Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хлебарки  (Прочетена 20978 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хлебарки
« Отговор #20 -: 01-09-2010, 12:01:47 »

Е, какво тогава правеха по стените, по леглата и т.н.? По масата въобще не лазеха. Това с жабата го пишеше преди много години в едно женско списание.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Хлебарки
« Отговор #21 -: 01-09-2010, 13:38:21 »

Варианта с жабата едва ли е най-добрия. Ако е земноводна трябва да и се осигури кал и вода (застояла, а не хлорирана) до които да има достъп доста често за да не загине, защото диша с кожата си. Сухоземните жаби са крастави. Независимо кой от двата вида е лично на мен няма да ми стане много приятно да я видя сутрин да подскача върху масата. Ако е мъжка ще трябва да се слушат и концерти (доста са гласовити).
Не случайно една от десете божи напасти в древен египет е било нашествие от жаби.
Но ако човек има възможност да си вземе хамелеон - той се катери и по съвсем гладки повърхности.
При тези варианти е добре хлебарките да са екологично чисти, а не да сме опитвали да ги морим с разни препарати.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Хлебарки
« Отговор #22 -: 01-09-2010, 13:43:45 »

Защо толкова ви се гади от хлебарките !?!?
Те са миролюбиви и не нанасят никакви вреди. На един от панаирите в Пловдив продаваха хребарки с внушителни размери за домашни любимци. В някой страни ги използват като деликатес. Може би от мисълта че ходят по отходните канали ви идва отвръщението. Но да погледнем реално, те са видими а милионите невидими гадинки които щъкат из каналите с тях как се преборвате?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хлебарки
« Отговор #23 -: 01-09-2010, 14:52:58 »

Еви, щом не ти пука от тях, тогава ти пожелавам да те полази хлебарка по ръката през нощта докато спиш. Точно това ми се случи преди 2 два дни.   Ако случайно си промениш мнението , сподели  ! :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Хлебарки
« Отговор #24 -: 01-09-2010, 15:15:38 »

Хлебарката са може би, най-гадните насекоми, поне за мен. Направо настръхвам, като ги видя.
В къщи ползвам едни "къщички" на RAID. Пише, че хлебарката влиза вътре, яде и се заразява. След това ,като отиде при другите, заразява и тях. Изчезнаха или поне аз не ги виждам, но понякога забелязвам едни точици. Акита ли са, какво са, но са на други места, там където няма такива къщички.
Сменят се на 3 месеца и сега ще си вземам нови. Доволен съм.
Активен

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Хлебарки
« Отговор #25 -: 01-09-2010, 15:49:36 »

Специално за " Бате Бино".
Хлебарка ме е полазвала докато си спя и механично подсъзнателно си разстърсвам ръката и тя изчезва.
Но като ме ухапе комар, майка ми жална, получава  се голяма зачервена хрола която не само ме засърбява а и боли невероятно. Намазвам я  се със спирт и нищо. Докато не спадне отока не спира да боли и да сърби. Така че предпочитам хлебарка да ме полази отколкото комар да ме захапе.Докато пиша се сетих че някъде пишеше при ухапване от комар да се маже мястото с урина !?!? Дали помага?
Кака Еви
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хлебарки
« Отговор #26 -: 01-09-2010, 15:59:20 »

Хубавото при комарите е, че са само лятно време.
Ева., хлебарките носят бая неприятни неща, които със сигурност не искаш да попаднат в храната ти.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

БЕЛА-ДОНА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Хлебарки
« Отговор #27 -: 09-03-2011, 21:06:27 »

добар вечер! може ли да се почисти апартамента от хлебарки когато съседите също имат и някои може и да не правят нищо по въпроса !
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Хлебарки
« Отговор #28 -: 07-06-2011, 23:05:26 »

хлебарките могат да ти влязат и в ухото 8)

но и те както комарите се подвизават предимно през лятото, аз поне в студените дни рядко съм срещала ;)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Хлебарки
« Отговор #29 -: 07-06-2011, 23:49:34 »

Когато апартамента се почисти добре от хранителни остатъци хлебарките спират да навестяват или съвсем оредяват. Поне при нас е така. Аз съм в блок, който гъмжи от хлебарки, и когато се нанесохме имаше много. Апартамента изчистихме основно и сега вече има само от време на време. Пък и аз не ги убивам и не ги мисля така както преди. И те са си душички. Някои дори ги мислят за полезни, защото всъщност изчистват от застояли остатъци от храна и ни карат да сме подредени и прибрани в дома си  :bleh .
Активен
Духът владее материята!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хлебарки
« Отговор #30 -: 09-06-2011, 11:13:37 »

Шшшт, тихо, да не те чуят от "РАЙД" или от "Проктър и Гембъл" ,че ще саботират форума . :)
Аз направих своя анализ и съм стигнал до следните заключения :
-Хлебарките проникват в жилището  през канализационната и вентилационната система. ( с изключение на Студентски град, където влизат и през прозорците, навремето за една нощ там видях сигурно хиляда.)
 -След това си намират тайни местенца из апартамента (зад ламперии,под гардероби и т.н.) където се погрижват за потомството ,  появява се новата бодра смяна  и така всъщност те се разселват из дома. (И те са умни, не им се връща обратно в канала )
Веднъж заподозрях нещо в тоалетната  - изпразних половин спрей  и облепих отвън вратата с тиксо. На другата сутрин на пода имаше точно 35 бройки - най-различни по размер и социален статус. (Най-сетне бяха излезли за да ми благодарят лично за гостоприемството.) Криели са се зад дървените лайсни на вратата, и  зад стария фаянс, към който са намерили пролука.
 Затова елегантният вариант за който не ги долюбва достатъчно   е следният- за да не се налага перманентно изтребване , да се заложи на недопускане.
Ако се сложат ситни метални мрежички на всички сифони (не само на пода в банята , но и на всички мивки.Или подходящи тапи, обаче не е удобно , забравят се ) ,  няма как да проникнат тези "гости".
Но предварително трябва да са "неутрализирани"  вече "гостуващите" , защото иначе си губи смисъла.
Едно е ясно - само с положително мислене (и тук) няма да се мине :)
 
« Последна редакция: 09-06-2011, 11:24:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Хлебарки
« Отговор #31 -: 09-06-2011, 11:30:01 »

Бате Бино, ако се поставят много ситни метални мрежички на кухненската мифка, примерно, или в банята, няма ли да се задръстват много бързо с хранителни отпадъци и косми ? Може би трябва да се слагат така, че лесно да могат да се почистват. От друга старана пък, те ще прецеждат водата от боклуци и ще се избягва задръстване по тръбите по-навътре. Идеята е много добра, с един удар два заека  ;)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Хлебарки
« Отговор #32 -: 09-06-2011, 11:45:44 »

Виждал съм да слагат нафталин (на едни големи хапчета) в мифката и в/у сифона на банята и въобще където има съмнително място, определено имаше ефект (хлебарките там бяха големи колкото мишлета!).
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хлебарки
« Отговор #33 -: 09-06-2011, 21:47:19 »

 ахахаха , има големи хлебарки , които стават и за ядене :)
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Хлебарки
« Отговор #34 -: 20-09-2011, 20:22:59 »

     Здравейте!
  Аз си моря хлебарките с боракс. Смесвам равни части- боракс, брашно и пудра захар. За аромат начуквам на ситно бонбон, последно сложих лукче. Но се налага всеки път да е различен, че гадинките надушват опасноста по някакъв начин.
     Добра вечер от мен!
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.
 

Страницата е създадена за 0.133 секунди с 23 запитвания.