Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ПОМОЩ!  (Прочетена 5022 пъти)

fsone

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
ПОМОЩ!
« -: 07-09-2011, 06:38:57 »

Здравейте!аз съм на 41г. от Пловдив.Проблемите ми започнаха преди 10г. след прекаран летен грип.продължих да поддържам субфебрилна температура и болки в мускулите.в момента се оплаквам от много силни болки в раменния пояс и предимно лява плешка,просто на моменти не мога да дишам от болка,отпадналост,прилошаване,несмляна храна в изпражненията,температура.въпреки обикалянето ми по много болници в Пловдив и София,нямам поставена диагноза.от изследванията само хемоглобина ми е малко нисък,друго всичко е в норма.моля ви за съвети за диагностика и начин за справяне с проблема чрез режим на хранене.през всички тези години съм провеждала лечение с плодове и чай с мед и съм се чувствала малко по-добре,но после пак се влошавах.сега ме е страх да гладувам защото съм много слаба 45кг. а бях и 39.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #1 -: 07-09-2011, 08:48:04 »

Ами  първо обясни как и с какво се храниш , какви са ти физическите натоварвания , какво работиш ..по скоро в каква среда .Предполагам това ще е птправна точка да получиш някой друг съвет.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #2 -: 07-09-2011, 08:50:50 »

Болки в мускулите и проблеми с храносмилането, прилича ми на трихинелоза.
« Последна редакция: 07-09-2011, 08:55:19 от Diego de la Vege »
Активен

fsone

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #3 -: 07-09-2011, 09:18:01 »

изследвана съм за трихенелоза-отрицателно.бедата е в това,че вече не мога да работя,поради тази силна отпадналост и задух,преди съм била учителка.опитвам се да се храня здравословно-до обяд почти не ям(не ми се яде) после хапвам плод,после някаква супа и евентуално салата,вечер ям кисело мляко с мед.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #4 -: 07-09-2011, 10:32:15 »

Ами не си ли се замисляла каква е причината за това състояние ?
Мое мнение е ,че трябва да си съставиш ПРАВИЛЕН хранителен и двигателен режим и след няколко месеца ще имаш сериозно подобрение. Трябва да изследваш мястото , в което живееш дали случайно няма завишено електромагнитно поле.
Киселото мляко уврежда сериозно чивешкият организъм.
Активен

fsone

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #5 -: 07-09-2011, 10:48:56 »

Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете в съставянето на хранителния режим.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #6 -: 07-09-2011, 11:25:58 »

Тук има много противоречия относно правилното хранене , но основното течение във форума е 80 -85 % сурова храна ( чиста ,растителна )  и  около 15-20 % термично обработена. Като представител на интелигенцията лесно можеш да сметнеш съотношението на количеството храна сурово-готвено в дневния си режим. Аз лично НЕ препоръчвам следните неща :
месо
мляко и млечни продукти и производни
соеви продукти
ХЛЯБ , какъвто и да е , поне през първите 6 месеца на диетата
пакетирани продукти ( почти всичко , което се продава в магазините за хранителни стоки - съдържат токсични консерванити , овкусители и оцветители.В повечето случаи не ги пишат по етикетите.)
Темата за дневното меню е разисквана многократно тук , но така и не се намериха хора , които д ами помогнат в съставянето на подходящо примерно дневно/седмично/месечно меню. Затова аз ти давам част от моето.
сутрин  гореща вода или билкова отвара позната като билков чай
ако имаш възможност около 400 мл фреш
след 11 часа хапваш плод , по възможност местен ,сезонен и био ( от градината или си намираш някой да те снабдява с чисти плодове и зеленчуци )
около 13 -14 часа - салата ( моята салата за този сезон е : домати , краставица, чушка , 1/2 глава лук , половин авокадо, млян сусам , 1 или 1 и 1/2 суп. лъжица мляно ленено семе , шепа мляни сурови бадеми или орехи , 2-3 скилидки чесън , може и повече  по вкус , малко морска сол и малко чист екстра върджин зехтин. Може да добавиш варен нахут или варен боб , става много вкусно.
С тази салата мога да изкарам 1-2 дни .. късният следобед шепа сурови ядки и плод местен и сезонен .
Фреш или гореща вода или билкова отвара.
можеш да пиеш така наречените билкови чайове , но аз ти препоръчвам настойка от коприва - ще ти изчисти кръвта и ще ти възстанови пигментацията. КОето не ти пречи да пиеш и чат пат билков "чай" .
Може и вечер наместо плод да хапваш лека салата , но не и след 18-19 часа най-късно. В различните дни можеш да редуваш плодовете и салатите ,както и да ги обогатяваш. Прекрасните ни съфорумци непрекъснато измислят нови и нови рецепти :)   Просто бъди активна във форума.
В общи линии 1-2 пъти в седмицата хапвай варива, боб , леща, нахут, бакла , грах ...
Суровите ядки , в частност бадема ще ти достави т.нар. екзестенциални амино киселини , така че няма от какво да се притесняваш за липсата им.
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #7 -: 07-09-2011, 12:11:33 »

Здравей, fsone!

Приеми съчувствията ми за мъките, които си понесла през тези 10 години! Стискам ти палци и съм сигурна, че ще успееш да се пребориш с това! С храненето си на прав път!

От това, което прочетох, ми хрумват три неща:

1. Повтори изследването за трихинелоза. Постоянната температура означава нещо възпалително в теб, нещо, с което тялото се бори.

2. Каква кръвна група си? АБ- имат проблеми с храната и трябва да внимават много, така че ако си такава, обърни специално внимание. Писано е много в нета и то не е случайно.

3. Пробвала ли си да смениш обстановката за по-дълго време - примерно 2-3 седмици? Сега, след като не ходиш на работа, те съветвам да си харесаш някое селце, по-далеч от влиянието на града и да се заселиш временно там. Дори и да нямаш, все ще намериш познати, които имат пустееща къща в някое село. Идеята ми е да неутрализираш въздействието на градската среда за малко, за да видиш дали тя не ти действа зле.

Пиши пак!
Активен

fsone

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #8 -: 07-09-2011, 12:30:16 »

Благодаря много за менюто,но това което ме притеснява е,че на тоя режим много отслабвам.дай съвет как да запазя теглото .бобови култури не мога да ям(на сутринта излизат абсолютно цели лещички и бобчета).
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #9 -: 07-09-2011, 12:41:48 »

Просто яж по-големи количества , и  аз имам едн апозната , дето е като клечка и тя яде само по шепа на ден и се чуди защо е слаба , но не полага усиля да хапва повече , картофи яж - варени , печени , но не пържени , докато ядеш дъвчи хубаво още в устата да става на каша всичко. Сега има много сезонни плодове и зеленчуци , хапвай по повече , хапвай и картофки , от тях яко се пълнее , пробвай с кафяв ориз , 24 часа накиснат във вода и със зеленчуков бульон от пресни зеленчуци си го приготви , може някоя гъбка , броколи да сложиш , но важно е как дъвчиш , ти явно този момент го пропускаш щом на сутринта излизат цели бобовите. можеш и на лични д ами пишеш ако искаш да споделиш нещо
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #10 -: 07-09-2011, 13:22:45 »

Здравей fsone,


Titan ти е дал добри съвети за хранителния режим, добре е да ги спазваш. Мисля, че субфебрилната температура е ключов симптом при теб. Според мен трябва да фокусираш усилията си в правилното диагностициране на проблема иначе каквото и да предприемеш ще си е стрелба в тъмното. Не съм медицинско лице, но имам познати с автоимунни заболявания с подобни симптоми. Не е зле да повториш всички изследвания за бактерии и др. паразити, за автоимунно заболяване или някакъв вид туберкулоза. Всеки може да ти даде съвет, но малцина могат да ти поставят диагноза.
Ровейки из нета попаднах на форум, където се дискутира подобна тема, може пък да ти е от полза.

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=20&t=965&start=75

Успех!
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #11 -: 07-09-2011, 13:26:13 »

Явно имаш здравословен проблем- добре е все пак да изясниш къде е..Кажи ми ако не те затруднява какви изследвания си правила.Субфебрилната температура и загубата на тегло означават тлеещ възпалителен процес...или по-страшни работи..Задуха и болката в рамото и лесната умора могат да са от хроничен перикардит/или перикарден излив, който понякога се получава след вирусна инфекция.Ревматоиден артрит е другата много вероятна причина- но ти все пак каза, че много си ходила по доктори-какво ти казаха; Имаш ли изследвана СУЕ/РУЕ?,имунологичен статус,ехография на сърце, туморни маркери питам те всички тия неща защото е добре да знаеш все пак срещу какъв звер се бориш.
С менюто на Титан съм абсолютно съгласна! и наблегни на по-калоричните неща-зехтина, ядките, картофките.
Пиеш ли лекарства????Сто процента не са ти поставили диагноза,но са ти изписали куп лекарства
Активен

fsone

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #12 -: 07-09-2011, 13:46:14 »

ПКК ми е в норма,само хемоглобина ми е малко нисък,имунологията ми е в норма ,туморните маркери също,изследвана съм за всички вируси и паразити -отрицателна.всички тези изследвания са правени н-пъти,консултации с безброй специалисти-ревматолози,хематолози,гастроентеролози.... в София и Пловдив,но диагноза няма.затова мисля,че трябва да се боря сама,чрез храненето.един доктор от вма-софия ми каза,че медицината в моя случай е безсилна!!!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #13 -: 07-09-2011, 13:53:07 »

Почвай със суровата храна! Със сигурност ще помогне
Но причина има....(или причинител)Виж това- http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3032.0
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #14 -: 07-09-2011, 14:38:01 »

Някой да провери дали няма силно електромагнитно поле около теб .. вземала ли си фармацевтични продукти досега , колко време ?
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #15 -: 07-09-2011, 16:44:06 »

Да, и това е възможно..(електромагнитното поле)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #16 -: 07-09-2011, 20:56:27 »

Zloqdiq сподели линк , аз забелязах,че и тук свети денонощно един прозорец и другата седмица ще дойдат да замерят , ако има подобно нещо ще ги изкормя с нещо подобно на тяхното  tooth
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #17 -: 08-09-2011, 13:33:44 »

Zloqdiq сподели линк , аз забелязах,че и тук свети денонощно един прозорец и другата седмица ще дойдат да замерят , ако има подобно нещо ще ги изкормя с нещо подобно на тяхното  tooth

брех, не знаех, че си способен да конструираш такива нещица :)
ще ми запазиш ли място на първия ред да гледам, докато ги кормиш :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

katia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #18 -: 08-09-2011, 15:43:21 »

 прегледай зъбите основно и много старателно
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОМОЩ!
« Отговор #19 -: 08-09-2011, 17:40:41 »

Катя е много права , сетих се по-късно , но тя ме изпревари , направи си памнорамна снимка на зъбите в Правителствена болница, там имат читав рентген .
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.