Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: слънчева терапия  (Прочетена 106734 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #120 -: 27-06-2012, 10:48:30 »

............................................... Някой да е забелязал промяна в това което вижда попринцип?  :Confus_3:

Да, в прекия и в преносния смисъл - в прекия -подобряване на зрението, а в преносния - по-розово  виждане  :peperudi:  /не се шегувам/

Да отбележа, че в слънчевата терапия включвам дихателни и други практики.
« Последна редакция: 27-06-2012, 11:09:41 от Ros »
Активен

purelove

  • Гост
Re:слънчева терапия
« Отговор #121 -: 27-06-2012, 12:25:52 »

Забелязала съм, че докато се взирам в слънцето, много често започват да ми се въртят някакви идеи в главата. Визуализацията на обектите и дадените състояния ги виждам доста по-мащабно, отколкото мисловно мога да си ги представя  детайлизирано.  Усещала съм се примерно, че ако мисля много силно за някого, пред погледа ми се „показва” цялата светлинна схема на портретните черти на човека – тъмна коса, светли очи.., ясни поведенчески пози-как се държи, говори .. досущ като 3 D модел пред очите ми.  tooth  Като практика съм достигнала 55 минути дневно. Обичам и да тичам сутрин рано непосредствено преди изгрев. Боса единствено по плажната ивица, в парка с маратонки. Дежурното меню включва закуска, обяд (понякога, стига слънчевите лъчи да не са от потенциално опасните..) и вечеря.  Пропускам единствено в дните, когато атмосферните условия не го позволяват така вече 4 години и повече.  :Confus_3:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:слънчева терапия
« Отговор #122 -: 27-06-2012, 18:34:39 »

Аз като цяло се чудя дали не съм си прецакала нещо очите или пък знам ли ...Не си въобразявам със сигурност, обаче, май виждам нещо подобно на аура(не просто отпечатъка, резултат от пренасищане с цветове, дето се мести с погледа)
Първо не можех да разбера какъв цвят е, понеже не можех да го позная ... :Confus_3:, но сега ако гледам достатъчно дълго, просто в един момент нещата засияват. Много глупаво се чувствам като говоря за това, понеже един куп откачалки говорят как виждат аури и не искам да звуча като тях...  :Confus_34: Ако някой друг вижда такива работи да сподели, ако не ... да ходя да се прегледам май... tooth
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:слънчева терапия
« Отговор #123 -: 29-06-2012, 07:42:48 »

Фотонната енергия изменя материята и съзнанието , доказано , но не огласявано.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #124 -: 29-06-2012, 07:56:55 »

Фотонната енергия изменя материята и съзнанието , доказано , но не огласявано.

Интересно мнение, а подробности, ако може!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:слънчева терапия
« Отговор #125 -: 29-06-2012, 11:29:10 »

Четох, за един човек, който започнал да вижда в инфрачервения спектър след операция на катаракта. Чудя се дали просто ретината няма слоеве които ни пречат, поради това, че сме отвикнали да "виждаме" и ...знам ли ...слънцето да ги разбива по някакъв начин  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:слънчева терапия
« Отговор #126 -: 29-06-2012, 12:39:54 »

 :kisss:Аурата, сиянието на дървета например си се вижда...може да видите светещи и несветещи точици, които щъкат.Това става като се загледате в близкото празно пространство, погледа е леко навътре...е пробвайте поне.
Ако се загледате по-нависоко може да видите как крилете на прелитаща птица нагъват, раздвижват пространството на вълни... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:слънчева терапия
« Отговор #127 -: 29-06-2012, 13:42:51 »

Единствената птица, която раздвижва с крилете си въздуха е аероплангелес  tooth tooth
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:слънчева терапия
« Отговор #128 -: 29-06-2012, 13:52:16 »

Единствената птица, която раздвижва с крилете си въздуха е аероплангелес  tooth tooth



 :kisss:Цъ...той го цепи...не го нагъва...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:слънчева терапия
« Отговор #129 -: 29-06-2012, 14:29:39 »

Да, аз тези точици и вълните из въздуха като премрежа поглед винаги съм си ги виждала. Говоря обаче за ярки неонови цветове, като най-ясно ги виждам с периферното зрение. Най-смешното е, че понякога виждам, че е цветно, ама не знам кой цвят е...  :surpris_22:
Активен
Psychonaut

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:слънчева терапия
« Отговор #130 -: 29-06-2012, 14:53:46 »

понякога виждам, че е цветно, ама не знам кой цвят е...  :surpris_22:

Леле,сигурно е много яко!
Споко аз пък усещам биополето на хората и как им се сменят настроението/мислите.Отначало се плашех.Да виждам аурата в цветове е една от целите ми-искам да се науча ::)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:слънчева терапия
« Отговор #131 -: 29-06-2012, 15:10:02 »

 :kisss:Учете се , учете, но и помнете- мноооооого е отговорно!!!
Усъвършенстването на екстрасензориката е част от заложената у човешкия индивид програма.Той трябва първо да я открие и след това да я овладее.Това е сила,деца,сила ,енергия с огромни възможности, която действа в двете посоки...гради и обратното.Затова трябва не 9 ,а 99 пъти да мерим...преди да отрежем.Да сме 100% сигурни,че няма да навредим на процеса живот.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:слънчева терапия
« Отговор #132 -: 29-06-2012, 20:39:49 »

Единствената птица, която раздвижва с крилете си въздуха е аероплангелес  tooth tooth



 :kisss:Цъ...той го цепи...не го нагъва...

Професионално,браво :)
Незнам за аероплангелес,но на мен гравитацията не ми действа,някакви предположения !?
 :weight_lift:
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:слънчева терапия
« Отговор #133 -: 09-01-2014, 20:06:58 »

Много постоянство трябваа... Не ми харесва, че може само с 10сек. да се увеличава времето.   :'(
Има ли хора, които продължават да го практикуват? Какви са впечатленията ви? Намали ли се желанието за храна, как е психическото и физическото здраве? Ако се досетите за нещо друго казвайте! Много ми е интересно  :love_007: На мен днес ми е втори ден и първоначално се зарадвах, че утре съм на 30 секунди, а след това като се сетих колко време ми остава до 45 минути...  :D Нормално ли е първите дни да се изпитва напрежение в очите? Мисля, че правя всичко, както си трябва и все пак..

Не знам.. някак си не вярвам, че от 10сек. повече ще ми се увредят очите. Та аз като дете обожавах да гледам слънцето с часове и то през лятото и съм с перфектно зрение..
« Последна редакция: 09-01-2014, 20:10:35 от съншине :3 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #134 -: 09-01-2014, 23:49:46 »

Аз по 20 мин. редовно го гледам, 2- 3 години вече, стига да успее да се покаже иззад  изкуствената пелена от химически следи  tooth Очите са добре, но като цяло здравето не се е променило много, вероятно  защото не спазвам условието да съм с боси крака в пръстта.. Питайте Л.М. за това обстоятелство. Възможно е да е определящо, макар че Манек на лекцията каза , че можело и от прозореца  и аз се  залових именно за това му "успокоение" :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:слънчева терапия
« Отговор #135 -: 28-05-2014, 08:06:54 »

Аз по 20 мин. редовно го гледам, 2- 3 години вече, стига да успее да се покаже иззад  изкуствената пелена от химически следи  tooth Очите са добре, но като цяло здравето не се е променило много, вероятно  защото не спазвам условието да съм с боси крака в пръстта.. Питайте Л.М. за това обстоятелство. Възможно е да е определящо, макар че Манек на лекцията каза , че можело и от прозореца  и аз се  залових именно за това му "успокоение" :)
Успя ли да се срещнеш с Дългорукий?
В интернет гледах клип на НоваТВ-Карбовски със слънцеяда Иван Стойчев.Там водещият обеща да го проверят дали се храни с др освен слънце.Някой знае ли има ли продължение?
Благодаря!
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #136 -: 28-05-2014, 08:18:03 »

Шегуваш се , Живко :) Долгорукий живее в Запорожието, точно в центъра на сраженията  :o , а по такива места да взема интервюта ходи само Елена Йончева.  :laugh:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:слънчева терапия
« Отговор #137 -: 28-05-2014, 08:20:03 »

 :)
Шегуваш се , Живко :) Долгорукий живее в Запорожието, точно в центъра на сраженията  :o , а по такива места да взема интервюта ходи само Елена Йончева.  :laugh:
:)
А нещо ново по темата?Отдавна не е писано,бързо им минава мерака  :)
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:слънчева терапия
« Отговор #138 -: 28-05-2014, 12:47:18 »

През годините, откакто следвам принципите в Слънчевото хранене, прозрях, че Слънцето е лека храна. Слънчевата светлина е навсякъде около нас, част от НАС и всичко останало. Светлината не е само част от екипа на треньорите по жизнена сила (вода, чист въздух).. Светлината според мен съдържа всичко необходимо. Защото съдържа цветовете на Дъгата.  Дори много повече от това, което човешкото око може да възприеме. Ако се вгледаме във най-малките неща и погледнем химията, атомите.., ще открием, че тези частици имат външния вид на нашата аура - Цвета. Всяко вещество има свой собствен цвят, в съответствие с неговата плътност. Цвета излъчва вибрации и тези вибрации се усещат с цялото същество. Всичко си има аура. Химикалите също имат цветен аспект. Колкото по разнообразни са цветовете, толкова по-ранообразна е физическата субстанция. Има много повече химикали, отколкото хората можем да възприемем. В цвета химикалите се комбинират, като образуват молекула. А тя на свой ред образува по-големи обекти и в крайна сметка дори собственото ни тяло. Свикнали сме да гледаме големите обекти, но не забелеязваме най-малките частици, от които са създадени тези обекти и цветовите аспекти, които те имат. Ако се вгледаме в най-малките частици -дълбоко вътре в атомите, ще намерим светлина. Бяла светлина. Ако погледнем отвъд големите галактики и вселени, отново ще видим светлина. Все същата светлина. Светлина през цялото време. Тя е началото и в края на нашето съществуване.
Ние възприемаме и гледаме на себе си като на физическото тяло. Но това е само един аспект на всичко това. В допълнение, ние рядко се замисляме, че сме съставени от органи, които са съставени от тъкани, които са съставени от клетки, които се състоят от още по-малки парчета и всички  са изградени от Светлина.
Нашата ДНК определя нашето тяло. Но ДНК съществува не само за да ни спомогне да нарастнем от ембрион до възрастен човек. Самата ДНК в най-дълбоката си форма е комбинация от звуци и Светлина  :) Храната представлява вторично преработена слънчева светлина. Заболяванията, дискомфорта, стареенето и в крайна сметка смъртта, се дължат на липса на резонанс м/у кодираната светлина в нашето тяло и тази идваща с храната. Нас не ни разболява месото, а Светлината и вибрациите, които съдържа то. :Confus_3:

Не вярвах, че може да се живее и води пълноценен начин на живот, без да се нуждаем от храна. Но след това всичко се промени.Мен от дете ме наставляват и упражняват натиск родителите, бабите, дядовците .. "Това не се прави така, не мисля, че е така, направи го еди си как". И аз превех всичко така .. механично, по силата на навика. като че ли всичко около нас очертава един порочен кръг, в който ние трябва да съществуваме. И все някой ни наставлява, понеже сме деца. Така в един момент започнах да страдам от невежеството на околните. Как да се храня правилно, "яж баба, за бузки, за драве", да прекопирам модели как да дишам правилно, "през носа, не през устата, ще се разболея иначе" и ииииии. В един момент при всичкото това неправилно мислене и живеене, виждаш, прозряваш как в крайна сметка , тези неща работят близо до нулата и няма кой знае какъв потенциал на правилност. Виждах как глада откриваше пред мен едни нови физически и духовни граници без да остава в рамките на определен диапазон, понеже ми осигуряваше свободен избор. Много нечистота срещнах в живота си, вкл. и от духовни лица.  Това ме накара да не вярвам в духовни пречиствания, божествени светлини, духовни вибрации, резонанс с Висши духовни учители... Обаче... при няколко сухи поста (особено при един 19 дневен) Душата ми се рееше. Птицата на щастието сви гнездо в душата ми.. С две думи. Възприех се. Намерих се.... сякаш попаднах някак в жалкия момент на фалшивото чувство на благополучие. Но не беше така.
Да живееш на светлина не е невъзможно. Наложено е в нас от раждането и дълбоко вкоренено в съзнанието, че трябва да се храним с храна, за да сме здрави и живеем пълноценен живот.  Истината е, че без пробуждането на клетките, няма задържане на Светлина! Най-важния механизъм е да се вкара тялото в състояние на лечение. Лечебния процес приключва със свързването на тялото на клетъчно равнище с универсалните енергии. Тялото най-напред трябва да се научи да „танцува” с тези енергии. Най-важното е кръвта и клетъчните мембрани да се актуализират. Това става чрез  четирите канала на елиминиране - уриниране, дефекация , изпотяване и дишане! Много хора подценяват дихателните техники, а ендогенното дишане е най-мощния лечебен механизъм на пречистване. Пътеката към здравето и резонанса със светлината и земните ритми преминава през прочистването. Без оптимизиране на потенциала на тялото, то няма да използва пълния спектър от светлина. Идеалната картина се поддържа от кислорода. Способността на клетката да улавя и задържа светлината, е живнено важна за насищането й с кислород. Дори и да не ставате слънцеяди, това е важен фактор да си останете винаги млади.  :Content_14: Тялото не просто улавя и задържа светлина, но то произвежда такава. Вашата Светлина може да е лекарство за други хора. Важно е колко светлина носите, колко излъчвате и кого „топлите” (защото светлината и топли). Комуникацията със светлината е двупосочна. Всичко е до обмен. Споделяйте повече светлина , за да се връща такава и при вас. Аз го правя.  :heart_2: :kisss:

Научете се да забравяте, защото тялото също има памет. И записва всичко толкова точно, колкото мозъкът. Не задържайте мръсна енергия от отпечатъци на събития, физически шок, травми. Не ги закотвяйте в паметта си. Опитвайте се да ги преодолявате и зачерквате тези соматични спомени, защото те ще ви смутят енергийния баланс.  (Мен при опит да ми го смутят се махам от форуми и други места tooth . И не става дума за чувствителност, а резонанс!! тялото ми не може да бъде в слаба позиция  :))
Предизвикателството „Living on light” го практикувам от години. Успоредно с него наблягам на очистващите практики. Повечето знаят за календара на гладуванията ми от края на 2005г до 2012г. Това което съм правила - завърших 45 дневния цикъл предложен от Манек като дори насложих минути до 58 дневно. Писала съм във форума - много е важно ъгъла под който се гледа слънцето, как сте облечени, обути, през какво гледате - стъкло или директно, в града или сред природата. Имам едно 117 дневно хранително прекъсване (не гладуване, защото не встъпих в ацедоза), прикъснах поради бременност – хем приятна, хем и толкова трудна откъм хранене, първия триместър го пропуснах, ден след раждането спрях да се храня, последно пих сок вечерта на 1 май 2013 г.  Пила съм няко пъти вода с лимон зимата. В момента  влизам в 4-ти месец и единственото, което ни свързва с плода е Светлината. Чувствам се прекрасно и всичко се развива нормално.  :peperudi:

(И понеже знам, че тук ще се намерят хора, който ще пожелаят доброволно да ме захранят със замърсена енергия, бързам да кажа, че всеки държи живота в собствените си ръце. Цинично е да съдите кой как живее. Тези с конспиративните теории, които един ден не са стояли гладни – „Сития на гладния не вярва” и в нищо не вярват, не бъдете толкова аругантни в подозренията си по този необоснован начин! )
« Последна редакция: 28-05-2014, 12:58:03 от purelove »
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:слънчева терапия
« Отговор #139 -: 28-05-2014, 12:50:39 »

Слънцето съдържа всички медикаменти в себе си. Няма болест, която да не се подчинява на действието на слънчевите лъчи.
Аз казвам, че единственият най-добър хирург, когото познавам, е природата, слънчевите лъчи. Само те режат най-правилно - отрязват гнилото месо, без да закачат здравото.
Бог е поставил на небето Слънцето, на което да се греете, а вие търсите лекар... Ако се греете всеки ден на Слънцето, съзнателно, по половин час, с участието на мисълта, ще придобиете повече,отколкото с дни да се ровите из книгите да търсите какво казват лекарите за дадена болест.
Като говорим за Слънцето, ние нямаме предвид само физическото слънце, но и духовното слънце, като проява на интелигентни, разумни сили, като проява на същества, носители на любов и мъдрост.

В бъдеще, когато хората съзнаят това, ще се лекуват само със слънчевите лъчи. Те ще знаят кои лъчи срещу какви болести и недъзи могат да се използуват.

Под влияние на Слънцето се събужда космическото съзнание в човека.
П. Дънов
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.