръководещо се само от логиката на егоизма.  Много бързо той стига до извода :  „Защо да тичам насам-натам, за да търся храна, ако тя е около мен „ ? Плъхът започва да подбира своите жертви и ги изяжда.  След това стига до още един извод , че най-добре е да не напада открито, а да прави това тайно, да подмамва своите жертви някъде и да ги изяжда. 
Когато обществото вече не се съмнява ,че сред тях има плъх-канибал, плъховете напускат това мято ,като че ли се страхуват да не се отровят от флуидите на трансформирания плъх.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Контрол над ума
« Отговор #42 -: 28-01-2016, 04:19:34 »

  Доста добра картография на някои причини да сме податливи на умствен контрол се дава от Уейн Дайър във "Вашите слаби места" от  http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=Д.
  Нарочно не я сложих в книжния раздел, че тук по има шанс някой да й обърне внимание.
  
   Написана е много стегнато и конкретно, без американското ".. преди бях тежко болен от незнайна болест, едвам кретах и таман да умра, един глас ми каза да напиша тази книга. И ей ме на, сега съм богат, дебел и щастлив". Когато се проумеят нещицата вътре, получавате поне +10 бонус точки за неподатливост!
« Последна редакция: 28-01-2016, 04:21:36 от VENCI »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Контрол над ума
« Отговор #43 -: 29-01-2016, 23:50:31 »

Има един поменик от известни личности, починали на възраст от 27 години. Нарича се клуб 27 https://en.wikipedia.org/wiki/27_Club. Не знам дали е случайно, дали е прокоба или са били програмирани...

Бате Бино, това с плъховете звучи много рисковано. Като оредее собствената му популация ще излезе нощем на улицата да нагризе бездомник, след това посред бял ден може да повали старец или инвалид докато накрая се ориентира и към домашни любимци...

А нашите управляващи дейстително полагат грижи за оскотяването на народа. Напоследък и в моя град вече не са радкост случаите някой да е докаран до просия. (това се вижда, а тези дето крадат се виждат чак като ги хванат). И новините постоянно дават примери за подражание кой как да утрепе някой... В Русия голяма част от лошите новини(битовата престъпност) са цензурирани.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Контрол над ума
« Отговор #44 -: 31-01-2016, 00:49:35 »

Да, отвратителна технология...
[Има един рядък случай, в който тя може би е била спасителна за хората: има години, когато полските мишки се развъждат в пъти повече от обикновено. Така те застрашават, в миналото, и сега, реколтата от зърно. Тогава, преди идиотската епоха на химическите Дюпон, Байер, БСФ, Монсанто и вероятно други,  селяните хващали с капани живи мишки, плъхове, каквото се хване. Като хванели 10-тина, ги пускали в една каца (голям съд за вино). Там, без храна и вода, при крайно изтощение мишките започвали да се изяждат... Хората пускали последните 1-2 оцелели, които вече са превърнати в канибали. Когато в 80-90 къщи на едно село се правели тези изкуствени подбори, пуснатите на свобода канибали просто убивали всеки срещнат събрат и така намалявали популацията...]
Ние, българският народ (българи, турци, цигани, евреи, арменци и др.) НЕ СМЕ гризачи! Ние разбираме, осъзнаваме усилията на лошите да ни канибализират - до някаква степен, прекрасно знаем, че разединени сме обречени на изчезване и сме готови да направим всичко, зависещо от нас, за да не го допуснемммм... оп, май се унесох в мечтииии...?
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Контрол над ума
« Отговор #45 -: 31-01-2016, 15:23:42 »

 Вов, твоите мечти лека полека заемат твърдо агрегатно състояние  tooth Материализират се бавно и постепенно, но...непрекъснато! Прави ми впечатление, че в последно време из страната, осъзнато или не, започват инициативи, които ако не спрат, биха могли да ни приближат до първоначалният вселенски замисъл.

  Прост пример: Бях шокиран, като осъзнах, че във Варна шофьорите масово са започнали да забелязват пешеходните пътеки! На фона на "дотогава", това социално явление е голяма стъпка напред, за човечеството  tooth. И много такива дребни и големи процеси се случват все по-често у нас!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Как бихте коментирали това 8 минутно видео? И схващате ли къде е манипулацията?  
Такива филмчета се нароиха доста в последно време.

http://infoworldweb.com/entertainment/this-video-has-been-deleted-from-all-scial-networks-do-not-miss/#comment-27

Още не са ми одобрили коментарът под него. Затова въпросът ми е валиден , докато ми се появи коментарът :)
Абстрахирайте се от музиката, даже я намалете за да не я чувате - не случайно е подбрана толкова драматична. :)
« Последна редакция: 12-03-2016, 13:17:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Как бихте коментирали това 8 минутно видео? И схващате ли къде е манипулацията?  
Такива филмчета се нароиха доста в последно време.

http://infoworldweb.com/entertainment/this-video-has-been-deleted-from-all-scial-networks-do-not-miss/#comment-27

Още не са ми одобрили коментарът под него. Затова въпросът ми е валиден , докато ми се появи коментарът :)
Абстрахирайте се от музиката, даже я намалете за да не я чувате - не случайно е подбрана толкова драматична. :)

Къде е манипулацията? Всички сме затънали яко в дуалността на матрицата.Изпълняваме всекидневно едно и също до втръсване и не се замисляме,че има нещо повече от това.Не ни й дават възможност да се замислим.Защото ако се замислим става лошо за тях....
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Контрол над ума
« Отговор #48 -: 12-03-2016, 18:04:54 »

Идеята на автора е да се променят достатъчно много хора в тази посока и се получи критична маса, способна да предизвика промените. Ясно е, че никой сам няма да се откаже от кокала.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Контрол над ума
« Отговор #49 -: 12-03-2016, 18:15:23 »

 Хехехх...бате Бино, не знам дали коментара ти е под името "Деянов", но той дърпа пердето донейде tooth  Вярно, тези филмчета в последните години се пускат по график. Не само музиката им, ами и дикторите са целево режисирани. Няма значение дали ще гледаш без звук, или ще слушаш без картина - впечатлението е еднакво (а като те шляпнат и с трите - тогава, ако си човечец дето вечер обича да се разтушва с новините - ти бетонират кратуната...ако можеха щяха и миризми да включат в сценария). А коменарите отдолу? Сякаш една и съща маймунка си е играла с клавиатурата, изписвайки първите (задължително е да има няколко, пуснати заедно с видеото)...и т.н. и т.н.........остаря таз методика вече! Ама и в тяхната кухня взеха да загарят тенджерите  tooth

 Тихий, тя таз идея не съществува ли доста отпреди автора? Поради това не знам дали е удачно да му я приписваме! Още повече, че в тез филмчета ( изглеждащи и построени еднакво, а са уж от различни автори) никога не се вижда истинският им автор..нито е неговият глас!
« Последна редакция: 12-03-2016, 18:36:19 от VENCI »
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Контрол над ума
« Отговор #50 -: 12-03-2016, 23:06:58 »

"Дресьор на животни споделил, че по-лакомите животни по-лесно се дресират. Дали и хората, които са най-лакоми в буквален и преносен смисъл не се поддават на манипулации по-лесно."
-Tова цитатче ми попадна вчера, когато си четох книжката и ми се струва подходящо в случая.

В света на телевизията и рекламите хората така сме се вживели тотално, че дори и докторите, изписващи хапчета вече са излишни, защото всеки сам си избира директно от монитора предлаганото лекарство, отговарящо за дадения проблем, който си е навлякъл по един или друг начин. Примерите живеят в почти всеки дом. Това ако не поредното тенденционално промиване, и наистина това видео е малък опит за събуждане, и не мисля, че будността е вода в мелниците на корпорациите.
Бате Бино, не всички на тази земя са лошите. Има и едни други добри сили, които не спират с действията си и енергията си да се противопоставят на Дресьорите.
Така де, за да има баланс- :love_028:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Контрол над ума
« Отговор #51 -: 15-03-2016, 11:55:42 »

Разбира се , Венци. Разпознал си ми коментара :)
Миа, за мое съжаление, се оказваш в групата на тези, които неправилно са  разтълкували това видео :) Освен ако не съм сбъркал :))
Първосигналната реакция е такава, и точно това е търсено като ефект от "дресьорите" , както ги наричаш :)
( Цитатчето за дресьорите и на мен много ми допадна )
Казваш,  идеята била за събуждане? :)
Обаче
Събуждане в грешна посока дали се брои за  събуждане . :) ?

Във видеото нежно е пропуснато да се отбележи, че определени олигархични кръгове имат интерес
ситуацията да е ТОЧНО ТАКАВА! (Ясно е защо, защото по този начин те се обогатяват.)
Събуждането е желателно, но на практика е  безпредметно по две причини :
1. Тези олигархични кръгове много умело успяват да обработят ОГРОМНАТА ЧАСТ от хората , че това , което е добро за тях,олигарсите , е добро също и за народите. Както и че друг вариант и без това - няма.   :surpris_23:
( За справка - "прозорецът на Овертон" )
Как тогава ще извадиш маймуната от клетката, след като на самата маймуна не й се излиза?  ;)  
За да се осъзнае всичко това, са нужни ГЪНКИ обаче.  А такива имат много малка част от хората ..Затова и НА ПРАКТИКА трудно може да се получи "критична маса."

2. Важните решения  от столетия са се вземали точно по определен начин - от един малък кръг хора с огромен властови и финансов потенциал. Обикновените хора  почти никога не са успявали да повлияят на тези решения.  В малкото случаи, когато са успявали, се е оказвало , че им е било ПОЗВОЛЕНО да успеят :)
Какво успяхме да променим , ние ,осъзнатите например по отношение на ГМО ?
Толкова протести, толкова говорене..    Резултатът- ГМО настъпва още по-масирано на европейския пазар!
Особено след като подпишат сега Транстихоокеанското споразумение!
Същото важи за шистовия газ,  химическите следи, бомардирането с обеднен уран, токсичните производства, ваксините ..
Какво успяхме да ограничим , да спрем ?  :surpris_23:
"Да се променим " значи.. ? tooth tooth  НИЕ да сме се променили..  tooth Сякаш ние вземаме решенията..
За важните решения те никога не питат!
Нито за "бежанците" , нито за "гмо" ни питат, нито за нищо.
Болшинството от хората даже не са и чували за Трансатлантичското споразумение, а това е най-важното събитие на века!
И както е най-важно , то е забранено за обсъждане дори в парламентите  на държавите!! СЕКРЕТНО Е.  

 Миа, добре, и аз имам илюзиите за "добрите сили, които противодействат с енергията си", обаче къде са те , след като се е стигнало до ситуацията , описана във видеото?  :)  За кога се очаква най-сетне този "баланс" ? :)
Май , за когато спрем да се променяме ние и осъзнаем, че крадецът е този, който вика "дръжте крадеца!"
 tooth  
« Последна редакция: 15-03-2016, 12:06:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Контрол над ума
« Отговор #52 -: 15-03-2016, 14:53:23 »

Бате Бино, в момента от това, което пишеш, разбирам поне 2  неща:

Първо, че каквото и да правят, каквото и да гледат, каквото и да четат хората, изобщо няма никакъв смисъл, защото всичко вече е предопределено в полза на дресировачите.
Разбирам, че няма никакъв смисъл да се развиваме, че така или иначе те са ни скроили вече шапките.
Но контрол над ума се прави точно тогава, когато той спре да се променя и му се слагат прегради.

Второ- Напоследък аз забелязвам пък другата масовка, циркулираща из нета, а именно постоянните бомбардировки от страховити новини, които държат в перманентен стрес хората с по-слаби сърца.
Според теб, какво ще е качеството на живот на такива индивиди и това изобщо живот ли ще е или само стремеж за оцеляване?
Но разликата между човекът и другите животни е, че освен оцеляване и възпроизводство има и нещо друго, което го отличава, а именно цели в живота.
 И сега според мен точно това се прави- страх, за да са заети хората само с оцеляване.
Оцелявайте, като потребявате и се презапасявате, защото идва краят на света!
 А другите две- възпроизводство и цели? Те се циментират.
Защо? С каква цел?

Както имаш правото на собствено мнение, така и аз го уважавам, но нали ми позволяваш да не го споделям напълно. :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Контрол над ума
« Отговор #53 -: 15-03-2016, 15:28:15 »

Миа, ти говориш на теория какво е , а аз - на практика :)
 Важно е  какво РЕАЛНО е възможно да се направи. (Пожеланията и оптимизмът са ясни, всеки си ги има :))
След като не успяхме да се преборим ДОРИ  да обозначат на  етикетите  къде има ГМО, тогава - за какво говорим ..? :surpris_23: Не само шапки, ами и каски са ни скроени вече ..  tooth

"Страховити новини" е интересно понятие :)
Кой я определя  като "страховита" една новина? :) Страхливците ? :)
Или реалистите?
Изгледай или прочети нещо от доц. Иво Христов. Наричан от "опонентите" си - "апокалиптичен коментатор "
Това е всичко , което могат да кажат срещу него  tooth tooth tooth
Никой няма контра-АРГУМЕНТИ  tooth И им остава да заложат само на емоционални "аргументи"  - видите ли , след като той говори песимистично - значи не е прав !  tooth

От страх до страх - също има разлика  ;) Едно е да те плашат с поредният вирус , друго е да ти кажат, че България  и Европа умират! (Защото те наистина умират с тази отрицателна раждаемост! ) Можеш да се скъсаш от оптимизъм  и "позитивно мислене" , но дали ще помогне? :)  Ще помогне само ако "отгоре" се реши да се стимулира раждаемостта . И в Унгария и Русия това вече се прави успешно и без да е необходимо хората да "се променят" или да "мислят позитивно" ..  ( В Унгария се дават 33000 евро за трето дете! https://www.24chasa.bg/Article/5186353 )
Когато има националноотговорни управляващи, те много добре знаят кое е добро за нацията..  ;) И не им трябват нито чуждестранни "консултанти" , нито референдуми :) )

« Последна редакция: 15-03-2016, 15:54:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Контрол над ума
« Отговор #54 -: 15-03-2016, 15:43:48 »

Е да де, аз за другия страх говоря, дето е само за оцеляване.
Иначе Христов  ми е любим, слушам го с интерес, защото много я разбира геополитиката.

И пак да попитам, да не се ли развиваме, защото така или иначе изчезваме?
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Контрол над ума
« Отговор #55 -: 15-03-2016, 15:50:23 »

Разбира се. Който има потребност от развиване - той и сам го прави , Миа. :)
И не му трябват нито клипчета, нито книжки, които да го доубеждават и "подкрепят"  tooth

 
« Последна редакция: 15-03-2016, 15:53:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Контрол над ума
« Отговор #56 -: 15-03-2016, 16:32:15 »

За родените гении могат и да са излишни, :surpris_23: но примерно моето събуждане започна от подобен клип и по-нататък последва и много четене, отсяване, четене, осмисляне, пак четене и най-вече практика по себесъзнание. :kisss:

.....и все още не съм напълно събудена.....
« Последна редакция: 15-03-2016, 16:35:02 от миа »
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Контрол над ума
« Отговор #57 -: 15-03-2016, 20:15:03 »

Само преди 2 секунди попаднах на една мисъл от Джон Стайнбек:
"Открих от богат опит, че се възхищавам на всички народи и мразя всички правителства".  :laugh:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 24 запитвания.